Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1545 dnia: Listopad 19, 2010, 01:05:11 am »
Przymierzałem się do anime, ale jakoś tak nie miałem przekonania. Głównie z tego powodu iż sądziłem iż dadzą głupie/dziwne zakończenie.
W wielu przypadkach to irytujące, ale w Seiken ładnie zrobili takie podsumowanie w ostatnim odcinku więc to w pewnym sensie nadrabia brak zakończenia. Jest dostępna wersja BD i przynajmniej dla mnie to dodatkowy powód, żeby obejrzeć anime.
Mówisz Anfanie iż wybrnęli z dziwnego zakończenia i nie ma się wrażenia, że historia urywa się w pewnym momencie. To może się skuszę.
Ja bym powiedział, że jest niedokończona główna fabuła lecz pewne wątki (dotyczące niektórych bohaterów) jakby zamknęli.
A co do Fate Stay Night, no nie wiem, jakoś nigdy nie dokończyłem, wolałem gierkę od animca. :p
A ja odwrotnie gdyż wolę anime od gry : )
Oczywiście że ma się wrażenie urwania historii. Ogólnie końcówka zassała, jak to zazwyczaj bywa w przypadku przerwania ekranizacji bez dojechania do końca mangi.
Ciekawe czy jest jakaś szansa na II sezon gdyż jak robili anime to mangi nie było w całości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 01:09:19 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1546 dnia: Listopad 20, 2010, 02:55:03 am »
Cóż za ponury paradoks: najlepszy arc w Indexie (jedyny którego jak do tej pory nie oglądałem na przewijaniu, wliczając w to prawie cała pierwszą serią), który właśnie się skończył, spokojnie mógłby być częścią Railguna. Ech...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1547 dnia: Listopad 20, 2010, 01:46:43 pm »
Oglądał ktoś Hitohira ? To właśnie anime jakie ostatnio obejrzałem. W tym przypadku anidb mnie bardzo zmyliło. Spodziewałem się jakieś lekkiej komedii, a dostałem dosyć poważne, melancholijne i często dramatyczne anime. Ogólnie jakieś smutne było, a scen typowo komediowych było niewiele. Poza tym anime nie ma fanserwisu. Może jakaś jedna scena, ale to tyle co nic.

Anime jest głównie o dwóch klubach teatralnych. Tak naprawdę powinien być jeden, ale z powodu konfliktu powstały dwa.

Jak ktoś lubi coś takiego to mu się spodoba. Może chwilami lekko nudne, ale i tak dosyć oryginalne i co ważne w większości realistyczne bo tak naprawdę bez cudów czyli nie pokazują bajek, że ludzi można tak łatwo zmienić jeśli chodzi o charakter jak również to, że do zwycięstwa potrzeba czegoś więcej niż ambicja i dobre chęci.

Anime smutne również dlatego, że zakończenie pokazali niby zwyczajnie, ale zarazem bez żadnego pocieszenia (co często się przecież zdarzało w anime). Szkoda, że nie było na przykład kilka lat później.

I co warto napisać nawet kłótnie (i nie  o słowa chodzi) między dziewczynami były w tym anime.

Ogólnie je oceniam 8/10.

Muzyka była świetna lecz bardzo słaba grafika.

Co do głównej bohaterki czyli Asai to muszę przyznać, że miała całkiem poważne problemy psychiczne (nerwicowe raczej) lecz co dziwne pozostałe postacie jakby zdawały się tego nie zauważać i stwierdziły, że taka osoba dobrze pasuje na aktorkę.

Ale ogólnie postacie nie były irytujące i stąd głównie taka wysoka ocena. Również to, że nie pocieszali widza na siłę uznał bym za pewną zaletę.

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 01:55:25 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1548 dnia: Listopad 20, 2010, 02:28:49 pm »
Obejrzałem jakiś czas temu kilka odcinków i byłem po nich pozytywnie nastawiony. Niestety przez przypływ nowych serii udało mi się o tym anime zapomnieć. Raczej na pewno do niego wrócę.

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1549 dnia: Listopad 22, 2010, 09:43:41 pm »
The literature girl ova 2. Ech co ja mogę powiedzieć. Bardzo dobrze się oglądało. Czekam na więcej, bo manga stoi:(.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1550 dnia: Listopad 23, 2010, 09:21:43 pm »
Postanowiłem w ostatni weekend obejrzeć anime, które będzie się wyróżniać od większości i mój wybór padł na Kurau Phantom Memory.

Anime ma 6 lat lecz bardzo mało jest o nim na polskich stronach. Ma 24 odcinki i właśnie w sobotę i niedzielę obejrzałem je w całości.

Od razu mogę powiedzieć, że anime jest po prostu piękne i znacznie lepsze niż większość innych.
Wreszcie bohaterowie mają normalnej wielkości oczy (nawet dzieci i młode dziewczyny). Powiem szczerze, że jak się ciągle ogląda anime gdzie postacie mają wielkie/duże oczy (bo innych prawie nie ma) to miłą odmianą jest zobaczyć coś normalnego pod tym względem.

Kilka słów o fabule.

Anime opowiada głównie o energii zwanej Rynax. Jej właściwością jest to, że może przenikać przez wszystko i przy dotknięciu rozbijać na atomy, a zarazem dany przedmiot/istota żywa po prostu znika (dematerializacja wszystkich istot będących w pobliżu).

Głównymi bohaterkami są dwie dziewczyny, które mają właśnie w sobie Rynax czyli dysponują tą energią.

Anime jest bardzo wzruszające, melancholijne i ogólnie takie przygnębiające. W duże mierze za sprawą przepięknej lecz bardzo smutnej muzyki (jedne z najpiękniejszych rytmów jakie słyszałem w anime).

Kreska, tła  są również bardzo ładne i nie mam co im zarzucić.

Z postaci jak dla mnie zdecydowanie najpiękniejsza była Christmas. Anime oczywiście nie ma ani trochę fanserwisu.

Moje oceny:

grafika - 9/10
muzyka - 10/10
fabuła - 8/10
postacie 9/10

 

     

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 09:34:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1551 dnia: Listopad 24, 2010, 05:53:14 pm »
Dodałem do listy. Chętnie teraz coś takiego bym obejrzał.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1552 dnia: Listopad 24, 2010, 06:07:37 pm »
Ostatnio obejrzałem 2 anime o tym samym z innej perspektywy. Serie "Smash Hit", "Love Love?" i "Cosprayers". Pierwsza z nich opowiada o producentce filmów i seriali Ikucie. Jest to 25 letnia kobieta z ciałem gimnazjalistki, która marzy o stworzeniu filmu kryminalnego podobnego do jednego, który oglądała w dzieciństwie. Niestety kończy jako producentka serialu w stylu Power Rangers tylko, że w żeńskim wydaniu. "Love Love?" opowiada o licealiście o nazwisku Oizumi, który w tajemnicy przed wszystkimi jest scenarzystą serialu Cosprayers. Oficjalnie studio podało, że scenariusze pisze znana osobistość, ale że jej się nie chciało to został nim licealista. Niestety jedna z aktorek  grające główne role w serialu dowiadują się prawdy i nadskakują wokół scenarzysty (wykorzystując każdą sposobność aby okazać mu bieliznę, albo to co pod nią jest) aby tylko mieć jak najwięcej okazji aby pokazać się przed kamerą. Ostatnia z serii to po prostu ten serial, który jest kręcony (coś pomiędzy Seilor Moon, a Power Rangers. Każdy z odcinków każdej z serii ma po 12 minut więc nie męczy tak bardzo, choć momentami nie zgadzają się niejtóre sceny dla tych 3 serii. W sumie fajnie się to ogląda.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1553 dnia: Listopad 24, 2010, 08:06:17 pm »
Dodałem do listy. Chętnie teraz coś takiego bym obejrzał.
Jak lubisz anime o wzruszającym klimacie (praktycznie bez żartów) to ci się spodoba.
Ja właśnie zawsze lubiłem tak poważne, a zarazem realistyczne dosyć anime. Oczywiście fabuła anime nie jest realistyczna, ale postacie są bardzo fajne. Powiem szczerze, że oglądając to anime głównie się zastanawiałem kiedy wydarzy się coś tragicznego, smutnego itp.

Jak oglądasz z polskimi napisami to mogę ci podesłać synchro do DVD - Arigato.

Love Love?"
Dawno temu trochę to oglądałem, ale nie w całości lecz tylko przeglądałem. Takie zwykłe, komediowe anime ecchi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2010, 11:55:24 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1554 dnia: Listopad 24, 2010, 09:19:35 pm »
Jak lubisz anime o wzruszającym klimacie (praktycznie bez żartów) to ci się spodoba.
Ja właśnie zawsze lubiłem tak poważne, a zarazem realistyczne dosyć anime. Oczywiście fabuła anime nie jest realistyczna, ale postacie są bardzo fajne. Powiem szczerze, że oglądając to anime głównie się zastanawiałem kiedy wydarzy się coś tragicznego, smutnego itp.


Jak oglądasz z polskimi napisami to mogę ci podesłać synchro do DVD - Arigato.

Lubię rożne gatunki, a takie tym bardziej. Chyba jest to bardziej z jakich preferuje.
A tak oglądam z polskimi napisami ;)

Offline Dagu

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1555 dnia: Listopad 27, 2010, 09:04:09 pm »
Korzystając z chwilowego nadmiaru wolnego czasu zrobiłam sobie w jeden dzień OAV-kę Photon - The Idiot Adventures w ramach odmóżdżacza. I powiem szczerze, że w tej roli sprawdza się dobrze. Trochę śmiesznych scenek, golizna, krew i te pe... Główny bohater nawet sympatyczny mimo wybitnej niepełnosprytności :D za to Aun mimo, iż lubię wredne postaci, wybitnie mnie zaczęła wkurzać bodaj po 4 epie. Dobry jeszcze był porypany czarny charakter, tj. Papacha i jego stadko sługusów Pochi.
 
Wszystko jak na przedstawiciela gatunku cacy. Za wyjątkiem ostatniego odcinka. Zakończenie jak na taką serię było wybitnie dupowate. Mamy tak zwaną "śmiechawę", a tu nagle na finał łzawy melodramat. Łe. Popsuło mi przyjemność z całego anime.




Classic is fantastic. Yeah.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1556 dnia: Listopad 27, 2010, 09:08:29 pm »
Zgadzam się, zakończenie zupełnie nie z tej bajki. A poza tym czad balanga, choć ciekaw jestem czy dziś nadal śmieszyłoby mnie tak samo jak te x lat temu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1557 dnia: Listopad 27, 2010, 11:11:09 pm »
Wszystko jak na przedstawiciela gatunku cacy. Za wyjątkiem ostatniego odcinka. Zakończenie jak na taką serię było wybitnie dupowate. Mamy tak zwaną "śmiechawę", a tu nagle na finał łzawy melodramat. Łe. Popsuło mi przyjemność z całego anime.
Jest to opinia powszechna i prawdziwa. Co nie zmienia faktu, że anime wywołuje u mnie szaleńczy optymizm. Bardzo pomaga przy wszelkich depresjach.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Esteban

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1558 dnia: Listopad 28, 2010, 02:18:27 pm »
Ostatnio oglądałem Papa to Kiss in the Dark i muszę przyznać, że zrobiło na mnie całkiem dobre wrażenie. Tematyka, którą w nim poruszono, może niektórym wydać się dość kontrowersyjna, ale nawet pomimo tego polecam wszystkim zobaczyć przynajmniej fragment :)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1559 dnia: Listopad 28, 2010, 02:39:54 pm »
Dżizas, nawet mam to na dysku ale nie byłem w stanie jeszcze tego ruszyć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.