Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1260 dnia: Lipiec 27, 2010, 01:54:35 am »
Nie obrażam się, bo taka jest prawda. Powiedz mi tak na zdrowy rozsądek czego innego bądź co bądź dorosły facet mógłby szukać w tak prymitywnych i banalnych historyjkach. Anime w moim rankingu dzielą się na dwie kategorie: ambitniejsze do normalnego oglądania i wkręcania się w dobrą fabułę, oraz prymitywniejsze do fapania i zaspakajania swojego fetyszowego głodu. Ot i tyle w temacie.
Nie będę ciebie pouczać, ale naucz się (to ogólnie) szukać zalet w tak fajnych anime jak Tayutama.

Jakby były głupie i odpychające postacie w tej haremówce to bym je ocenił 1/10, ale podobały mi się jeśli chodzi o charakter (wygląd oczywiście również) dlatego oceniam to 8/10.

Fabuła również była logicznie i dobrze poprowadzona. A że dosyć prosta i mało ambitna w tym przypadku nie przeszkadza.

Ja nie dzielę anime bo w każdym które oglądam staram się znaleźć coś co może mi się spodobać. Dopiero jak ilość wad przewyższa ilość zalet to anime ma najniższą ocenę.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1261 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:13:39 am »
Nie będę ciebie pouczać, ale naucz się (to ogólnie) szukać zalet w tak fajnych anime jak Tayutama.
Ależ znalazłem ich sporo, możesz mi wierzyć - niestety nie liczyłem chusteczek. Jednak fabuła do nich nie należała.

Cytuj
Fabuła również była logicznie i dobrze poprowadzona. A że dosyć prosta i mało ambitna w tym przypadku nie przeszkadza.
Nie przeszkadza, bo co innego mi ją zastąpiło. Ale gdyby brakło tego czegoś, to niestety sama fabuła jest zbyt prosta i mało ambitna jak na moje skromne wymagania.

Cytuj
Ja nie dzielę anime bo w każdym które oglądam staram się znaleźć coś co może mi się spodobać.
No ja też, tyle że innych rzeczy wymagam od różnych kategorii anime. Od seryjek pokroju Tayutamy akurat wymagam możliwości zaspokojenia moich fetyszowych potrzeb i absolutnie niczego więcej, a na tym polu akurat spisują się świetnie. Dlatego właśnie ich bronię. Ale potrafię spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać się, że nic więcej te serie dla mnie nie znaczą, choćby przez to że mają fabułę taką a nie inną. Gdyby nie rajcowne scenki, to naprawdę nie widziałbym sensu oglądać czegoś takiego do końca. No ale o tym pisałem już gdzieś powyżej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 02:16:44 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1262 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:28:42 am »
Od seryjek pokroju Tayutamy akurat wymagam możliwości zaspokojenia moich fetyszowych potrzeb i absolutnie niczego więcej, a na tym polu akurat spisują się świetnie.
Dla mnie to jest naprawdę bardzo dziwne co piszesz gdyż ja nigdy w taki sposób nie oceniam anime. Nawet nie wiem jakie konkretne fetysze mogłeś znaleźć w tym anime.
Dlatego właśnie ich bronię. Ale potrafię spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać się, że nic więcej te serie dla mnie nie znaczą, choćby przez to że mają fabułę taką a nie inną. Gdyby nie rajcowne scenki, to naprawdę nie widziałbym sensu oglądać czegoś takiego do końca. No ale o tym pisałem już gdzieś powyżej.
Jak ja "bronię" jakieś anime to dlatego bo ma fajny humor, akcję, fabułę, postacie, muzykę, grafikę. Na pewno nie z powodu jakichś fetyszowych scenek.

Poza tym jeśli mam chęć wychwalać jakieś anime to dlatego bo ogólnie mi się spodobało czyli miało więcej zalet niż wad.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1263 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:35:47 am »
Dla mnie to jest naprawdę bardzo dziwne co piszesz gdyż ja nigdy w taki sposób nie oceniam anime. Nawet nie wiem jakie konkretne fetysze mogłeś znaleźć w tym anime.
To tylko znaczy że nieuważnie czytasz moje niektóre posty, bo już nie raz i nie dwa zostawiałem w nich przeróżne hinty co do rzeczy które mnie kręcą. Ale może to i dobrze - tym razem chyba za dużo powiedziałem wprost. Nie to żebym się wstydził, bo moim zdaniem "nic co ludzkie nie jest mi obce", a nie uważam abym robił coś złego robiąc to co robię w zaciszu mojego domu. Ale wiem że ludzie lubią udawać pruderyjnych i niechętnie rozmawiają czy słuchają o takich sprawach. Przepraszam zatem wszystkich zniesmaczonych gildiowiczów za poziom na który zeszła moja konwersacja z anfanem, ale naprawdę nie widziałem innego sposobu na wyłożenie mu swoich racji.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1264 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:42:54 am »
To tylko znaczy że nieuważnie czytasz moje niektóre posty, bo już nie raz i nie dwa zostawiałem w nich przeróżne hinty co do rzeczy które mnie kręcą. Ale może to i dobrze - tym razem chyba za dużo powiedziałem wprost. Nie to żebym się wstydził, bo moim zdaniem "nic co ludzkie nie jest mi obce", a nie uważam abym robił coś złego robiąc to co robię w zaciszu mojego domu. Ale wiem że ludzie lubią udawać pruderyjnych i niechętnie rozmawiają czy słuchają o takich sprawach. Przepraszam zatem wszystkich zniesmaczonych gildiowiczów za poziom na który zeszła moja konwersacja z anfanem, ale naprawdę nie widziałem innego sposobu na wyłożenie mu swoich racji.
Skoro nie odpowiadasz to ja w domyśle napiszę, że często pisałeś że lubisz jakieś loli choć nie jestem pewien czy Tayutama pasuje do takich preferencji.

A odnośnie samego anime:

Kawai Ameri była bardzo fajna lecz to chyba tsundere. Podobało mi się, że robiła później w anime na złość dla głównego bohatera.
Ale to trzeba obejrzeć żeby zrozumieć (a może i to nie wystarczy).
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=4065

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1265 dnia: Lipiec 27, 2010, 05:23:44 am »
Jako że ja nie mam fetyszowych potrzeb, nie kręcą mnie tego typu magiczne klimaty (inne magiczne klimaty już tak) a postacie wraz z fabułą wzbudziły we mnie zwierzęce instynkty w postaci chęci zapadnięcia w sen zimowy, to z czystym sumieniem zaorałem animca. EOT z mojej strony.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1266 dnia: Lipiec 28, 2010, 02:03:30 am »
Słusznie uczyniłeś. Myślisz że jak sobie kiedyś znajdę babę (czego niestety nie mogę wykluczyć), to dalej będę oglądał takie pierdoły?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1267 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:04:11 am »
A jeśli ta "baba" będzie uwielbiała oglądac takie pierdoły, no bo nigdy nic nie wiadomo. :)
Choćby osotnio poznałem, koleżankę, koleżanki (trochę zawiłe), która uwielbia ecchi i niskolotne animce. A nie przepada za animcami, gdzie jest poważny, niemal wisielczy klimat. Ale np. Berserk jej się bardzo podobał.
Ot, kobieta pełna sprzeczności.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1268 dnia: Lipiec 28, 2010, 10:15:56 am »
Sol Bianca the Legacy
Pierwszy odcinek, przyzwyczajanie się do designu i nowych ról bohaterek.
Drugi odcinek, momentami zabawny i ciekawy, zaczynam lubić niektóre postacie.
Trzeci odcinek, zimny prysznic. Po prostu koszmar. W tej chwili nie jestem w stanie skończyć tej serii.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Miranda

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1269 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:51:18 am »
Okeeej, troszkę tu pozamiatałam. Dyskusja o ambitnych bajkach przeniesiona do Rozważań.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1270 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:27:20 pm »
Dyskusja o ambitnych bajkach przeniesiona do Rozważań.
Nie używaj więcej słowa bajki.

Ale żeby było na temat to obejrzałem ten chłam "Utawarerumono OAV". Po co w ogóle coś takiego zrobili ? Sądziłem, że ta pierwsza OAVka to jakiś wyjątek, a okazało się że wszystkie miały taki luźny/komediowy nastrój. To było sto razy gorsze od serii TV. Jedyne za co można je pochwalić to bardzo ładna kreska i świetny OP/ED. Oceniam łącznie te OAVki 6/10.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1271 dnia: Sierpień 01, 2010, 11:47:38 am »
Angel Beats! O lol.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1272 dnia: Sierpień 01, 2010, 12:26:18 pm »
A ja obejrzałem ostatnio 4 OAV "Darker than Black 2". To było zakończenie całej historii, która działa się pomiędzy I, a II sezonem anime.
Wyjaśnili nawet trochę z końcówki II sezonu i faktycznie teraz wszystko wygląda na logiczne. Ogólnie odcinek świetny i chyba najlepszy z tych OAVek. To było takie pożegnanie z Yin.

Oceniam łącznie te OAVki 9/10.


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1273 dnia: Sierpień 01, 2010, 02:06:16 pm »
A ja mam krótkie pytanko do wielbicieli staroci - czy Róża Wersalu pozwoli choćby w niewielkim stopniu załatać dziurę w sercu powstałą po zakończeniu przegenialnego Legend of Galactic Heroes (najlepszym anime i nie tylko ever)?
I'd like to be a tree

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1274 dnia: Sierpień 01, 2010, 08:35:51 pm »
A ja obejrzałem ostatnio 4 OAV "Darker than Black 2". To było zakończenie całej historii, która działa się pomiędzy I, a II sezonem anime.
Wyjaśnili nawet trochę z końcówki II sezonu i faktycznie teraz wszystko wygląda na logiczne. Ogólnie odcinek świetny i chyba najlepszy z tych OAVek. To było takie pożegnanie z Yin.

Oceniam łącznie te OAVki 9/10.

Rzeczywiście dobre zakończyli tą serię OAV. Trochę wyjaśnień, trochę akcji i wszystko w dobrym połączeniu.