Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1785 dnia: Styczeń 30, 2011, 06:21:08 pm »
Nie odniosłeś wrażenie że kończyli ją w cokolwiek sporym pośpiechu? Jeszcze tyle wątków zostało otwartych.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1786 dnia: Styczeń 30, 2011, 06:22:55 pm »
Ja akurat bardzo lubię niedomykanie wątków w takich historiach - dla mnie fabuła wygląda wtedy bardziej naturalnie.

Awww, no diabelnie mi się Kuragehime spodobało. Jestem teraz w jakimś slicelife-joseiowym nastroju. Jakieś propozycje co tu jeszcze oglądnąć?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 06:38:00 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1787 dnia: Styczeń 30, 2011, 07:54:43 pm »
IMO najlepsza seria minionego sezonu. Niestety stanowczo za krótka  :sad:
Akurat wątpię, że najlepsza, ale na pewno jest w czołówce najbrzydszych anime.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19478
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19481
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19479
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19482

A tak poza tym obejrzałem "Fortune Arterial". Anime gdzie było coś o wampirach (lub całe o wampirach) podobały mi się choć Fortune Arterial to chyba najsłabsze z nich. Sam pomysł nie jest zły, ale największą wadą jest to, że w 70 procentach było nudne, a takie anime ciężko wysoko ocenić.

Miało trochę fajnych momentów jak np scena pod koniec 10 odcinka. Z tym, że było tego tak mało, że niewiele pomogło w ogólnej ocenie. Zresztą chyba najlepszą i najładniejszą postacią (co nie świadczy dobrze o tym anime) była matka głównej bohaterki. Zresztą była dosłownie parę chwil w całym anime.

Z zalet mogę na pewno wymienić bardzo ładny opening.

Anime oceniam ogólnie 6/10 gdyż widziałem znacznie słabsze anime, które jeszcze gorzej mi  się oglądało (i były dużo brzydsze wizualnie).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 07:58:28 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1788 dnia: Styczeń 30, 2011, 08:39:28 pm »
Wilku to łap się za Honey & Clover (http://myanimelist.net/anime/16/Honey_and_Clover). Jest nawet lepsze niż kuragehime.

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1789 dnia: Styczeń 30, 2011, 08:48:21 pm »
Cytuj
A tak poza tym obejrzałem "Fortune Arterial". Anime gdzie było coś o wampirach (lub całe o wampirach) podobały mi się choć Fortune Arterial to chyba najsłabsze z nich. Sam pomysł nie jest zły, ale największą wadą jest to, że w 70 procentach było nudne, a takie anime ciężko wysoko ocenić.
A mnie się podobało, bez zaskoczeń ale poprawnie.
Cytuj
Zresztą chyba najlepszą i najładniejszą postacią (co nie świadczy dobrze o tym anime) była matka głównej bohaterki. Zresztą była dosłownie parę chwil w całym anime.
Ty zwyczajnie lubisz Loli... ;-)
Ja np. byłem za Kirihą, super wygladała w tej czerwonej sukni. ;-)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1790 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:35:04 pm »
Ty zwyczajnie lubisz Loli... ;-)
Pomyliłeś się Frey. Loli w tym anime to Tougi Shiro.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=20591
Ja np. byłem za Kirihą, super wygladała w tej czerwonej sukni. ;-)
Też ją lubiłem bo była piękna i miała fajny charakter (to chyba kuudere).


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:24:30 pm »
Miało trochę fajnych momentów jak np scena pod koniec 10 odcinka.
Taa. Najśliczniejsze wampiryczne gryzienie w anime ever.

Ja np. byłem za Kirihą, super wygladała w tej czerwonej sukni. ;-)
Oj taaak.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:31:42 pm »
Taa. Najśliczniejsze wampiryczne gryzienie w anime ever.
Było piękne, ale nic się nie umywa do tego co było w 21 minucie 4 odcinka "Shiki". Ogólnie końcówka 4 odcinka to arcydzieło.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 30, 2011, 11:48:18 pm »
Filmowy Gundam 00, czyli zakończenie opowieści dotyczącej uniwersum AD. Oby...

Może nie było tego widać od samego początku, ale ramowy scenariusz Gundama 00 (obie serie i film) był naprawdę świetny. Główny element intrygi dawał przeolbrzymie pole do popisu. Umiejętny pisarz popełniłby cały cykl powieści SF, a scenarzyści i reżyserzy z Sunrise... może nie zarżnęli, ale na pewno nie wykorzystali znacznej części potencjału. Nawet kiedy wyjaśnienia były odpowiednio dawkowane a fabuła rozwijała się w ciekawym kierunku, w niemal każdym odcinku zdarzała się scena, za którą należałoby się harakiri. Od typowej shonenowej głupoty 'Wkurzyłem się, jednym strzałem zniszczę 50 myśliwców' aż po przeszarżowanie z pacyfizmem i rycerskimi ideałami (wszystkie zwaśnione strony solidarnie ratują grupkę ludzi spod walącej się wielkiej wieży).

Gdyby przysiąść nad scenariuszem i nieco to wszystko urealnić, byłoby wielkie dzieło, a tak wyszedł... Gundam. Tyle że niemal pozbawiony klimatu i uroku starszych serii, ale zawierający wszelkie wady cyklu.

Jedną rzecz warto podkreślić - oprawa obu serii była niezła, ale film po prostu... aż słów mi brakuje. Design wszystkich komputerów i terminali jest świetny (ale i prosty). Chcę taki motyw do Windowsa albo Ubunciaka! Tła, pojazdy, animacja, CG - prawdziwa ekstraklasa.

Ważne, że to tylko przystawka. Już wiosną ma się ukazać trzeci film z absolutnie genialnego cyklu Unicorn, w którym Sunrise funduje nam podróż do korzeni z oprawą zrywającą kask pilota MECHa z głowy ;)
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 31, 2011, 04:59:04 am »
Wilku to łap się za Honey & Clover (http://myanimelist.net/anime/16/Honey_and_Clover). Jest nawet lepsze niż kuragehime.

Dzięki Ci wielkie - tłukło mi się po głowie, że jest takie anime, ale za chiny nie mogłem przypomnieć sobie tytułu :)

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:35:46 pm »
Zacząłem sobie powolutku oglądać pierwszą serię Lupina - jak na razie każdy odcinek ocieka zajebistością ;)
No i kilka ep Soul Takera - piękne to, tyle że głupie jak but...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1796 dnia: Luty 03, 2011, 03:26:10 pm »
Oglądam Amagami SS (3 odcinki na razie widziałem). Spodziewałem się jakiegoś zwykłego romansu szkolnego więc jestem bardzo zaskoczony tym co oni tam robią. Nie wiem jak będzie później, ale obecnie to jest lepsze niż sobie mogłem wyobrazić.

Wyjątkowo oryginalne zachowanie (jak na anime) prezentuje chociażby Morishima Haruka. Najciekawsze są te celowo robione skojarzenia. Jak ktoś oglądał to wie o co chodzi (chociażby 3 odcinek).
Spoiler: pokaż
Nie zgadza się na pocałunek w usta, ale na pocałunek z tyłu kolana już tak. Taka scenka wyglądała trzeba przyznać wyjątkowo erotycznie.


Przykład.

http://img24.imagevenue.com/img.php?image=47323_mpc_hc2011_02_0316_36_55_13_122_137lo.jpg
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 03:39:49 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1797 dnia: Luty 04, 2011, 01:30:03 am »
Widzę że nie tylko mi wydało się to strasznie erotyczne. A już zaczynałem się o siebie martwić.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1798 dnia: Luty 05, 2011, 03:10:18 pm »
Co do Amagami po 16 odcinkach. Mogę jedynie napisać tyle, że dziewczyny są cudowne (jedne z najfajniejszych jakie tylko widziałem w anime), ale powiem szczerze, że mam już dosyć tej postaci chłopaka. Nie wiem czy tylko tak mi się wydawało, ale w pierwszych odcinkach anime on nie wyglądał na tak nienormalnie wstydliwego, nieśmiałego. Więc mam wrażenie, że z następnymi dziewczynami stał się o wiele głupszy i bardziej irytujący. Już chciałem ocenić to anime 10/10, a niestety zbyt wiele się pojawia idiotycznych zachowań głównego bohatera. Zresztą to ciągłe mówienie po nazwisku mimo, że już od dawna jest w bliższych relacjach z jakąś dziewczyną... W wielu anime mimo, że nie są parą to mówią po imieniu do koleżanek więc widocznie tak też można.

Ale to akurat szczegół. Po prostu jak widzę, że chłopak zakrywa ręką twarz na widok dziewczyny, odwraca się, bardzo się czerwieni, boi się zobaczyć dziewczynę bez ubrania, trzęsie się aż cały z tego powodu, nie może nawet normalnie się wysłowić to naprawdę zastanawiam się czemu znowu takiego nienormalnego/nierealnego idiotę dali do tego anime ? Przecież ja wcale nie oczekuję jakiegoś super męskiego bohatera, który potrafi się zawsze dobrze zachować itp (tacy głównie są bishoneni w shoujo). Ale czy naprawdę musi być aż taki żałosny i nierealny ?

Takie zachowania oczywiście można tolerować, ale nie cały czas.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 03:14:10 pm wysłana przez anfan »

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1799 dnia: Luty 05, 2011, 10:29:28 pm »
Code Geass R2 - Zero Requiem - w zasadzie nawet nie ma co o tym pisać. Jest to film, w którym upchali cały drugi sezon Code Geass w jeden dwugodzinny film. Nie ma ani jednej dodanej sceny ani co ważniejsze wyjaśnienia zakończenia. Absolutnie nic specjalnego. Do tego niektóre wydarzenia nie są przedstawione chronologicznie więc bez znajomości obu serii można się pogubić.

 

anything