Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1770 dnia: Styczeń 29, 2011, 06:41:04 am »
Hmm, za filmy streszczające mógłbym się wziąć.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1771 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:05:25 am »
Dobra, dobra, macie rację. To panienki piszczały nazwy ataków w engrishu. Co nie zmienia faktu, że design broni był naprawdę ciekawy. Kawał elektroniki i żelastwa w miejsce magicznego drewna - fajna odmiana. Chociaż fakt, że w skład generowanej zbroi bojowej wchodzą nawet wstążki we włosach, nieco mnie rozbawił ;)

A niemiecki Japończyków uwielbiam. Pamiętam, że przy ostatnim ep Gunslinger Girl (Oda do Radości wyśpiewana przez dziewczynki) zaplułem komputer płatkami kukurydzianymi :D
Ale ruskiego z Durary nijak nie mogłem zrozumieć, chociaż kiedyś całkiem nieźle nim władałem...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1772 dnia: Styczeń 29, 2011, 01:02:51 pm »
Nanoha to na pewno arcydzieło w kategorii mahou shoujo. Z tego co wiem nie ma lepszego anime w tym gatunku. Wilku Stepowy, ale pamiętaj że jeśli nie lubisz 9 letnich dziewczynek jako mahou shoujo to nie oglądaj tego.

Pamiętam, że przy ostatnim ep Gunslinger Girl (Oda do Radości wyśpiewana przez dziewczynki)
Masz rację, że to było piękne, ale w bardzo smutnym momencie.
To panienki piszczały nazwy ataków w engrishu. Co nie zmienia faktu, że design broni był naprawdę ciekawy. Kawał elektroniki i żelastwa w miejsce magicznego drewna - fajna odmiana.
One nie piszczały (chyba, że nie wiesz co to jest pisk). Nanoha to anime gdzie magia jest skutkiem zaawansowanej technologii. No i to wszystko jakbyś chciał wiedzieć.

A ja obejrzę dzisiaj Fortune Arterial. Ciekawe czy będzie lepsze niż Shiki.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 01:11:50 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1773 dnia: Styczeń 29, 2011, 01:05:35 pm »
Szczerze wątpię.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1774 dnia: Styczeń 29, 2011, 03:15:31 pm »
Jak dla mnie Fortune Arterial jest średni. Odpadłem po 3 odcinkach.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1775 dnia: Styczeń 29, 2011, 08:30:02 pm »
Dobra, dobra, macie rację. To panienki piszczały nazwy ataków w engrishu.
Nawet jeśli, to i tak nie wiem co ci przeszkadzało. Gdy Nanoha rzucała Divine Buster, a ja już wiedziałem co za chwilę poleci, to aż ciarki chodziły po plecach.

Cytuj
Co nie zmienia faktu, że design broni był naprawdę ciekawy. Kawał elektroniki i żelastwa w miejsce magicznego drewna - fajna odmiana.
No nie? Ja jestem tymi broniami absolutnie zafascynowany. Nazywam to technomagią.

Cytuj
Chociaż fakt, że w skład generowanej zbroi bojowej wchodzą nawet wstążki we włosach, nieco mnie rozbawił :wink:
Taa, i buty na obcasie. Chociaż większość walk i tak odbywała się w powietrzu, więc tym razem akurat niezbyt przeszkadzały. Ale co do diaska - czy magująca panienka nie ma prawa być ani trochę stylowa? :smile:

Cytuj
A niemiecki Japończyków uwielbiam. Pamiętam, że przy ostatnim ep Gunslinger Girl (Oda do Radości wyśpiewana przez dziewczynki) zaplułem komputer płatkami kukurydzianymi :biggrin:
Podobnie jak ja, tyle że nie jadłem płatków. Ale nic z tych rzeczy - niemieckie bronie mówią głosami native german speakerów. Przecież inaczej bym się tak nimi nie podniecał.

Jak dla mnie Fortune Arterial jest średni. Odpadłem po 3 odcinkach.
Taka jednorazówka, bardziej dla fanów gry, z dwoma czy trzema naprawdę fajnymi momentami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 08:33:38 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1776 dnia: Styczeń 29, 2011, 09:02:55 pm »
Tenchi napisałeś prawie to samo co ja odnośnie Nanohy. Największą zaletą tego anime był poważny klimat gdyż nie chodziło tam o jakieś rozbawienie widza lecz o pokazanie ciekawej fabuły i doskonałych walk. A tak w ogóle angielski, niemiecki czy inny język w anime brzmi rewelacyjnie i to nie ważne czy Japończycy czy kto inny podstawia głos. Wstawki angielskie czy inne zawsze są zaletą (choćby w Fate Stay Night).

Zresztą nie wiem Tenchi czy oceniasz film i serial Nanoha tylko 9/10 czy 10/10.

Obejrzałem 4 odcinki Fortune Arterial i muszę powiedzieć, że jakieś słabe nie jest choć takie bardzo delikatne i jakby przeciętne. Są tam jakieś wątki z wampirami, ale oczywiście nie ma porównania do poważnych anime o wampirach. Takie arcydzieło jak Shiki nie spodziewam się obejrzeć gdyż poważne anime w klimacie horroru to niestety wyjątki. Zresztą już większość oglądałem.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 09:06:56 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1777 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:09:05 pm »
Nigdy nie oceniam anime cyferkami, bo moim zdaniem bezduszna matematyka nie ma prawa oddać na ile coś mi się spodobało lub nie.
Ładnie ująłeś Arteriala - rzeczywiście jakieś to delikatne (nic się nie działo) i przeciętne było. Co do wątków z wampirami, oglądaj dalej, najładniejsza scena jeszcze przed tobą. Nie powiem w którym odcinku.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1778 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:33:08 pm »
Przy okazji Fortune Arterial warto zwrócić uwagę na coś takiego. Powiem szczerze, że nienawidzę tego w anime, a zresztą tak zwane festiwale sportowe to często (choć nie zawsze) największe dno w szkolnych anime.

Nie lubię jak jakieś majtki sportowe mają (bo to są właśnie majtki). To jest takie odpychające i zboczone.
Na szczęście w wielu anime dziewczyny zarówno podczas takich festiwali czy ogólnie na w-f mają normalne spodenki.

 
     
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 10:36:54 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1779 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:40:55 pm »
Cytuj
Nie lubię jak jakieś majtki sportowe mają
Lubisz czy nie, pozostaje to jednym z większych fetyszy japończyków i raczej nadal będzie się to pojawiać często i gęsto w tego typu seriach. Sceny takie mają zaspokoić przede wszystkim oczekiwania młodych japończyków a dopiero później resztę świata.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1780 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:20:18 am »
A Kaga w spodenkach i tak wygląda seksowniej :D.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1781 dnia: Styczeń 30, 2011, 01:02:36 am »
I tak nic nie przebije strojów kąpielowych (obowiązkowo niebieskich).

Zacząłem sobie oglądać Rental Magica. Jest to haremowe anime z magią w tle. Główny bohater dziedziczy firmę po zaginionym ojcu. Firma zajmuje się zwalczaniem zjawisk nadprzyrodzonych przy pomocy magii. Co gorsza nie ma pojęcia  ani o prowadzeniu firmy, ani o magii (chociaż ma wszczepione oko ducha/demona, które ma ogromną moc). Najbardziej denerwuje mnie w tym anime, że odcinki są nie ułożone w kolejności chronologicznej. Na przykład kilka razy, że pojawia się bohaterka, którą główny bohater poznaje dopiero w późniejszych odcinkach. Ze wszystkich stron anime średnie i przewidywalne .

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1782 dnia: Styczeń 30, 2011, 03:39:59 pm »
Princess Jellyfish - dopiero 3 odcinki za mną, ale już mogę stwierdzić, że to kapitalna seria. Brakowało mi tej jakże rzadkiej odmiany realnego absurdu :)

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1783 dnia: Styczeń 30, 2011, 04:05:57 pm »
IMO najlepsza seria minionego sezonu. Niestety stanowczo za krótka  :sad:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1784 dnia: Styczeń 30, 2011, 06:18:47 pm »
Właśnie skończyłem oglądać. Imo te 11 epków akurat starczyło. Bardzo fajna historia - dawno miałem taką radochę z oglądania anime :)

 

anything