trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1755 dnia: Styczeń 23, 2011, 04:22:13 pm »
Loups=Garous - nowy film studia IG.

Może od końca.

Oprawa jest po prostu niesamowita. Mocno szczegółowe tła i obiekty, najlepsze CG, jakie w życiu widziałem, często całkiem albo prawie niewidoczne. Wyjątkiem są... postaci. Niektóre pozbawione szczegółów, wszystkie schematyczne do bólu.

Muzyka jakaś była. Ani dobra, ani zła - po prostu jej nie pamiętam.

Postaci - takie jak ich projekt. Po 20 minutach wszystkiego można się o nich domyśleć. Jedna bez emocji, jedna z ADHD, jedna przerażona niezdara i jedna twarda i niezależna z wrażliwym sercem w środku. Standard, sztampa, banał...

Tło - zaczyna się fajnie. Mamy rok 2030-któryś. Każdy ma swój własny komputer wielkości telefonu, wszędzie są kamery, każdego obserwuje i wszystkim rządzi tajemniczy System. Ukazanie sterylnego, przesączonego elektroniką świata twórcom naprawdę wyszło. Spory plus za to.
Mamy też szkołę, w której szaleje seryjny morderca. IMO śledztwo poszło twórcom nieco gorzej. Jest kilka niezłych zwrotów akcji, ale w sumie część da się spokojnie przewidzieć, kiedy indziej akcja się ślimaczy. Plusik, ale taki maleńki.
Klimat - i to mnie trochę przebiło. Mamy coś między Higurashi i K-ON!-em. Proporcje płynnie się zmieniają - dziewczyny raz uciekają przed mordercą, raz ćwiczą układ taneczny. Tak naprawdę przez prawie cały seans nie czułem napięcia. W kilka scenach pojawia się (a nawet leje ciurkiem) krew, ale... To nie to samo co we wspomnianym Higuraszu ani nawet tegorocznym filmie Sunrisa.

Miałem nadzieję, że będzie ciężko i poważnie, a wyszło takie troszkę Highschool/K-ON! Thriller. 6.5/10?

Ale za to zakończenie intrygi naprawdę mnie rozbawiło :D
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1756 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:48:17 pm »
Właśnie obejrzałem Shiki. Ma 22 odcinki więc poświęciłem na to większość tego weekendu. Jest to anime o wampirach czy raczej Shiki czyli zmartwychwstałych.

Muszę powiedzieć, że już dawno tak bardzo przygnębiającego i smutnego anime nie widziałem. Nie wiem jak to jest procentowo, ale chyba anime bardzo wzruszające są rzadkością w porównaniu do tych komediowych czy takich bez tragedii.

Anime oglądało się świetnie i był to najlepszy horror jaki ostatnio powstał (a może najlepszy jako anime). Wiele scen bez problemu potrafiło przestraszyć choć ogólnie to wszystko było smutne. Anime w dodatku było bardzo brutalne i krwawe.

Przez 3/4 czasu akcja jakby szła w jedną stroną, a potem wszystko się odwróciło co oczywiście uznaję za duży plus gdyż
Spoiler: pokaż
życzyłem jak najgorzej tym wszystkim potworom więc podobało mi się to co z nimi zrobili.
Jednak żal mi było
Spoiler: pokaż
ładnych dziewczyn, a szczególnie tej Megumi o różowych włosach.
Jednak co do zakończenia to wygląda na to, że
Spoiler: pokaż
Sunako przeżyła choć pewien nie jestem. Poza tym dobrze, że przeżyła Tanaka Kaori.


Poza tym łatwo można było zauważyć pewne nawiązania do znanych horrorów japońskich. Ten kto oglądał od razu wie o jaką głównie chodziło postać.

Jeszcze dodam, że strona wizualna wypada rewelacyjnie. Zarówno tła jak i postacie są wysokiej jakości. Megumi wyglądała wprost cudownie (bardzo się wyróżniała wyglądem i to mi się podobało). Muzyka już dużo słabiej wypada gdyż ciągle był jakby jeden ten sam rytm (a może dwa). Oczywiście bardzo mi się podobał, ale żeby w kółko to samo... Openingi i endingi były świetne choć najlepszy był I ending i II opening.

Oceniam anime 9.5/10 gdyż jakby zbyt dużo nielogicznych zachowań postaci w nim było (po takim czasie zauważyć co się dzieje to nierealne) i przesadzili z tym przygnębiającym dramatyzmem (szczególnie w 22 odcinku).

PS;

Jeszcze mogę napisać, że wampiry (Shiki) w tym anime były wyjątkowo
Spoiler: pokaż
słabe.
Było to niesamowicie zaskakujące bo spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Poza tym odnośnie wampirów obowiązywała zasada, której chyba nie było w innych tego rodzaju anime, a mianowicie
Spoiler: pokaż
wampir nie może wejść jak nie zostania zaproszony.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 12:32:19 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1757 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:41:54 pm »
Stary, co ty wygadujesz - właśnie zachowanie ludzi było jak najbardziej naturalne. Czy nie jest tak że zamykamy oczy na zło które dzieje się wokół nas? Czy nie jesteśmy egoistami, którzy nie widzą dalej niż czubek własnego nosa? Przypomnij sobie scenę w której
Spoiler: pokaż
doktorek rozmawiał w barze z kilkoma mieszkańcami, mówiąc im prawdę o epidemii. Pamiętasz jak zareagowali? Jeden wyszedł wściekły mocno trzaskając drzwiami, a barman z kolei potraktował doktorka jak niegroźnego szaleńca
. Oni widzieli co się dzieje, ale nie chcieli tego zaakceptować.
Zgadzam się natomiast że drugi op wymiata pod każdym względem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1758 dnia: Styczeń 25, 2011, 12:05:09 am »
Możesz tak uważać Tenchi, ale mógłbym wymienić mnóstwo nielogicznych zachowań.
Chociażby zachowanie Megumi w 22 odcinku. To już nawet problemem nie do przejścia było przekroczenie zwykłej szosy ?

Jakby tak spojrzeć na różne szczegóły to niezły absurd zachowań się pojawia.

Mimo to anime było na tyle klimatyczne i wciągające, że praktycznie nie obniżam za to oceny.

Ale odnośnie tych wampirów to już zwykli ludzie byli od nich
Spoiler: pokaż
silniejsi.
Czyli Shiki wykorzystywali tylko
Spoiler: pokaż
pewne umiejętności manipulacji i wybierania pojedynczych ofiar.


Poza tym to ciekawe, że praktycznie wszystkie ofiary miały
Spoiler: pokaż
kilka razy wysysaną tą krew.
Oglądając I odcinek nic na to nie wskazywało. Jak tylko zacząłem oglądać to anime, włączyłem pierwszy odcinek i już zaczęło się od dramatu. Później było tylko gorzej. Coś takiego bardzo wciąga zwłaszcza jak strona wizualna jest piękna i anime ma wzruszający klimat. Na pewno bardzo wyróżnia się od większości innych (to gdzieś poziom Higurashi, Ghost Hunt czy podobnych arcydzieł).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 12:14:32 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1759 dnia: Styczeń 25, 2011, 05:45:17 am »
Przekroczenie szosy, powiadasz... Widziałeś sam co tam się działo. Pełna nagonka, obstawione wszystkie wyjścia, wszyscy przeciwko tobie, a ty sam jeden, w dodatku walczysz o życie. Jak sam zauważyłeś, shiki nie były jakimiś superpotężnymi potworami o nadludzkiej mocy. A już tym co na pewno zostało im takie samo, były ludzkie emocje i nerwy. Ciekaw jestem czy będąc w podobnej sytuacji nie byłbyś w stanie popełnić podobnego, albo nawet głupszego błędu.
Widzisz, przypuszczam że ty się przyzwyczaiłeś do wizerunku wampira w anime/mangach jako potężnego bytu, któremu mało co/kto może podskoczyć. Dlatego pewnie takie zachowania i wpadki jak ta o której rozmawiamy wydają ci się absurdalne. Wedle konwencji, dziewczyna powinna była bez najmniejszego szwanku wymknąć się stamtąd, po drodze zakąsiwszy dwoma lub trzema niggerami i jeszcze zagrać im na nosie na do widzenia. A mi się właśnie to podobało - sytuacja pokazała, że mylić się jest rzeczą ludzką i... wampirzą.
I właśnie szeroki wachlarz zachowań ludzkich jest tym, co cenię w tej serii najbardziej. Momentami wspaniale wyłaziła na wierzch nasza totalnie ludzka, wstrętna i obleśna natura.
Mnie od razu nie wciągnęło, straszliwie wynudziłem się na pierwszych trzech odcinkach i ciepnąłem w kąt. Ale dochodzące zewsząd głosy, że im dalej tym lepiej, zachęciły mnie do przeproszenia się z serią (w okolicach 11 odcinka) i nadrobienia zaległości. I absolutnie tego nie żałuję, bo to definitywnie z jedna z najlepszych serii roku 2010.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1760 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:30:31 am »
Mnie od razu nie wciągnęło, straszliwie wynudziłem się na pierwszych trzech odcinkach i ciepnąłem w kąt. Ale dochodzące zewsząd głosy, że im dalej tym lepiej, zachęciły mnie do przeproszenia się z serią (w okolicach 11 odcinka) i nadrobienia zaległości. I absolutnie tego nie żałuję, bo to definitywnie z jedna z najlepszych serii roku 2010.
Ciekawe bo zauważyłem już znaczną różnicę po I odcinku. Też często tak mam, że dopiero po kilku odcinkach anime wydaje się lepsze (np B Gata H Kei), ale jakoś w tym przypadku ten wciągający klimat pojawił się od razu.


Poza tym zauważ czy to nie jest dziwne. Przecież przez 17 odcinków(na 22) wyglądało, że
Spoiler: pokaż
wampiry mają znaczną przewagę, a później się okazało, że są słabiutkie i biedne jak dzieci. To chyba pierwsze poważne anime o wampirach z czymś takim.
Było to bardzo myląc bo nigdy bym się tego nie spodziewał.
Spoiler: pokaż
Przyjeżdżają potężne wampiry, wyrżnęli prawie całą wioskę, a potem okazuje się, że jakichś święty posążek by ich łatwo powstrzymał przez zabijaniem ludzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 08:54:08 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1761 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:55:01 am »
Ale dochodzące zewsząd głosy, że im dalej tym lepiej, zachęciły mnie do przeproszenia się z serią (w okolicach 11 odcinka) i nadrobienia zaległości. I absolutnie tego nie żałuję, bo to definitywnie z jedna z najlepszych serii roku 2010.

U mnie było podobnie - manga nie wciągnęła mnie to i za anime się nie brałem, ale im więcej czytałem ochów i achów na AC tym bardziej mnie korciło, by dać szansę. Dałem, i nie żałuję.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1762 dnia: Styczeń 25, 2011, 06:55:51 pm »
A ja zacząłem oglądać to anime nie czytając żadnych opinii. Po prostu zamiast komedii postanowiłem obejrzeć coś innego i wybór padł na Shiki (no i bardzo wysokie średnie oceny na anidb mnie  zachęciły). Niestety bardzo sobie popsułem nastrój tym anime. Od I odcinka była bardzo przygnębiające.

A mang nie czytam zwłaszcza, że manga Shiki kończy się tam gdzie anime.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1763 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:37:05 pm »
Coś mnie ostatnio wzięło na Daft Punka i chociaż płyta Discovery podoba mi się najmniej, seansik filmu (teledysku?) Interstella5555 był całkiem przyjemny :p
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1764 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:58:40 am »
W sumie coś w tym jest. Chociaż osobiście bardzo go lubię, to chyba największą sympatią wciąż darzę Homework, z niezapomnianymi Rollin' & Scratchin' oraz Rock'n Roll. Mało kto potrafi wytrwać te kawałki w całości do końca. I to jest bardzo pjenkny, jak mawiał onegdaj Zulu Gula.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1765 dnia: Styczeń 28, 2011, 03:03:18 pm »
Co do Shiki to mnie było żal Tej pielegniarki z zielonymi włosami..., z nich wszystkich była najsilniejsza.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1766 dnia: Styczeń 28, 2011, 06:26:58 pm »
Co do Shiki to mnie było żal Tej pielegniarki z zielonymi włosami..., z nich wszystkich była najsilniejsza.
Jak dla mnie mało kogo nie było żal.

Ale nie jestem pewien co się stało z tymi dziewczynami poniżej. Czy one żyją czy nie ? Pamięta ktoś bo to były takie urywki i mogłem zapomnieć ?

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20136

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20096

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=21361

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20465

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20138

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19606

A tak poza tym bardzo smutne było to co się stało dla rodziny na zdjęciu poniżej.
Spoiler: pokaż
Straciła oboje dzieci.


http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=24624

Ogólnie tak smutne jak prawie żadne inne anime.

I jak tu polubić Sunako czy inne wampiry ?

I oczywiście najbardziej żal mi było tych trzech dziewczyn, o których pisałem na początku (i wszystkie były bardzo ładne).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20102

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=15638

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19603
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 06:37:46 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1767 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:38:51 pm »
No i dokończyłem filmową Nanohę.

Pierwsza myśl - rany, jak to ładnie narysowane!
Druga myśl - Boże, jaka ta Nanoha irytująca.

Druga myśl wracała za każdym razem, kiedy główna bohaterka się odzywała (na szczęście w drugiej połowie robiła to rzadziej)...

IMO historia na tyle dobra, że kiedy wyjdzie kolejny film streszczający, pewnie go obejrzę (choćby dla samych broni i ich engrisha ;)), ale z całą serią średnio mam ochotę się mordować.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1768 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:56:14 pm »
Sir_Ace jesteś bardzo do tyłu w temacie Nanohy. W tym anime nie ma engrisha lecz english. Można powiedzieć, że to wyjątek.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6075

Zobacz kto podstawiał głos dla Raising Heart i Bardiche.

Druga myśl - Boże, jaka ta Nanoha irytująca.
Większość fanów wolało tą spokojną Fate aczkolwiek Nanoha nie była irytująca. Po prostu wesoła i sympatyczna dziewczynka.
ale z całą serią średnio mam ochotę się mordować.
Seria nie jest gorsza od filmu. Główna różnica to znacznie wyższej klasy animacja na filmie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1769 dnia: Styczeń 29, 2011, 01:59:04 am »
Ace, obawiam się że w kwestii engrisza anfi ma rację. Bronie gadają przecież genialnie, zatrudniono w tym celu natywnych speakerów. Ale to co było w pierwszej serii to jeszcze nic - gadające po niemiecku bronie z drugiego sezonu to jest dopiero orgazm dla ucha.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything