Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892485 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1515 dnia: Listopad 14, 2010, 08:04:55 pm »
Polecam Toaru Kagaku no Railgun OVA. To było po prostu doskonałe. Mogę powiedzieć, że lepsze niż najlepszy odcinek serii TV. Po prostu genialne pod każdym względem. Czytałem tam jakiś opis na a-c, ale taki sobie był i widać, że ta osoba nie doceniła zbytnio tej OAVki.

Lecz powiem tak, że wyróżnia się od większości odcinków serii Tv głównie tym, że było to bardzo ciekawe (fajny pomysł na fabułę odcinka) jak również miało nawet elementy thrillera czego nie było w serii TV. Poza tym jest nowy OP/ED. Zaskoczył mnie również taki fajny fanserwis gdyż ani razu w serii tv go nie było.

OAV świetne więc 10/10.

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 08:07:56 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1516 dnia: Listopad 14, 2010, 08:08:19 pm »
Byłem po prostu konsekwentny w swojej ocenie - OVA trzyma taki sam poziom jak co lepsze odcinki serii TV. Nic nie poradzę na to, że do ciebie tego typu historyjki trafiają, a do mnie nie za bardzo. Sama Saten i pairing Kuroko x Misaka wiosny nie czyni, a te ich nadęte i przekombinowane zagadki fabularne to wywołałyby napięcie może u 12-latka.
I w sumie niepotrzebnie wklejałeś dwa razy ten sam komentarz pod różnymi nickami - dopóki jest sensowny, nikt nie ma zamiaru go usuwać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1517 dnia: Listopad 14, 2010, 08:16:06 pm »
SAC jest bliższy mandze, szczególnie spokojniejszym rozdziałom. GitS film z mangi zaczerpnął jedynie główny motyw i co poważniejsze wątki. Oba są bardzo dobre i ładnie się uzupełniają :smile: Spróbuj oglądnąć SAC 2nd GIG - spójniejszy i dynamiczniejszy.
Ciekawie ogląda się serial po przeczytaniu mangi. Szczególnie Human-Error Processer. Dodaje to serii dodatkowego smaczku. Bo niektóre ujęcia i sceny są wyjęte wprost z komiksu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1518 dnia: Listopad 14, 2010, 08:33:22 pm »
Byłem po prostu konsekwentny w swojej ocenie - OVA trzyma taki sam poziom jak co lepsze odcinki serii TV.
Jak zauważam coś lepszego to mam w zwyczaju to doceniać. Jak wiesz oglądałem niedawno całą serię TV i znacznie niżej ją oceniłem z tym, że to była ocena ogólna to znaczy średnia z 24 odcinków (i głównie za to jak ciekawe było). OAVkę właśnie bym zaliczył do czołówki najlepszych. Już za sam nowy OP/ED ocena idzie w górę i jeszcze ten nastrój tajemnicy...
Nic nie poradzę na to, że do ciebie tego typu historyjki trafiają, a do mnie nie za bardzo.
Jakby tak spojrzeć na poziom OAVek do różnych anime to jest to kolejny powód do wysokiej oceny tej OAVki jak dla mnie. Zazwyczaj takie OAVki są nawet gorsze od serii TV więc zaskoczyli mnie tworząc coś tak fajnego. Fabuła skomplikowana być nie mogła bo przecież brak czasu, a OAVka i tak była długa.
Sama Saten i pairing Kuroko x Misaka wiosny nie czyni, a te ich nadęte i przekombinowane zagadki fabularne to wywołałyby napięcie może u 12-latka.
To anime nie jest dla starszych widzów lecz dla tych w wieku 14-16 lat głównie. Po prostu wyjątkowo fajne i ładne bohaterki jak na anime. Zresztą bardzo mi się podobały ich charaktery i zachowania.

Humor bym również ocenił jako genialny gdyż oglądałem wiele komedii, ale ten wyjątkowo jest fajny co jest zasługą świetnych bohaterek.
I w sumie niepotrzebnie wklejałeś dwa razy ten sam komentarz pod różnymi nickami - dopóki jest sensowny, nikt nie ma zamiaru go usuwać.
Jeśli są dwa te same to należy jeden usunąć gdyż ja tego zrobić nie mogłem. Komentarze jak widzę nie są od razu publikowane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 08:39:05 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1519 dnia: Listopad 14, 2010, 08:59:31 pm »
Człowiek się martwi, że zacznie brakować mu fajnych tytułów do oglądania a tu co i rusz znajduje jakieś nowe perełki.
18+
Mad Bull Condensed!
Na szczęście znalazłem wersję RAW.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopad 15, 2010, 08:58:34 am »
Osobiście nienawidzę czegoś takiego.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopad 15, 2010, 11:47:14 am »
Wygląda jak amerykański film sensacyjny z lat 1980-1990.Czyli to czego po prostu nie cierpię.Amerykańskich "niekonwencjonalnych" glin rozwalających bandytów widziałem w życiu tyle ze do śmierci mi już wystarczy.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopad 15, 2010, 12:44:08 pm »
Wygląda jak amerykański film sensacyjny z lat 1980-1990.Czyli to czego po prostu nie cierpię.Amerykańskich "niekonwencjonalnych" glin rozwalających bandytów widziałem w życiu tyle ze do śmierci mi już wystarczy.
I do tego w animacji! ; /

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopad 15, 2010, 10:14:45 pm »
A ja z kolei kocham taką bezsensowną przemoc i odstrzeliwane głowy. Ale indeed szkoda że całość stylizowana na film amerykański.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopad 15, 2010, 11:16:45 pm »
Shakugan no Shana S - Shana to ogólnie bardzo dobre anime i seria S nie jest gorsza. Ma następujące odcinki.

I OAVka - to bardzo dobra komedia z małą ilością fanserwisu. Bardzo mi się podobała.
II OAVka - już niestety znacznie gorsza komedia. Dosyć przeciętny odcinek
III OAVka- rewelacyjny dramat jeszcze przed tym jak Shana spotkała tego chłopaka. Naprawdę bardzo wzruszający odcinek i Shana cały czas poważna.
IV OAVka - Ciąg dalszy tej historii z III odcinka. Czyli 3  i 4 OAVka to chyba dwa najbardziej smutne odcinki Shany (oprócz jednego na początku I sezonu). Poza tym na końcu pokazali co się stało po zakończeniu II sezonu (choć bardzo ogólnie), a jak wiadomo na końcu główny bohater miał wybrać jedną z dwóch bohaterek.

A ogólnie OAVki doskonałe pod względem wizualnym. Świetny OP/ED i ogólnie bardzo fajne. Teraz tylko czekam na III sezon.

Oceniam je ogólnie 8/10.

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopad 15, 2010, 11:26:08 pm »
Spróbuj oglądnąć SAC 2nd GIG - spójniejszy i dynamiczniejszy.
Mam taki zamiar, chciałbym obejrzeć wersję która została wydana przez IDG ale póki co brak wolnych funduszy. Liczyłem na jakąś promocję, jak w przypadku sezonu pierwszego, ale ten drugi chyba nie stanieje o połowę, szkoda...


Zacząłem oglądać DearS - przypomina trochę Chobits, więc dla mnie bomba :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopad 16, 2010, 05:22:13 am »
Lepiej też im wyszło to wydanie od GitSa I tak więc tym bardziej polecam : )

A DearS głupie niemożebnie i do bólu standardowa i jakbym miał to dziś oglądnąć jeszcze raz, to chyba bym się pochorował :P

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopad 16, 2010, 03:42:37 pm »
Dearsy miały fajny ending, to w sumie tyle, sama fabuła była taka w sam raz na raz. :smile:

A odnośnie Chobitsów TV, nie zmogłem tego, mangę przeczytałem fajna, imho dużo lepsza od anime, a jedyna scena jaka mi się utrwaliła to jak Chii trafiła do tego domu rozpusty i wsadziła facetowi palec w oko, przez dziurkę do podglądania. :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 03:48:21 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopad 16, 2010, 05:57:52 pm »

A DearS głupie niemożebnie i do bólu standardowa i jakbym miał to dziś oglądnąć jeszcze raz, to chyba bym się pochorował :P
A widziałeś Sora no Otoshimono ? Dears to arcydzieło w porównaniu z tym czymś.

Dearsy miały fajny ending, to w sumie tyle, sama fabuła była taka w sam raz na raz. :smile:
Ecchi również fajne jak i cały pomysł (na niewolnictwo) mi się podobał.
A odnośnie Chobitsów TV, nie zmogłem tego, mangę przeczytałem fajna, imho dużo lepsza od anime, a jedyna scena jaka mi się utrwaliła to jak Chii trafiła do tego domu rozpusty i wsadziła facetowi palec w oko, przez dziurkę do podglądania. :D
Manga podobna jak anime. Tak się złożyło, że miałem i przeczytałem całą mangę Chobits po polsku. Anime również oglądałem więc stwierdzam, że oba dzieła były świetne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 06:01:20 pm wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopad 16, 2010, 07:42:58 pm »
Cytuj
Shakugan no Shana S - Shana to ogólnie bardzo dobre anime i seria S nie jest gorsza.
Mnie osobiście 3 i 4 nie zabardzo podeszły.