trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1590 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:00:44 am »
Oj tam oj tam ten 2gi sezon nie jest taki zły jeżeli zapomnimy o endles eight.
Po za tym jest mocno wierny nowelce, i zawiera głównie wydażenia z trzeciego tomu które właśnie były niczym więcej niż takim uzupełnieniem serii o wątki poboczne.
Za to ja jestem po The Disappearance of Suzumiya Haruhi i powiem tak:
Jeżeli pierwszy sezon Haruhi był bardzo dobry, to kinówka jest po prostu świetna!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1591 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:23:03 am »
No tak. Na pewno sprawdzę co oferuje potem fairy tail ;)

Sztampę oferuje, ale to tylko moje zdanie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1592 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:34:59 am »
Wiesz co, trudno się nie zgodzić. Ale spodobał mi się sposób w jaki jest ona podawana. Poza tym gdyby sztampowość serii rozważać jako argument przemawiający za tym aby jej nie oglądać, to oglądalibyśmy może co pięćsetne anime. Zresztą pozwalając sobie na odrobinę złośliwości, w twoim przypadku chyba właśnie ku temu zmierza.
Nie mniejszą sztampę oferował Nyan Koi!, którego ja zaorałem bardzo szybko, a tobie zaś przypadł do gustu, jako że nie widziałeś zbyt wielu serii tego typu. Ja z kolei unikam shounenowo-seinenowych naparzanek, i dlatego FT potrafi mnie czymś zaskoczyć. Może tu jest pies pogrzebany?
Poza tym w 52 odcinku pojawiła się Wendy. I od tej chwili jakiekolwiek dyskusje usiłujące zniechęcić mnie do dalszego oglądania straciły rację bytu. :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 05:51:36 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1593 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:30:39 am »
Pewnie masz rację, z tym, że ja za shōnenowatymi naparzankami w ogóle nie przepadam i muszą być oryginalniejsze, bym je przełknął. FT to pure shōnen. Może jakby miał ten dodatek seinen to bym przez to właśnie przebrnął.

Offline Konował

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1594 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:36:31 am »
dla mnie FT ma sporo plusów, zarówno manga jak i anime.
W tym drugim przypadku dobrze walki narysowane (w przeciwieństwie do tych z naruto shippuuden) fajna muzyka i brak fillerów (których było kilka, w porównaniu z naruto i bleach super co mają osobne fillerowe fabuły)

A czy anime mangi nie zmienia?
Spoiler: pokaż
Byłem pewny, że aktualni przeciwnicy, członkowie czarnej gildii której nazwy nie pamiętam, ginęli. To dopiero początek walk, ale przeciwniczka Lucy, używająca tej samej magii (klucze, przywołania) została zabita, a tu leżąc w wodzie mówi że żyje :smile:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1595 dnia: Grudzień 22, 2010, 09:13:38 am »
Anime zazwyczaj są złagodzone. W mandze nawet w shōnenie kilka trupów się przepchnie. W anime gorzej z tym idzie.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1596 dnia: Grudzień 22, 2010, 02:51:35 pm »
brak fillerów (których było kilka, w porównaniu z naruto i bleach super co mają osobne fillerowe fabuły)
W Naruto fillery są dopiero od 130 odcinka.FT ma dopiero kilkadziesiąt odcinków więc cięgle mają świeży materiał z mangi.Gdy go zabraknie pojawią się fillery trwające po kilkadziesiąt odcinków.Jak w każdym tasiemcu.

 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1597 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:14:25 pm »
W Naruto fillery są dopiero od 130 odcinka.FT ma dopiero kilkadziesiąt odcinków więc cięgle mają świeży materiał z mangi.Gdy go zabraknie pojawią się fillery trwające po kilkadziesiąt odcinków.Jak w każdym tasiemcu.
A One Piece :>? Z tego co kojarzę, to nie było tam super długich fillerów (chociaż mangi jeszcze nie ruszałem, to tak nie bardzo mam pojęcie) a jak już się jakiś pojawił, to albo był związany z filmem kinowym albo był całkiem niezły ;-)

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1598 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:20:48 pm »
Ja z kolei czytam OP ale nie oglądam anime.Zatem nie wiem jak tam stoją z fillerami ani jak długo się ciągną.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1599 dnia: Grudzień 22, 2010, 07:03:07 pm »
Powiem wam, że filery są częściej i trwają po 5 epów, lub po prostu akcja jest strasznie przeciągana czyli 2minuty mięsa reszta to retrospekcje, biegniecie 5 minutowe i patrzenie się na siebie(dzięki temu filerów jest mało).

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1600 dnia: Grudzień 23, 2010, 03:41:45 pm »
Obejrzałbym jakieś fajne świąteczno-zimowe anime. Jest takie?
 
A tak, to dopiero ogarniam sobie Bakemonogatari. Absolutnie moja liga i absolutnie mi się podoba. Oglądając odcinki 3-5 wierciłem się w łóżku z radości wpatrując się jedynie w wyjęty ze snu plac zabaw, umieszczony w jakiejś ogromnej, symbolicznie ograniczonej przestrzeni. Dorzucając do tego jakość Blu-ray i natłok róznych głupstw, który kocham od czasów FLCL, bawię sie przy tej serii doskonale. 

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1601 dnia: Grudzień 23, 2010, 06:25:47 pm »
Powiem wam, że filery są częściej i trwają po 5 epów, lub po prostu akcja jest strasznie przeciągana czyli 2minuty mięsa reszta to retrospekcje, biegniecie 5 minutowe i patrzenie się na siebie(dzięki temu filerów jest mało).
Akcja rzeczywiście przeciągana, ale lepsze to niż półroczne/roczne przerwy, szczególnie tak irytujące jak w Naruto, albo przerywające środek akcji (Bleach) :wink:

@Skrzydlaty
Kanon (2006)  :smile: ? Prócz tego specjalny odcinek Love Hina, nic więcej do głowy mi nie przychodzi (chyba, że multum serii które posiadały jeden-dwa świąteczne odcinki).
EDIT:
Ah, świąteczno-zimowe, w takim razie tylko to Love Hina, bo Kanon to taka pozycja idealna na ferie zimowe ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 07:13:22 pm wysłana przez FurryThales »

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1602 dnia: Grudzień 23, 2010, 06:39:19 pm »
Obejrzałbym jakieś fajne świąteczno-zimowe anime. Jest takie?
Tokyo Godfathers (można kupić za 20 zł), My Santa (Itsudatte My Santa!) i DiGi Charat Christmas Special.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1603 dnia: Grudzień 23, 2010, 10:07:16 pm »
Dzięki, popaczę!

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1604 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:24:30 pm »
Poszukaj sobie Christmas in January. Ale może być ciężko, bo to mało znana pozycja. Jednak warto - klimat jest świetny (dołujący) i gra tam Hałasibara.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything