Autor Wątek: Sygnał do szumu  (Przeczytany 4313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gość

Sygnał do szumu
« dnia: Maj 10, 2009, 12:08:35 pm »
Nie znalazłem wątku, więc pozwoliłem sobie założyć.

mam problem z tym komiksem. Graficznie bardzo mi się podoba, fabularnie też, ale główna historia. Dla mnie dodatki są naprawdę bezładnym szumem i nawet nie wysilam się by się szczególnie w nie wczytywać.
Mój problem wiąże się z podejściem Gaimana i McKeana do apokalipsy w tej historii. Przedstawiają ją jako dramat, coś złego i mrocznego nie tylko w skali globalnej, ale przede wszystkim jednostkowej. Odwoływanie się bohatera do apokalipsy wskazuje, że jest osobą wierzącą a to prowadzi do prostego wniosku, że strach przed nią spowodowany jest jego bardzo grzesznym życiem, innymi słowy, czy jako wierzący, czy nie wierzący bohater musiał być bardzo złym człowiekiem, a z komiksu to raczej nie wynika.

Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2009, 02:45:39 pm »
Pewnie ma jakies male grzeszki na sumieniu, ktore w obliczu smierci jawia mu sie jako powazna przeszkoda na drodze do zbawienia.

W obliczu absolutu sprawy nabieraja innej wagi.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Julek_

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2009, 03:13:21 pm »
Czemu "Sygnał do Szumu" jest w dziale europejskim?

Offline turucorp

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2009, 03:37:47 pm »
Czemu "Sygnał do Szumu" jest w dziale europejskim?

skoro obaj autorzy sa europejczykami i komiks byl pierwotnie publikowany w europie, to w jakim dziale ma byc?
w azjatyckim? :badgrin:

Offline gość

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2009, 04:20:14 pm »
Xionc raczej muszą być duże, może nawet apostazja. Małe grzeszki nie powinny budzić strachu przed sądem
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Julek_

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2009, 04:47:31 pm »
 :)

Turu, ja wiem, że komiks został napisany przez Wyspiarzy i na Wyspach pierwotnie wydany i jak najbardziej powinien w tym dziale się znajdować. Niemniej, gdybym nie wiedział tego, co wiem, intuicyjnie szukałbym go w amerykańskich.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2009, 05:55:25 pm »
intuicja < google

Offline Death

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2009, 11:14:11 pm »
skoro obaj autorzy sa europejczykami i komiks byl pierwotnie publikowany w europie, to w jakim dziale ma byc?
w azjatyckim? :badgrin:

A np. "V jak Vendetta" jest w amerykańskim:)

"Sygnał do Szumu" wymęczył mnie bardziej niż "Prosto z Piekła" razem z jego przypisami.
Bardzo ciężki komiks. "Czarna Orchidea" i "Drastyczne Przypadki" to komiksy dużo lżejsze i na dzień dzisiejszy stawiam je wyżej o Sygnału dlatego że po prostu lepiej mi się je czytało.
Graficznie miejscami komputerowo-zdjęciowe cośtam cośtam (tu walniemy jakiś szlaczek a tu kwadracik i będzie dobrze-tak to w niektórych momentach wygląda, głównie chodzi mi o graficzne przerywniki pomiędzy rozdziałami) ale niektóre grafiki McKeana jak w każdym jego dziele robią spore wrażenie. Daleko im jednak do tego co Pan Dave nawyczyniał w Azylu Arkham i Hellblazer 27 (czyli odc H. "Przytul Mnie" ze zbiorku "Dni Pośród Nocy").
Nie radzę zaczynać przygody z duetem McKean/Gaiman od tego komiksu.

...trzeba to jeszcze raz przeczytać, to nie jest rzecz na jedno czytanie. 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2009, 11:17:16 pm »
A np. "V jak Vendetta" jest w amerykańskim:)

"Sygnał do Szumu" wymęczył mnie bardziej niż "Prosto z Piekła" razem z jego przypisami.
Bardzo ciężki komiks. "Czarna Orchidea" i "Drastyczne Przypadki" to komiksy dużo lżejsze i na dzień dzisiejszy stawiam je wyżej o Sygnału dlatego że po prostu lepiej mi się je czytało.

Drastyczne przypadki to chyba najnudniejszy komiks jaki czytalem, moze z wyjatkiem Batman Ego.

Czarnej Orchidei nie kupilem, ta cena byla jak dla mnie z kosmosu. :|

Sygnal do Szumu to fajny komiks, bo Gaiman napisal cos dla doroslych w koncu. Sandmana tez lubie, ale to bardziej mlodziezowe klimaty.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Roy_v_beck

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2009, 11:24:50 pm »
Zgadzam się, co do tego, że Dave sobie pomyślał, a tu i ówdzie walniemy jakiś kwadracik, taki znaczek, do tego krzywa kreska i barwa z kosmosu, niech sobie to ludzie interpretują. Rysunki są mało przemyślane. Najlepiej prezentują się, gdy ilustrują ten film, o końcu świata. No i rażą też zdjęcia. Pasują na początku albumu, jako dodatki do tych wielu wstępów, ale tak jak w środku komiksu nagle obok kreski pojawia się zdjęcie, to sorry, ale nie chciałem fotostory z bravo oglądać, od tego mam Kingdom Come (jak to ktoś napisał).
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2009, 07:48:56 am »
nie chciałem fotostory z bravo oglądać, od tego mam Kingdom Come (jak to ktoś napisał).

Ktoś głupio napisał, a Ty głupio powtarzasz zasłaniając się tym, że to ktoś.  :doubt:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Death

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2009, 10:25:46 am »
Fragment ze wstępu McKeana:
Cytuj
Ponieważ oryginalne odcinki wychodziły w miesięcznym odstępie, zdecydowaliśmy również, że każdy rozdział potrzebuje czegoś, co oddzieli go od następnego. Stworzyliśmy kolorowe plansze z przypadkowym, generowanym komputerowo bełkotem, które niektórzy recenzenci uznali za nic nieznaczące bzdury, a inni za najważniejsze fragmenty książki.

Jest jeszcze gorzej niż myślałem. To nie McKean walnął te kwadraciki a komputer.  :lol:

Ja bym chciał aby komiks ten był złożony z samych takich kadrów jak na tej stronie z blokadą na kole. Duży kadr z wychodzącym o lekarza reżyserem very miód. Za najgorszą w komisie (oprócz przerywników międzyrozdziałowych) uważam planszę złożoną z wycinków zdjęć na której widać wychodzącą z mieszkania reżysera Inannę. Bravo to to nie jest ale dobry pomysł też nie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2009, 10:44:05 am »
No nie mowcie, ze nie widzicie roznicy mieszy fotokomiksami z Bravo a tworczoscia McKeana...

Kwapiszon tez sie komus z Bravo kojarzyl? Przeciez byly zdjecia. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline gość

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2009, 11:15:31 am »
Xionc musisz przyjąć do wiadomości, że są i tacy czytelnicy, którzy tak bardzo są wyrobieni w estetyce, czytaj artyźmie, komiksu, że byle co ich już nie poruszy. To wyrafinowani smakosze, dlatego Mc Kean reprezentuje dla nich niski, przedszkolny poziom prac z Bravo. Tak myślę 8)

Death a ja się z Tobą nie zgodzę. Mi ten zabieg nie zubaża komiksu a wręcz przeciwnie. Dziwi mnie też, że ten komiks Cię wymęczył intelektualnie, bo to chyba miałeś na myśli pisząc wcześniej o nim? Według mnie nie jest to jakaś szczególnie skomplikowana historia.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Death

Odp: Sygnał do szumu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2009, 11:30:48 am »
Death a ja się z Tobą nie zgodzę. Mi ten zabieg nie zubaża komiksu a wręcz przeciwnie. Dziwi mnie też, że ten komiks Cię wymęczył intelektualnie, bo to chyba miałeś na myśli pisząc wcześniej o nim? Według mnie nie jest to jakaś szczególnie skomplikowana historia.

Może ja po prostu szukałem w komiksie drugich i trzecich den a ich tam być może nie ma więc szukanie igły w stogu siana mnie wymęczyło. Może nawet tej igły w tym sygnałowym sianie w ogóle nie było:)
Przyznam się że starałem sie czytać komiks bardzo uważnie i jak czegoś nie rozumiałem to raz jeszcze powtarzałem czytanie tego zdania. Jak dojechałem do końca to stwierdziłem że nie znalazłem tego czego w komiksie szukałem.
Coś mi sie wydaje że to faktycznie prosta historia tylko podana w tak ciężki sposób żebyśmy uznali geniusz erudycji Gaimana i geniusz psychodelicznych rysunków McKeana a to tylko "piękne" dodatki do zwykłej historii. Także przejrzeliśmy tych panów  :) To nie jest wybitna historia ani wybity komiks. Ale podano go w taki sposób aby czytelnik myślał ze jest  8)

"Sygnał do Szumu" to fajny komiks ale jeśli tak jak ja spodziewasz się obyczajowej, dramatycznej petardy na poziomie "Niebieskich Pigułek" to możesz się zdziwić. Nie popłaczesz się jak podobno niektórzy przy "Trzech Cieniach" i nie wzruszysz tak jak ja podczas lektury "Baśni 4" kiedy ciężarna Śnieżka biegnie podziękować Bigby`emu za ocalenie Baśniogrodu.
A tak bardzo chciałem pocierpieć z reżyserem i poczuć tego raka w sobie podczas lektury ale nie...
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2009, 11:49:51 am wysłana przez Death »