Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1710 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:53:21 pm »
Jak dla mnie to była jednorazówka, z której nawet niewiele dziś pamiętam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1711 dnia: Styczeń 08, 2011, 02:57:03 am »
Obejrzałem 3 odcinki Densetsu no Yuusha no Densetsu i muszę powiedzieć, że pierwszy odcinek wydawał się przeciętny choć już potem jakby zrobiło się ciekawiej, a szczególnie w 3 odcinku. Anime wygląda na takie dla starszych widzów (czyli to dobrze).

A tak poza tym czy w tym anime jest cenzura ? Te wszystkie fajne sceny śmierci w 3 odcinku wyglądały na ocenzurowane. Wiadomo może czy to cenzura czy tak to po prostu wygląda ?

PS;

Chyba jednak trochę przesadzają. Główny bohater ciągle jest z byle powodu bity przez tą dziewczynę co jakoś wcale nie jest śmieszne.

Poza tym Zexcs słynie z shitów. Mam nadzieję, że anime się znacznie polepszy bo oglądanie robi się męczące, a sądziłem że od razu polubię tą główną bohaterkę czyli Ferris Eris. Nie jest żadną tsundere, a i tak często mnie irytuje swoim głupim zachowaniem.

Może Japończyki lubią jak główny bohater często obrywa od dziewczyny ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 04:14:25 pm wysłana przez anfan »

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1712 dnia: Styczeń 08, 2011, 05:04:21 pm »
Cowboy Bebop - mangę wydaną w Polsce czytałem, film kinowy oglądałem, ale za serię TV dopiero teraz się biorę.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1713 dnia: Styczeń 08, 2011, 09:55:14 pm »
Oglądam właśnie King of Thorn. Dopiero 36 minut, a ja już jestem zachwycony. Totalnie moje klimaty. Oby tylko słaba końcówka z wyjaśnieniami od czapy nie położyła wszystkiego w pierony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2011, 09:58:23 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1714 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:03:13 pm »
Tak sobie oglądam Densetsu no Yuusha no Densetsu tylko zastanawiam się gdzie jest jakiś klimat w tym anime ? Te wszystkie konflikty, spiski, morderstwa, obcinania głów są tak maksymalnie płytkie i nieciekawe, że już dawno nie pamiętam takiego anime. Po prostu jest całkowicie nieklimatyczne i nie ma ani jednej wartej uwagi postaci. Na razie moja ocena oscyluje w granicy 3-4/10 no chyba, że mocno się polepszy. Obejrzałem na razie 8 odcinków.

Obaj główni bohaterowie są jak na razie odpychający. Główny bohater głąb, a bohaterka idiotka i ma jakąś manię dango.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1715 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:33:08 pm »
No i po filmie. Absolutnie się nie zawiodłem, jest świetny. Nikt nie potrafi robić lepszych mindf**ków niż Japończycy, co udowadniali już nieraz.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1716 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:14:29 pm »
Obejrzałem trailer i się rozpaliłem!!! MOAr, thx. ;]

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1717 dnia: Styczeń 09, 2011, 02:08:01 pm »
Po 14 odcinkach The Legend of the Legendary Heroes nie jest lepiej jeśli chodzi o głównych bohaterów. Co prawda niektóre sceny są fajne jak choćby trochę akcji, walk i nie tylko, ale co z tego skoro niedorozwinięta pseudo kuudere Ferris Eris niesamowicie psuje mi oglądanie tego anime. W dodatku podróżuje z takim głąbem o nazwie Ryner Lute, który na wszystko sobie pozwala i nigdy nie zareaguje.

A ona na każdym kroku gada jakieś kompletne brednie choćby o dango, nazywa go zboczeńcem czy innymi obraźliwymi określeniami, grozi mu mieczem, kopie go (no nie wiem, ale jest bardziej odpychająca niż nędzna tsundere). A poza tym anime ma dużo scen gore (obcinanie głów dosyć częste), dramatycznych (choć wszystko to płytkie i nie emocjonujące). Może Japończyki tworząc takich głównych bohaterów  sądzili, że oni mają rozluźniać klimat i rozweselać widza ?
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=17943
Jakby tak padła to anime od razu by zyskało na jakości.

Niestety za każdym razem jak pokazują tą małpę Ferris Eris klimat anime się psuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 02:14:25 pm wysłana przez anfan »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1718 dnia: Styczeń 09, 2011, 06:11:38 pm »
Powolutku, bo i w dawce jednego odcinka na dobranoc, obejrzałem sobie w końcu całe Bakomonogatari. I mimo tego, że nie wszystkie wątki wchodziły jednakowo, to i tak sposób (z kreską), w jaki wszystko było poprowadzone, dawał masę radości podczas oglądania. Mam tylko małe pytanko - interesował się ktoś niejakimi commentary tracks? Warto w ogóle sprawdzać?
 
No i polecone w ramach świątecznego animowania Tokyo Godfathers też było - sympatyczne, ale czegoś brakowało. Najprawdopodobniej ze względu na uniwersalny charakter produkcji, lekko poważniejszej (czyli skierowanej do wszystkich) i lekko śmiesznej (postać transseksualisty), czyli ogólnie bez większego konkretu.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1719 dnia: Styczeń 09, 2011, 07:02:46 pm »
Seikon no Qwaser - najlepsze słowo jakie przychodzi mi na myśl po obejrzeniu tego anime to "żałosne". Jedyne co lekko je ratuje to scenki komediowe i parę motywów z Katją. Kilka końcowych odcinków kwalifikuje to anime jako jedne z najgorszych i najgłupszych jakie oglądałem.
W bonusach do DVD też nic ciekawego.
No może z wyjątkiem tego:
18+
http://i477.photobucket.com/albums/rr138/ganossa/PlaywithKatya-sama-EighithNight5.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 08:36:49 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1720 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:14:57 pm »
Seikon no Qwaser - najlepsze słowo jakie przychodzi mi na myśl po obejrzeniu tego anime to "żałosne". Jedyne co lekko je ratuje to scenki komediowe i parę motywów z Katją. Kilka końcowych odcinków kwalifikuje to anime jako jedne z najgorszych i najgłupszych jakie oglądałem.
Chyba nie wiesz, że to anime ogląda się dla fabuły i akcji ?

A trzeba przyznać, że te elementy stały w Seikon no Qwaser na dobrym poziomie. A jak nie lubisz ssania mleczka to było trzeba nie oglądać gdyż pisałem dużo o tym anime.

Choć co do ostatnich odcinków  to faktycznie zrobili jakieś dno. Nie wiem co im wpadło to głowy z tymi cyckami. Poza tym zbyt płytkie to wszystko było.

Lecz obejrzałem The Legend of Legendary Heroes i tam dopiero cały humor to 1/10 gdyż był zdecydowanie największą wadą tego anime. Główna bohaterka w 90 procentach odcinków obrzydzała mi to anime skutecznie. Może sama fabuła i pomysł nie były takie złe, ale nieprzyjemnie mi się je oglądało przez głównego głąba (Ryner Lute) i taką wstrętną babę (Ferris Eris).

Poza tym anime nie ma żadnego zakończenia. Zwyczajnie przerwali je w środku akcji. Oceniam to nieudolne anime 3/10.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1721 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:34:48 pm »
Chyba nie wiesz, że to anime ogląda się dla fabuły i akcji ?
Świetny kawał stary, to ci naprawdę wyszło.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1722 dnia: Styczeń 10, 2011, 12:41:41 am »
Zacząłem oglądać sobie pierwszy sezon Moonlight Mile i właśnie teraz zakończyłem seans.
Powiem tyle jeżeli ktoś chce się oderwać od moe laseczek i ogromniastych oczu, lubi wszystko co związane z kosmosem i S-F a Planetes uważa za jedno z ciekawszych anime to musi to obejrzeć :smile: .

Historia dwóch przyjaciół alpinistów którzy postanawiają dostać się na księżyc każdy na swój własny sposób jest na prawdę ciekawa, a sama otoczka z międzynarodowym programem kosmicznym bardzo fajnie przedstawiona.

Graficznie już trochę gorzej, o ile kreska mi się podoba to efekty 3d jak zwykle, potrafią rzucić się w oczy choć nie są wykonane źle, ale też nie idealnie i widziałem kilka uproszczeń w grafice. Nie wiem czy po prostu nie marudzę bo seria od strony design'u i kreski wygląda dobrze ale widać lenistwo jak się przypatrzy niektórym CG które można by po prostu zrobić lepiej. Choć może prawda jest taka że jestem na to strasznie wyczulony  w tej materii i ciężko mnie zadowolić bo wole słabe wykonane tradycyjne animacje niż średnie a czasami nawet dobre CG które przy najmniejszych błędach w wykonaniu po prostu strasznie mi wali po oczach.

Nawet Frontier mnie w tej materii do końca nie zadowalał :biggrin: .

Ale zważając na cała resztę nie pozostaje mi nic innego jak tylko zakupić 2gi sezon przy najbliższej okazji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 12:45:09 am wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1723 dnia: Styczeń 10, 2011, 01:34:42 am »
Obejrzałem przed chwilą Special Densetsu no Yuusha no Densetsu o nazwie Iris Report .

To było koszmarnie denne. Główną bohaterką tego speciala była niedorozwinięta, irytująca siostra głównej bohaterki o nazwie Iris Eris. (ciągle przezywała głównego bohatera, a na końcu jeszcze go zaatakowała i pobiła). Czy są jacyś żałośni otaku w Japonii, którym coś takiego się podoba ?
Producenci anime co niesamowite naprawdę uznali ten typ humoru (polegający na biciu i obrażaniu) za fajny skoro wykorzystali go również w OAVce.

Strasznie irytujące i głupie to coś było. Ja mam duże poczucie humoru, ale naprawdę praktycznie cały ten pseudo humor w tym anime to dno.

Oceniam ten special 1/10.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1724 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:42:10 am »
Korzystając z chwili oddechu między sezonami oglądam sobie dalej Shanę. Co my tu mamy...
Spoiler: pokaż
Mamusia rozmawia przez telefon z gadającym naszyjnikiem, a Shana nie chce całować się z Yuujim, ale nie podoba jej fakt że inna laska robi mu śniadanko do szkoły. Za to pewne demoniczne incestowe rodzeństwo nie ma problemu z całowaniem się nawet publicznie, wręcz jedno od drugiego nie może się odessać
. Strasznie dziwna jest ta seria - takie niby nic, ale jak już zasiądę i zapodam odcinek, to zlatuje błyskawicznie i od razu chce się puścić następny. Może to to nieokreślone uczucie, że coś strasznego i nieuniknionego wisi w powietrzu, które nie opuszcza mnie od początku. Ciekaw jestem co to takiego, kiedy wreszcie spadnie, z jaką siłą i jakich zniszczeń narobi. Taa, do skończenia tej serii raczej nie będę się zmuszał. A to przecież naprawdę takie niby nic.
A może po prostu polubiłem Shanę i tyle.
Kolejny odcinek będzie ostatnim na razie - pora złapać trochę snu, bo za 4 godziny wstaję do pracy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 07:45:39 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything