trawa

Autor Wątek: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009  (Przeczytany 79121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trej

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2009, 02:46:47 pm »
mam bilet za 10 € do Poznania, ale w czwartek pod wieczór przylot. czy jakaś dobra dusza zajęłaby sie mną wieczorem i w piątek? mogę pomagać przy turnieju, inseminować jałówki, pić, zwiedzać Poznań, sprzątać komuś mieszkanie, opiekować się nastoletnią siostrą/kuzynką/sąsiadką, pić, notować ile razy w radiu padło słowo "perturbacja", pić, albo kilka innych rzeczy

I spożywać parówki :D
A pytanie jest gupie :D

Offline jachu_ka

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2009, 02:55:57 pm »
A pytanie jest gupie :D

a bilet zabukowany :D z jednym bagażem do luku, w który się zmieści duuuużo irlandzkiej łychy :D
od razu drugie pytanie, powrotne: czy jakas dobra dusza wrocławska przenocowałaby mnie po turnieju i w poniedziałek rano pokazała w którą stronę jest lotnisko we wrocku? taki powrót wygląda najrozsądniej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 03:13:32 pm wysłana przez jachu_ka »

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 13, 2009, 04:29:34 pm »
Jachu pubów mamy dosyć w Poznaniu, myślę, że jakoś się Toba zaopiekujemy.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Iron Jaro

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 17, 2009, 04:53:58 pm »
Ja mam pytania odnosioe waszego zakazu wspolpracy armi w teamie:
- Czy nakaz re-rolowania zdanych invow w 24 calach prtzez wrogie jednostki (MOC LIBRY SM) Bedzie dzalal tylko kiedy strzela gracz SM?
- Techmaryn - Ma dosc smieszny zapis naprawiania bo nie jest tam nigdze napisane ze moge naprawiac tylko wlasne jednostki. Czy moge zatem naprawiac sojusznika i wrogow? Niech ktos spojzy nna ten zapis na moje moge ale bywam tendencyjny :P
- Mam nadzieje ze nie mozna szarzowac sojuszniczych pojazdow (radkow) by potem okladac je krakami i zyskiwac kolejne 6 cali ruchu...
Tak sie tylko czepiam ;)
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 17, 2009, 05:08:41 pm »
Na moje oko:
- rerolowanie działa zawsze jak przeciwnik chce rzucić inva, niezależnie od źródła. Gdyby była normalna solówka przeciwnik musiałby rerolować inva za dangerous terrain, pomimo że wounda nie zasadził mu przeciwnik.
- szarżować sojuszniczych radków nie można - co prawda nie do końca są swoje, ale na pewno nie są wrogie.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Nazroth

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2009, 09:36:37 pm »
Z Rerollowaniem invów jest prosta piłka: "Przeciwnik przerzuca wszystkie zdane invy w 24" od libry". Tu nie ma czaru dającego sojuszniczym modelom bonus, czy coś - tylko prosty zapis. Jak przeciwnik rzuci sobie perrila w combacie z force weaponki to też przerzucał by inva, gdyby nie fakt, że i tak to robi:P

Ostatnie pytanie jest trochę dziwne - nie wiem po co uwzględniać kraki, skoro zawsze możesz bić nożem... Ale nie zdarzyło się jeszcze, aby MÓC SZARŻOWAĆ SOJUSZNICZY MODEL... Teoretycznie: Wbijam 10SM z nożami w Princa i 'sojusznice' gretchiny, po czym nabijam taką rezolucję, że Princ zdycha po 15 save'ach... no to nie tylko jest niewiarygodnie głupie, co nie etyczne. (i niemożliwe)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 20, 2009, 01:47:37 pm »
Mam pytanie.. jak w przypadku współracy armi działaja przedmioty które w swoich zapisach mają czysto kontygentowe założenia.

Np.Book of st Lucius z WH czy Inquisitorial Mandate.  W każdym z nich widnieje zapis "friendly models"

I jak sie ma sprawa z kapturkiem, Można nim rozpraszać moce rzucane na sojusznika. Wkońcu niweluje każda dowolna moc??
Kamil. (miszczu)

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:37:04 pm »
Kaptur powinien działać - w końcu uwala wrogie moce, niezależnie od tego na kogo są rzucane. Jak przeciwnik rzuca moc na siebie, to też ją można kapturem uwalić.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Gamon

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:58:39 pm »
Jak bedzie rozpatrywana sprawa Psychic screama ??
a) przy strzelaniu - mój psychic scream a straty zada armia sojusznicza
b) przy innych mocach np wrogi liberian jest w zasiengu psychic screama, model z armii sojuszniczej rzuca moc to czy libra uzywa kapturka na sowim ld ?? czy na ld obniżonym przy pomocy psychic screama ??
c) co w przypadku kiedy grają dwie armie tyranids ?? czy maja zakaz wystawienia 2 składów tropek,biovore, lictor itd (kodeksowo obowiązuje 1 na armie )??
d) jesli mozna wystawić 2 armie z tropkami to czy psychic scream sie kumuluje ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 06:48:27 pm wysłana przez Gamon »

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:29:12 pm »
Żeby nie było, że nie odpowiadamy, wszystkie pytania są rozważane i jak będzie oficjalne stanowisko, to je podamy. Generalnie armie sojusznicze traktowane są jako kompletnie odrębne armie, także proszę nie kombinujcie, że coś działa na friendly model, szanujmy swoją inteligencję.
Czyli moc libry działa tylko gdy strzela gracz SM, nie można w żaden sposób pomóc partnerowi.
Jeśli ktoś pomyśli o szarżowaniu sojuszniczego pojazdu, żeby być bliżej, będę urywał ręce, a później dopiero zadawał pytania ;)
I w miarę możliwości, proszę nie odpowiadać na pytania za organizatorów, bo robi nam się spora liczba ekspertów, a nie do końca podążają oni za naszym tokiem rozumowania.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 20, 2009, 07:32:48 pm »
Czyli moc libry działa tylko gdy strzela gracz SM, nie można w żaden sposób pomóc partnerowi.
Pomyłka totalna, ale na moją korzyść więc kłócił się nie będę.

Y.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 08:00:53 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:03:38 pm »
nie jest to jeszcze oficjalne stwierdzenie, także spokojnie, po prostu przy parach trzeba rozważyć sporo rzeczy, żeby nie stworzyć żadnego potworka, który wypaczy wyniki.
Michałku
PKGB Sztab

Eman

  • Gość
Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:09:54 pm »
Heyka !!!
nie jest to jeszcze oficjalne stwierdzenie, także spokojnie, po prostu przy parach trzeba rozważyć sporo rzeczy, żeby nie stworzyć żadnego potworka, który wypaczy wyniki.
Jakbys dostal "Friendly Fire" - dajmy na to, ze Oblit pod wplywem Null Zona, dostaje zescaterowane placka z wlasnego Plasma Cannona - to by musial re-rollowac udane inva ... wiec tutaj interpretacja, ze nie dziala on na strzelanie/close combat z armii sojuszniczej jest ... ehm ... bez sensu?
Cze !!!

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:13:38 pm »
To znaczy ja mam pewna drobną sugestię, wy ją weźmiecie pod uwagę albo nie.

Jeżeli są bajery, które działają niezależnie od tego kto jest celem/sprawcą, to powinny działać także w sytuacji gdy na jednym z końców bajera jest sprzymierzeniec.

Na przykład taki null zone. On działa także jeśli przeciwnik sam sobie zrobi krzywdę - zjara się własną plazmą albo wykopyrtnie się we wraku. Skoro działa gdy przeciwnik sam sobie robi krzywdę, to dziwne gdyby nie działał gdy robi mu krzywdę jeden ze sprzymierzeńców.

Podobnie jest z hoodem. Skoro można uwalić moc, którą przeciwnik rzuca sam na siebie - np. fortunę - to dziwnym by było, gdyby nie można było uwalić mocy kierowanej w sprzymierzeńca.

Ponadto i null zone, i hood, nie działają na sprzymierzeńca, a na przeciwnika. To przeciwnik musi wykonać dodatkowe rzuty, i to on traci wounda, albo to jemu nie wychodzi moc.

Takie jest moje zdanie na ten temat, zrobicie jak będziecie uważali.

EDIT
:A tak z innej beczki - kiedy można liczyć na update listy zgłoszeń, bo nie wiem czy rozpiski dotarły?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 08:20:09 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:29:24 pm »
Na update można liczyć od razu jak dam w ryja osobie, która powinna mi przekazać zgłoszenia, żebym je umieścił na stronie :D
Michałku
PKGB Sztab

 

anything