Autor Wątek: Czeska kinematografia  (Przeczytany 4457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krawiec[PL]

Czeska kinematografia
« dnia: Styczeń 10, 2009, 11:53:24 am »
Witam

Ostatnio obejrzałem dwa filmy czeskich reżyserów. A mianowicie "Człowiek z księżyca" i "Hair". Mam zamiar również zobaczyć "Młode wino" oraz kupić "Guzikowców". Te dwa filmy miło mnie zaskoczyły. Myślałem, że czeskie kino to, jakieś prymitywne, czasami śmieszne filmy, które nie zostawiają żadnego śladu w świecie kina. A jakie Wy macie odczucia po filmach naszych południowych sąsiadów? Z tego co czytałem w internecie niektórzy reżyserowie cieszą się wielką popularnością?
Życie to one man show.

Offline potworek

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:42:08 pm »
Owszem, ostatnie lata są czasem świetności dla czeskich produkcji.
Lubię i cenię  :)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline madulka

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2009, 05:13:09 pm »
Nowsze czeskie kino jest o wiele przystepniejsze niz bylo kiedys i zdecydowanie warte uwagi. Nigdy nie jest glupia, pusta rozrywka. Z takich moich ulubionych to polecam ci "Butelki zwrotne", "Tatinek", "Kola", "Szkola podstawowa" (w ogole filmy Sveraka sa swietne :) ), "Samotni", "Jedna reka nie klaszcze", "Babie lato". Jest jeszcze swietny dokument "Czeski sen", ukazujacy w piekny sposob dzialanie reklamy i zachowanie ludzi pod jej wplywem.

Offline Hamtaro666

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2009, 06:50:31 pm »
"Butelki Zwrotne" bardzo mi się podobały - ciepłe kino. Z dawniejszych niezły jest oscarowy "Kolia".

Offline Ryceros

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2009, 02:27:31 am »
Czeskie kino, dobre kino.

Z wyżej niewspomnianych bardzo gorąco polecam: "Rok Diabła" i "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie".

Szczególnie to drugie :lol:

Offline Nocturno_Culto

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2009, 12:43:39 pm »
ja bardzo uśmiałem się przy oglądaniu Lemoniadowego Joe - naprawdę świetnie i dojrzale zrobiony, pełen absurdalnego humoru czeski western

Offline krawiec[PL]

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2009, 02:48:18 pm »
Wczoraj rozmawiałem z koleżanką i poleciła mi "Opowieść o zwyczajnym szaleństwie", który już był wcześniej wymieniany :) Właśnie ja też miałem odczucie, że kino czeskie bije dużym ciepłem :)
Życie to one man show.

Offline Ryceros

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2009, 03:24:32 pm »
"Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" - obowiązkowo!

Offline skil

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:40:11 pm »
"mały otik", najlepszy czeski film.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline mayugo

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:19:15 am »
To ja od siebi dorzucę trochę klasyki - Pociągi pod specjalnym nadzorem, Miłość blondynki, Pali się moja panno, Kto chce zabić Jessii no i oczywiście Sveraka - Akumulator 1 i Jazda. to tak kilka pierwszych z brzegu, bo trochę świetnych filmów tam powstało. Niestety w Czechach powstają też filmy słabe i mniej "czeskie" w klimacie, np. ostatnio Mężczyzna idealny.

Offline krawiec[PL]

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2009, 03:31:14 pm »
A Młode Wino, ktoś widział? Czytałem, że całkiem, całkiem.
Życie to one man show.

Offline madulka

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2009, 01:44:43 pm »
Ja nie widzialam, ale duzo slyszalam i to sprzecznych opinii. Akurat zaczeli to grac u mnie w miescie  to moze sie przejde.

Offline Ryceros

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2009, 02:14:41 pm »
Też nie widziałem, a nawet nie słyszałem o nim :oops:


Offline krawiec[PL]

Odp: Czeska kinematografia
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2009, 03:34:53 pm »
Ja się dowiedziałem z Kinomaniaka, a później widziałem plakaty w metrze. I z ciekawości zapytałem. Kinomaniak mówił, że zapowiada się hicior :roll:
Życie to one man show.

 

anything