trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1740 dnia: Styczeń 16, 2011, 10:55:37 am »
W tym anime im dalej tym lepiej (no może troszkę zaszarżowałem), a główna bohaterka zaczyna mieć normalniejszy ludzki charakter. Bardziej pasujący do niedoświadczonej nastolatki. Pozycja nie jest jakaś wyjątkowa, jedynie mogę powiedzieć, że troszkę wyżej niż przeciętna. Na samym początku ta bohaterka irytowała mnie w takim stopniu, że prawe porzuciłem ten tytuł. No ale dobrnąłem do końca i nie żałuje.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1741 dnia: Styczeń 17, 2011, 12:46:17 am »
Obejrzałem w całości B Gata H Kei w wersji Blu-Ray czyli bez cenzury i okazało się, że dwa ostatnie odcinki (11-12) były najlepsze.

Ogólnie pisząc anime jest w większości o 15-16 letniej dziewczynie (Yamada), która chce za wszelką cenę odbyć swój pierwszy raz czyli stracić dziewictwo, ale interesują ją jedynie prawiczki.

Teraz zależy na co się głównie zwróci uwagę przy ocenianiu tego anime. Odnośnie tak zwanego realizmu to różnie z tym bywa. Ogólnie zachowania bohaterów były przesadzone (podkolorowane), ale jednak wiele spraw odnośnie pierwszego razu całkiem fajnie pokazali.

Główna bohaterka miała niesamowite fantazje seksualne lecz jak przychodziło co do czego to nic z tego nie wychodziło.

Jej charakter miał jakby cechy tsundere choć była całkiem fajna mimo jej dosyć agresywnego zachowania (lecz nawet doprowadziła Kosudę do płaczu w jednym odcinku).
Główny bohater (Kosuda) nie był bardzo tępy gdyż co ciekawe dosyć łatwo się domyślał jej intencji w sprawach seksu (choć nie zawsze).
Zresztą dziewczyna była mocno niezdecydowana więc często to nie jego wina.

Co do pozostałych bohaterów to zbyt wiele o nich nie było gdyż i tak wszystko kręciło się wokół Yamady. Pokazali trochę koleżanek i kolegów z klasy jak również siostrę głównego bohatera i głównej bohaterki. Później pojawiła się bardzo bogata Kanejou Kyouka z kompleksem na punkcie swojego brata. Ogólnie nikt denerwujący nie był. Chciałbym zobaczyć kontynuację gdyż anime nie ma zakończenia. Oceniam je ogólnie 7/10.

Zalety:

- ładny OP/ED
- chwilami fajne scenki fanserwisowe
- sympatyczni bohaterowie

Wady:

- przeciętna kreska i niestety słabe tła (jakieś dziecinne, uproszczone obrazki zamiast realistycznych krajobrazów)
- często dosyć absurdalne i nierealistyczne zachowanie wielu postaci w tym głównej bohaterki

Oglądałem oczywiście wersję bez cenzury i co ciekawe jedynie w 12 odcinku pokazali piersi Yamady bez cenzury.

W odcinkach 01-11 pokazywali maksymalnie tyle co na obrazku poniżej mimo, że to wersja BD.

http://img146.imagevenue.com/img.php?image=25326_13_122_356lo.jpg
     
A w odcinku 12 pokazywali (główną bohaterkę) już bez cenzury.

http://img262.imagevenue.com/img.php?image=25376_23_122_362lo.jpg
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 01:24:10 am wysłana przez anfan »

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1742 dnia: Styczeń 17, 2011, 09:05:16 pm »
W weekend zacząłem Itazura na Kiss, zabieram się też za drugi sezon Kimi ni Todoke. Jedyna nowość zimowa na którą nie chce mi się czekać w jakości DVD/BD :)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1743 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:44:38 pm »
Obejrzałem kinówkę Triguna i naprawdę świetnie się bawiłem. Vash i Wolfwood wymiatają.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1744 dnia: Styczeń 21, 2011, 03:55:25 pm »
Shinryaku! Ika Musume.Tytułowa dziewczyna-kałamarnica postanawia,w akcje zemsty za zanieczyszczenie morza, podbić ludzkość (której całkowitą liczebność  pierwotnie szacuje na około 1000 ludzi), szybko okazuje się ze nie ma pojęcia jak wygląda życie na powierzchni ani jak właściwie ma dokonać tego podboju.Po zniszczeniu położonej na plaży restauracji zostaje zmuszona do pracy tam by odpracować szkody.Dawno nic nie przypadło mi tak bardzo do gustu.Dosłownie delektowałam się każdym odcinkiem.Szkoda ze jest tylko 12 odcinków, ja chciał bym przynajmniej 50.Głowna bohaterka zajęła wysokie miejsce w mojej  top liście postaci.Właściwie każda postać zdobyła moją sympatie.Piąte anime w historii które dostaje ode mnie 10/10.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1745 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:12:06 pm »
Polecam każdemu kto lubi mahou shoujo film kinowy "Nanoha". Żeby go obejrzeć nie trzeba nawet znać serii TV.

Ogólnie pisząc już oba sezony TV (I i II) były świetne, ale film jest jeszcze lepsze. Graficznie to po prostu arcydzieło. Animacja podczas walk to było jedną z najlepszych jakie widziałem, a sama akcja doskonała.

Głównymi bohaterkami są dwie 9 letnie dziewczynki, ale anime spodoba się na pewno młodzieży i dorosłym.

Nanoha to anime utrzymane w poważnym klimacie czyli nie ma jakichś głupich komedii, zachowań czy żartów (nieliczne oczywiście są). Dzięki czemu świetnie się to ogląda. Fabuła jest przemyślana, logiczna i spójna, a zarazem ciekawa.

Film kinowy to jakby streszczenie I sezonu z pewnymi zmianami. Widać, że bardzo przyłożyli się do doskonałego pokazania walk i nie oszczędzali na tym gdyż efekty są piękne. Oceniam ten film 9.5/10.

Zdjęcie z endingu.




Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1746 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:23:03 pm »
Zawsze chciałem którąś Nanochę obejrzeć, ale o ile Sailor Moon naprawdę mi się podobało (niedawno robiłem maratonik z pierwszą serią :P), to reszta magicznych dziewuszek jakoś mnie odrzucała. Ale skoro to streszczenie, w najgorszym wypadku oszczędzę sobie brnięcia przez całą serię ;)
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1747 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:28:02 pm »
To streszczenie I sezonu, ale jest jeszcze II, a nawet III sezon w którym bohaterki są dorosłe. Lecz muszę powiedzieć, że III sezon to prawie, że porażka. Nie umywa się do I i II sezonu (choć niektórym co ciekawe się bardziej spodobał).

A Sailor Moon ma fajne tylko chwile to znaczy niektóre odcinki. Ogólnie to bardzo schematyczny tasiemiec lecz finałowe odcinki danego sezonu były świetne na przykład 195-200.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1748 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:36:24 pm »
Shinryaku! Ika Musume.Tytułowa dziewczyna-kałamarnica postanawia,w akcje zemsty za zanieczyszczenie morza, podbić ludzkość (której całkowitą liczebność  pierwotnie szacuje na około 1000 ludzi), szybko okazuje się ze nie ma pojęcia jak wygląda życie na powierzchni ani jak właściwie ma dokonać tego podboju.Po zniszczeniu położonej na plaży restauracji zostaje zmuszona do pracy tam by odpracować szkody.Dawno nic nie przypadło mi tak bardzo do gustu.Dosłownie delektowałam się każdym odcinkiem.Szkoda ze jest tylko 12 odcinków, ja chciał bym przynajmniej 50.Głowna bohaterka zajęła wysokie miejsce w mojej  top liście postaci.Właściwie każda postać zdobyła moją sympatie.Piąte anime w historii które dostaje ode mnie 10/10.
Ja bym maxa nie dał, ale poza tym zgadzam się niemal z każdym słowem. Doskonały przykład na to, że wciąż da się zrobić kapitalną komedię kompletnie pozbawioną cyckowo-majtkowego humoru.

To streszczenie I sezonu, ale jest jeszcze II, a nawet III sezon w którym bohaterki są dorosłe. Lecz muszę powiedzieć, że III sezon to prawie, że porażka. Nie umywa się do I i II sezonu (choć niektórym co ciekawe się bardziej spodobał).
Ace, nie słuchaj anfana. Każdy kolejny sezon Nanohy jest lepszy od poprzedniego, by na trzecim osiągnąć szczyt. Może ci przypaść do gustu (zwłaszcza ostatni), bo to tak naprawdę military magical girls. To co odpycha mnie w wydaniu normalnym (wojsko, mundury, dyscyplina, militaria, karabiny i inny sprzęt) tutaj wręcz mnie fascynowało. No ale było odpowiednio podane.
Co do filmu, owszem - całkiem nieźle wyciśnięto wszystkie soki z pierwszego sezonu. No i albo mi się zdaje, albo scena
Spoiler: pokaż
pożegnania na moście
była jeszcze lepsza niż w serii, bo rozkleiłem się nie na żarty.

Cytuj
A Sailor Moon ma fajne tylko chwile to znaczy niektóre odcinki. Ogólnie to bardzo schematyczny tasiemiec lecz finałowe odcinki danego sezonu były świetne na przykład 195-200.
A mi właśnie na finałowych odcinkach rzygać się chciało. Jak długo można patrzeć na dającą się poniewierać Usagi płacząca do wroga, że najważniejsze jest miłość i dobro i że muszą się pogodzić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 11:44:48 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline FurryThales

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1749 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:32:14 pm »
Mobile Suit Zeta Gundam i nie wiem, może kolejną serię IkkiTousen zacznę (Great Guardians) albo Kodomo no Jikan - Ni Gakki.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1750 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:54:32 pm »
Ace, nie słuchaj anfana. Każdy kolejny sezon Nanohy jest lepszy od poprzedniego, by na trzecim osiągnąć szczyt. Może ci przypaść do gustu (zwłaszcza ostatni), bo to tak naprawdę military magical girls. To co odpycha mnie w wydaniu normalnym (wojsko, mundury, dyscyplina, militaria, karabiny i inny sprzęt) tutaj wręcz mnie fascynowało. No ale było odpowiednio podane.
Tenchi kiedyś też broniłeś tego III sezonu mimo, że prawie każdy stwierdził, że jest najgorszy. Powiedział bym, że najlepszy jest II sezon. Lecz obecnie po ukazaniu się filmu kinowego, który miał prawdopodobnie wysoki budżet (i ogólnie był perfekcyjnie skonstruowany) muszę stwierdzić, że on zajmuje I miejsce.
Co do III sezonu Nanohy to zobacz Sir_Ace recenzję na tanuki. Owszem trochę zaniżona, ale zgadzam się z tym, że anime było znacznie gorsze od wcześniejszych sezonów.

Co do Sailor Moon to też "oryginalne" masz zdanie. Wolisz schematyczne odcinki (potwór + krótka walka) niż rozbudowaną akcję, a zarazem wyjaśnienie najistotniejszych elementów fabuły.
kolejną serię IkkiTousen zacznę (Great Guardians) albo Kodomo no Jikan - Ni Gakki.
III sezon Ikkitousen był jak dla mnie znacznie gorszy od I i II sezonu. Kodomo no Jikan: Ni Gakki to kontynuacja I sezonu więc ma sens obejrzeć jak widziałeś serię TV (i ci się spodobała).


« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 01:05:47 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1751 dnia: Styczeń 22, 2011, 02:09:44 pm »
III sezon Ikkitousen był jak dla mnie znacznie gorszy od I i II sezonu.
Potwierdzam. Nawet uwzględniając, że tytuł nie należy do ambitniejszych i stawia wyłącznie na prostacką rozrywkę, to Great Guardians jest wyjątkowo głupie i po prostu nudne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1752 dnia: Styczeń 22, 2011, 03:35:40 pm »
Nie uważam, że to prostacki tytuł. I sezon jak również II był w większości także ciekawy fabularnie i fajne było to, że klimat anime był dosyć poważny gdyż jakby z takiego Ikkitousen zrobili głupią komedię to nic by z tego dobrego nie wyszło. Jednak zrobili anime dla starszych widzów i przyłożyli się do tego całkiem dobrze. Zresztą sceny akcji były bardzo dobre (no i oczywiście świetny fanserwis).


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1753 dnia: Styczeń 22, 2011, 04:04:15 pm »
Potwierdzam. I no i może II były bardzo dobre wbrew sobie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1754 dnia: Styczeń 22, 2011, 09:56:57 pm »
Tenchi kiedyś też broniłeś tego III sezonu mimo, że prawie każdy stwierdził, że jest najgorszy.
A co mnie obchodzi każy. Mi się podobał i to jest dla mnie najważniejsze.

Cytuj
Co do Sailor Moon to też "oryginalne" masz zdanie. Wolisz schematyczne odcinki (potwór + krótka walka) niż rozbudowaną akcję, a zarazem wyjaśnienie najistotniejszych elementów fabuły.
Tak, bo w tych schematycznych odcinkach było to co lubię najbardziej: codzienne życie okraszone sporą dawką humoru. Zaś odcinki końcowe były przedramatyzowane do granic możliwości.
Loli time is anytime and anytime is loli time.