trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1140 dnia: Czerwiec 09, 2010, 11:39:13 pm »
Parallel Works 2 [Sense of Wonder] (with lyrics)

Aw... <3

W Parallel Works 2 lepiej się postarali.

Muzyka i klimat sa świetne. Kolorystyka jest także urocza. Poza tym pomysł mieli dobry.
10/10 jak dla mnie :)


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1141 dnia: Czerwiec 10, 2010, 12:52:35 pm »
Cytat: Konował link=topic=31267.msg1124011#msg1124011   date=1276118094
  A czy wojenne anime to nie jest taka świnka morska ? Ani to wojenne ani   anime, głównie loli z bronią albo jakieś mechy.
  A najlepszą pozycją z tego klimatu pozostaje dla mnie Library War :smile:
 
U Japończyków to taka świnka, ale nie morska, tylko skarbonka. Większość pozycji jest tak realistyczna jak to, że nasza reprezentacja nożnej dojdzie do finału. Jest sporo pozycji gdzie nie ma loli z gnatami, choć dziewczyny będą zawsze i w każdym animcu, taki już ten świat.  :razz:

Wojny biblioteczne, były na swój sposób ciekawe, choć w przypadku walk, po za rysunkami prawdziwej i obecnie używanej broni nie miały żadnego realizmu. Ale i tak nieźle się to oglądało (biblioteka miejska jako front :smile: ).


Już chyba o tym wspominałem ale według mnie najlepiej przedstawiającym armie anime było Black Magic.
Black Magica M66 szukam bo kiedyś miałem ale mi wirus zeżarł (dokładniej całą partycje). No ale to w końcu Masamune Shirow, tytuł broni się sam można by rzec. Po za seriami humorystycznymi jak np. Dominion, to np GiTS jest bardzo ładnie i realnie ukazana walka. Oczywiście zakładając takie nowinki technologiczne jakie wprowadził Shirow.
Nie jest to może 100% realizmu ale nie oszukujmy, więcej tutaj tego niż w jakimkolwiek innym tytule (z małymi wyjątkami).

Cytat: Ganossa link=topic=31267.msg1124002#msg1124002   date=1276114919
Widzę Hunter, że lubisz militarne klimaty a w tym anime chyba po raz pierwszy widziałem wojsko, jako całość a nie kilku wybranych bohaterów, jako zbiór indywidualnych jednostek a nie grupę manekinów do odstrzału.
W sumie to nie mam jakichkolwiek uprzedzeń do innych gatunków i tak oglądam zarówno militarne jak i fantasy, hentai, loli, czy inne.  Ale fakt większośc tytułów jakie widziałem miała coś tam z militariów, czy to w postaci bardziej nowoczesnej, czy też magia i miecz.
Dlatego też oglądałem Pumpkina, no i w sumie przez to nie widziałem jeszcze Evangeliona nowego.
Powód, bo jak zobaczyłem pierwsze 5 minut Evy to stwierdziłem, że muszę to zobaczyć po pumpkinie inaczej wyrzucę pumpkina.
I tak jak pisałem nie zawiodłem się bo wiedziałem, że super ten Pumpkin nie będzie, ale jednak drobne rozczarowanie było. Zwłaszcza iż polubiłem ten klimat łączący I WŚ z II WŚ w Europie.
Choć z drugiej strony japońce pokazują te zagony czołgów pędzące po polach jak mrówki, bez osłony piechoty, bez żadnego wsparcia artylerii i lotnictwa (o ile występuje), a to aż prosi się o nazwanie strzelnicą. Ba, kiedy czołgi nie mają osłony piechoty, to nie potrzeba żadnego 2 metrowego kolesia z masą blizn i pistoletem Alucarda, wystarczy zwykły żołnierz przeszkolony by nie bał się tej kupy żelaza i uzbrojony w granat termitowy, albo w miescie to zwykły partyzant na 2 piętrze z koktajlem mołotowa.

Aha dobre pod względem jakiejś taktyki był na pewno FMP, Red Eyes i Crest of the Stars (walki okrętów), na pewno jeszcze kilka innych tytułów, które wyleciały mi obecnie z głowy, ale i tak do doskonałości ciągle brakuje.

Uh, się rozpędziłem...
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1142 dnia: Czerwiec 10, 2010, 01:04:31 pm »
Jest sporo pozycji gdzie nie ma loli z gnatami, choć dziewczyny będą zawsze i w każdym animcu, taki już ten świat.  :razz:
Ciekawe natomiast, że w Valkyria Chronicles nie było żadnego fanserwisu ze strony dziewczyn. Można bez problemu zrobić poważne i logiczne anime wojenne z tym, że widocznie niewielu fanów chciało by wtedy je oglądać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1143 dnia: Czerwiec 10, 2010, 01:56:36 pm »
Valkyria Chronicles uważasz za poważne i logiczne anime o wojnie czy tylko przywołałeś je w kontekście braku fanserwisu?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1144 dnia: Czerwiec 10, 2010, 02:00:32 pm »
Valkyria Chronicles uważasz za poważne i logiczne anime o wojnie czy tylko przywołałeś je w kontekście braku fanserwisu?
Chodziło tylko o brak fanserwisu. Sam przecież pisałem, że bardziej przypomina "zabawę w wojnę" i głównie ostatnie odcinki bardzo mi się spodobały ze względu na emocjonującą akcję.




Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1145 dnia: Czerwiec 10, 2010, 04:08:05 pm »
Brak fanserwisu tutaj można zaliczyć na plus bądź nie.
Osobiście mi nie przeszkadza w seriach militarnych, które są nastawione na takowy, jak np. Strike Witches, z tym że podchodzę do takich serii mniej wymagajaco. W "normalnych-wojskowych" anime gdzie ma byc to ciężkie wojskowe tyranie, fanserwis też mnie nie ruszy o ile będzie sporadyczny.
W końcu jak mi pokarzą 2 czy 3 razy damskie majtki na całą serię to nic mi się nie stanie, byle to nie było 2-3 razy na odcinek.
Natomiast takie łączenie romansów, wojny i kryminału stało się popularne w ameryce sporo temu i widać, że to (wg mnie) badziewie trafiło ostatnio do anime.

Podam tu przykład dwóch filmów traktujących o ataku na Pearl-Harbor, o ile stary film Tora-tora-tora z '70r, był fajny i jako taki nie mam nic do zarzucenia, o tyle nowsza wersja z 2001 Pearl Herbor po za ładnymi efektami dodało wątki romansowe. A taka prawda co mnie obchodzi erotyczno-prywatne życie pilota z pielęgniarka.
Bo o ile te wątki są odpowiednio wtopione (przykład FMP, wiadomo kto z kim, ale jakoś to nie waliło po oczach) to nie ma problemu, ale jak mi nagle serwują czysty romans to ja wypadam.

Tak, nie lubię czystych romansów i pewnie jestem mało romantyczny, ale cóż taki ze mnie zimny drań.  :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1146 dnia: Czerwiec 10, 2010, 06:13:48 pm »
Ja obejrzałem sobie dzisiaj Kowarekake no Orgel taka fajna jednoepkowa OVA. Imo tytuł prosty w swojej budowie, nie jakiś super oryginalny ale całkiem przyjemny, no i przez ten 1 ep na pewno nie zdąży się znudzić :). Dla zainteresowanych jest to Slices of life z byłym gitarzystą i małym zepsutym androidem w roli głównej, jak sam czytałem opis myślałem iż znowu coś w stylu Chobits ale nie do końca, trochę inny rodzaj relacji tu jest.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1147 dnia: Czerwiec 10, 2010, 06:29:53 pm »
Valkyria Chronicles uważasz za poważne i logiczne anime o wojnie czy tylko przywołałeś je w kontekście braku fanserwisu?

A to nie tam "zupełnym przypadkiem" najlepszy przyjaciel głównego bohatera rzuca głównej bohaterce majtki które zostawiła przy wieszaniu prania ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1148 dnia: Czerwiec 10, 2010, 06:32:14 pm »
wyspa, dzięki za przypomnienie - ostrzyłem sobie na to ząbki od dłuższego czasu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1149 dnia: Czerwiec 10, 2010, 06:43:37 pm »
A to nie tam "zupełnym przypadkiem" najlepszy przyjaciel głównego bohatera rzuca głównej bohaterce majtki które zostawiła przy wieszaniu prania ?
Sam nie wiem czy była taka scena, ale jeśli już coś takiego nazywasz fanserwisem...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1150 dnia: Czerwiec 10, 2010, 06:48:18 pm »
Była taka scena.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1151 dnia: Czerwiec 10, 2010, 08:58:40 pm »
Potwierdzam, majtki "znajduje" Faldio i oddaje Alicji. Czy to już fanserwis, czy zwykła scena humorystyczna nie wiem, ale nie ma też zamiaru definiować.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1152 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:12:50 am »
Z napiętymi półdupkami czekam na animowaną wersję Cat Shit One. Po wrażeniach z mangi i z tego co widziałem po trailerze może z tego wyjść jedno z najlepszych anime wojenno-militarnych.

Oglądał ktoś FLAG? Zerknąłem na pierwszy odcinek i wydaje się dosyć oryginalne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1153 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:28:34 am »
Cat Shit One mangowe było rewelacyjne. Najpierw sceptycznie do tego podchodziłem (króliki? koty?) ale po przeczytaniu tak mi się spodobało, że leżą sobie wszystkie 3 tomiki u mnie.
Nie mniej odnośnie animowanej wersji, jakoś mnie nie przekonuje. Nie chodzi mi tu o realizm, czy temu podobne (jeśli utrzyma poziom mangi to będzie rewelka) ale o umieszczenie teatru działań.
Ja wiem, że Irak/Afganistan teraz są na czasie, ale jakoś chyba wolałbym zobaczyć ekipę królików w Wietnamie.
No ale zobaczymy, animacja i grafika na trailerku była naprawdę dobra.


Co do FLAGa to powiem Ci swoją opinię za jakieś...kilka godzin.  :wink:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1154 dnia: Czerwiec 11, 2010, 11:40:39 am »
Jak się nie ma co się lubii...
Zmiana teatru działań była dosyć oczywista jeśli popatrzeć na mangę.
Najpierw był Wietnam, potem Afganistan (kopa w d.. dla Waneko, że nie wydali tej części) więc teraz w animowanej wersji Irak.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.