Autor Wątek: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009  (Przeczytany 79131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hem'Ahn

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:33:39 pm »
Heyka !!!Jakbys dostal "Friendly Fire" - dajmy na to, ze Oblit pod wplywem Null Zona, dostaje zescaterowane placka z wlasnego Plasma Cannona - to by musial re-rollowac udane inva ... wiec tutaj interpretacja, ze nie dziala on na strzelanie/close combat z armii sojuszniczej jest ... ehm ... bez sensu?
Cze !!!
Chyba nie rozumiem, null zone działa tylko w turze Librariana (jeśli dobrze zapis pamiętam, a nie mam codexu pod ręką), także oblit spuszczający sobie na głowę własnego plasma cannona nie może być pod jego wpływem.
Michałku
PKGB Sztab

Offline sokles

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:44:17 pm »
Chyba nie rozumiem, null zone działa tylko w turze Librariana (jeśli dobrze zapis pamiętam, a nie mam codexu pod ręką), także oblit spuszczający sobie na głowę własnego plasma cannona nie może być pod jego wpływem.

Until the beginning of next SM player turn

Offline afruniu

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 20, 2009, 08:58:10 pm »
Until the beginning of next SM player turn
"...for the reminder of the player turn."
mam kodeks w ręce :p (i przed oczami)
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 20, 2009, 09:19:26 pm »
No dobra, ale chaosyta, który sam sobie wbija ranę z daemon weapona, bo wyrzucił 1 na liczbę dodatkowych ataków, już pod wpływem null zone'a może być, rajt?  :badgrin:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Bizim

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 20, 2009, 09:54:44 pm »
witajcie

jeśli jedna z armii to wilki to może mieć ona więcej niż jedno HQ?

pozdro

Offline afruniu

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2009, 09:40:28 pm »
witam wszystkich,
czas na kilka odpowiedzi. cieszymy się, że gracze poruszają tak wiele kwestii. to nam pozwoli dostrzec i wyklarować wiele sytuacji przed turniejem, co bez wątpienia przełoży się na jego płynność i spokojny przebieg.
biorąc pod uwagę opinie i uwagi graczy pojawiające się w tym temacie, przetrawione w ogniu wewnętrznych dyskusji, w celu zachowania konsekwencji i spójności regulaminu, podjęto decyzję, iż armia jednego z graczy nie korzysta z dobrodziejstw zasad specjalnych armii drugiego partnera, i vice versa.
Zatem armia partnera nie korzysta z dobrodziejstw np. hooda, mocy psychicznych, artefaktów, naprawiania pojazdów przez Tech Marina itp.
Ponad to, niedopuszczone są sytuacje, by w celu osiągnięcia jakichkolwiek korzyści zaszarżować, ostrzelać lub potraktować mocą psychiczną armie partnera.
Wracając jeszcze na moment do null zona, w sytuacji którą wymienił yedli (Inv przy "1" na D-weaponie), przeciwnik przerzuca udanego inva.
chcielibyśmy zaznaczyć, iż wiele pojawiających się uwag miała logiczne uzasadnienie, i spotykały się na tej płaszczyźnie z naszym oczywistym zrozumieniem i uznaniem. jednak, podkreślę to raz jeszcze, by uniknąć zaskakujących sytuacji i ewentualnych nieporozumień oraz zbędnych dyskusji dlaczego jedne rozwiązania są niedopuszczane, skoro drugie są, postanowiliśmy przyjąć rozwiązanie "brzytwy",
 w myśl tego, jak to powiedział pewien szanowany członek naszego lokalnego środowiska, "to gracze powinni się kombinować, a nie armie".
natomiast jeśli Wam przyjdzie coś jeszcze na myśl, prosimy śmiało pytać. im więcej wytłumaczymy sobie teraz, tym lepiej uczestnicy przygotują swe armie, a sędziowie będą mieli mniej roboty w tym zakresie w trakcie turnieju.
co do HQ u SW i BT wypowiemy si wkrótce.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:01:38 pm »
"to gracze powinni się kombinować, a nie armie".
To nie wiem po co robicie turniej par - gracze dużo lepiej mogą się kombinować na afterparty.  :badgrin:
Ale to wasza decyzja, i ja ją uszanuję.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:09:43 pm »
To nie wiem po co robicie turniej par - gracze dużo lepiej mogą się kombinować na afterparty.  Bad Grin
Ale to wasza decyzja, i ja ją uszanuję.

Y.

Przychylam.
Trochę dziwi mnie parę kwestii dość jasnych jak na przykład Hood. :-?
Ale może ja czegoś nie zrozumiałem. Więc zapytam się:
Przeciwnik rzuca psychic powera na siebie albo moją jednostkę to mogę ją zbić hoodem. Jak rzuca na jednostki osoby z którą jestem w parze to nie mogę?! :shock: Afro tak wynika z twojego posta! Może się mylę, popraw mnie albo potwierdź. Bo nie mogę w to uwierzyć.

Tak czy siak przyjadę 8)

Offline Yedli

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:33:47 pm »
Zanim dyskusja stanie się bardziej gorąca, to ja tak dla poszerzenia horyzontów pozwolę sobie wkleić kawałek z zasad doubla Throne of Skulls (dawniej znanego jako GT UK). Może to jakoś pozytywnie wpłynie na rozstrzygnięcie tych kwestii.

The special rules and abilities of Player A’s army can only benefit/harm/impact on units from Player
A’s force, they will have NO impact on Player B’s units. The only exception to this is where both
Player A and Player B forces are drawn from the same codex (and this means the same codex i.e.
Space Marines and Dark Angels are not the same codices).
Some examples to illustrate this -
• Player A has Chaos Marines, Player B has Chaos Daemons. Summoned Daemon units CANNOT
use icons from the Chaos Marine force to improve their accuracy for Deep Striking.
• Both Player A and Player B have Chaos Marines. Since this is from the same codex, the Chaos
Terminators of Player A CAN benefit from an icon carried by a Chaos Marine squad from Player B’s
force.
• Player A has taken a Space Marine army, led by Vulkan He’stan, who allows for thunder hammers
to count as master-crafted, and flamers and melta guns to count as twin-linked. Player B has
taken a Witchhunters army, but cannot benefit from He’stan’s special rules.
• Both players have chosen Ork forces. Player A’s Mek can attempt to use his Mek’s tools on a
vehicle from Player B’s force.
• Player A’s Chaos Lord does not gain the benefits of Feel No Pain if he joins Player B’s unit of Orks
which includes a Pain Boy.
• Both players have chosen Tau forces. Player A’s ethereal is killed, so ALL units of Tau on the table
(for both player A and B) need to apply the ‘Price of Failure‘ rule
• Power or abilities that affect the enemy still apply. For example Player A is playing Eldar, Player B
is playing Tau and Player A dooms an enemy unit, the unit is doomed even against hits from Player
B’s tau units.
• Powers that can affect all units, or all qualifying units, friend or foe still apply. I good example of
this is the Tally of Pestilence that affects and is affected by all Nurgle Units (see the GT FAQ for
further details)
• Abilities, powers and weapons that effect both friend and foe will work against a teammates
force; examples include but are not limited to Chaos Dreadnaughts fire frenzy and orbital
bombardments.
Please remember that these are guidelines only and the list of examples is not exhaustive. If you
cannot resolve an issue using these guidelines, do not be afraid to ask one of the Judges who will help
you.
Space Marine Combat Tactics
If between both players forces you have more than on character with Combat Tactics, you must
choose which Combat Tactic you are going to use before the start of each game and inform your
opponents.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline afruniu

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:39:49 pm »
cieszę się, że przyjedziesz ;-)
tak, przeczytałeś poprawnie. sam siebie obronisz, kolegi już nie. i powtórzę raz jeszcze. świadomi jesteśmy logicznych uzasadnień tych rozwiązań, i także świadomie i przemyślanie je wykluczamy ( z powodów wymienionych w moim poprzednim pości).
narka
EDIT: Yedli, dzięki za przytoczenie nam tych wyjątków z regulaminu wyspiarskiej imprezy. przedyskutujemy to.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 10:44:48 pm wysłana przez afruniu »
"There must be some kind of way out of here..."

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 21, 2009, 11:30:08 pm »
tak, przeczytałeś poprawnie. sam siebie obronisz, kolegi już nie. i powtórzę raz jeszcze. świadomi jesteśmy logicznych uzasadnień tych rozwiązań, i także świadomie i przemyślanie je wykluczamy ( z powodów wymienionych w moim poprzednim pości).

Cóż trudno. Dobrze że jesteście świadomi. Do zobaczenia na Wojnie  8)

Offline yakubu

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:21:17 pm »
Trochę z innej beczki:
CSM / SM / DE niezobowiązująco rozglądają się za drugą połową na WŚ.
Wymagania: brunetka, 90/70/90/180, 120+ IQ, udokumentowane doświadczenie życiowe i turniejowe.
Tylko poważne propozycje (mile widziane fotooferty na PM).

EDIT: nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 07:41:56 am wysłana przez yakubu »

Offline mlodyrs

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 22, 2009, 12:49:37 pm »
co do HQ u SW i BT wypowiemy si wkrótce.
Im szybciej tym lepiej. Nie wiem co malować po ostatecznym rozwiązaniu kwestii cyclonów.

Offline jachu_ka

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 22, 2009, 01:52:19 pm »
pewnie znam odpowiedź, ale zapytam: wolno strzelać do kombatu między sojusznikiem a przeciwnikiem?  8)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Jezo

Odp: Wojna Światów 2k9, 28-29.03.2009
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 22, 2009, 02:00:18 pm »
nie*!!!
*czyba ze jestes skavenem
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

 

anything