Autor Wątek: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?  (Przeczytany 81182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« dnia: Marzec 04, 2009, 01:28:37 pm »
Szczegółowy regulamin poniżej:

1.Konkurs prowadzą moderatorzy Forum Gildii Komiksu, do nich proszę kierować wszelkie pytania odnośnie konkursu.
1a. Konkurs polega, w zależności od uznania zadającego zagadkę, na odgadnięciu nazwy lub nazw (imienia i/lub nazwiska) postaci która wypowiedziała dany cytat lub komiksu z którego dany cytat pochodzi. Pytanie musi być każdorazowo sprecyzowane przez zadającego zagadkę.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) będą karane.
4. Zamieszczamy cytat z komiksu wydanego w Polsce.
5. (skreślony)
6. W przypadku odgadywania nazwy postaci imię i nazwisko lub nazwa postaci muszą być znane i podane w komiksie.
7. (skreślony)
8. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź. Niedopuszczalne jest podanie przez tego samego użytkownika kilku odpowiedzi w bezpośrednio następujących po sobie postach.
9. W przypadku odgadywania tytułu komiksu wystarczy odgadnięcie tytułu serii jeżeli komiks z którego pochodzi cytat jest częścią serii.
10. Ewentualne podpowiedzi są kwestią gustu zadającego zagadkę.
11. Jeśli po trzech podpowiedziach, lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
12. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie postać, z zastrzeżeniem punktów 11, 13 i 16.
13. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi, zada nową zagadkę i potwierdzi odpowiedź kolejnego użytkownika. Zagadka musi się pojawić w ciągu 24h. Jeżeli zagadka nie pojawi się w ciągu 24 godzin, nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik bądź moderator.
14. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona przez zadającego w ciągu 12h. Jeżeli odpowiedź nie zostanie potwierdzona przez zadającego w ciągu 12 godzin to nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez redaktorów lub moderatorów jednak w takim przypadku zadający nie otrzymuje punktu.
15. Gramy do 20 punktów.
16. Uczestnik, który odgadł postać ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. W przypadku zadania zagadki bez odczekania tury przerwy, odgadujący traci punkt, a prawo do zadania nowej zagadki przechodzi na poprzedniego zadającego lub moderatora. Poprzedni zadający może zrzec się zadawania nowej zagadki na rzecz pierwszego chętnego użytkownika.
17. Zastrzegamy sobie prawo do zmieniania regulaminu w czasie trwania quizu.

W tym wątku można tylko zadawać zagadki, podpowiedzi zadającego i zamieszczać odpowiedzi. Wszelkie dyskusje mogą toczyć się w odrębnym wątku przeznaczonym na komentarze.

Zapraszam.

11.03.2009 r. - zmieniono punkt 9 (od teraz wystarczy odgadnięcie tytułu serii)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 10:55:19 am wysłana przez wilk »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 01:53:45 pm »
No to ja zacznę prostą zagadką:
z jakiego komiksu pochodzi ten cytat

"Khy, Khy... będę miała chrypkę!"
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 02:23:07 pm »
Coś mi po głowie Strażnicy chodzą... Ten motyw jak Laurie dusiła się z braku tlenu.

Serio gramy do dwudziestu?  :shock: Zwycięzcę poznamy zatem pewnie dopiero w grudniu  :lol:
Pamiętajmy o tym że większość fanów komiksu jest wzrokowcami-mogę to założyć bez badań  :)

Edit. Sprawdziłem w komiksie, to raczej nie jest to  :-? Ale nadal odpowiadam Strażnicy tom 3  :)

Eit. 2 A co z tematami tygodnia? Łatwiej będzie odpowiadać jeśli będzie się wiedziało że w komiksie jest np. magia albo smoki...
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 02:36:17 pm wysłana przez Death »

Offline skil

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2009, 02:50:28 pm »
to ja sobie strzelę tak: persepolis - historia powrotu :lol:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 02:52:03 pm »
ten kto zgadnie zagadkę może podac temat ;)

obie odpowiedzi są błędne, powiedzialbym nawet że bardzo błędne
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline DaryW

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2009, 04:47:18 pm »
Szarlota Pawel  Kubuś Piekielny, papuga co wydzwania przez telefon?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2009, 08:20:13 pm »
Szarlota Pawel  Kubuś Piekielny, papuga co wydzwania przez telefon?

Hmm. no wiesz. nawet jakbyś miał troszkę racji w tej odpowiedzi, to nawet nie podałeś tytułu komiksu. Tak więc nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytanie.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline DaryW

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2009, 08:45:07 pm »
KUBUŚ PIEKIELNY! lub PIEKIELNY KUBUŚ (tytuł ze Ś)
album zbiorczy lub w Świecie Młodych tam to nie miało podtytułu !!!!!

dopiero pźniejsze wydania miały różne tytuły (przeprowadzka)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2009, 08:52:05 pm wysłana przez DaryW »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2009, 10:33:56 pm »
KUBUŚ PIEKIELNY! lub PIEKIELNY KUBUŚ (tytuł ze Ś)
album zbiorczy lub w Świecie Młodych tam to nie miało podtytułu !!!!!

dopiero pźniejsze wydania miały różne tytuły (przeprowadzka)


No bez przesady. Nie możesz podawać tytułu komiksu który jeszcze nie wyszedł (Kubuś zbiorczy).
a w świecie młodych nie wiem czy był dokładnie ten tekst, bo na swojej stronie Leszek Kaczanowski pisze "różne wczesniejsze przygody narysowane od nowa", tak więc i tekst nieznacznie się różnił.
Tak więc proszę o tytuł.

z resztą nie mam ochoty się przepychać. powiedzmy że ten fragment
(przeprowadzka)

jest odpowiedzią

(1) DaryW
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline DaryW

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2009, 07:35:16 am »
bo właśnie był, jak widzisz podałem tylko jeden tytuł,
w świecie młodych był ten tekst po ostatnio czytałem Kubusia,

ok.
pytanie
z jakiego komiksu ów cytat: seria jest oczywista, ale poproszę również tytuł albumu

"Ciemność zapada, wokoło gusza - banda Zbójcerzy ogieeeeń zaprósza! Bum, Tadyrady..."

Offline kas1

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2009, 08:16:24 am »
Szkoła latania?

Offline Raf Fariszta

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2009, 08:27:46 am »
Dzień Śmiechały?
Nocy Matko Dnia

Offline Death

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2009, 09:03:56 am »
Prawie na 100 % to (...) i motyw jak proch Wita ukryty w palenisku wypędził zbójcerzy z Mirmiłowa  :D

Edit. Zmieniam zdanie, to pewnie jest fragment jak Zbójcerze siedzą w lesie w czasie wyprawy po barana czyli "Wielki Turniej"  :)

Pożyczyłem Kokosze kumplowi i nie mogę sprawdzić  :sad:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 09:09:21 am wysłana przez Death »

Offline Ty_draniu

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2009, 10:26:31 am »
też o tym myślałem, tylko że w swoim egzemplarzu mam taki tekst:

"Hej w środku lasu coś jasno świeci, banda zbójcerzy ogniiiiisko nieci! Bum, tadyrady..."  :D
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline DaryW

Odp: Konkurs - skąd jest ten cytat/kto to powiedział?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2009, 01:21:21 pm »
Death trafił, ja to spisałem z wydania JUPI, ciekawe czy w innych wydaniach było inaczej

(1) Death
(1) DaryW