Autor Wątek: Szukam (rysownika, scenarzysty, współpracownika) II  (Przeczytany 228109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RemiRose

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 06, 2013, 10:46:25 pm »
korektor do bloga o WKKM i serialu telewizyjnym Zywe trupy?  :shock:
boszszsz, dokad zmierza ten swiat?  :roll:
Strasznie to uogulniłeś. Teoretycznie, blog jest o komiksach nie tylko z WKKM. Pisałem akurat teksty o tej tematyce, co nie znaczy, że blog jest od razu tylko o truposzach.


Perfekcję łatwo uzyskać dbając o poprawność i elegancję tego, co się pisze. Dbanie polega na pilnowaniu samego siebie, stosowaniu zasad pisowni (ortografii i gramatyki), myśleniu o doborze słownictwa, stylu itp. Ludzie uczą się tego w szkole podstawowej.
Konkretnie chodzi tu tylko i wyłącznie o interpunkcję. Błędów ortograficzne przestałem robić w trzeciej klasie, może niewiarygodne, ale prawdziwe... Z interpunkcją zawsze miałem problemy, obecnie ćwiczę nad nią pilnię cwiczę. Mój "korektor" miałby, tylko wypisać mi gdzie robię błędy, powiedzieć co mógłbym poprawić, ja to przeanalizuję tym samym ucząc się na przyszłość. Korektora potrzebuję, góra na miesiąc, potem zacznę sobie radzić sam.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline turucorp

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 06, 2013, 10:52:15 pm »
Strasznie to uogulniłeś. Teoretycznie, blog jest o komiksach nie tylko z WKKM. Pisałem akurat teksty o tej tematyce, co nie znaczy, że blog jest od razu tylko o truposzach.

no to poczekam, az Twoj blog stanie sie praktycznie "nie tylko o WKKM i Trupach", moze wtedy nie bede musial poslugiwac sie "strasznymi uogolnieniami" :/

N.N.

  • Gość
Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 06, 2013, 11:03:26 pm »

Konkretnie chodzi tu tylko i wyłącznie o interpunkcję. Błędów ortograficzne przestałem robić w trzeciej klasie, może niewiarygodne, ale prawdziwe... Z interpunkcją zawsze miałem problemy, obecnie ćwiczę nad nią pilnię cwiczę. Mój "korektor" miałby, tylko wypisać mi gdzie robię błędy, powiedzieć co mógłbym poprawić, ja to przeanalizuję tym samym ucząc się na przyszłość. Korektora potrzebuję, góra na miesiąc, potem zacznę sobie radzić sam.
Inaczej mówiąc, chodzi Ci o darmowe korepetycje?
Cwaniaczek.

Offline Andy13

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 06, 2013, 11:35:34 pm »
Konkretnie chodzi tu tylko i wyłącznie o interpunkcję. Błędów ortograficzne przestałem robić w trzeciej klasie, może niewiarygodne, ale prawdziwe...

uogulniłeś

interpunkcja na tle ortografii, deklinacji i konstrukcji zdań wygląda i tak całkiem przyzwoicie.

Offline RemiRose

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 07, 2013, 07:22:51 am »
interpunkcja na tle ortografii, deklinacji i konstrukcji zdań wygląda i tak całkiem przyzwoicie.
Crap... Pisałem to późnym wieczorem... Nie ma to jak wyjść na debila... :/


Inaczej mówiąc, chodzi Ci o darmowe korepetycje?
Cwaniaczek.
Szczerze taki nie był mój zamysł, ale po przeczytaniu twej odpowiedzi, muszę, powiedzieć, że masz po prostu rację. Jeśli z takiego punktu widzenia na to patrzę, to sądzę, że szukanie tego całego korektora to czysta bzdura.
Chyba w takim razie poradzę sobie sam. Temat można ze spokojem zamknąć.
Pozdrawiam i przepraszam wszystkich za kłopot...
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Offline turucorp

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 07, 2013, 07:49:41 am »
Temat można ze spokojem zamknąć.

Ech... normalnie szkoda gadac, jeden komc na blogu i juz zakladasz temat na forum, kilka komci na forum i juz chcesz zamykac temat.
A przeciez rasowy bloger musi byc twardy jak amerkanski marines, musisz pic napalm i sikac ogniem, a nie jak jakis motylek skakac z kwiatka na kwiatek jak ci powiedza  :roll:
A ze spokojem to mozna bylo zadac pytanie w istniejacym temacie, zamiast smiecic na forum  :neutral:

Offline Nawimar

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 07, 2013, 08:08:52 am »
Turucorpie, Twoje pastwienie jest już kompletnie zbędne (chyba, że to po prostu lubisz o co nigdy bym Cię nie podejrzewał). Kolega RemiRose nie tylko pożałował swojego zapytania, ale też przeprosił. Warto to docenić.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:28:23 am »
Ech... normalnie szkoda gadac, jeden komc na blogu i juz zakladasz temat na forum, kilka komci na forum i juz chcesz zamykac temat.
A przeciez rasowy bloger musi byc twardy jak amerkanski marines, musisz pic napalm i sikac ogniem, a nie jak jakis motylek skakac z kwiatka na kwiatek jak ci powiedza  :roll:
A ze spokojem to mozna bylo zadac pytanie w istniejacym temacie, zamiast smiecic na forum  :neutral:
poza tym powinieneś cieszyć  się, że jest reakcja. najgorszy blog to taki, który nie ma czytelników.

Offline turucorp

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 07, 2013, 03:31:37 pm »
Warto to docenić.

Alez doceniam i dlatego udzielam mu konstruktywnych porad.
A o wpisy we wlasciwych watkach, zamiast ciaglego zakladania nowych tematow, apeluje od zawsze, bo nie lubie sie przedzierac prze te stosy martwych tematow.

Offline adro

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:26:10 pm »
Tak sie wtrace miedzy wodke a zakaske. Remi nie przejmuj sie korekta, bedziesz mogl reklamowac swojego bloga jako "pierwsze miejsce, w ktorym nie obowiazuja zadne reguly poprawnej polszczyzny". Moim zdaniem swietna reklama, a w dobie wysypu jajoglowych sukces takiego bloga imo bylby murowany. Teraz gdzie nie spojrzysz wszedzie masz pseudointeligentow, ktorzy sila sie na jakze "odkrywcze" mysli. twoj blog bylby inny, oryginalny, a to juz cos w magmie pseudointelektualnego belkotu.....
Za duzo w tym kraju inteligencikow, a za malo intelektualnych naturszczykow, pal licho ograniczenia....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:52:10 pm »
Tak sie wtrace miedzy wodke a zakaske. Remi nie przejmuj sie korekta, bedziesz mogl reklamowac swojego bloga jako "pierwsze miejsce, w ktorym nie obowiazuja zadne reguly poprawnej polszczyzny". Moim zdaniem swietna reklama, a w dobie wysypu jajoglowych sukces takiego bloga imo bylby murowany. Teraz gdzie nie spojrzysz wszedzie masz pseudointeligentow, ktorzy sila sie na jakze "odkrywcze" mysli. twoj blog bylby inny, oryginalny, a to juz cos w magmie pseudointelektualnego belkotu.....
Za duzo w tym kraju inteligencikow, a za malo intelektualnych naturszczykow, pal licho ograniczenia....
pzdr

Adro, adro, odnoszę wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia, co się na świecie dzieje. Dziś zarówno inteligentów, jak i inteligencików, a nawet pseudointeligencików jest jak na lekarstwo, bo zanikła nawet umiejetność udawania człowieka inteligentnego. Bycie chamem jest tak powszechne, że aż banalne: mamy chamstwo w sejmie, mamy chamstwo w telewizji, mamy chamstwo na forum.
RemiRose ma przynajmniej świadomość, że nie powinien iść tą drogą i za to darzę go szacunkiem, chociaż uważam, że korektorowi (korepetytorowi) powinien jednak zapłacić.

Offline adro

Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:39:09 pm »
Pewnie nie mam zielonego pojecia i jakiegokolwiek innego. Z drugiej strony nie wiem, czy ktokolwiek rozumie ten swiat. NN mowisz o chamstwie, ale nawet ono nie jest  w pelni autentyczne. Chamstwo przybiera fatalaszki pseudintelektualnego belkotu. Za duzo w tym kraju inteligentow-teoretykow, a za malo swawolnych intelektualnie  praktykow. Wczoraj byl mecz z moldawia, przed spotkaniem w studiu widzialem mase gadajacych glow i kazda z nich przescigala sie w paplaniu byle czego. Kazdy chcial byc najmadrzejszy. Przyszedl mecz i bylo jedno wielkie g. Mam wrazenie, ze taka sytuacja dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin zycia spolecznego w Polsce.  Za duzo twardych zasad i bezsensownego belkotu , za malo polotu, oryginalnosci, zaskoczenia zarowno w  mysleniu jak i praktyce. Gdyby blog Remiego zawieral w sobie jakies ciekawe przemyslenia, to ja moglbym nawet przymknac oko na niedorobki gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne i Bog wie jakie jeszcze.
pzdr   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Odp: Poszukuje korektora...
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:53:49 pm »
Gdyby blog Remiego zawieral w sobie jakies ciekawe przemyslenia, to ja moglbym nawet przymknac oko na niedorobki gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne i Bog wie jakie jeszcze.
pzdr   
Wiesz, że ja też.

Offline Jacek Riter

Odp: Szukam (rysownika, scenarzysty, współpracownika) II
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 14, 2013, 03:53:54 pm »
Witam,

z górki wybaczcie za chamskie wcinanie się w dyskusję na temat korektorów i chamstwa wszędobylskiego, ale mam pomysł na krótki, 4-5-cio rysunkowy komiks w Fistaszkowym stylu i chętnie podzielę się nim z chętnym rysownikiem. Na chwilę obecną to taki jednorazowy strzał, więc pewnie raczej można go potraktować jako zajęcie na wolną chwilę. Wrzucić go tu, komuś nawrzucać, czy wykupić czas reklamowy w tv?


Już kończę wątek poboczny, zupełnie niechcący pomijający temat chamstwa.

Ps. Dobrze, że przy wpisywaniu komentarza, w polu "Weryfikacja" nie trzeba np. liczyć całek. :wink:
Ps. 2 Hm, wychodzi na to, że miałbym mniejszy problem z całkami, niż z tymi hieroglifami na obrazku.
 

Offline turucorp

Odp: Szukam (rysownika, scenarzysty, współpracownika) II
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 14, 2013, 04:20:56 pm »

Ps. Dobrze, że przy wpisywaniu komentarza, w polu "Weryfikacja" nie trzeba np. liczyć całek. :wink:
Ps. 2 Hm, wychodzi na to, że miałbym mniejszy problem z całkami, niż z tymi hieroglifami na obrazku.
 

wystarczylo zarejstowac sie na forum... aaa... dobra... juz wiem, scenarzysta (sorry, taki zarcik branzowy ;) )