trawa

Autor Wątek: ArmiaHigh Elves  (Przeczytany 28263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pudel

ArmiaHigh Elves
« dnia: Lipiec 03, 2003, 10:21:59 pm »
Prosze o napisanie mi czy taka armia (2000 pkt) bedzie sie nadawac:
16 spearmen
16 archers
8 silver helmow
12 white lionow
2 balisty
2 magow (pierwszy level 2, silverwand, seer, chaneller, bez zwierzecia, drugi tez level 2 annulian crystal, chaneller; czarow jeszcze nie wybralem - które sa najlepsze?)
prince na smoku (lance, dragon armour, healthy potion, talisman of saphery, enchanted shield)
silver helmy z heavy armour i tarczami
liony ze sztandarem of arcane protection
archersy z lekkimi zbrojami

I jeszcze pytanko:
jaki wariant kolorystyczny jest najlepszy (opocz niebieskiego), bo nie moge sie zdecydowac. Myslalem o czerwonym z elementami zoltego, zlotego.
Czy aby armia byla klimatyczna plaszcze szaty musza byc biale, czy moge je zrobic np. na zolto
logoslawiony niech bedzie czlowiek, ktory nie majac nic do powiedzenia nie daje nam slownego dowodu na to.

Offline Pokpoko

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:26:56 pm »
niespecjalnie sie znam na HE więc powiem tylko że czarów si enie wybiera tylko losuje przed każda grą...a malowac możesz jak chcesz...nawet na rózowo.. :) i witam na forum :D

Offline Solitaire

Re: ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:41:17 pm »
Cytat: "Pudel"
Prosze o napisanie mi czy taka armia (2000 pkt) bedzie sie nadawac:
16 spearmen

Za mało. Jeśli już chcesz iść w piechotę, to w przypadku Spearmenów musisz zainwestować w solidniejszy regiment. A najlepiej więcej niż jeden.
Cytuj
16 archers

Za dużo...
Wyrzuć wszystkich. Są porażką.
Cytuj
8 silver helmow

Sami się wyrwą do przodu? Spróbuj ujednolicić armię pod względem szybkości wchodzenia do walki. Pojedyńczy oddział kawalerii może co najwyżej wspomagać armię piechoty, wojując dzielnie gdzieś na dalekiej flance. A wtedy nie trzeba aż 8.
Cytuj
12 white lionow

Widzę, że trend MSU przechodzi powoli do HE... :)
To może być dobry pomysł, ale wtedy więcej tej piechoty!
Cytuj
2 balisty

Niby zawsze dobre, ale też zawsze drogie.
Cytuj
prince na smoku (lance, dragon armour, healthy potion, talisman of saphery, enchanted shield)

Fajnie, że chcesz smoka, ale zastanów się, jaką armią chcesz grać. Póki co nawrzucałeś najróżniejsze jednostki w różnych dziwnych rozmiarach i doprawiłes smokiem. Jak chcesz tym grać?
Spróbuj położyć większy nacisk na któryś z elementów swojej armii. Jeśli przykładowo zainwestujesz w piechotę (to ostatnio modne), stwórz generała, który wesprze ją swoimi zdolnościami przywódczymi magów defensywnych, którzy będą ją osłaniać przed czarami wroga. Konsekwencja jest kluczem.
 :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Młodszy Nieduży Brat

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:42:18 pm »
Ja tam sie na uszatych tez nie znam ale:

Oddział 16 łuczników jest raczej niwygodny w uzyciu - wyciągnij skądś punkty i zrób dwa po 10.

Nie jestem pewien co w ogóle ma ta armia robić - z dwoma klockami piechoty (przy czym jednym bardzo nędznym) na pewno siłą dużą nie będzie. Przy jednym klocku kawalerii (bardzo kiepskiej) armia kawaleryjska też z niej nędzna.

Smok ratuje sytuację ale pomyśłałbym nad lepszą kombinacją itemów - zdecydowanie brakuje mu warda i wiekszej siły uderzeniowej - radzę dwuraka...

Lekkie pancerze na archerach to strata punktów.

Co do magii to dobrze, ze wziąłes seera (=>Pokpoko - seer to honor u uszatków który daje możliwość wybierania czarów zamiast losowania), wyb ór czarów będzie zależny od oponentów z którymi będziesz miał przyjemność się zmierzyć - na ciężką kawalerię polecam heavena i lightning bez save'a lub life'a i howling wind. Reszta według uznania.
I zainwestuj punkty w banner of sorcery - będziesz miał co w lesie schować... :)
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Blacklotos

  • Gość
ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:43:56 pm »
A mnie nikt nie przywitał. Humpf :)
Ja tez niebardzo znam sie na HE, ale moge stwierdzic, że jest to armia, którą pograsz towarzysko, ale nic więcej. Ja bym radził skupic sie na jednej rzeczy tzn. kawaleri, piechocie lub defenzie. Ja osobiscie znam 2 rodzaje silnych rozpisek high elfów, do kazdej potrzeba 4 bolce, które są doskonałe i uniwersalne, ponieważ likwidują osobników typu gigant, a dzięki multiplowi bez problemu radzą sobie z wrogimi maszynami i regimentami.
Póżniej jeżeli jest to armia ofensywna to 3-4 regimenty 5 silver helmsów, ok. 10 dragon princów, sztandarowy z sztandarem +D6 do wyniku, smok + lord, i !UWAGA! 1 mag! Tak jeden mag bo w drugiej turze najpradopodobniej magia się kończy:).
Następnym wariantem jest armia magiczno - defensywna. Tutaj oczywiscie 4 magów, mogą byc łucznicy, moze silverow lub troche piechoty.
Moim skromnym zdaniem spearmeni są do d...dumania nad sesnsem życia:). Łucznicy to tez nie zbyt trafny wybór. Taki regiment 16 zestrzeli 3-4 gobbosów na ture, tyle co 1 bolec. Zresztą musisz sam decydowac...

Offline Solitaire

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:44:03 pm »
Cytat: "Młodszy Nieduży Brat"
I zainwestuj punkty w banner of sorcery - będziesz miał co w lesie schować... :)

Przestań... :evil:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Pokpoko

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:48:50 pm »
mam wrażenie że wszystkie uwagi pt>znajdx punky na więcej ***(cokolwiek).są troszke nie n amiejscu bo jak rozumiem to sa wszystkie figsy które ma w związku z czym możliwość manewru"tu daj tu odejmij)jest zdźebko niemożliwa...kolejny przykład że dział"sample armies"w codexach jest niepotrzebny i tylko wprowadza zamęt...pokazują na fotkach armie w takim składzie jak powyższa(tj.wszystkiego po trochu)i nowi gracze sie sugerują...

Iber-ja tam ciemna jaszczura jestem,ja sie na prześcieradłach nie znam 8)

Offline Młodszy Nieduży Brat

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:54:11 pm »
Cytat: "Blacklotos"
A mnie nikt nie przywitał. Humpf :)


Dzień dobry.
Miło cie widzieć.

Cytat: "Blacklotos"
Ja osobiscie znam 2 rodzaje silnych rozpisek high elfów, do kazdej potrzeba 4 bolce, które są doskonałe i uniwersalne, ponieważ likwidują osobników typu gigant, a dzięki multiplowi bez problemu radzą sobie z wrogimi maszynami i regimentami.


Ale kosztują ogromne ilości punktów i bardzo rzadko się zwrócą...
Poza tym cztery bolce to takie banalne...


Cytat: "Solitaire"
Cytat: "Mały Niedościgły Brat"
I zainwestuj punkty w banner of sorcery - będziesz miał co w lesie schować...  :)
Przestań...  :evil:


Ależ ja tylko doradzam.
Przekazuję lata doświadczeń HElfickich graczy podpatrzone na turniejach!

A tak serio to do takiej armii banner of sorcery u się naprawdę przyda - policz sobie kostki, szefie...

Brak tylko kilku dipel scrolli. A w trakcie wrogiej magii mozna się strasznie przejechać (te paskudne warp lightningi)...
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Blacklotos

  • Gość
ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:08:06 pm »
Cytat: "Młodszy Nieduży Brat"
Cytat: "Blacklotos"
Ja osobiscie znam 2 rodzaje silnych rozpisek high elfów, do kazdej potrzeba 4 bolce, które są doskonałe i uniwersalne, ponieważ likwidują osobników typu gigant, a dzięki multiplowi bez problemu radzą sobie z wrogimi maszynami i regimentami.


Ale kosztują ogromne ilości punktów i bardzo rzadko się zwrócą...
Poza tym cztery bolce to takie banalne...


No tak, ale czy ktos sobie wyobraza armie he bez 4 bolców? Ja naprawde nie, mimo to, żete 400 punktów mozna rozsądniej ulokowac, to 4 balisty to jest taki standard.

Barbarossa

  • Gość
ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:08:18 pm »
O jacy wy jesteście niedobrzy... Facet zaprezentował swoją własną rozpiskę HE. Ciekawa, różnorodna, widać że brał wszystkiego po trochu, częściowo dlatego, że mu się podobały zasady, częściowo dla fluffu... I pierwsze rady, jakie się pojawiają, to: wywal łuczników, weź więcej jazdy.

Na czarnych bogów chaosu!!!!

Spytajcie się go wpierw, czy to ma być rozpiska turniejowa, towarzyska czy rzeźnicka. ?Jak chce rzezać, to dopiero wtedy aż takie przegięcia... Wg mnie generalnie tą rozpiską da się grać towarzysko i nie będzie strasznej tragedii.

Blacklotos

  • Gość
ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:19:47 pm »
no cóż... tak to (nie)stety jest i nic na to nie poradzimy. Bo warhammer w polsce poszedł w niedobrym kierunku. W angli np. nie ma aż takich rzeznickich rozpisek i jakby Pudel na zagranicznym forum przedstawił tą rozpiskę to by powiedzieli, że to jest czysty powergaming :D. Teraz przesadziłem, ale jak ktos przedstawia rozpiske i prosi o sugestie to przeciez nikt nie odpowie:" -wiesz co, no dobrą masz rozpiskę i sobie pograsz i wszyscy będą lubili z tobą grac, moze nawet kiedys wygrasz. Nic w niej nie zmieniaj, bo jakbysmy ci powiedzieli co bys jeszcze potrzebował to by było nie fair bo nam potrzeba normalnych graczy a nie takich co mają silne rozpiski."

Offline Młodszy Nieduży Brat

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:20:03 pm »
Eeeeh.
Okrutny jesteś.

Radze tak jak potrafię i wcale nie sugreruję aby powywalał wszystko i dał samą kawalerię ale, żeby skoncentrowałs ię na określonej taktyce bo z racji elfich kosztów punktowych większej ilości się sprawnie realizować nie da...
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline Lawfulone

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:21:18 pm »
ja się wyłamię i pochwalę rozpiskę:

panowie taka armia to wypas początek: sam ta zaczynałem(od wrzucenia do wora wszystkiego,co mi sie podobało a potem grając tym dowiadywałem sie o sobie,ze taka taktyka mi sie podoba bardziej-wiec wrzucam wiecej bolców,mniej dziwnej piechoty i jade w defens.

poare lat póxniej zrobiłem to samo-wrzuciłem do wora i stwierdziłem,ze tym razem chrzanię lamerskie regimenty łuczników i dziwne regimenty piechoty- wrzucam pełno lekkiej kawalieri,smoka i jazda...

pobaw się tym pomysłem jakiś czas-zobaczysz sam,czego ci brakuje,sam coś bedziesz zmieniał- bo na forum nikt ci nie powie,co ci sie spodoba najbardziej.

faktem jest jednak ,ze twoja rozpiska nie wygra z żadnym powergamerem...
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline Młodszy Nieduży Brat

ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:24:04 pm »
Jezeli dla Ciebie powergaming to konstruowanie tak rozpiski by spełniała określoną rolę no to faktycznie z power gamerem nie wygra...
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Blacklotos

  • Gość
ArmiaHigh Elves
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2003, 11:26:59 pm »
Ale tutaj nikt nie powiedzial ze rozpiska jest zla. Pod kątem towarzyskim oczywiscie. Ale jak ktos daje rozpiske do oceny i rzuca pytanie w stylu "czy ja tym wygram" to raczej nie nasuwa mi sie na mysl spokojna gra towarzyska, a ostra turniejowa rywalizacja.