Autor Wątek: Tales of the Abyss - spojlery  (Przeczytany 20817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2008, 06:52:07 pm »
a gdybaj sobie :D

dzisiaj przy czytaniu jednego dojinka przypomniałam sobie, dlaczego Guy jest jedną z lepszych postaci ever :P ech, ja chcę drugie dno, no, już, juz, dawać! Jade jest conajmniej intrygujący, ażdo samego końca nie potrafiłam go rozgryźć, a nadal mam pewne wątpliwości :P

Zakon przede wszystkim jak stado Cerberów pilnuje, żeby wszystko działo się zgodnie z Partyturą. Wokół zapisu Julii jest zrobiony niezły szum - na przykład każdego roku, w swoje urodziny każdy ludź idzie i ma własne prywatne czytanie swojej części Partytury. Stąd argument współpracowników majstra "ale przecież Score mówił, że facet uniknie niebezpieczeństwa, więc musicie iść!" - dlatego też Ion poszedł bez oporów - bo Score jest najważniejszy. Poza tym naprawdę nigdy się nie myli :)

Zakon jest siłą intelektualną, ale o podstawach czysto militarnych - ma własne wojsko na wypadek, gdyby któremuś królestwu przyszło do głowy, że moze zagarnąć Score dla siebie. Stało sie to palącą koniecznością po tak zwanej Hod War, gdzie z powodu kawałka asteroida siły Kimlaski zniszczyły cała wyspę i wybiły do nogi prawie wszystkich mieszkańców.

Między państwami nie ma pokoju, co najwyżej niepewne zawieszenie broni, dlatego Tear nie chciała, by Luke ujawniał swoje nazwisko... szczególnie, że von Fabre niezbyt się przyjemnie kojarzy w Malkuth.

Jakby jeszcze były jakieś pytania niefabularne, to chętnie odpowiem :D

mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2008, 07:03:28 pm »
No o strukturę pytania.

Kim dokładnie jest Grand Maestro Mohs któremu służy Tear? Bo oni wszyscy są z the Order of Lorelei tylko gubię się w tym kto co może i jakie ma miejsce w kolejce do koryta.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2008, 07:29:32 pm »
Grand Maestro jest tym, co Knurek określa jako "zajebiście ważnym kardynałem", a Ion* jest czymś w rodzaju papieża. Teoretycznie to Ion ma ostatnie słowo jeśli chodzi o sprawy dotyczące Partytury i on podejmuje decyzje, ale wszyscy pamiętają kardynała Richelieu :) To, dlaczego Mohs robi sobie co chce i tak naprawdę z Ionem się nie liczy, jest później bardzo dokładnie wyjaśnione :D Niemniej - w przypadku ozmów z monarchą Ion może powiedzieć "a ja nie chcę" i to jego będą słuchać. Oficjalnie :P

A najpiękniejsze jest to, ze nawet działania Mohsa mają logiczne uzasadnienie. Ale o tym dopiero póóóóóóóźniej.

*ciagle chce mi się pisać "Ijon" :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2008, 09:39:49 am »
ha, rawka jest, rawka :)

taa, radosne odwlekanie nieuchronnego - najwyraźniej Zao Ruins i liźnięcie tajemnicy świata tudzież rozpoczęcie drugiego dna Natalii będzie okupować cały kolejny odcinek, MOOOOŻE dojdą w nim do tej nieszczesnej kopalnii (co by się zgadzało, pierwszy main event był w okolicy 1/3 gry, tu by był 8/24).

Niemniej - poznajemy charakterek Natalii i mamy niezwykłą przyjemność oglądania TAKIEJ Tear :



no i oczywiście "zupełnie zaskakujące" odkrycie, czyli "on wygląda jak ja":


serio, mogli by ten opening jakoś inaczej ustawić, żeby każda osoba z minimum mózgu nie poczuła się obrażona tym, że przez te kilka odcinków ukrywają Asha w cieniu, choć wszyscy wiedzą, że goście są identyczni. Niemniej dopiero na tym obrazku podobieństwo jest uderzające. Oczywiście Jade pary z gęby nie puszcza, bo jakże by inaczej, księżniczka jest irytująca, Tear słodka, Anise nie denerwuje aż tak... A Guya kocham miłościa czystą i niewinną do tego stopnia, że możę w ogóle nic nie mówić. Zwłaszcza, że dostał bardzo złe bubu ><

Zupełnie na marginesie - dorwałam w łapeczki oficjalny guidebook o Guyu i poprzypominały mi się pewne rzeczy, które sprawiły, ze absolutnie pierwsza pozycja Jade'a w rankingu lekko się zachwiała... taaaa, nie ma to jak trzecie dno :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2008, 10:12:42 am »
Dobra, moi kochani, pora na update, bo jestem niecierpliwą Szyszką i raw'a obejrzeć musiałam. Okazuje się, ze z moim japońskim nie jest tak najgorzej :D

Jak przypuszczałam, odcinek przełomowy dopiero za tydzień. Na razie Luke wzbija się na wyzyny upierdliwości i zarozumialstwa, Ash jest chodzącą wściekłością... a Guy dostał wspomniane przeze mnie złe bubu. Zaczyna się drugie dno Natalii i coraz wyraźniej wyłazi drugie dno Jade'a  - to, jak stracił opanowanie nad sobą i jak ładnie wrócił do swego cynicznego tumiwisizmu... epic!


Akcja powolutku, powolutku zawija się wokół głównego wątku - nic na razie nie wiemy o co komu chodzi i kto jest kim, ale to właśnie jest największą zaletą tej historii.

Jak wyjdą suby, to pwnie jeszcze coś tu skrobnę - na razie sobie cichutko pofuczę, ze złe bubu Guy dostał inaczej niz w grze, ale w sumie fabularnie to nic nie zmienia.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Bere

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2008, 11:18:10 am »
WAT



Suby były wczoraj wieczorkiem Szysz, HAAAAAA ! My internet penis is bigger than yours... oops !  :eek:

ANYWAI
Dupkowate książątko, czyli Luke. Srsly, ktoś, najlepiej Guy bądź Jade, powinni użyć na nim MOCY. Najlepiej takiej analnej. A szota master Ijon może się ostać Tear i Natalii. Bo każdy wie że straight szota jest epic. A loli może zapomnieć o dziewiczych smutkach uprawiając seks z tą swoją maskotką.
Więcej wtub dla pikacza !

Czy Guy dostał złego bubu w grze w bardziej kontaktowy sposób niż w animu ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 10, 2008, 11:45:12 am »
Eh, mam ochotę pograć w grę choćby po to, by zobaczyć jak to małe niebieskie cholerstwo lata po ścianach. Z tego co Mi wspominała to w grze Luke rozwala Mieu przeszkody terenowe :D Strasznie mi tego teraz w anime brakuje.

Offline Miranda

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 10, 2008, 11:58:36 am »
Nie jestem pewna, ale nowy skill Mieu chyba dopiero przed nami w animku.

coraz wyraźniej wyłazi drugie dno Jade'a  - to, jak stracił opanowanie nad sobą i jak ładnie wrócił do swego cynicznego tumiwisizmu... epic!

Pozwól, że dorzucę też własną dokumentację ;)



I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 10, 2008, 02:35:44 pm »
Bere, nie Twój interes jest większy, tylko mój gust lepszy i czekam sobie na suby dobrej grupy - jak chcę tłumaczenie które jest mniej-więcej, to sobie wolę już rawa obejrzeć.

i faktycznie, zdecydowanie brakuje mi rzucania pikaczem o ściany (albo tego pięknego kopa, którego mu Luke wypalił na statku, że świństwo przez esztę konwersacji na glebie leżało, a nie kiwało tymi swoimi pantalonami na głowie). Ale rzucania o przeszkody terenowe raczej nie będzie - chyba, że tak jak z pieczęcią Guy'a zrobią to w innym miejscu.
o, na przykład w tym momencie nastąpiło by piękne glebnięcie pikaczem o nakbliższy obiekt twardo-pionowy:


upierdliwość Luke'a osiąga apogeum - spokopjnie, teraz będzie juz tylko lepiej. No, może nie teraz, ale za chwilę, jak go wszyscy potraktują mocą odtylnie :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2008, 04:09:28 pm »
A ja mam takie pytanie, czy ktoś z tego kółeczka wiernych, lojalnych i kochających się przyjaciół zginie ?
Na dłużej niż 2-3 odcinki, po których nagle się okaże że odcięcie głowy wcale nie jest powodem by przenieść się do krainy wiecznych łowów ? I czy to będzie Natalia ? ( na śmierć luke'a pewnie nie mam co liczyć, a szkoda :( )


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 10, 2008, 06:20:34 pm »
Siódmy epek mnie zmęczył. Wkurzony Jade to jedyna dobra w nim rzecz. Dla reszty powoli zaczynam tracić cierpliwość.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 10, 2008, 06:38:05 pm »
A ja mam takie pytanie, czy ktoś z tego kółeczka wiernych, lojalnych i kochających się przyjaciół zginie ?
(na śmierć luke'a pewnie nie mam co liczyć, a szkoda :( )

hje.

tak, będą smutne momenty. Tak, to nie będzie taka miła bajeczka z nudnymi przerywnikami. Od przyszłego odcinka wszystko zacznie się odwracać i z naiwnego RPG zacznie się robić coś porządnego. Mogę tylko powiedzieć, że od teraz jak ktoś umrze, to umrze i już.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 10, 2008, 07:59:24 pm »
Proszę o wybaczenie, ale z gier ogólnie nie powinno się robić serii.

Przekonałam się o tym kilka razy i nie zamierzam przekonywać się po raz n'ty.

Takie rzeczy to jedynie dla fandomu, który będzie oglądał takie rzeczy chociaż  nawet nie wiem jak beznadziejne by one były.


Wyjątkiem są takie mało interesujące  sensie grywalności Clannady  i Air'y z  których dzięki anime zrobiło się legendę, albo mistyczne w sumie wrażenie, po których nawet nie wiem jak beznadziejna gra by była i tak i tak chciałoby się w nią zagrać właśnie dzięki anime. W drugą stronę to raczej nie działa.



 

Offline Konował

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 10, 2008, 08:34:20 pm »
Mogę tylko powiedzieć, że od teraz jak ktoś umrze, to umrze i już.

a kto ? ;) w temacie jest info o spoilerach...  :D

W grę nie grałem, dlatego podchodząc nie miałem żadnych oczekiwań, po 6 odcinkach już mam. Jeżeli idą zgodnie z fabułą gry to można liczyć na to że wyjdzie z tego coś dobrego, w DMC zaczęli kombinować i wyszła jakaś tandeta, która teraz trafiła do oferty AG.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 10, 2008, 10:00:10 pm »
Proszę o wybaczenie, ale z gier ogólnie nie powinno się robić serii.

Przekonałam się o tym kilka razy i nie zamierzam przekonywać się po raz n'ty.

Aniołku, Tales of Abyss to raczej anime ze scenkami grywalnymi, to raz, a nie jak Devil May Cry, gdzie fabularnie mamy może godzinę scenek i kilkanaście godzin siekania. Dwa - w przeciwieństwie do anime Xenosagi (która jako gra miała podobny stosunek przerywników do gry właściwej), tutaj widać że anime ma: a) budżet, b) reżysera, któremu zależy żeby zrobić coś co się będzie dało oglądać, c)scenarzystów, którzy nie kombinują, żeby "dodać coś głębokiego od siebie" d)wystarczającą liczbę odcinków, żeby fabułę zmieścić, a nie tak jak w przypadku innych Talesów, gdzie kilkadziesiąt godzin gry wrzuca się w czteroodcinkową OAVkę.

Poza tym - nie chcesz, nie ogladaj. Albo obejrzyj i powiedz, że nudne - ale nie mów, że nudne dlatego, że na podstawie gry. Mogę od ręki wymienić kilkanaście tytułów anime, które też są nudne, a z grami nie mają nic wspólnego, bo to nie jest temat o ekranizacjach gier tylko o konkretnym anime i tyle. To tak, jakbyś się zastanawiała nad sensem ekranizacji mang w temacie o Naruto. A kogo to obchodzi? :P

A cała animacja gier studia Key, Tsukihime, Gungrave, Fate/SN, 90% haremówek (Sola na ten przykład) - to wszystko gry. Nie powiesz, ze wszystkie te pozycje są do kitu (wiem, ze o Key tak nie myślisz). Po prostu ciężko jest dobrze przekazać poziom adrenaliny, który nieuchronnie towarzyszy samej rozgrywce, ale jeśli gra ma dobrą fabułę, to nie widzę problemu.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything