Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 149347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwiec 14, 2014, 09:17:18 am »
czy ktoś wie, dlaczego tak się stało?

Nie wiem, może Moore nie wyrabiał się w terminach? W każdym razie zerknij na to, raczej Kirkman już nie docenia pracy Moore'a.

http://booklips.pl/newsy/robert-kirkman-pozwany-za-zywe-trupy/

Mnie rysunki Adlara z czasem zaczęły drażnić. Trochę w pośpiechu są robione.

Lokus

  • Gość
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwiec 14, 2014, 09:31:03 am »
Już tłumaczę. Przede wszystkim na początku The Walking Dead nie sprzedawało się dobrze, a Tony Moore który faktycznie miał problemy z wyrabianiem się w terminie wcale nie pomagał w ratowaniu tytułu. Przyjście Adlarda było wywołane tym, że Kirkman chciał artystę terminowego, a Moore nie protestował bo dostał fajną ofertę pracy przy "Fear Agent" dla Dark Horse. I tu stało się coś ciekawego. Przy Adlardzie seria zaczęła wychodzić częściej, poziom opowiadanej historii nie spadł i zadziałała poczta pantoflowa. Wyniki sprzedaży zaczęły rosnąć i rozpoczął się szał trwający do dziś. Ot, całą historia.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 20, 2014, 08:47:36 pm »
Czytam wlasnie Tom 8 i moim zdaniem fabuła nieźle sie rozkrecila, na poczatku mialem wrazenie lekkiego zamulu. Teraz nawet jak nie ma "akcji" to swietnie to sie czyta.

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #258 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:56:42 pm »

Offline wilk

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #259 dnia: Wrzesień 24, 2014, 10:14:40 am »
Na FB Taurus poinformował, że dodruk tomu 12 "powinien być w CK (stacjonarnym i sieciowym) 30 września. W innych sklepach dopiero po 6.10.".

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:12:58 am »
Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał....
6/10/2014 oprócz nowego (21.) tomu oraz wznowienia 12. - dostaniemy również wznowienie 6.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 11:23:55 am wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 03, 2014, 10:08:16 am »
21 tom kończy wojnę totalną, pomiędzy obozami. Kończy również pewien etap historii, która rozplanowywana była na kilkanaście zeszytów. Jakie są moje wrażenia? Raczej pozytywne,
Spoiler: pokaż
Negan
wprowadził na strony komiksu, sporo ożywienia, jego ostro porąbana psychika była niezłym bodźcem do poprowadzenia akcji. Na plus odebrałem dosyć chaotyczną i bezkompromisową partyzantkę obu grup. Jedni nie wiedzieli czego mogą się spodziewać pod drugich i na odwrót, więc takie założenia twórców były bardzo na miejscu.
Na minus oceniam kolejną gadkę Ricka odnośnie ich "świetlanej przyszłości" i nowych "szans na zbudowanie czegoś wielkiego". Bo który to już raz? Przecież wiadome jest, że po chwili spokoju, znowu zaatakują zombiaki, bądź pojawi się kolejny świr. Chociaż jakieś zaskoczenie byłoby mile widziane. I jeszcze zasadnicze pytanie,
Spoiler: pokaż
co zrobi Negan? Bo jakoś w nawrócenie w jego przypadku trudno uwierzyć...

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 03, 2014, 11:37:43 am »
I jeszcze zasadnicze pytanie,
Spoiler: pokaż
co zrobi Negan? Bo jakoś w nawrócenie w jego przypadku trudno uwierzyć...

Spoiler: pokaż

Siedzi zamknięty w piwnicy i próbuje przekonać osoby które go nie znają, że jest niesłusznie więziony i torturowany. A... i jeszcze rozmawia sobie z Carlem.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 05, 2014, 03:24:47 pm »
"Marsz ku wojnie" (tom 19) czytało mi się świetnie, no i wzrastała we mnie nadzieja, że jest to również marsz ku jeszcze większym emocjom w trakcie lektury "Wojny totalnej". Ale kolejne dwa tomy nie dorównują dwóm poprzednim. Sporo pary w gwizdek, jazda schematami, za mało dobrych pomysłów. Jednak oczywiście tendencja zwyżkowa w porównaniu z tym, co działo się przed tomem 18., została utrzymana. 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 05, 2014, 04:59:41 pm »
Czy tylko mnie scena, w której
Spoiler: pokaż
Rick z zaskoczenia ciachnął Negana w szyję
skojarzyła się klasycznymi kłótniami Bugsa i Daffy'ego, które zawsze się kończą tym, że Elmer odstrzeliwuje Daffy'emu dziób?  :lol: 
Klasyka komedii:
I ta rewelacyjna mimika postaci w wykonaniu Charliego Adlarda. Bez dwóch zdań to moja ulubiona scena z całej wojny. Reszta była taka sobie. Kirkman tak mocno hajpował All-Out War, że spodziewałem się nie wiadomo czego. Myślałem, że to będzie taka rozpierducha jak na końcu wątku z więzieniem, a tu zonk. Niemniej jednak jestem zadowolony z tego jak to się skończyło.
Spoiler: pokaż
Negan jest zbyt barwną postacią, żeby tak szybko go zlikwidować więc cieszę się, że trafił pod klucz
. Jako osoba czytająca oryginalne zeszyty muszę powiedzieć, że o ile All-Out War nie zaskoczyła mnie to to co Kirkman pokazał w pierwszych sześciu zeszytach po jej zakończeniu totalnie mnie zaszokowało. Aż chce się czytać dalej. Nie mogłem się doczekać, aż seria pójdzie w tym kierunku. Czekajcie więc na tom 22 pt. "Nowy Początek". W tym tytule nie ma ani grama przesady. Wydaje mi się, że to największa zmiana od początku serii.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2014, 05:09:16 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 05, 2014, 05:03:29 pm »
Czekajcie więc na tom 22 pt. "Nowy Początek". W tym tytule nie ma ani grama przesady. Wydaje mi się, że to największa zmiana od początku serii.  :wink:

Aleś Anion teraz narobił smaka na dalszy ciąg! :wink:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 05, 2014, 05:05:52 pm »
No, no, Anionorodnik, teraz to Ty hajpujesz niczym Kirkman. :) W taki razie czekam na kolejny tom jak nie wiem co!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 05, 2014, 05:23:43 pm »
No dobra. Żeby nie przehajpować powiem, że to na pewno największa zmiana od jakichś dziesięciu tomów. Kirkman w jednym z wywiadów mówił, że czegoś takiego nie zrobi, ale jednak zrobił. I bardzo słusznie.

Offline Julek_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 19, 2014, 08:41:34 pm »
Tak sobie czytam tą recenzję Krzyśka Tymczyńskiego kolejnego tomu "Żywych trupów" na Kolorowych i tak się zastanawiam - ile można? Ile można maglować do znudzenie ten sam koncept, na wszystkie sposoby i we wszystkie strony tak, żeby ludzie wciąż go kupowali (dosłownie i w przenośni). Jak "TWD" mam dość jakoś tak od 7, 8 tomu i fenomen tej serii jest dla mnie niepojęty.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/11/1781-zywe-trupy-t15-odnajdujemy-siebie.html

Offline Sokratesik

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 20, 2014, 12:12:02 am »
Też myślałem, że Kirkman już nic innego nie wymyśli, ale zakończenie ostatniego tomu wnosi jakiś nowy sens - zaczątek czegoś innego,
Spoiler: pokaż
 tworzenie nowego społeczeństwa w scenerii truposzy  - no pomysł ma potencjał, byleby się nie skończyło tak jak zwykle, bo najgorzej czytać przewidywalne do bólu komiksy. Natomiast to coś tuż przed zakończeniem było wg. mnie najgorszą sceną dotychczasowych 21 tomów:
 motyw, że Negan nagle zapalił się do pomysłu wroga, którego koniecznie przed chwilką chciał zabić i świecą mu się oczka jak dziecku  - scenarzyści "Santa Barbary" nie powstydzili by się pomysłu