Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 149543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #240 dnia: Marzec 19, 2014, 04:46:57 pm »
Kurcze 20 ZW juz w czerwcu, szybko, fajnie.
Okladka zapowiada ostra akcje, oby trupki wreszcie sie troszke ozywily. juz w tomie 19 jest lepiej, czekam, oby 20 podtrzymala dobra tendencje.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #241 dnia: Marzec 19, 2014, 06:45:15 pm »
adro
rzadko się z tobą zgadzam, jednak tutaj uchwyciłeś samo sedno :wink: Czekamy, czekamy...


Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #242 dnia: Marzec 26, 2014, 08:36:46 pm »
Wznowienie czwartego tomu pojawiło się już na allegro jako zapowiedź:

http://allegro.pl/zywe-trupy-tom-4-najskrytsze-pragnienia-zapowiedz-i4094405223.html

Offline Qwant

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #243 dnia: Marzec 26, 2014, 10:30:08 pm »
Zacząłem od czytania komiksu. Po kilkunastu tomach zacząłem oglądać serial, który podoba mi się chyba nawet bardziej. W komiksie miałem wrażenie, że jest większy "przepływ" postaci. Kolejne ciągle pojawiają się i znikają, zanim zdąrzymy je lepiej poznać (poza wyjątkami).

Zastanawia mnie tylko czy można jednocześnie oglądać serial i czytać komiks i czerpać z obu maksimum przyjemności, czy też czytanie/oglądanie jednego nie popsuje odbioru drugiego. Wg tego, co pisze Anion, raczej nie powinno i dlatego biorę się za kompletowanie serii. 
W pewnym momencie zauważyłem, że myli mi się, co było w serialu, a co w komiksie. Szczególnie ze względu na zmieniony charakter postaci (co zauważył Anionorodnik). Rick z serialu myli mi się z Rickiem z komiksu, a to dwie różne osoby. Dlatego na razie przestałem czytać komiks.

Czy książki są bardziej związane z komiksem czy z serialem (czy z żadnym z nich konkretnie)?

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #244 dnia: Marzec 27, 2014, 05:16:08 am »
Czy książki są bardziej związane z komiksem czy z serialem (czy z żadnym z nich konkretnie)?

Bardziej z komiksem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 02, 2014, 08:36:57 am »
1 kwietnia Skybound nieźle chciało zrobić fanów TWD w jajco  :lol:



Wyjaśnienie tutaj: http://www.thewalkingdead.com/the-walking-dead-129-cover/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 08:43:37 am wysłana przez Anionorodnik »

Lokus

  • Gość
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 02, 2014, 04:29:47 pm »
Jeden z fajniejszych żartów jakie wczoraj widziałem, chociaż akurat niedawno czytałem ponownie tom w którym ta grafika się pojawia :smile:

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 10, 2014, 09:19:27 pm »

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 12, 2014, 03:40:51 pm »
Za taką cenę moge sprzedać swój egzemplarz   :wink:
the time is near

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 12, 2014, 03:45:33 pm »
Najpierw popatrz sobie na ceny innych komiksów/książek tego użytkownika, masakra;)

Offline JorgeMarvel

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • the time is near
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 12, 2014, 07:10:53 pm »
Wiem :) Wyśmiewałem chłopa.
the time is near

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 14, 2014, 10:20:48 pm »
Możecie mi powiedzieć jak polski tłumacz poradził sobie ze spolszczeniem tych kwestii:

So I'm now going to beat the holy f**k f**king f**kedy f**k out of one of you with my bat. - Negan przed egzekucją wiadomo kogo.

We pissing our pants yet? Oh, boy–do I have a feeling we're getting close. It's going to be pee pee pants city here real soon. - Negan jak wyżej.

Pardon me, young man, and f**king excuse the shit out of my goddamn french...But did you just threaten me? - Negan do Carla kilka zeszytów później .

Ciekawe jak przedstawią Negana w serialu skoro nie mogą używać słowa "f**k". Bez swoich karykaturalnych powiedzonek Negan straci połowę uroku.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 12:56:12 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Julek_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 16, 2014, 11:49:04 am »
Szczerze powiedziawszy długo czekałem na moment, w którym będę mógł zrecenzować ten komiks. Ósmy tom „The Walking Dead” jest chyba tym, do którego wieloletni fani wciąż czują największy sentyment. Dlaczego? Jeśli w komiksach wciąż zdarza się coś, co zmienia oblicze danego tytułu na zawsze, to ten tom jest idealnym tego dowodem. Pytanie tylko, czy oznacza to jednocześnie, że komiks stoi na wysokim poziomie? Nie jestem do końca przekonany i w dzisiejszym tekście postaram się wyjaśnić dlaczego tak uważam.

O ósmym tomie "Żywych trupów" pisze Krzysztof Tymczyński

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/04/1575-zywe-trupy-t08-stworzeni-by.html

Offline Julek_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 06, 2014, 08:30:19 am »
What We Become” to dalsza część podróży Ricka i spółki w kierunku Waszyngtonu, gdzie być może tli się malutka nadzieja na rozwiązanie problemu zombie powracających zza grobu. Naturalnie wyprawa ta nie może odbywać się spokojnie. Najpierw będziemy świadkami próby samobójczej jednej z postaci, a następnie na naszych bohaterów napadnie grupka rabusiów. W końcu powróci pewna postać, którą ostatnio widzieliśmy w niezłej formie na samym początku opowieści snutej powoli przez Roberta Kirkmana.

Krzysiek Tymczyński pisze o 10-tym tomie "Żywych trupów"

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/06/1615-zywe-trupy-t10-czym-sie-stalismy.html#more

Offline burberry

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 14, 2014, 08:57:39 am »
Zacząłem sobie kompletować Żywe Trupy w TPB po polsku i wczoraj czytając dwa pierwsze tomy przyszło mi do głowy pytanie... Otóż we wstępniaku vol. 1 Kirkman wychwala Tony'ego Moora, jak to się znają, jak docenia jego pracę, a potem rysunki w serii przejmuje Adlard. Może ktoś pisał o tym w tym wątku, ale proszę o odpowiedź: czy ktoś wie, dlaczego tak się stało? W sumie nie narzekam na rysunki Adlarda, szybko się do nich przyzwyczaiłem i mi pasują...
Bóg Cię kocha

 

anything