trawa

Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 330509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maketa

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 09, 2008, 12:44:25 pm »
totalny offtop, ale musicie to przeczytać ;))))))

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=429636360

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 09, 2008, 12:48:14 pm »
Hahahahahhahahahaha, jestemy w tematach ogólnych więc mozesz wklejac takie rzeczy;-)

W pewnych granicach. w. :)

Dobre to jest, humor mi sie od razu poprawił:D
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 01:58:43 pm wysłana przez wilk »

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 09, 2008, 01:18:41 pm »
Dobry papier, ale niekoniecznie od razu ręcznie czerpany przez ostatniego Dalajlamę, okładka mocna, lakierowana, dobrze sklejona, ale nie z deski.


Teraz Ty przesadzasz w drugą stronę - czy ja gdzieś pisałem, że jak komiks to tylko oprawiony w skórę z moszny nietoperza? :) Akurat moim zdaniem wydania z Egmontu to ten złoty środek pomiędzy jakością a ceną.

Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 09, 2008, 02:49:37 pm »
(...)widzisz, wszystko zależy od Czytelnika (patrz mój wpis wyżej) - absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Zauważ ile trwa film w kinie, a ile trwa czytanie książki. Mimo, że książkę czyta się dłużej więcej ludzi woli pójść do kina. Szybka przyswajalność komiksu w stosunku do przyswajalności książki może być jego atutem a nie wadą.
no z tą łatwą przyswajalnością komiksu to bym nie przesadzał - znam sporo ludzi - by tak rzec - z różnych warstw społecznych (o różnym wykształceniu i statusie materialnym), którzy nie czytają komiksów, bo nie lubią takiej formy - połączenia obrazu z tekstem, nie potrafią tego czytać, gubią, nie wiedzą, jak idą kadry i dymki (coś jakby casus mangi - czytania od tyłu etc) - chodzą jednak do kina, czytają książki etc... no ale to może być nieprezentatywna grupa...
a co porównania do filmu: tłumy są na romantycznych komediach i filmach akcji (chyba), pokaż mi takie komiksy, stricte rozrywkowe, bez konieczności szukania setnego dna etc... i do tego efektownie zrobione

tamtam!

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #154 dnia: Październik 09, 2008, 03:27:05 pm »
tłumy są na romantycznych komediach i filmach akcji (chyba), pokaż mi takie komiksy, stricte rozrywkowe, bez konieczności szukania setnego dna etc... i do tego efektownie zrobione

nie bardzo rozumiem. Chodzi Ci o to, że komiksy nie są tak atrakcyjne jak filmy ? 

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #155 dnia: Październik 09, 2008, 03:33:45 pm »
Raczej o to, że towar popowy, którego u nas chyba najbardziej brak, sprzedaje się najlepiej, a rzeczy tzw. ambitne cieszą się dużą estymą w małej grupie.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #156 dnia: Październik 09, 2008, 10:41:10 pm »
Raczej o to, że towar popowy, którego u nas chyba najbardziej brak, sprzedaje się najlepiej, a rzeczy tzw. ambitne cieszą się dużą estymą w małej grupie.

...no co Ty? A te wszystkie Planetary, Authority czy komiksy Muchy to nie towar popowy?

Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #157 dnia: Październik 10, 2008, 07:55:01 am »
problem z palnetary i authority i x-men astonishing (a ile to ostatnie kosztuje!) jest taki, że to trykociarze i nie każdy kupuje taką konwencję (dwa u nas są chyba wyjątkowo negatywnie nacechowani) - Armada, Emnisi i ewentualnie Jeż by pasował, ale to też dość specyficzne komiksy (zwłaszcza JJ)
problemem jest też brak reguralności wydawniczej - jak się czeka Bóg wie ile, to się nie pamięta, co było wcześniej i traci to sens
tamtam!

godai

  • Gość
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #158 dnia: Październik 10, 2008, 08:00:28 am »
A poza tym, jest tego jednak stosunkowo mało, w porównaniu np. do mangi i bardziej undergroundowych rzeczy.

Offline anakin

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #159 dnia: Październik 10, 2008, 09:59:58 am »
taki Empik potrafi krzyknąć 40 proc. ceny za dystrybucję

Nawet 40%? Niestety, tak dobre warunki nie są łatwe do uzyskania. Jak pisałem do empiku jak można dystrybuowac książki przez ich sklepy to odesłali mnie do pośredników. Z kilku wysłanych listów z prośba o warunki otrzymałem propozycję 52% (ale na wyłączność) i 58% (bez wyłączności). Oczywiście 58% dla dystrybutora, dla wydawcy 42%.

empik z 40% upustem wydaje się marzeniem...

Duże wydawnictwa (jak Egmont) mogą negocjować, małe musza się zgodzić lub nie. Albo kombinować.

Wyobrażacie sobie? 58% dla dystrybutora?

Offline spinoza

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #160 dnia: Październik 10, 2008, 11:15:45 am »
Nawet 40%? Niestety, tak dobre warunki nie są łatwe do uzyskania. Jak pisałem do empiku jak można dystrybuowac książki przez ich sklepy to odesłali mnie do pośredników. Z kilku wysłanych listów z prośba o warunki otrzymałem propozycję 52% (ale na wyłączność) i 58% (bez wyłączności). Oczywiście 58% dla dystrybutora, dla wydawcy 42%.

empik z 40% upustem wydaje się marzeniem...

Duże wydawnictwa (jak Egmont) mogą negocjować, małe musza się zgodzić lub nie. Albo kombinować.

Wyobrażacie sobie? 58% dla dystrybutora?

to się w pale nie mieści. I jak tu mieć pretensję do wydawcy za cenę? Przecież te stawki, jakie rzuca empik, to złodziejstwo w czystej postaci i wykorzystywanie monopolu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #161 dnia: Październik 10, 2008, 01:20:33 pm »
to się w pale nie mieści. I jak tu mieć pretensję do wydawcy za cenę? Przecież te stawki, jakie rzuca empik, to złodziejstwo w czystej postaci i wykorzystywanie monopolu.

Jesli placa z gory te 42% wartosci to nie ma problemu, taka cene ustalasz, zeby sie oplacalo i niech sie dystrybutor martwi czy sprzeda. :)

Oczywsicie bluzgi na forum pojda na wydawce, ze drogo...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #162 dnia: Październik 10, 2008, 02:46:21 pm »
Jesli placa z gory te 42% wartosci to nie ma problemu, taka cene ustalasz, zeby sie oplacalo i niech sie dystrybutor martwi czy sprzeda.

z całym szacunkiem, ale Empik na 100% ma w umowie klauzule o możliwości zwrotu towaru do producenta, więc nie do końca Twoje słowa mają sens ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline spinoza

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #163 dnia: Październik 10, 2008, 02:49:14 pm »
z całym szacunkiem, ale Empik na 100% ma w umowie klauzule o możliwości zwrotu towaru do producenta, więc nie do końca Twoje słowa mają sens ;)
oczywiście że ci dranie płacą dopiero gdy sprzedadzą towar. A i to z opóźnieniami takimi, że ból.

Offline tranway

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #164 dnia: Październik 10, 2008, 04:39:15 pm »
oczywiście że ci dranie płacą dopiero gdy sprzedadzą towar
Często w trakcie narzekań na wydawnictwa pada argument "zrób to sam" ;)
Pozwolę sobie analogicznie.... skoro empik to takie dranie, to nie krępuj się z otwarciem sieci księgarń, w których od wydawnictw komiksowych będziesz pobierał symboliczne sumy.
Bosze, nie ma co płakać - ostatnio dużo tu tego. Ty jęczysz w tym temacie, Zbójcerz nie może przeboleć, że przez ostatnie pół roku "nie było go w kraju" i nie załapał się na From Hell w HC.
Możemy Wam jakoś pomóc z tym przejmującym Was smutkiem?