Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1125 dnia: Czerwiec 04, 2010, 01:54:26 am »
Street Fighter Legend of Chun Lee.Nie sądziłem ze to możliwe ale już chyba stary film z Van Damme był lepszy.Poza tytułem i imionami kilku postaci film nie ma nic wspólnego z Street Fighterem.Przykładowo Chun Lee nie jest już agentką a...pianistką.W sumie tylko jedna postać naprawdę  przypomina tą z gry. Poza tym film jest nudny i w wielu miejscach można kwestionować logikę zdarzeń.Zdecydowanie nie polecam.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1126 dnia: Czerwiec 04, 2010, 07:58:58 am »
No film był raczej średni.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1127 dnia: Czerwiec 06, 2010, 09:16:55 pm »
Niedawno obejrzałem trzecią OAV "Darker than Black". Muszę powiedzieć, że to jest naprawdę fajne i ciekawe lecz jeszcze będzie jedna OAVka.
Po drugie chyba nigdy tak nie lubiłem Yin jak teraz. Oglądając cały I sezon oceniłem go 7/10 bo jednak zbyt świetne to nie było, a Yin też nic fajnego nie przedstawiała. Już bardziej mi się podobał II sezon.

OAVki natomiast poświęcili praktycznie tylko dla podróży Yin i Heia.

Jednak odnośnie trzeciej OAVki to nie spodziewałem się, że zrobią ją tak dramatyczną lecz zarazem nic nie pokazując.
Mimo to ogólnie te 3 OAVki co widziałem są świetne.

W dodatku doskonała jakość grafiki. Oglądanie tak ładnego graficznie anime w klimacie jakim lubię jest czymś świetnym.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1128 dnia: Czerwiec 06, 2010, 09:47:51 pm »
Chociaż mam odmienną od Anfana opinię - I sezon cudowny i II totalnie spaprany, to jednak ci, którzy myślą podobnie jak ja, powinni być zadowoleni. Zdecydowano się na powrót do pierwotnego klimatu a niedostatki Yin z Ryuusei no Gemini oddać z nawiązką, ku uciesze fanowskiej społeczności. Ogólnie miodzio, choć chyba bardziej zastanawia mnie, czy coś jeszcze będzie się działo z tym tytułem dalej. 

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1129 dnia: Czerwiec 07, 2010, 08:09:11 am »
Też myślę, że 1 sezon był lepszy niż 2. A OAV "Darker than Black" jak dla nie bije na głowę średni drugi sezon. W trzecim odcinku najbardziej podobała mi się para kontrakrotów, którzy zawarli umowę, że zostaną rodzicami.  Nie mogę się doczekać zakończenia tej historii.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1130 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:23:44 am »
W trzecim odcinku najbardziej podobała mi się para kontrakrotów, którzy zawarli umowę, że zostaną rodzicami.
No i co z tego skoro
Spoiler: pokaż
zginęli. Dla mnie takie posunięcie producentów było żałosne. Równie dobrze mogli tego w ogóle nie pokazywać. Oczywiście Yin zabija tylko kontraktorów dlatego bachor przeżył.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 10:43:18 am wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1131 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:31:13 am »
Niby tak, ale sam pomysł tej umowy i opieka kogoś pozbawionego uczuć nad dzieckiem mi się podobał.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1132 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:25:54 am »
Powolutku oglądam sobie serię Maria + Holic.
Galopujący absurd (dręczenie owocami morza i wiele innych) + specyficzna oprawa (dziwne kolory, dziwne rendery i setki plansz) <==> Shaft :D
Jedni pokochają, inni znienawidzą.
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1133 dnia: Czerwiec 09, 2010, 07:49:02 pm »
Skończyłem Pumpkin Scissors..

Zachęcony postem anfana, gdzie pisał iz to ten sam gatunek co Valkyria Chronicles, no i racja, jest to (mniej) udana seria wojenna.
Uh, co tu dużo pisać, anime zapowiadało się ciekawie, ale jak wiele takich na "zapowiedziach" się skończyło.
Tak oto od początku mamy oddział wojska powołany do likwidacji hmm... "skutków ubocznych po zakończeniu długoletniej wojny". Oddział owy jeździ po całym Imperium (czyli państwie, nie wiadomo jak dużym, ale jako iż są pewne odniesienia do języka niemieckiego, zakładam iż to alternatywna akcja do naszej Europy z połączionej  1 WŚ i 2 WŚ) i rozbija grupy przestępcze, lub dowozi żywność do wiosek i mieścin.
Zresztą tutaj sprzęt wojskowy jaki występuje nieźle opisał to recenzent z Tanuki, jak ktoś chce to może poczytać.
Co do samego anime, czyli fabuły, postaci i animacji, to się zupełnie nie zgadzam z recenzją i ocenami.

Męczyłem się tydzień by to przeboleć, tak jak lubię wojenne gatunki, tak ten jest po prostu nastawiony na akcję (ale, żeby chociaż było coś tej akcji).
Postacie są ok, na średnim poziomie, mają tam swoje charaktery i jakąś tam niby historię, choć ze średniej się nie wybiją. Kompletnie irytująca i denerwująca Alice L. cośtamdługiego, szlachcianka z powołaniem ratowania świata. Ostatnie 5-6 odcinków to już przewijałem jej "wzniosłe słowa sprawiedliwośći". Po za tym może i ma stopień oficerski (2st. lieutenant - u nas podporucznik) ale chyba nigdy nie słyszała o broni palnej. Ciągle biega ze sztyletem (nazywając to mieczem  :eek: ) i nawet na czołgi rzuca sie z tym kawałkiem żelastwa. Ale to tylko jedno z kretynizmów które uderzyły w mój zmysł militarny.
Kolejnym "agentem" jest kapral Oland, w sumie to wiele państw szkoliło specjalne oddziały do walki z czołgami z gorszym, lub nieco mniej gorszym skutkiem. Ale najbardziej to uderza wymysł strzelania do czołgu 13mm pistoletu. Nawet z bezpośredniego zasięgu i celując w wizjer (większośc pojazdów miała szyby pancerne) taki pistolet mógłby mieć i kaliber 20mm i tak by nic nie zrobił. Podstawową zasadą jest to, że im dłuższa lufa tym większa prędkość pocisku czyli większa "przebijalność". Bo niby po co rusznice p.panc. z lat 30 miały nierzadko blisko 1,5 metrową lufę.
Takich "smaczków" jest więcej, od choćby zarąbisty oddział sekcji I - claymore one, na przeciwnika z bronią półautomatyczną wyskoczył z pistoletami i... strażackimi łomami.
A jest też pokazana, w sumie dwie walki na broń białą, jednak realizm w nich tak pasuje jak świni siodło, nawet szkoda to opisywać.
Animacja jest również przeciętna, owszem jest kilka fajnych i ładnie zrobionych ujęć, ale jak na ówczesne nawet możliwości (anime z 2006) nie powalają na kolana.
Fabuła to już temat na osobne wypracowanie. Raz wiele wątków nie zostało dokończonych lub wyjaśnionych (tutaj nie wiem skąd recenzent z Tanuki widział "pozamykane wątki"), możliwe iż zostało to zostawione na drugą serię, ale i tak wydaje się jakby coś się zaczynało i zaraz urywało.
A już kompletnie nie rozumiem czemu miał służyć odcinek z księżniczką "z innego państwa" (wybaczcie nie pamiętam jak ona miała), jest kompletnie wyrwany z kontekstu. Niby miało to ukazac charakter Machs'a, ale tyle to i z pozostałych odcinków dało się wywnioskować, a historii tej postaci nie naświetliło ani trochę, zaś scenki komediowe można było dać w każdym odcinku.

Słowem, jak ktoś lubi wojenne anime i nie jest dużym fanem militariów, ani też nie irytują go powtarzane z odcinka na odcinek wywody w stylu "świat jest zły, ale my zmienimy go na lepszy", może się zainteresować serią. Bo jest kilka ciekawych momentów, a i niektóre walki są całkiem realne, choć ich jest mało.
Dla mnie przeciętniak, dam jakieś 5/10, ale to dlatego, że podoba mi się muzyka z openingu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1134 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:26:39 pm »
Skończyłem Pumpkin Scissors..

Zachęcony postem anfana, gdzie pisał iz to ten sam gatunek co Valkyria Chronicles, no i racja, jest to (mniej) udana seria wojenna.
Zachęcony ? Pisałem od początku wyraźnie co sądzę o Pumpkin Scissors więc znałeś moją opinię i nie była to opinia pozytywna.
A, że wojenne to NIC NIE ZNACZY. "Sora no Woto" jest też wojenne (o wojsku).

A jeśli mam wymień jakąś zaletę to podobał mi się ten wątek o tej osobie z miotaczem ognia co nie może zdjąć swojego kombinezonu.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1135 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:46:13 pm »
To że coś jest o wojsku, nie oznacza automatycznie że jest wojenne. SoRaWoTo to najnormalniejsza w świecie obyczajówka, której bohaterki przez przypadek noszą mundury. Już bardziej wojenne są niektóre Macrossy czy Gundamy, choć występuje tam nieistniejące (w naszym prawdziwym świecie) wojsko.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1136 dnia: Czerwiec 09, 2010, 08:50:26 pm »
Ta, bardzo fajne realia, kiepskie wykonanie, biedna fabuła...
I'd like to be a tree

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1137 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:07:13 pm »
Zachęcony w sensie, że podałeś ten tytuł, wcześniej o nim nawet nie słyszałem (i w sumie sie nie dziwię).
Ten motyw z 908HTT czyli kolesiem w kombinezonie z miotaczem był chyba najciekawszym elementem całego anime. W sumie cała ta akcja w kanałach, ale 4 czy 5 dobrych odcinków nie uczynią, że reszta anime jest średnia.

I owszem, Sora no Woto też ma "wojenne", ale tam od początku wiadomo, że to lajtowy tytuł i rczej nie należy spodziewać się jakiś wyrafinowanych działań wojskowych. I to anime mi się podobało.
Jednak "dyniowe nożyczki" pomijając wychwalającą recenzje, od początku pokazuje nam iż będzie tu walka i ciężkie żołnierskie życie, a dostajemy w efekcie wrzeszczącą podporucznik o lepszym świecie i (znowu) żołnierzy co nawet nie potrafią użyć karabinu (nie nie mam na myśli kaprala).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1138 dnia: Czerwiec 09, 2010, 09:21:59 pm »
Już chyba o tym wspominałem ale według mnie najlepiej przedstawiającym armie anime było Black Magic.
Widzę Hunter, że lubisz militarne klimaty a w tym anime chyba po raz pierwszy widziałem wojsko, jako całość a nie kilku wybranych bohaterów, jako zbiór indywidualnych jednostek a nie grupę manekinów do odstrzału.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1139 dnia: Czerwiec 09, 2010, 10:14:54 pm »
A czy wojenne anime to nie jest taka świnka morska ? Ani to wojenne ani anime, głównie loli z bronią albo jakieś mechy.
A najlepszą pozycją z tego klimatu pozostaje dla mnie Library War :)


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"