Autor Wątek: skarb na torfowiskach-problem  (Przeczytany 4599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Muradin

skarb na torfowiskach-problem
« dnia: Grudzień 20, 2008, 09:11:26 am »
Witam! Mam problem z odszukaniem skarbu na torfowiskach. Mianowice gdy dochodze do grobu na ktorym trzeba nacisnac odpowiedni przycisk to okazuje sie ze kursor jest z czerwonym x i nie moge wcisnac przycisku. Probowalem naciskac na kazdy i nic. Pojawia sie nazwa kamienny przycisk ale nie ma z nim interakcji. Wiecie o co chodzi?

Offline topcat

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2008, 11:00:33 am »
Nie wiem, w czym może być problem. Może próbujesz odszukać skarb, kiedy nie dostałeś jeszcze takiego questa lub nie znalazłeś mapy? Interakje z pewnymi przedmiotami włączają się dopiero gdy ma się odpowiedni przedmiot związany z questem albo gdy doszło się do odpowiedniego etapu w quescie.


EDIT:

Przy czym nie potrzeba "zaliczać" kolejnych wskazówek z mapy, aby móc uruchomić przycisk na grobowcu. Wystarczy, że ma się mapę i aktywny quest dotyczący skarbu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2008, 11:14:56 am wysłana przez topcat »

Offline Gungrave

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2008, 01:30:58 pm »
poszukaj na forum juz jest taki temat wystarczy poczytać

Offline kann

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2008, 05:24:55 pm »
Niestety na forum poki co nie ma rozwiazania. Tez mialem ten problem i sobie podarowalem, bo wyglada to na blad w grze:/

Mialem zarowno mape jak i aktywny quest (ponadto przeszedlem nawet kolejne kroki zagadek) i nie da sie kliknac na przycisku:/

Offline Sliwa

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tiger of the Rear Guard
Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2008, 07:27:31 pm »
Tu jest cały QS... http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29711.0.html znaleziony w 5 sek lal...

Co do samego zadania, wbrew temu co napisał "topcat" MUSICIE iść wpierw do 3 grobów najemników , potem do 4 i dopiero do grobu z przyciskiem a potem do krypty , inaczej wam nie zaliczy - sprawdzone osobiście bo miałem ten sam "problem".


Edit: kolejny topic z opisem tego QS i paru innych więc uwaga na spoilery : http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29721.0.html


Offline topcat

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2008, 07:49:36 pm »
wbrew temu co napisał "topcat" MUSICIE iść wpierw do 3 grobów najemników , potem do 4 i dopiero do grobu z przyciskiem a potem do krypty , inaczej wam nie zaliczy


No cóż, w moim wcześniejszym poscie nigdzie nie napisałem, że nie trzeba tam iść. Sam tam byłem, ale nie spowodowało to u mnie aktualizacji questu. Nie otrzymałem żadnej informacji, czy wskazówki, ani doświadczenia za kolejny etap. To właśnie miałem na myśli mówiąc, że nie trzeba zaliczać kolejnych etapów mapy.

Offline Sliwa

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tiger of the Rear Guard
Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2008, 07:54:38 pm »

No cóż, w moim wcześniejszym poscie nigdzie nie napisałem, że nie trzeba tam iść. Sam tam byłem, ale nie spowodowało to u mnie aktualizacji questu. Nie otrzymałem żadnej informacji, czy wskazówki, ani doświadczenia za kolejny etap. To właśnie miałem na myśli mówiąc, że nie trzeba zaliczać kolejnych etapów mapy.

To już będzie OT ale tak dla ścisłości... "nie trzeba zaliczać" - jest równoznaczne z tym ,że nie trzeba do nich iść i ich "dotykać".

A co do tego "zaliczania", fakt żadnego xpa ani informacji niema ,że się cokolwiek posunęło dalej ale sama gra to "widzi".

Cytat: topcat
Przy czym nie potrzeba "zaliczać" kolejnych wskazówek z mapy, aby móc uruchomić przycisk na grobowcu. Wystarczy, że ma się mapę i aktywny quest dotyczący skarbu.

BTW mnie chodzi o tą część wypowiedzi bo wprowadza ona w błąd.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2008, 08:00:59 pm wysłana przez Sliwa »

Offline Gungrave

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:43:33 pm »
Niestety na forum poki co nie ma rozwiazania. Tez mialem ten problem i sobie podarowalem, bo wyglada to na blad w grze:/

Mialem zarowno mape jak i aktywny quest (ponadto przeszedlem nawet kolejne kroki zagadek) i nie da sie kliknac na przycisku:/

jest bo sam go zakładałem

Offline Muradin

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2008, 03:41:31 pm »
Nie jestem pewien czy wpadlem na rozwiazanie ale wrocilem do ferdok przylaczylem Dranora i dalo sie juz wcisnac przycisk.

Offline Tuomas

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2008, 10:49:12 pm »
Czy ktos jeszcze znalazl jakies informacje albo rozwiazanie tego questa? Bo nie chce miec 'nieudanych' zadan w dzienniku  :sad: Albo chociaz dajcie info na temat tych strzal bo mam w druzynie postac poslugujaca sie lukiem i moglo by sie przydac... Dwie godziny biegiam i mysle nad tym questem i chyba jest zbugowany na amen  :sad:

Offline kann

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2008, 11:33:54 pm »
Nie jest zabugowany tylko musisz odwiedzic wszystkie miejsca po kolej ze wskazowek (czyli: 3 groby, samotny grob, dwie skaly na poludnie od grobu z przyciskami). Strzaly maja obrazenia +20 i wyrabia sie je miedzy innymi z harpich pior (1 pioro - 5 strzal) + 5 dostajesz na starcie.

Offline Muradin

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2008, 05:32:09 pm »
Czy ktos jeszcze znalazl jakies informacje albo rozwiazanie tego questa? Bo nie chce miec 'nieudanych' zadan w dzienniku 

W poradniku na gry-online przeczytalem ze nie wystarczy przejsc kolo tych grobow ale trzeba jeszcze przeczytac inskrypcje i dopiero wtedy mozna wcisnac przycisk na ostatnim z grobow.

Offline Tuomas

Odp: skarb na torfowiskach-problem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2008, 07:55:54 pm »
Wczytałem stary zapis gry sprzed wzięcia tego questa i wykonałem go raz jeszcze. Tym razem się udało chociaż dalej nie wiem co zrobiłem źle. Nie obraziłbym się gdybym go nie wykonał bo i tak samodzielnie nie wpadłbym na rozwiązanie ;-) Swoją drogą, ciekawie się zakonczył.