Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1200 dnia: Czerwiec 21, 2010, 12:05:19 pm »
Jestem z tym na bieżąco i jak na razie nic się moim zdaniem nie zepsuło. ;)
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1201 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:53:33 pm »
Lol, oglądam sobie "Chocolate Underground". Dobre przed wyborami :).
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1202 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:50:48 am »
Tak z nudów włączyłem sobie kilka ep pierwszego Macrossa. Bóg wie czego się nasłuchałem, a póki co seria wydaje się być o kilka długości za pierwszym Gundamem. Może poza animacją (ładniejsza, ale Gundam doczekał się świetnego remasteringu :-P) i muzyki.
Gundam 9; Macross (póki co) 7.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1203 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:02:08 am »
Też go powoli oglądam ale tak trochę z obowiązku. Bardziej, żeby poznać historię i tło wydarzeń z DYRL i 7.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1204 dnia: Czerwiec 23, 2010, 10:28:03 am »
Zacząłem oglądać anime City Hunter. Mniej więcej odpowiada mandze więc nawet dobrze się ogląda.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1205 dnia: Czerwiec 29, 2010, 02:28:58 am »
No i prawie skończyłem Chocotto Sister. Chciałbym zauważyć, że tanukowska recenzja jest mocno przesadzona pod względem narzekania na sceny rodem dla dewiantów. Zgodzę się że jest kilka scenek, bez których seria spokojnie mogłaby się obyć, ale zwracam uwagę, iż praktycznie kończą się one w okolicach 10 odcinka. A poza tym cóż - taki to już urok japońskiej animacji, że nieco inaczej podchodzi do spraw traktowanych przez nas jako tabu. Ten kto nie potrafi tego zrozumieć, nie jest dla mnie nikim innym, jak tylko kulturowym ignorantem z klapkami na oczach, który nie powinien takich rzeczy oglądać, nie wspominając nawet o recenzowaniu.
Na początku trochę kaleczyła mnie kreska, zbytnio moim zdaniem uproszczona, ale szybko udało mi się przywyknąć. Za to narzekanie na piosenki też jest moim zdaniem nieco na wyrost, bo nie wierzę aby osoba oglądająca anime raczej nie od wczoraj była aż tak uprzedzona do cukierkowatego japońskiego popu; tym bardziej, że obie piosenki są wkręcające jak diabli - nie mogę przestać nucić ich sobie pod nosem. Zgodzę się za to ze stwierdzeniem, iż ending jest trochę za bardzo eksponowany w drugiej części serii - chwilami miałem po prostu dosyć słuchania tej piosenki po kilka razy na odcinek. Poza tym to raczej przyjemna seryjka dla wszystkich lubiących nieskomplikowaną, spokojnie prowadzoną fabułę opowiadającą o codziennym życiu. No i oczywiście mamy Choco, która wyrabia takie normy słodkości, że można by nimi spokojnie obdzielić kilka innych serii. I nie mam tutaj bynajmniej na myśli scen, w których biega po domu bez stanika lub gdy kamera pokazuje nam jej majtki, o czym napisałem już powyżej - seria spokojnie dałaby radę i bez takich momentów. Ale niestety one są i nic się na to nie poradzi - trzeba przejść nad tym do porządku dziennego, jeżeli chce się cieszyć innymi zaletami tego tytułu. Tym niemniej na wszelki wypadek nie polecam nikomu - kto zechce, ten sam sobie sprawdzi, jeśli jeszcze tego nie zrobił.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 02:37:31 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1206 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:16:15 am »
Pierwszy pełnometrażowy Higashi no Eden. Przez większość czasu akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Było kilka zabawnych scen, pod koniec co nieco się wyjaśniło, ale jak dla mnie można było to wszystko wrzucić w dwa dodatkowe odcinki. Niemniej jednak czekam na ostatnią część.

Drugi Kara no Kyoukai - to było dobre. Oprawa i, przede wszystkim, treść. 9/10 serii/filmów skończyłoby się całkiem inaczej ;-)
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1207 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:20:04 am »
Oglądam sobie niespiesznie Gasaraki. Mechowate anime robione w miarę na poważnie. Na razie akcja nie pędzi zawrotnie a niektóre momenty są tak przegadane, że aż się ziewać chce, ale fabułka zaciekawia. Animacja w starym stylu plus trochę komputerowej animacji. Świetny opening i ending.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1208 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:58:11 pm »
Pierwszy pełnometrażowy Higashi no Eden. Przez większość czasu akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Było kilka zabawnych scen, pod koniec co nieco się wyjaśniło, ale jak dla mnie można było to wszystko wrzucić w dwa dodatkowe odcinki.
Nawet w jeden, coby ograniczyć nudę do minimum.

Świetny opening i ending.
Oj tak.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1209 dnia: Czerwiec 29, 2010, 02:28:17 pm »
Pierwszy pełnometrażowy Higashi no Eden. Przez większość czasu akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Było kilka zabawnych scen, pod koniec co nieco się wyjaśniło, ale jak dla mnie można było to wszystko wrzucić w dwa dodatkowe odcinki. Niemniej jednak czekam na ostatnią część.
Ten film nie jest gorszy od serialu TV. Mimo, że nie najlepszy to i tak świetny. Genialna grafika, świetna muzyka i zabawny humor (szczególnie ten na początku). Widać, że to inteligentne anime więc świetnie się je oglądało. Nie było nudne jak niektórzy piszą.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1210 dnia: Lipiec 07, 2010, 10:08:31 am »
Nyan Koi!
Dawno się tak nie uśmiałem jak przy pierwszym odcinku, musiałem włączać pauze żeby niczego nie stracić. Po 3 chcę więcej, kapitalny początek ma ta seria, tego mi było trzeba :P


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1211 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:31:14 am »
Nyan Koi!
Dawno się tak nie uśmiałem jak przy pierwszym odcinku, musiałem włączać pauze żeby niczego nie stracić. Po 3 chcę więcej, kapitalny początek ma ta seria, tego mi było trzeba :P
Mi też się bardzo podobał pierwszy odcinek gdyż właśnie był śmieszny. Niestety później (z winy denerwujących postaci) anime stawało się coraz gorsze (choć miało kilka lepszych scenek komediowych).
Mimo to czytając różne opinie zauważyłem, że anime raczej jest całkiem dobrze oceniane. Widocznie wiele osób polubiło te postacie lub nie zwracało uwagi na te elementy, które mnie irytowały, a mianowicie te
Spoiler: pokaż
tępe, odpychające tsundere i ogólnie durne dziewczyny w tym anime. Podobnie jak ograniczony główny bohater.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 11:53:51 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1212 dnia: Lipiec 07, 2010, 04:15:39 pm »
W tym wypadku zgadzam się z anfim. Panienki w tym animcu były jakieś takie kompletnie nijakie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1213 dnia: Lipiec 07, 2010, 04:57:35 pm »
Ja bym powiedział, że wkur... tzn. frustrujące. Wszystkie bez wyjątków. Nawet matka i siostra głównego bohatera.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1214 dnia: Lipiec 07, 2010, 05:04:05 pm »
No, ale anime ma dobrą ocenę w recenzji na tanuki (podobnie jak Sora no Otoshimono) więc widocznie wiele osób takie postacie uznaje za fajne.

Natomiast bardzo wiele haremówek, które mi się podobały są w recenzjach oceniane jako słabe lub przeciętne.