Autor Wątek: Czarna Materia Wydawnicwo  (Przeczytany 72967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 16, 2010, 11:46:58 am »
pani w kiosku od razu wiedziała, że jest "Konstrukt", a o pierwszy numer "Fantasy Komiks" musiałem się jej dłużej dopytywać... chyba Czarna Materia szkoliła kioskarzy ;)

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 16, 2010, 01:05:23 pm »
Ciekawi mnie, czy w CK mają już Konstrukt?

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 16, 2010, 03:29:17 pm »
Akcji promocyjnej nie śledziłem, ale szum był wokół niej taki, że w efekcie kupiłem, przeczytałem. Miło było, po tylu latach, kupić komiks w kiosku.
Pierwszy zeszyt jest trochę przegadany, ale w tym przypadku to chyba akurat dobrze. Na razie jest dość chaotycznie. Jest niepokój, klaustrofobia, klimat. Całkiem przyjemnie mroczne sf. Brak było tego na naszym rynku ostatnio. Są takie tam drobne stylistyczne niedociągnięcia, maniera na początku męczy, chaos jest trudny do ogarnięcia, w czym nie pomaga strona graficzna. Ta nie przypadła mi za bardzo do gustu, rysunki mało czytelne, często to bardziej oddanie kolorem nastroju, niż rzeczywista ilustracja, choć pasuje do treści, więc nie jest aż tak bardzo źle.
Podoba mi się pomysł z nagraniami z taśm, zgrzyta mi za to swojskość i "lublińskość" (nigdy nie przemawiał do mnie pomysł typu: najbardziej sekretna z sekretnych mega organizacji obok zieleniaka w Lublinie). Cliffhanger na końcu i całe to dodatkowe budowanie tajemnicy wokół też jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Mimo klimatu, nie cieknie mi ślinka na wyjaśnienie całej intrygi.
Lektura, jak na komiks, jest dość trudna, zarówno ze względu na formę jak i treść. Może okazać się mało przystępna, żeby sprzedało się to w dużej ilości.
Ogólnie: jest nieźle, ale mam nadzieję, że będzie lepiej.
Nr 2 też kupię, potem zobaczymy.

Offline ljc

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 16, 2010, 06:41:09 pm »
a ma być CMP:K w KC w ogóle?
 
w 2 kioskach na skrzyżowaniu marszałkowskiej i świętokrzyskiej w W-wie panie nie słyszały o konstrukcie - jedna zapisała sobie nazwę wydawnictwa i tytuł komiksu - ma sprawdzić - chciała mi aliena i FK (chyba) 7 wepchnąć
 
ponowię atak na kioski jutro :)
tamtam!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 16, 2010, 06:56:09 pm »
7 jest calkiem fajna mozesz brac :)

mialem sprawdzic w swoim kiosku, ale kurde, zapomnialem. Jutro.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 16, 2010, 07:01:46 pm »
Po lekturze pierwszego zeszytu mam mieszane uczucia. Scenariusz jest gęsty i mętny. Zabrakło mi tego, co myślę powinno cechować otwarcie dobrego serialu - mocnego uderzenia lub wyraźnego cliffhangera, który kazałby niecierpliwie czekać na dalszy ciąg. Poczułem się raczej wrzucony w sam środek poplątanej opowieści. Na razie jednak wstrzymuję się z jednoznaczną oceną, bo może zapowiadane cztery pierwsze zeszyty zebrane do kupy okażą się właśnie takim mocnym wprowadzeniem. Podoba mi się gafa, w jakiej utrzymany jest komiks, w czym duża zasługa kolorystyki. Same rysunki w wielu miejscach są nieczytelne i zbyt wiele w nich esów-floresów wypełniających poszczególne kadry. Kreska z pewnością specyficzna i, w połączeniu z niejasną fabułą, pewnie nie znajdzie uznania szerokiej publiczności. Póki co mamy raczej hermetyczny, dosyć bełkotliwy komiks. No, ale to dopiero pierwszy numer, więc zobaczymy co dalej.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Kokosz

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 17, 2010, 12:40:03 am »
Póki co mamy raczej hermetyczny, dosyć bełkotliwy komiks. No, ale to dopiero pierwszy numer, więc zobaczymy co dalej.

2 egzemplarze juz znalazły nabywców, pozostało jeszcze 22998...

Offline Bane

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 17, 2010, 08:09:33 am »
2 egzemplarze juz znalazły nabywców, pozostało jeszcze 22998...

Jesteś pewny, że dokładnie 2?

Offline adro

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 17, 2010, 09:03:29 am »
Jest konstrukt HURRA!!!
Dobra mialem watpliwosci, czy konstukt kiedykolwiek ujrzy swiatlo dzienne. Jak sie okazuje czarna materia istnieje i wydala 1 numer konstrutu. Wydawnictwo ma we mnie wiernego czytelnika. Juz wczesniej przeprosilem CzM i Pana Jakuba. Moj sceptycyzm wynikal z faktu, ze z deka napalilem sie na konstrukt wszak haslo "polskie vertigo" brzmi bardzo zachecajaco, a ja myslalem, ze czarna materia robi sobie jaja i po wywolaniu smaka zwinie ogon i byebye
Dobra suma sumarum gratuluje i zycze powodzenia calej inicjatywie czarnej materii. Oby konstrukt znalazl uznanie w oczach czytelnikow.
pozdro
PS Ja dzisiaj na pewno zakupie Konstrukt, a Wy co zrobicie(w sumie niezle haslo) :lol: :razz:
PS 2 Zauwazylem, ze nawet Macias sie uaktywnil na blogu ziniola, jakis come back?
PS3 Troche niepokoi mnie ten dosc wysoki naklad badz co badz specyficznego projektu, jakim jest konstrukt. 23 tysiące to naprawde spora liczba jak na w sumie nieznany tytul. No dobra zobaczymy, jak to sie wszystko rozwinie. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 09:08:23 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 17, 2010, 09:53:01 am »
23 tysiące to naprawde spora liczba jak na w sumie nieznany tytul. No dobra zobaczymy, jak to sie wszystko rozwinie.

Nieznany, specyficzny i ciężkawy. To nie Thorgal, dziecko tego nie poczyta.

Offline misio141

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 17, 2010, 12:19:20 pm »
a w Trójmieście ktoś widział? zwiedziłem kilka sklepów, i nawet w empiku nie mieli...
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline ljc

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 17, 2010, 08:58:56 pm »
raport z poszukiwań
 
dziś zapytałem w 4 kioskach, jakie są niedaleko skrzyżowania marszałkowskiej i świętokrzyskiej - dalej nikt nie słyszał o konstrukcie - do empiku już nie chciało mi się iść (mżyło) 
tamtam!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 17, 2010, 09:47:21 pm »
sprawdzilem w 2 kioksach i nie bylo, moze to taki komiks widmo - jest, ale go nie ma :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Koro

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 17, 2010, 10:07:17 pm »
Ja w Gorzowie szukam od wczoraj i jak narazie nigdzie nie znalazłem.  Empik, saloniki prasowe, matras, nigdzie nie maja i oczywiście nigdzie nie słyszeli o czymś takim jak Konstrukt.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Czarna Materia Wydawnicwo
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 17, 2010, 10:37:03 pm »
Może nie słyszeli dlatego, że komiks ukazał się pod tytułem „Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt”. A na okładce widać tylko „M”.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

 

anything