trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1620 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:49:17 am »
Katanagatari - seria imo genialna. Świetne postacie, animacja i stylistyka, dialogi i fabuła. No i jedna z lepszych końcówek - wyrazista i zaskakująca, czego niestety brakuje większości anime.

 
Potwierdzam o znakomitości tego anime. Początek nie jest  może zachęcający, ale tym póżniej tym lepiej.
 
 
czego moge spodziewać po Shiki i Kuragihime.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1621 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:35:01 pm »
Nasu: Andalusia no Natsu - bardzo udane anime o kolarstwie. Wprawdzie jedyne jakie do tej pory oglądałem ale zdarza mi się dosyć często oglądać tury w telewizji. I autorom wyjątkowo dobrze udało się oddać klimat i realia wyścigu. Poza tym widać, że twórcy wyjątkowo dobrze przygotowali się z tematu (pokazanie diabła to mistrzostwo). Oczywiście jest kilka momentów dyskusyjnych ale niezbyt nachalnych. Szczególnie finisz ale nadrabia on za to fantastyczną realizacją. Animacja mogła by być zdeczko lepsza, szczególnie drugiego planu. Fabuła poza wyścigiem jest wprawdzie szczątkowa ale wcale nie banalna. Sądzę, że spodoba się nawet osobom nie interesującymi się kolarstwem.

ps. ktoś wie jak ma się do tego kontynuacja? lepsza? gorsza?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 12:48:49 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1622 dnia: Grudzień 28, 2010, 01:57:37 pm »
czego moge spodziewać po Shiki i Kuragihime.
Shiki to dosyć mroczna historia o wampirach i wspaniałe studium rozmaitych ludzkich zachowań. Kuragehime to nieskomplikowana, ale złożona komedyjka o dziewczynach-nerdach, po które życie wyciąga swój drapieżny pazur. Pierwszą serię tak od około 8 odcinka ogląda się zagryzając nerwowo palce, zaś na drugiej można umrzeć ze śmiechu. Obydwie gorąco polecam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Lord Kupa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1623 dnia: Grudzień 28, 2010, 02:01:54 pm »
ps. ktoś wie jak ma się do tego kontynuacja? lepsza? gorsza?
Na podobnym poziomie. O ile dobrze pamiętam to w drugiej części Nasu było więcej otoczki wokół samych zawodów (przygotowania do kolejnego etapu, jak kolarze spędzają wolny czas itp.). Kontynuacja ma też troszkę inny klimat (w związku z przeniesieniem akcji do Japonii) i każdy powinien sobie sam ocenić, czy to zmiana na plus czy minus. Ogólnie Suitcase no Wataridori wspominam ciutke lepiej od poprzedniczki.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1624 dnia: Grudzień 28, 2010, 02:20:55 pm »
Ookami-san - nie wiem czy jest to dobre anime czy nie ale jedno wiem na pewno: dobrze się ogląda.  ;-)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1625 dnia: Grudzień 28, 2010, 08:35:54 pm »
Panty & Stocking with Garterbelt

Oglądam po odcinku raz na kilka/kilkanaście dni. Mniejsza już o treść, którą doskonale podsumowuje ten obrazek. W tej serii najciekawsza jest forma.

Kreska jest amerykańska i kolorowa aż do przesady. U sporej części widzów może spowodować odruch wymiotny. Jeśli jednak dobrze się przyjrzeć, zauważyć można niezwykłą dla cartoonów staranność wykonania. Animacja jest po prostu perfekcyjnie płynna. Nigdzie nie widać żadnych uproszczeń (poza tymi wynikającymi z konwencji). Normalnie jakby Led Zeppelin grał Jesteś Szalona albo Rembrandt rysował kolorowanki dla dzieci. Kicz pozostaje kiczem, ale kiedy wykonywany jest przez mistrzów i z przymrużeniem oka...

No i te finiszery będące hołdem dla filmów klasy Z:
www.youtube.com/watch?v=hVDbhlESy54#

Aż się przypomina gówniarskie Power Rangers ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 08:39:53 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1626 dnia: Grudzień 28, 2010, 08:56:47 pm »
Ookami-san - nie wiem czy jest to dobre anime czy nie ale jedno wiem na pewno: dobrze się ogląda.  ;-)
Słusznie prawicie, Freyu. Niby nic wielkiego, ale oglądało się nadzwyczaj przyjemnie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1627 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:33:45 pm »
Będę musiał w końcu na Panty & Stocking with Garterbelt się skusić.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1628 dnia: Grudzień 29, 2010, 03:56:15 am »
Ech, gdyby to... coś wyglądało tak... I nawet te panie mogłyby grać główne role.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1629 dnia: Grudzień 29, 2010, 07:46:20 am »
Tyle, że wtedy byśmy mieli kolejną serię z wielu.
A tak mamy coś dla odmiany od tej całej masy jednakowo wyglądających animców.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1630 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:15:52 pm »
To prawda. Coś co jest kompletnie obrzydliwe, tak że nie da się na to patrzeć i koło prawdziwego anime chyba nawet nie stało. :(
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1631 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:25:33 pm »
Dla Ciebie, nie dla mnie : P Powiem szczerze, że słodyczy bijącej z designu postaci z przeciętnych anime mam serdecznie dość.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1632 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:28:46 pm »
To prawda. Coś co jest kompletnie obrzydliwe, tak że nie da się na to patrzeć i koło prawdziwego anime chyba nawet nie stało. :sad:
W pełni się z tobą zgadzam. Piękne to są z tego linku co zapodałeś. Takie najlepiej pasują do fanserwisu.
http://gelbooru.com/index.php?page=post&s=view&id=959087

Jak ktoś nie lubi kawaii/moe dziewczyn w anime to zawsze może się przestawić na jakieś kreskówki amerykańskie (czy może europejskie). Zapewne wtedy będzie zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 01:32:04 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1633 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:37:36 pm »
Dla Ciebie, nie dla mnie : P Powiem szczerze, że słodyczy bijącej z designu postaci z przeciętnych anime mam serdecznie dość.
No pewnie że dla mnie. Ja tam nigdy nie będę miał ich dosyć, a już na pewno nie zamienię ich na uproszczone i koślawe designy rodem z hamerykańskiego gówna - za duży ze mnie esteta.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1634 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:53:08 pm »
[Ignoring mode on]

Aki-Sora. Ostatni odcinek dupny do potęgi. Po dwóch pierwszych mógłbym jeszcze naciągając uznać, że można to zaliczyć do mainstreamu ale 3 odcinek to zwyczajny hentaj z takimi sobie scenkami. Autorzy chyba sobie po prostu odpuścili i chcieli to jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem skończyć.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.