Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1125 dnia: Październik 09, 2009, 10:39:31 pm »
"Bęc! Bęc! Łup!" i "Kid Paddle", jedna z lepszych serii humorystycznych wydawanych w Polsce, została zakończona, tak? Czy to znaczy, że Midam już nie robi "Kida"?



Wydaje mi sie ze wciaz robi i Kida i Game Over, ale byc moze cos przegapilem...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1126 dnia: Październik 11, 2009, 09:37:05 pm »
Będzie na kredzie. Tak samo Egmont wydaje TinTina.
To bardzo dobra wiadomość. Osładza gorycz zmniejszonego formatu. :)

Wydaje mi sie ze wciaz robi i Kida i Game Over, ale byc moze cos przegapilem...
O, właśnie. Może Egmont zdecyduje się na to "Game Over"...

Offline Gre

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1127 dnia: Październik 15, 2009, 11:03:34 pm »
mam powazny dylemat i prosze o pomoc.
mam trzy mozliwosci:
1--hallowen blues
2--berlin+skarga utraconych ziem
3--berlin+ibikus
co wybrac?
jesli ktos czyał te pozycje prosze o jakis komentarz.
pozdrawiam

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1128 dnia: Październik 15, 2009, 11:19:56 pm »
mam powazny dylemat i prosze o pomoc.
mam trzy mozliwosci:
1--hallowen blues
2--berlin+skarga utraconych ziem
3--berlin+ibikus
co wybrac?
jesli ktos czyał te pozycje prosze o jakis komentarz.
pozdrawiam

ja bym brał zestaw 3
komentarz? hmm, weź 3 bo i tak prędzej czy później zanotujesz w notesie tytuły tych dwóch komiksów z adnotacją ,,koniecznie w przyszłości kupić":)

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1129 dnia: Październik 15, 2009, 11:38:36 pm »
No wlasnie.
Berlin i Ibikus.
Czy ktos, kto lekture tych dwoch tytulow ma juz za soba, moze napisac o nich nieco wiecej.
Warte swej ceny?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline wilk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1130 dnia: Październik 16, 2009, 07:39:25 am »
"Berlin" to dobry komiks ale raczej nie aż tak wybitny by określać go jako "musisz mieć". ;) Fajna sensacyjno-obyczajowa historia rozpisana w latach 40-60 XX w., sporo historycznych faktów wplecionych w historię. Tak przy okazji ktoś kiedyś zastanawiał się czy komiks można wykorzystać jako pomoc naukową. W przypadku "Berlina" jak najbardziej. Na lekcjach historii najnowszej jak znalazł. Marvano trzeba przyznać ma obiektywne i trzeźwe spojrzenie na historię.

Rysunkowo nierównie. Pierwszy tom super - kreska jak z "Wiecznej wojny". Dwa kolejne już imo słabiej - w stylu "Wiecznej wolności" i "Dallas Bar".

W sumie dałbym tak z 8,5/10. :p Swojej ceny komiks z pewnością wart.

"Ibicusa" nie czytałem.

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1131 dnia: Październik 16, 2009, 09:17:45 am »
No własnie, Berlin to takie 2/3 sukcesu. Dla mnie ostatnia część scenariuszowo leży, taki jeden wielki monolog z pretekstową akcją w grafice. I szkoda zmiany kreski w 2. i 3. części. Ale ogólnie pozytywnie, jednak.

Offline Lady Giwera

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1132 dnia: Październik 16, 2009, 10:42:52 am »
Zdecydowanie polecam "IBIKUS" Dla mnie to jest sensacja tegorocznego festiwalu komiksu. Czyta się jak bardzo dobrą literaturę (zresztą komiks ten  powstał na podstawie powieści Tołstoja) Fabuła galopuje przez cały komiks, czyta się z zapartym tchem, a do tego wszystkiego niesamowite ilustracje. Najlepiej wydane pieniądze na MFK, dla mnie kandydat do najlepszego komiksu 2009, polecam!!

Offline badday

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1133 dnia: Październik 16, 2009, 01:06:54 pm »
"Berlin" to dobry komiks ale raczej nie aż tak wybitny by określać go jako "musisz mieć". ;) Fajna sensacyjno-obyczajowa historia rozpisana w latach 40-60 XX w., sporo historycznych faktów wplecionych w historię. Tak przy okazji ktoś kiedyś zastanawiał się czy komiks można wykorzystać jako pomoc naukową. W przypadku "Berlina" jak najbardziej. Na lekcjach historii najnowszej jak znalazł. Marvano trzeba przyznać ma obiektywne i trzeźwe spojrzenie na historię.

Rysunkowo nierównie. Pierwszy tom super - kreska jak z "Wiecznej wojny". Dwa kolejne już imo słabiej - w stylu "Wiecznej wolności" i "Dallas Bar".

W sumie dałbym tak z 8,5/10. :p Swojej ceny komiks z pewnością wart.

Łojej, ja myślałem że o Berlin z KG chodzi:) Jakoś nie skojarzyłem że to temat o Egmoncie. W takim razie wycofuje "musiszmieć", tego Marvano nie czytałem.

Offline Blacksad

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1134 dnia: Październik 16, 2009, 02:12:30 pm »
"Ibikus'a" polecam w odpowiednim temacie. Na pewno warto. "Skarga" smętna jest moim zdaniem, ale co kto lubi. Pozostałych dwóch nie kupiłem, sugerując się a/ moją niechęcią do frankofońskiej sensacji ("Halloween"), b/ opiniami osób, którym w temacie komiksów ufam ("Berlin").
Chrzań się, Smirnov

Offline Gre

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1135 dnia: Październik 25, 2009, 05:37:44 pm »
no cóż jeszcze długo stałem przed półką i się zastanawiałem.
trzymałem w ręku halloween blues i podziwiałem rysunki.
jednak zdałem się na wasze propozycje i kupiłem ibikusa i berlin jeszcze nie przeczytałem ale jak tylko to zrobie to podziele sie wrazeniami.
pozdrawiam

Offline skil

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1136 dnia: Listopad 17, 2009, 06:18:31 pm »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1137 dnia: Listopad 17, 2009, 07:39:36 pm »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline norbs

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1138 dnia: Listopad 17, 2009, 09:27:21 pm »
Eden zdechl... :(
Eden już jest!  :D
Listopadowe zapowiedzi zostały tak dziwnie podzielone. Betelgeza, Batman i wspomniany Eden już są na rynku.

A ze zmian widzę że Szninkiel został trochę opóźniony no i nie przypominam sobie by Sandman HC 3 był wcześniej w zapowiedziach.


Offline Ajron

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #1139 dnia: Listopad 17, 2009, 10:12:25 pm »
A ze zmian widzę że Szninkiel został trochę opóźniony no i nie przypominam sobie by Sandman HC 3 był wcześniej w zapowiedziach.

Sandman 3 HC jak najbardziej był w grudniowych zapowiedziach.

 

anything