trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1605 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:11:49 pm »
Z nowości jak narazie jedynie mogę polecieć Soredemo. Nie trzeba moe dziewczynek, aby sympatycznie sie oglądało. Od Lucky Star  jakiś znacznie porządniejsza seria o tematyce "paczka dziewiuch". Co najważniejsze są tu faceci. Przydałyby się następne odcinki.
 
Koi Kaze jak tako bardziej mnie zniesmaczyło niż KissxSis, bo jak sobie wyobrażę..... Jednakże cała otoczka psychologiczna wokół rodzeństwa była wystarczająca dla mnie, aby dać 8/10. Nikomu nie życzyłbym czegoś takiego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1606 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:36:08 pm »
Incest, powiadasz. Dopisane do listy, na raczej wysokiej pozycji.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1607 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:14:45 am »
King of Thorn, dosyć świeży film.


Fajne, naprawdę. Sunrise uzbierał cały wór różniastych schematów i okrasił je niezłą oprawą.

Punktem wyjścia jest kalka Edenu (cyberpunkowej mangi, nie anime), dalej pierwsza godzina to nieźle pomyślany survival horror w stylu Obcego. Potem zaczyna się mindfuk kto i dlaczego, ale szczegółów nie będę pisał ;-)


Imo świetna odmiana po dziesiątkach serii ze szczerzącymi się moeblobami. Myślałem, że takie produkcje wyginęły pod koniec lat 80.



Czy film jest wybitny? Raczej nie.
Czy warto mu się przyjrzeć? Na pewno tak.

Z ósemka będzie.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1608 dnia: Grudzień 27, 2010, 04:19:40 am »
Jako że oprócz fanserwisowego moeshitu lubię także ciężkie kino, poczułem się zachęcony twoją opinią. Poszukałem tu i tam i cóż... 1080p only. :( Jest jakiś SD w innym języku, ale żeby go kuknąć musiałbym zassać jego, zassać dowolny HD, wymuxować z niego napisy, dotimingować je do SD i zmuxować wszystko ponownie. A nie wiem czy czasem ten SD nie jest hardsubowany - jedne napisy na drugich to średnia przyjemność. Ech, ciężkie jest życie posiadacza słabego kompa - po raz kolejny obejdę się smakiem, przynajmniej na teraz. Bo bawić się tak jak to wyżej opisałem tylko po to by sobie obejrzeć i wywalić kompletnie mi się nie chce.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1609 dnia: Grudzień 27, 2010, 10:18:11 am »
O 720p w necie łatwo, ale że bitrate mają kosmiczny (wszystko idzie z bluraya)...

400p wydała jakaś duńska grupa. Trochę się rozejrzałem i prawie wszystkie ich wydania w MKV to softy. Z przełożeniem skryptu nie powinno być problemów, bo wszystko idzie z jednego źródła, nie ma żadnych reklam ani openingów do wycinania.

A jeśli wolisz zaczekać, na blogu grupy s-fanrips piszą, że już koduje się wersja na słabsze kompy.
I'd like to be a tree

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1610 dnia: Grudzień 27, 2010, 11:41:29 am »
Ikkitousen Dragon Destiny i może od razu Great Guardians łyknę.

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1611 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:01:05 pm »
Incest, powiadasz. Dopisane do listy, na raczej wysokiej pozycji.
Bo tamte serie są bardziej komediami Ecchi  niż dramatami.  Golizny tu dużej się nie uświadczy. Oprócz tam paru momentów. Ale psychologiczny incest zapewnie oświadczysz od samego początku. Ładnie ujęli zakazaną miłość.
 
 
W planach mam do obejrzenia Starship operators i po tym zacznę oglądać same starocie. Przyszły sezon mdło wygląda.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1612 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:38:58 pm »
Incest, powiadasz. Dopisane do listy, na raczej wysokiej pozycji.
Wątpię, że ci się spodoba. Oglądałem Koi Kaze już dawno temu i nie było to nic ciekawego. Może i dziewczyna fajna, ale ten facet bywał często irytujący. Ogólnie postacie  są słabą stroną tego anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1613 dnia: Grudzień 27, 2010, 01:38:27 pm »
Bo tamte serie są bardziej komediami Ecchi  niż dramatami.  Golizny tu dużej się nie uświadczy. Oprócz tam paru momentów. Ale psychologiczny incest zapewnie oświadczysz od samego początku. Ładnie ujęli zakazaną miłość.
Tym lepiej, niechaj będzie i dramat.

Cytuj
Przyszły sezon mdło wygląda.
Rzekłbym że tak samo jak każdy inny od jakiegoś czasu.

Wątpię, że ci się spodoba. Oglądałem Koi Kaze już dawno temu i nie było to nic ciekawego. Może i dziewczyna fajna, ale ten facet bywał często irytujący. Ogólnie postacie  są słabą stroną tego anime.
Ano zobaczymy. Szansę tak czy siak dostanie, a w razie czego zawsze można sobie podarować dalsze oglądanie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1614 dnia: Grudzień 27, 2010, 01:45:47 pm »
Przez te święta nawet ja coś oglądnąłem, a dokładnie to dokończyłem oglądać:
Isekai no Seikishi Monogatari - pomimo wad (bardzo słaba miejscami animacja mechów i strasznie uproszczone 3d, prosta jak budowa cepa fabuła) anime oglądało mi się bardzo dobrze. Fajne postacie, fajna kreska, sporo imo ładnego ecchi. Seria do wybitnych nie należy, ale w moim odczuciu jest całkiem niezła.
Katanagatari - seria imo genialna. Świetne postacie, animacja i stylistyka, dialogi i fabuła. No i jedna z lepszych końcówek - wyrazista i zaskakująca, czego niestety brakuje większości anime.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1615 dnia: Grudzień 27, 2010, 06:26:54 pm »
The Disappearance of Suzumiya Haruhi - naprawdę świetny, ponad dwugodzinny film kinowy. Drugi sezon naprawdę się przy nim kryje. Pewnego dnia Suzumiya nie pojawia się w szkole, a wszyscy w szkole zapominają o niej. Jedyną osobą, która zauważyła różnicę jest Kyon, Nagato jest zwykłą uczennicą ( i jest świetna w tej postaci! ), a do tego wraca Asakura. Film jest właściwie połączeniem normalnej serii o Suzumiyi, a tym co można przeczytać w mandze Nagato Yuki-chan no Shōshitsu. Naprawdę coś fajnego.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1616 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:14:50 pm »
Katanagatari - seria imo genialna. Świetne postacie, animacja i stylistyka, dialogi i fabuła. No i jedna z lepszych końcówek - wyrazista i zaskakująca, czego niestety brakuje większości anime.
No to przeważyłeś szalę. Już któraś osoba z kolei się tym zachwyca, pora więc spróbować po raz drugi, bardziej na serio (poprzednio zanudziłem się pierwszym odcinkiem).

O 720p w necie łatwo, ale że bitrate mają kosmiczny (wszystko idzie z bluraya)...
Nawet 720 z normalnym bitratem nie dla mnie.

Cytuj
400p wydała jakaś duńska grupa. Trochę się rozejrzałem i prawie wszystkie ich wydania w MKV to softy. Z przełożeniem skryptu nie powinno być problemów, bo wszystko idzie z jednego źródła, nie ma żadnych reklam ani openingów do wycinania.

A jeśli wolisz zaczekać, na blogu grupy s-fanrips piszą, że już koduje się wersja na słabsze kompy.
Dzięki za info. W tej sytuacji zaczekam - na bawienie się w muxerkę zawsze będzie czas, a póki co mam jeszcze zaległości do nadrobienia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1617 dnia: Grudzień 28, 2010, 04:57:03 am »
No to przeważyłeś szalę. Już któraś osoba z kolei się tym zachwyca, pora więc spróbować po raz drugi, bardziej na serio (poprzednio zanudziłem się pierwszym odcinkiem).

Ale to takie jest - są odcinki nawet bardziej przegadane, bez prawie żadnej walki. Nie da się ukryć, że to anime dość specyficzne, wcale nie musi przypaść Ci do gustu.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1618 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:39:38 am »
Skończyłem właśnie oglądać tengen toppa guren lagan - i od alchemików nie oglądałem tak dobrego anime. Bardzo mi się podobało :)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1619 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:56:29 am »
I żeby dobić bardziej Tenchiego, skończony Panty & Stocking with Garterbelt. I jest to bardzo śmieszne anime. Prostacki i kloaczny humor, prosta ale bardzo dynamiczna animacja i fajne kawałki muzyczne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything