trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1245 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:54:45 am »
"tayutama kiss on my deity" - czy to jest tak cienkie dalej jak i pierwszy odcinek?
Odpadłem po 2 początkowych odcinkach : )

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1246 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:08:41 pm »
Odpadłem po 2 początkowych odcinkach : )

To i tak nieźle. Ja po pierwszym.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1247 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:36:15 pm »
Czyli moja intuicja dobrze mi podpowiadała. ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1248 dnia: Lipiec 26, 2010, 08:34:20 pm »
Czyli moja intuicja dobrze mi podpowiadała. :wink:
Nie słuchaj ich bo się nie znają. To anime jest bardzo fajne, a czym dalej tym lepsze (I odcinek zbyt dobry nie był).
Oglądałem je w całości i podobało mi się. Jak lubisz fajniutkie/słodziutkie dziewczęta to też ci się spodoba.
Poza tym ma również fajny humor.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 08:40:20 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1249 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:32:31 pm »
Ma śliczną kreskę i jest cienkie jak mazowszanka. Gdyby nie designy i doskonała gra seiyuu, to nie zmęczyłbym całości.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1250 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:49:49 pm »
Ma śliczną kreskę i jest cienkie jak mazowszanka. Gdyby nie designy i doskonała gra seiyuu, to nie zmęczyłbym całości.
Wymień co najmniej 10 powodów czemu uważasz, że to anime jest cienkie. Jest to ekranizacja części fabuły gry więc co według ciebie zrobili źle ?


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1251 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:53:35 pm »
Widać fabuła gry jest cienka. Jakbym miał 15 lat, to pewnie bym się tym jarał. Ale teraz poza kilkoma lubieżnymi spojrzeniami na śliczne panienki nie przyciąga(ło) mnie do tego absolutnie nic więcej. Doskonała jednorazówka: pooglądać, pofapać, wytrzeć ręce w chusteczkę, zabrać się za inny fapmateriał.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1252 dnia: Lipiec 26, 2010, 11:57:07 pm »
Widać fabuła gry jest cienka. Jakbym miał 15 lat, to pewnie bym się tym jarał. Ale teraz poza kilkoma lubieżnymi spojrzeniami na śliczne panienki nie przyciąga(ło) mnie do tego absolutnie nic więcej. Doskonała jednorazówka: pooglądać, pofapać, wytrzeć ręce w chusteczkę, zabrać się za inny fapmateriał.
A grałeś w grę ? Na pewno nie więc co się odzywasz na ten temat.
I te twoje 15 lat zaraz mi się kojarzy z tymi bredniami w stylu "za stary jestem na oglądanie anime".
"Tayutama" nawet nie jest ecchi więc nie ogląda się tego dla fanserwisu. Po prostu było ciekawe fabularnie, miało sympatyczne postacie i dlatego mi się spodobało.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1253 dnia: Lipiec 27, 2010, 12:14:09 am »
Czy muszę grać w grę żeby móc stwierdzić, że nie podoba mi się fabuła anime? Nie muszę. Skoro fabuła anime jest cienka, a anime jest na podstawie gry, to można sobie ze sporą dozą bezpieczeństwa założyć, że fabuła gry też jest cienka - to logiczne. Postacie miało ładnie narysowane. Fabularnie było na poziomie filmów familijnych Disneya. A poza tym przyszedłem zmęczony z roboty i nie mam ani sił, ani ochoty, ani obowiązku tłumaczyć ci się dlaczego niezbyt mi się podobało. Nie podobało mi się fabularnie i kropka: jakieś duszki, inne światy i demony, psia krew. Żeby to chociaż było inaczej podane, to może. Ale jaki rozsądny 30-latek będzie się wciągał w fabułę czegoś takiego? Aha, i fapać można nie tylko do produkcji stricte ecchi - spora część moich fetyszy pojawia się także w normalnych seriach.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1254 dnia: Lipiec 27, 2010, 12:28:06 am »
Czy muszę grać w grę żeby móc stwierdzić, że nie podoba mi się fabuła anime? Nie muszę. Skoro fabuła anime jest cienka, a anime jest na podstawie gry, to można sobie ze sporą dozą bezpieczeństwa założyć, że fabuła gry też jest cienka - to logiczne. Postacie miało ładnie narysowane. Fabularnie było na poziomie filmów familijnych Disneya. A poza tym przyszedłem zmęczony z roboty i nie mam ani sił, ani ochoty, ani obowiązku tłumaczyć ci się dlaczego niezbyt mi się podobało. Nie podobało mi się fabularnie i kropka: jakieś duszki, inne światy i demony, psia krew. Żeby to chociaż było inaczej podane, to może. Ale jaki rozsądny 30-latek będzie się wciągał w fabułę czegoś takiego? Aha, i fapać można nie tylko do produkcji stricte ecchi - spora część moich fetyszy pojawia się także w normalnych seriach.
Fabuła anime jest prosta, ale to nie znaczy cienka. Rozumiesz to ? Jest pewna historia główna i kilka wątków pobocznych o różnych bohaterkach. Na tym polega to anime, gra i tysiące innych gier i anime. Owszem ta historia może dla niektórych nie być ciekawa, ale ja lubię takie fantastyczne/magiczne klimaty. Z drugiej strony bez wątków magicznych/nadprzyrodzonych też lubię. Wszystko zależy od konkretnego tytułu i Tayutama jest całkiem udanym anime.

A zazwyczaj jak ktoś nie umie sensownie napisać co mu się nie podobało w danym anime ( a setki niestety takich ludzików spotykam na forach w tym również tyczy to ludzi bawiących się w recenzentów) to jego opinia jest praktycznie bez znaczenia. Albo jak widzę teksty "nie podoba mi się anime bo są mechy", "nie podoba mi się anime bo są magical girl", "nie podoba mi się bo są słodkie dziewczynki, "nie podoba mi się anime bo są loli".

Owszem to można również nazwać argumentami, ale są one tak idiotyczne że nic dobrego nie mogę o kimś kto je wygłasza powiedzieć.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1255 dnia: Lipiec 27, 2010, 12:45:12 am »
Ty lubisz takie proste fabuły, ale dla mnie są zbyt proste, naciągane, banalne i cienkie. Rozumiesz to? W grze mogę je ścierpieć, zwłaszcza jeśli to fajna strzelanina albo platformówka, bo po prostu nie czytam tych głupawych tekstów, skupiając się na samej rozgrywce. Ale w anime, które z zasady ma mnie wciągnąć fabularnie, jest to nie do przełknięcia.
I w dupie mam co myślisz o mojej niechęci/nieumiejętności (nazwij se to jak chcesz) napisania co dokładnie mi się w tym nie podobało, twoje zdanie na mój temat jest praktycznie bez znaczenia. Widziałem to raz rok temu, powtarzać nigdy nie mam zamiaru, a nie zapamiętuję każdego detalu każdego słabego anime żeby potem móc się komukolwiek dokładnie spowiadać dlaczego mi się nie spodobało. Całościowo wywarło na mnie mierne wrażenie, tyle zapamiętałem i to jest dla mnie najważniejsze.
A teraz spadam w coś pograć, ludziku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1256 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:03:42 am »
Ty lubisz takie proste fabuły, ale dla mnie są zbyt proste, naciągane, banalne i cienkie. Rozumiesz to? W grze mogę je ścierpieć, zwłaszcza jeśli to fajna strzelanina albo platformówka, bo po prostu nie czytam tych głupawych tekstów, skupiając się na samej rozgrywce. Ale w anime, które z zasady ma mnie wciągnąć fabularnie, jest to nie do przełknięcia.
I w dupie mam co myślisz o mojej niechęci/nieumiejętności (nazwij se to jak chcesz) napisania co dokładnie mi się w tym nie podobało, twoje zdanie na mój temat jest praktycznie bez znaczenia. Widziałem to raz rok temu, powtarzać nigdy nie mam zamiaru, a nie zapamiętuję każdego detalu każdego słabego anime żeby potem móc się komukolwiek dokładnie spowiadać dlaczego mi się nie spodobało. Całościowo wywarło na mnie mierne wrażenie, tyle zapamiętałem i to jest dla mnie najważniejsze.
A teraz spadam w coś pograć, ludziku.
Nie lubię prostych fabuł ludziku i nigdzie tego nie napisałem. Pisałem, że głównie było ciekawe i dlatego mi się spodobało.
Nie mówię oczywiście, że to anime było jakieś mocno wciągające bo nie było, ale na pewno jak ktoś lubi te klimaty to obejrzy je z przyjemnością.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1257 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:23:03 am »
Fabuła anime jest prosta,
[...]
ja lubię takie fantastyczne/magiczne klimaty.
Nie lubisz prostych fabuł, ale lubisz takie fantastyczne klimaty. Innymi słowy zaprzeczasz sam sobie, bo 99% procent tego typu anime ma takie proste fabuły. Ale whateva.
Ja z kolei lubię fabuły proste jak konstrukcja cepa, ale dane anime musi coś w sobie mieć - nie wiem, może bohaterów do których można się szybko przywiązać i ich polubić, żeby potem z zapałem śledzić ich losy. Niestety, Tayutama poza kilkoma wyłącznie ślicznymi panienkami (z very generic charakterami), które można co najwyżej przelecieć (czytaj: sfapać się do nich) nawet i pod tym względem zassała. Nie było w niej nic, co by mnie na dobre wciągnęło w wydarzenia na ekranie. Oglądałem i szukałem scenek, przy których przyda się chusteczka. Jak zresztą w większości tego typu produkcji - niby po co bym tracił czas na jakieś Omamori Himari czy inne takie pierdoły?
No i w końcu się wydało dlaczego tak zawzięcie bronię tego typu serii przed choćby tanukowcami. :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 01:31:39 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1258 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:32:35 am »
Nie lubisz prostych fabuł, ale lubisz takie fantastyczne klimaty. Innymi słowy zaprzeczasz sam sobie, bo 99% procent tego typu anime ma takie proste fabuły. Ale whateva.
Ja z kolei lubię fabuły proste jak konstrukcja cepa, ale dane anime musi coś w sobie mieć - nie wiem, może bohaterów do których można się szybko przywiązać i ich polubić, żeby potem z zapałem śledzić ich losy.
Pisałem już wiele razy, że wszystko zależy od konkretnego tytułu. Ja nie lubię uogólniać tym bardziej gatunkowo anime.
A te twoje 99 procent to zachowaj dla siebie bo to jedynie twój wymysł.
W Tayutama faktycznie jakoś bardzo się nie przywiązujesz do bohaterów, ale są fajni i sympatyczni a to najważniejsze w anime.

Niestety, Tayutama poza kilkoma wyłącznie ślicznymi panienkami (z very generic charakterami), które można co najwyżej przelecieć (czytaj: sfapać się do nich) nawet i pod tym względem zassała.
Nie obraź się, ale tak prymitywnie się chwilami wypowiadasz, że brak mi słów na ciebie.
Nie było w niej nic, co by mnie na dobre wciągnęło w wydarzenia na ekranie. Oglądałem i szukałem scenek, przy których przyda się chusteczka. Jak zresztą w większości tego typu produkcji - niby po co bym tracił na nie czas?
Chwilami jak czytam co wypisujesz to nie wiem czy zażartować czy poważnie ci odpowiedzieć.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1259 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:39:48 am »
Nie obrażam się, bo taka jest prawda. Powiedz mi tak na zdrowy rozsądek czego innego bądź co bądź dorosły facet mógłby szukać w tak prymitywnych i banalnych historyjkach. Anime w moim rankingu dzielą się na dwie kategorie: ambitniejsze do normalnego oglądania i wkręcania się w dobrą fabułę, oraz prymitywniejsze do fapania i zaspakajania swojego fetyszowego głodu. Ot i tyle w temacie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything