Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1680 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:24:51 pm »
Otoshimono naprawdę ci się podoba ? Dla mnie to gniot do potęgi (główny bohater to totalny ohydny zboczeniec z rodzaju tych mocno irytujących widza).
Naprawdę mi się podoba. Jest tam spora dawka moich fetyszy plus bohaterowie są sympatyczni, łącznie z naszym głównym megazbolem, który czasami potrafi rozśmieszyć niemal do łez.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1681 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:33:43 pm »
Naprawdę mi się podoba. Jest tam spora dawka moich fetyszy plus bohaterowie są sympatyczni, łącznie z naszym głównym megazbolem, który czasami potrafi rozśmieszyć niemal do łez.
Ciężko mi ciebie rozszyfrować. Lubisz zarazem tak piękne i sympatyczne anime jak chociażby Otome Youkai Zakuro  jak i ecchi z rodzaju Sora no Otoshimono.

Jak wiadomo ja również lubię ecchi choć akurat w tym gatunku wiele rzeczy bywa dla mnie irytujących. Jednak takie Ichiban Ushiro no Daimaou bardzo mi się podobało jak na ecchi. Zresztą dużo innych również czyli chociażby świetne Strike Witches, Umishou, Sekirei i inne z sympatycznymi postaciami.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1682 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:42:49 pm »
Wiele osób nie potrafi mnie tak do końca zrozumieć, bo ja wymykam się wszelakim kategoriom. Niestety, my jako ludzie wprost uwielbiamy szufladkować w swojej głowie. A to co się nie daje, zazwyczaj nas denerwuje. Pewnie dlatego inni wciąż przylepiają mi plakietkę totalnego dziwaka. A ja po prostu mam szerokie horyzonty. Sam masz najlepszy przykład: mogę oglądać zarówno ciężkie i ambitne tytuły, jak i banalnie głupie, zboczone, chamskie i niesmaczne prostactwa, żerujące na najniższych instynktach. I co więcej - jeszcze mam czelność nie uważać się z tego powodu za gorszego od tych, którzy oglądają jedynie te pierwsze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1683 dnia: Styczeń 04, 2011, 09:25:24 am »
Jestem po pierwszym sezonie Code Geas, no i w sumie nie długo skończę drugi sezon.
Powiem, że bardzo wciągające przyjemnie ogląda się coś fajnego i naprawdę dobrego. Tak nawet wyszło, że oglądałem przed tym TTGL i ładnie się skomponowało. W CG do walki używają głowy, a w TTGL wygrywa ten kto głośniej krzyknie. Osobiście aprobuję obydwa gatunki.

Co do samego CG wszystko trzyma poziom muzyka, postacie, fabuła. Wszystko ładnie jest rozłożona poszczególne elementy. Nie jest jak w przypadku One piece gdzie głównym motorem tego są postacie i ich osobowość.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1684 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:29:09 pm »
A bo CG zacne jest : )

Skończyłem Shiki i jestem pod wrażeniem. Nie wierzyłem, że da się tyle wyciągnąć z tak banalnej bądź co bądź historii. Dało się :) Świetne postacie, rozbudowane, niejednoznaczne, bardzo dobra muzyka, oprawa graficzna też niczego sobie. Serię oglądnąłem w dwa dni - jakbym zaczął w weekend to pewnie odszedłbym od ekranu dopiero po ostatnim epku. Gdyby nie drobne niuanse to było by 10/10 a tak jest 9.5/10.

Oglądnąłem też King of Torn. I również miłe zaskoczenie. Zazwyczaj tego typu produkcje są co najwyżej średnie, a KoT wyszedł całkiem dobrze. Fajnie opowiedziana i całkiem sensowna fabuła, fajne postacie i naprawdę bardzo doba animacja z niezłymi ujęciami i pracą kamery.

Teraz czas na kinówkę Triguna oraz serię Ichiban Ushiro no Daimaou (jak Costly mówi "dajcie szansę" to coś w tym anime musi być).

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1685 dnia: Styczeń 04, 2011, 04:36:03 pm »
Ja od Triguna zacząłem. Cudów nie ma się co spodziewać ale jest to kawał solidnej komedii. Fabuła nie jest specjalnie wymyślna. Ale półtorej godziny szybko zlatuje. Jest to po prostu dłuższy odcinek oryginalnej serii.

A tym Shiki to skusiliście mnie żeby jak najszybciej obejrzeć. Skończe tylko tego przeklętego Qwasera i się zabiorę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1686 dnia: Styczeń 04, 2011, 05:54:07 pm »
Rzeczywiście, Trigun the Movie szału nie robi, niestety, ale oglądało się całkiem przyjemnie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1687 dnia: Styczeń 04, 2011, 06:14:31 pm »
oraz serię Ichiban Ushiro no Daimaou (jak Costly mówi "dajcie szansę" to coś w tym anime musi być).
A to jesteś po mnie. Z tym, że nie lubisz większości ecchi więc wątpię, że ci się spodoba (choć to lepsza pozycja z anime fanserwisowych).

A recenzje Costl'ego to nie coś na czym warto opierać swój wybór anime.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 06:37:07 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1688 dnia: Styczeń 04, 2011, 06:34:42 pm »
Golgo 13 - Queen Bee. Fajny film z klasą. Lepszy i ładniejszy od Profesjonalisty. Nawet zastanawiam się nad rzuceniem okiem na serial.
I'd like to be a tree

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1689 dnia: Styczeń 04, 2011, 07:29:43 pm »
Zainteresowałeś mnie tą "dziewczynką z książkami": ) Jutro obadamy.

Ale obejrzył najpierw oavki, bo możesz mieć problemy z zrozumieniem co się dzieje i skąd się wzieły postacie. Mangę tez warto przeczytać, lecz niestety można znależć tylko do 14 chaptera. Po ochłonieciu bardziej mnie kuje wszystko co było tam związane z medycyną. 9/10 ;)
 
 
Golgo 13 serial jest fajny, ale brakowało mi wątku fabularnego. Co prawda leży odłogiem od dawna i ocena taka jest związana że niewiele obejrzałem odcinków. Kiedyś pewnie wrócę jak beda same moe dziewczynki na ekranie;).
 
 
 
 

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1690 dnia: Styczeń 04, 2011, 08:27:58 pm »
Angel Tales, jak zobaczyłem początek i złotą rybkę w akwarium pomyślałem, że padnę jak to będzie o rybie która zamienia się w dziewczynę... całkiem blisko byłem  :lol:

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1691 dnia: Styczeń 05, 2011, 02:39:24 pm »
Koharu Biyori - trzyodcinkowe OAV parodiujące wszystkie serie o pokojówkach. W niedalekiej przyszłości robo-panienki są tak tanie, że przeciętny zjadacz chleba jest w stanie sobie na nie pozwolić. Główny bohater postanawia sobie kupić jedną z nich w specjalistycznym sklepie. W końcu decyduje się na robo-pokojówkę. Niestety na nieszczęście robota bohater okazuje się maniakiem figurek, cosplayu i wszelkich związanych z tym rzeczy. Seria jest naprawdę świetna. Ma też sporo nawiązań do różnych serii (np. bohater ma na ścianie plakat z Docuro-chan, a w jednym z odcinków pokazującym konkurs pokojówek widzimy Mahoro z Mahoromatic i Murriel z Hanaukyou Maid).

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1692 dnia: Styczeń 06, 2011, 04:43:30 am »
Obejrzałem w końcu drugi film Edena. Cóż - rozczarowania ciąg dalszy. Pod koniec może i coś się dzieje, ale samo rozwiązanie jakoś mało mnie przekonuje, jest kompletnie nijakie. Przez pierwszą godzinę filmu ziewałem jak smok i mało co nie zasnąłem (gdyby nie puszka Tatry, to chyba naprawdę bym się zanudził). A tyle było wyszukiwania jakiejś strawnej rozdziałki, a potem dopasowywania do niej rozsądnych napisów. Chyba nie było warto, ale przynajmniej kolejna pozycja zaliczona do końca i odfajkowana, a to już jakiś postęp. I w sumie jedyna korzyść, jaką z tego seansu wyniosłem. Nawet ulubionymi postaciami nie szło się nacieszyć, bo Micchon było tyle co kot napłakał, a Saki, choć wreszcie założyła sukienkę (zresztą w pierwszym filmie też ją miała) i pokazała zgrabne nóżki, to rozpuściła włosy dopiero pod sam koniec filmu. Porażka.
I tylko żal patrzeć jak świetna na początku seria z ogromnym potencjałem pomalutku zjeżdżała po równi pochyłej, żeby na sam koniec dobić się reklamowanymi jako megahiciory monstrualnymi kinówkami, które zamiast cokolwiek wyjaśniać, tylko jeszcze bardziej gmatwają i tak mocno poplątaną sytuację. Jak dla mnie fail jako całość - mogę wskazać tylko pojedyncze składniki, które naprawdę są znakomite.
Co do Triguna - podobne odczucia jak Wilk i Ganossa. Jednorazowiec przy którym fajnie minął czas (i druga puszka Tatry).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 05:06:12 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1693 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:53:25 pm »
CG R2 - Ciekawa sprawa gdzie cg i cgr2 to całość, a nie jakieś do śpiewanie czy coś. Prze piękne zakończenie okraszone miodna muzyką który w połączeniu z resztą porywa umysł do swojego tańca "fantazji".

Chciało by się żeby było więcej takich arcydzieł.


A pro po... czy Tsubasa chronicle jest godnym dziełem?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 02:21:28 pm wysłana przez Jackal »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1694 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:32:15 pm »
Jako manga? Raczej tak (kiedyś muszę dokończyć).
Jako anime - no nie wiem...
I'd like to be a tree