Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1845 dnia: Luty 11, 2011, 08:02:26 pm »
Prawdę mówiąc 16-17 odcinek to był kryzys podczas oglądania Shiki, ale właśnie dlatego, że miałem dosyć tego ciągłego zabijania ludzi i braku jakiejś reakcji z ich strony. Szczególnie w momencie jak zobaczyłem
Spoiler: pokaż
tą biedną dziewczynkę, która już oszalała po śmierci rodziców i zaginięciu jej brata. To było tak smutne, że już miałem dosyć tego anime. Na szczęście następne odcinki wreszcie zmieniły bieg wydarzeń.
Bardzo się cieszyłem jak
Spoiler: pokaż
te wampiry były brutalnie i bezlitośnie zabijane kołkami w serce. Po tym co  te potwory zrobiły ludziom (skazując ich na powolną i bolesną kilkudniową śmierć z powodu utraty krwi) ich kara była i tak łagodna.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2011, 09:55:50 pm wysłana przez anfan »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1846 dnia: Luty 11, 2011, 10:57:13 pm »
Drugi sezon Kimi ni Todoke jest taki sam jak pierwszy. Momentami obrzydliwie przynudza i w ogóle strasznie shoujowaty, ale momentami gagi zwalają z nóg. Np. podczas oglądania czwartego odcinka skręcałem się w bólach ze śmiechu... no, ale nie może być inaczej gdy duet Ayane i Chizu wkracza do akcji :biggrin:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1847 dnia: Luty 12, 2011, 01:07:17 am »
To fakt - pośmiać się czasem można. Ale są i takie całe odcinki, na których człowiek po prostu ma ochotę walić głową w stół. To miał być romans, a czasami wychodzi z tego rekonwalescencja upośledzonej społecznie nastolatki.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1848 dnia: Luty 12, 2011, 01:32:15 am »
To miał być romans, a czasami wychodzi z tego rekonwalescencja upośledzonej społecznie nastolatki.
A co ja pisałem o I sezonie. Mimo, że oceniłem to anime 1/10 to i tak zapewne obejrzę ten sezon. Podobnie w przypadku Sora no Otoshimono.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1849 dnia: Luty 12, 2011, 04:33:27 am »
Dla własnego zdrowia wypadałoby tym ciepnąć w cholerę. Ale w sumie jadę z rozpędu po pierwszej serii i jednak trochę żal, choćby ze względu na owe dobre scenki o których masz kilka postów wcześniej.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1850 dnia: Luty 12, 2011, 10:07:20 pm »
Obejrzałem w końcu kinówkę Triguna.
Film zupełnie bez historii. Ot, taki kolejny extra długi odcinek ze środka serii. Polecam tylko zagorzałym fanom, reszta jak sobie daruje to niewiele straci.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1851 dnia: Luty 13, 2011, 03:59:04 am »
Po obejrzeniu ostatniego odcinka Shiki muszę stwierdzić ze było warto.To jedna z tych historii kiedy do samego końca nie mamy pewności co się stanie.Trzymało mnie w napięciu i niepewności przez cały czas.Samo zakończenie też przypadło mi do gustu,było w nim coś poetyckiego a to się rzadko zdarza.Trzeba też stwierdzić ze jest to jedno z najbrutalniejszych anime.W wielu seriach można zobaczyć krew i trupy ale tu mamy coś więcej:planowany,systematyczny holokaust jednej rasy na drugiej.Co do ostatnich odcinków to mam podobne odczucia jak Anfan
Spoiler: pokaż
 cieszyłem się gdy wampiry z oprawców stały się zwierzyną i były systematycznie likwidowane.Gdyby historia zakończyła się ich zwycięstwem było by to jedno z bardziej przygnębiających historii jakie widziałem
.
Pomimo tego ze anime trochę nudziło mnie w okolicy 16-17 odcinka był bym skłonny wystawić mu 10/10 za wyciekającą wręcz z ekranu oryginalność(czyli to co cenie najbardziej)  i świeże podejście do tematu.Poza tym nie ukrywając zawsze lubiłem poważniejsze tytuły gdzie nie boją się zabić jakąś ważną postać albo pokazać ze główni bohaterzy to nie święci i też mają mroczną stronę.Nie dalej jak dwa tygodnie temu dałem maxa Ika Musume.Cztery tytuły za dychę w 6 lat a teraz dwa w jeden miesiąc.Początek roku,jeśli chodzi o anime, mam bardzo udany.Oby było tak dobrze do końca roku a będę klaskał uszami.       
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1852 dnia: Luty 13, 2011, 05:07:25 pm »
Senkou no Night Raid po 4 odcinkach. Muszę powiedzieć, że całkiem ciekawe, a w dodatku co warto podkreślić kreska jest bardzo dobrej jakości, a do tego świetne tła. Akcja się toczy w Chinach w latach 30.

PS:

Może to szczegół, ale oglądam wersję Blu-Ray więc oczywiście grafika jest doskonała.

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 05:49:08 pm wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1853 dnia: Luty 13, 2011, 10:17:03 pm »
Cytuj
Drugi sezon Kimi ni Todoke jest taki sam jak pierwszy.
Całkiem trafne określenie ale nie wiem czemu dokonali swoistego restartu na lini main chara... :neutral:

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1854 dnia: Luty 13, 2011, 11:43:15 pm »
Całkiem trafne określenie ale nie wiem czemu dokonali swoistego restartu na lini main chara... :neutral:
Właśnie dlatego... żeby mógł być taki sam jak pierwszy.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1855 dnia: Luty 13, 2011, 11:55:05 pm »
buhaha, Richie jaki zajefajny avek. :biggrin:
Normanie mam wrażenie, że ciągle mnie obserwuje...

Zabrałem się za IS, czy w pełni Infinite Stratos. Taka sobie haremówka z jednym chłopakiem który jakimś cudem potrafi jako jedyny z mężczyzn pilotować IS. Czekam na razie na błyskotliwe wyjaśnienie, czemu tylko dziewczyny mogą pilotować ISy i dlaczego nasz główny hero, czyzby miał za dużo estrogenu, albo żeńskich chromosomów. :P
Robociki fajne, nie nazwałbym ich mechami, raczej egzoszkieletami, tylko niech ktoś mi wyjaśni, skoro te mechy (niech będzie, łatwiej pisać) miały być stosowane do celów sportowych, to czemu laska zasuwa z wielgachnym działem wiązkowym i robi za snajpera. Bo to chyba mało ze sportem jest związane.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1856 dnia: Luty 14, 2011, 02:06:31 am »
Senkou no Night Raid  po 7 (a raczej 9 gdyż również speciale) odcinkach. Muszę powiedzieć, że anime bardzo się wyróżnia od większości innych lecz od razu warto napisać, że jego konstrukcja jest raczej dla cierpliwych osób (dużo prawdziwej historii, wydarzeń, nazwisk itp). Anime nie ma oczywiście żadnego fanserwisu.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1857 dnia: Luty 14, 2011, 02:13:00 am »
Zgadzam się że dla cierpliwych. Mnie znudziło błyskawicznie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1858 dnia: Luty 14, 2011, 02:25:04 pm »
buhaha, Richie jaki zajefajny avek. :biggrin:
Normanie mam wrażenie, że ciągle mnie obserwuje...
Z w/w zdań mniemam że nie oglądasz Madoki - proponuję w te pędy nadrobić. Wprawdzie bezpowrotnie straciłeś już sześć tygodni takiej "obserwacji" ale masz jeszcze szansę na kolejne sześć :wink:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1859 dnia: Luty 14, 2011, 06:52:54 pm »
Czyżby chodziło o Magical Girl Madoka Magica? Nie wiem kiedy i czy w ogóle się za to wezmę, mam uczulenie, na wszelkie magical girls. :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


 

anything