Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1425 dnia: Październik 05, 2010, 08:43:03 pm »
Wiesz co - z dwojga złego już wolałbym krowie wymiona z QB lub nawet najobleśniejszy hantai, w którym przez 100% czasu ekranowego pokazują wyłącznie pracujące tłoki, niż kreskę w tym... czymś. Podobnież fabularnie QB lub dowolny hentai to przy tym... czymś majstersztyk - przynajmniej nie opowiada o kiblach. Jak dla mnie to kolejny od czasów KareKano gainaxowy wypadek przy pracy, z małym pominięciem Hanamaru Kindergarten.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 08:46:21 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1426 dnia: Październik 05, 2010, 08:50:13 pm »
Panty & Stocking with Garterbelt GAINAX stworzył?!to wygląda jak atomówki 20 lat później  :lol:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1427 dnia: Październik 05, 2010, 08:53:01 pm »
Ano - niestety Gainax, i niestety tak to właśnie wygląda. Ale już kij z wyglądem - gdyby fabuła była wyższych lotów, to wygląd można by było przebaczyć. Lecz niestety - ze śmiania się z gówna latającego po ekranie wyrosłem już jakiś czas temu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1428 dnia: Październik 05, 2010, 08:59:10 pm »
Przecież patrząc na ostatnie produkcje GAINAXa to styl kolorystyki jest podobny do QB (powiedziałbym iż taki sam), jedynie kreska jest zaczerpnięta z bajek z Cartoon Network.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1429 dnia: Październik 05, 2010, 09:10:03 pm »
Osobiście wolę słowo "kreskówek". Bajka to krótki utwór wierszowany, najczęściej z morałem, pisali je np. Mickiewicz lub La Fontaine. Nie wiedzieć czemu u nas przyjęło się na określanie wszystkiego co animowane, czyli przez to automatycznie przeznaczone tylko dla dzieci
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1430 dnia: Październik 05, 2010, 09:47:51 pm »
Często też ludzie mylą baśnie z bajkami. Cieszę się, że nie tylko ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie :smile: .

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1431 dnia: Październik 05, 2010, 10:19:13 pm »
No fakt, też wolę określenie "kreskówka", ale uznałem iż skoro 99% społeczeństwa mówi "bajka" to pisałem pod resztę.
Chociaż w Polsce na kreskówki powinno się mówić/pisać jako o filmie animowanym, no ale naród prosty to i upraszcza i stąd mamy "bajki" we wszystkim co dotyczy dzieci.
Jakoś nigdy nie zdarzyło mi się pomylić bajki z baśnią, czy legendą, ale może dlatego, że zawsze lubiłem słuchać baśni i legend.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1432 dnia: Październik 06, 2010, 03:50:59 am »
Może to będzie pieprzenie starego zgreda, ale posłuchaj mojej rady: NIGDY nie rób niczego pod "resztę". Choćbyś został sam jeden kontra cały świat. Jeżeli wiesz że masz rację, (a w tym wypadku akurat trudno nie mieć), to broń jej do upadłego. Nie bądź taki jak naród, bo wtedy też stajesz się prosty, stajesz się jednym z NICH. No chyba że jesteś człowiekiem, który łatwo ugina się pod presją większości i dostosowuje do ich tak zwanych "norm".
Ale ja nie o tym miałem, bo to normalnie skandal, moi drodzy. Dlaczego ja się dowiaduję o dwóch bonusowych odcinkach do So-Ra-No-Wo-To dopiero w chwili, gdy pojawił się drugi z nich? Pierwszy czekał sobie od lipca, a ja nie miałem o nim zielonego pojęcia. Skandal, że jeszcze raz powtórzę.
Edit: podwójny skandal, bo pierwszy z nich (07.5) jest po prostu genialny.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2010, 04:22:04 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1433 dnia: Październik 06, 2010, 01:56:47 pm »
Widzisz, życie nauczyło mnie iż czasem lepiej jest "być jak inni" a po cichu i powoli dążyć do swego, aby w odpowiednim momencie uderzyć. No ale mniejsza z tym.
Majtki i spółka obejrzałem, praktycznie juz od 00;01 minuty poczułem sie jak jakieś 8-10 lat temu jak oglądałem CartoonNetwork. Seria ciekawa, szalona, ryje umysł, nie polecam jej dzieciom (bo znów byłaby afera jak z DB), no i obudzenie mocy przez Aniołki było fajne. Reszta to w sumie niegrzeczna wersja kreskówek z Cartoona, choć miło sie to oglądało, zwłaszcza jak człowiek nastawia się na czystą akcje, beż zawiłej fabuły.
Pies jest zryty i ma fioletową krew, hummer jest odje(ch)any w różu (chcę takiego xD), a kapelan jest moim idolem, zapuszczam sobie afro. :D

No i na pocieszenie, Tenchi, o bonusach do  So-Ra'y dowiedziałem się dopiero teraz od Ciebie, wracam do domu i szukam tego.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1434 dnia: Październik 06, 2010, 04:22:37 pm »
Cytuj
No fakt, też wolę określenie "kreskówka", ale uznałem iż skoro 99% społeczeństwa mówi "bajka" to pisałem pod resztę.
Ale po co na furum gdzie wypowiada się ten 1% społeczeństwa używać zwrotu pod 99%? :doubt: :neutral: :-?

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1435 dnia: Październik 06, 2010, 04:32:42 pm »
Bo wiele razy spotkałem się z osobami, czy rozmawiałem i używali słowa "bajka". Cóż ludzie lubią uproszczenia, dlatego powstał pilot do telewizora,  dlatego też powstały gotowe dania, zamiast iść na polowanie, lub hodować własne kuraki i z tego również powodu ludzie na wszystko co jest animowane, lub dla dzieci nazwali to bajkami.

Ot taki jest mój podgląd na Świat i społeczeństwo, a czemu tak napisałem? Nie ubliżając nikomu, uznałem, że tutaj również jesli nie wszyscy, to większość i tak napisała by "bajki". Od tyle, wiecej nie mam na swoje usprawiedliwienie. 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1436 dnia: Październik 06, 2010, 07:26:21 pm »
The Big O
Pierwszy odcinek bardzo pozytywnie. Animacja  stylowa i jak na TV niezła jakościowo. Dwójka głównych bohaterów ciekawa z oczywistym potencjałem mrocznej przeszłości.
Po obejrzeniu odcinka do końca mocne skojarzenia z Giant Robo. Mam nadzieję, że z czasem również fabularnie postara się dorównać tamtemu tytułowi.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1437 dnia: Październik 06, 2010, 09:38:09 pm »
Widzisz, życie nauczyło mnie iż czasem lepiej jest "być jak inni" a po cichu i powoli dążyć do swego, aby w odpowiednim momencie uderzyć.
Niech ci będzie, ale to totalnie nie w moim stylu. Zawsze robię wszystko otwarcie, choć bardzo często mam z tego powodu problemy w życiu.

Cytuj
Majtki i spółka obejrzałem, praktycznie juz od 00;01 minuty poczułem sie jak jakieś 8-10 lat temu jak oglądałem CartoonNetwork. Seria ciekawa, szalona, ryje umysł, nie polecam jej dzieciom (bo znów byłaby afera jak z DB), no i obudzenie mocy przez Aniołki było fajne. Reszta to w sumie niegrzeczna wersja kreskówek z Cartoona,
No właśnie. A nie po to oglądam anime, żeby dostawać kreskówki z CN. Kiedyś mnie one bawiły, ale teraz nie dotknąłbym kijem z kilkunastu metrów.

Cytuj
No i na pocieszenie, Tenchi, o bonusach do  So-Ra'y dowiedziałem się dopiero teraz od Ciebie, wracam do domu i szukam tego.
Polecam, polecam, polecam - na 07.5 zaplułem ze śmiechu monitor. Szkoda że odcinki emitowane w TV takie nie były, no ale można to zrozumieć - treści nieodpowiednie dla młodego widza i takie tam. Tym niemniej ten special przebił całą serię pod każdym względem.

Ale po co na furum gdzie wypowiada się ten 1% społeczeństwa używać zwrotu pod 99%? :doubt: :neutral: :-?
Zgadzam się z tobą, ale przypuszczam że po prostu przyzwyczajenie wzięło tutaj górę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1438 dnia: Październik 07, 2010, 01:16:22 pm »
Skończyłem oglądać Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works i naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Ogólny brak fanserwisu, Emiya nie rzuca tekstów typu: "Jak kogoś zabijasz, to umiera", świetne walki i dobra animacja to tylko połowa jego zalet. Szkoda tylko, że brak kilku ciekawych momentów z gry i że niektórzy słudzy szybko giną, ale i tak więcej jest plusów i minusów. Teraz pozostaje tylko nadzieja, że zekranizują scenariusz Heaven`s Feel.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1439 dnia: Październik 07, 2010, 02:47:59 pm »
Oglądałeś z polskimi napisami?

 

anything