Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1905 dnia: Luty 28, 2011, 10:23:55 am »
A ja skończyłem Slayersów w końcu, co prawda na razie 5 sezonów TV i zostały jeszcze OVA i Movies ale jednak z przerwami zajęło mi to trochę czasu :).
Więc polecam bez zwłoki się za nie zabrać bo jest szansa, że cię zachwycą. Szczególnie jeśli polubisz Nagę, która jak dla mnie bije wszystkie postacie drugoplanowe na głowę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1906 dnia: Luty 28, 2011, 11:58:26 am »
LoL. Ja najchętniej bym ją odstrzelił. Nie przypominam sobie bardziej wkurzającej postaci w anime ever.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1907 dnia: Luty 28, 2011, 12:12:41 pm »
A ja ją uwielbiam :)

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1908 dnia: Luty 28, 2011, 12:25:24 pm »
Naga jak dla mnie po prostu wymiata. Zwłaszcza ze swoim głupawym śmiechem. Rozwalił mnie motyw jak w jednym odcinku ją sklonowali, a wszystkie klony zaczęły biegać i się śmieć...  :lol:

A ja ostatnio zostałem zmuszony do obejrzenia całej serii Ore no Imouto. Zaoszczędzę pracy moderatorom pracy i daruje sobie przekleństwa pod adresem tego anime. Jedyne co mi się podobało to to, że dorwałem 2 różne wersje 12 odcinku. W pierwszym standardowym mamy Happy End, za to drugi tzw. True Ending już tak nie do końca
Spoiler: pokaż
 Kirino nie mówi braciszkowi, że wyjeżdża ( czego dowiaduje się od rodziców następnego dnia ),a Kuroneko zaczyna chodzić do szkoły do której chodzi główny bohater
.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1909 dnia: Luty 28, 2011, 12:42:54 pm »
Cóż, mnie nigdy nie bawił ten typ humoru (ktoś ma przesadzony śmiech), ale nawet nie on mi tutaj przeszkadza. Podobnież - o dziwo - i nie melony, które panna nosi na klatce piersiowej i usiłuje się nam wmawiać że są to piersi. Bardziej denerwował mnie jej charakter, zrobili z niej totalną idiotkę. Miasto się pali i wali, jakieś demony atakują, a ta i owszem - zabierze się pomocy, ale nie dlatego żeby pomóc ludziom, tylko po to żeby nie okazać się gorsza od Liny. Całe niebezpieczeństwo i zagrożenie albo ją kompletnie nie obchodzi, albo wręcz nie zdaje sobie z niego sprawy, zaślepiona rywalizacją. To mnie doprowadza do białej gorączki.
OreImo, hmmm - ja się na serii świetnie bawiłem. Drugie zakończenie widziałem wczoraj i choć owszem, zapowiada coś miłego (tym bardziej że bardzo lubię Kuroneko), to jednak wydało mi się jakieś takie przygnębiające.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1910 dnia: Luty 28, 2011, 01:16:09 pm »
Cóż, mnie nigdy nie bawił ten typ humoru (ktoś ma przesadzony śmiech), ale nawet nie on mi tutaj przeszkadza. Podobnież - o dziwo - i nie melony, które panna nosi na klatce piersiowej i usiłuje się nam wmawiać że są to piersi. Bardziej denerwował mnie jej charakter, zrobili z niej totalną idiotkę. Miasto się pali i wali, jakieś demony atakują, a ta i owszem - zabierze się pomocy, ale nie dlatego żeby pomóc ludziom, tylko po to żeby nie okazać się gorsza od Liny. Całe niebezpieczeństwo i zagrożenie albo ją kompletnie nie obchodzi, albo wręcz nie zdaje sobie z niego sprawy, zaślepiona rywalizacją. To mnie doprowadza do białej gorączki.
I to mają być wady? Właśnie jej totalny egocentryzm powoduje, że to jest tak fajna postać.

Obejrzałem dwa odcinki Shiki ale nie jestem przekonany do tej serii. Chyba po prostu nie w moim guście są animowane horrory bo podobne odczucia miałem w stosunku do Higurashi.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 01:39:32 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1911 dnia: Luty 28, 2011, 04:48:19 pm »
Higurashi i Shiki męczę od dłuższego czasu, w sumie pierwsze zawiesiłem, a drugie duszę wieczorami jak jest ciemno dla lepszego klimatu, ale i tak akcja ciągnie się jak niepodgrzana smoła...

Za to Slayersów de movie to jest poezja. Nikt tak nie denerwuje i jednocześnie zachwyca jak Naga. W sumie to naw spółkę z Linuśką przypominają mi postacie Goblina i Jednookiego z książki Czarna Kompania (czytam już 7 część). Zresztą to że Naga (choć są wątpliwości) ma tę samą krew co Amelia, czyli pochodzi z rodziny królewskiej tylko podnosi moją sympatię do niej (i poniekąd tłumaczy lekko skrzywiony charakter, co w tej rodzinie zdaje się dziedziczne). :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1912 dnia: Luty 28, 2011, 06:19:39 pm »
Hunter Killer na każde anime trzeba mieć czas i chęci. Jak uważasz, że możesz lepiej spożytkować czas (na przykład wyjść gdzieś, pograć w grę itp) to nie oglądaj anime. Zresztą uważam, że oglądanie po kilka odcinków nie ma sensu. Ja takie Shiki jak i Higurashi obejrzałem w 2 dni (oczywiście Shiki kilka lat po Higurashi).

A tak poza tym obejrzałem 10 odcinków Sekirei ~Pure Engagement BD no i muszę stwierdzić, że to jedno z najlepszych anime 2010. Już I sezon był świetny, ale ten II jest jeszcze znacznie lepszy. Jest ciekawszy, znacznie ładniejszy, ma świetny opening no i widać, że fabuła w tym anime jest istotna i ( co bardzo rzadkie w takich produkcjach ) nie ma odcinków o niczym czyli tak zwanych wypełniaczy bez sensu. A ponieważ bardzo tego nie lubię to anime naprawdę jest wciągające.

Warto zaznaczyć, że to anime dla starszych widzów gdyż zarówno główny bohater ma 19 lat jak i występują okrutne i dramatyczne sceny. Mimo, że anime ma w sobie dużo luźnego klimatu to również dramatyzmu i tragedii jest więcej niż w I sezonie.

PS:

Jeśli już na coś narzekać to chyba tylko na to, że wszystkie Sekirei głównego bohatera mają bardzo duże piersi (zresztą mam chwilami dziwne wrażenie, że zmniejszyli im piersi w porównaniu do I sezonu, ale może to złudzenie gdyż są lepsze kształty i jakość kreski).

Co prawda jest taka jedna mała dziewczynka Sekirei, ale z nią nie ma żadnej nagości ani erotyki więc się nie liczy.

« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 06:25:26 pm wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1913 dnia: Luty 28, 2011, 06:49:21 pm »
Cytuj
A tak poza tym obejrzałem 10 odcinków Sekirei ~Pure Engagement BD no i muszę stwierdzić, że to jedno z najlepszych anime 2010. Już I sezon był świetny, ale ten II jest jeszcze znacznie lepszy. Jest ciekawszy, znacznie ładniejszy, ma świetny opening no i widać, że fabuła w tym anime jest istotna i ( co bardzo rzadkie w takich produkcjach ) nie ma odcinków o niczym czyli tak zwanych wypełniaczy bez sensu. A ponieważ bardzo tego nie lubię to anime naprawdę jest wciągające.

Manga lepsza..., fabuła znacznie rożni się od tej w anime.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1914 dnia: Luty 28, 2011, 10:20:03 pm »
Nie czytałem mangi.

Obejrzałem anime Sekirei: Pure Engagement i napiszę tyle. Jeśli chodzi o zakończenie to w I sezonie lepiej to zrobili. W II mnie zawiedli gdyż było znacznie gorsze. Owszem pokazali na końcu coś bardzo istotnego, ale nie było żadnej dobrej walki (w porównaniu z końcówką I sezonu).

Ale już maksymalnie mnie zawiedli tym, że nie było żadnego działania ze strony Asama Miya. Ja nie oczekiwałem dużo lecz cokolwiek, a ponieważ nic nie pokazali muszę uznać to za beznadziejne.

Bez wątpliwości będzie III sezon i mam nadzieję, że wcześniej niż za 2 lata (taka była różnica między I, a II sezonem).

Ogólnie pisząc anime było bardzo dobre. Dużo walk, wszystko ładnie wyglądało, a samo anime było ciekawe lecz pokazali zbyt mało żebym powiedział, że było genialne. Jednak lepsze (na pewno poważniejsze) od Ichiban Ushiro no Daimaou.

Oceniam je 8/10.

Zalety:

- ogólnie ciekawa fabuła anime i sam pomysł
- fajne postacie
- bardzo dobry opening i niektóre rytmy
- ładna kreska i tła

Wady:

- nie było czegoś co by mogło bardziej się wyróżnić jak chociażby znacznie fajniejszej akcji
- znowu brak zakończenia
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 10:24:07 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1915 dnia: Marzec 01, 2011, 12:27:48 am »
I to mają być wady? Właśnie jej totalny egocentryzm powoduje, że to jest tak fajna postać.
Ja wiem czy wady... Zależy jak na to spojrzeć. Po prostu wymieniłem to co mi się w tej postaci nie podoba.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1916 dnia: Marzec 01, 2011, 02:44:46 pm »
Zacząłem sobie przeglądać co to ja właściwie mam na swoim HDD i jak zwykle wbrew wcześniejszym zamierzeniom aby skończyć wreszcie Excel sage (już chyba ponad rok w zawiasach siedzi :biggrin: ) odpaliłem sobie Katanagatari i chyba skończę bo zapowiada się ciekawie.
Słyszałem o tym dość dobre opinie i mam nadzieję iż utrzyma poziom.
W szczególności spodobała mi się kreska i animacja, już chyba nie raz o tym wspominałem ale uwielbiam prostą acz przemyślana kreskę a ta tutaj taka właśnie jest :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 03:04:00 pm wysłana przez wyspa »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1917 dnia: Marzec 02, 2011, 07:41:48 pm »
The Choujo - druga historia którą obejrzałem z z serii Rumic World. Proste anime ale dosyć ciekawie i momentami nawet lekko dziwnie zrobione. Coś w stylu Dirty Pair. Animacja jest strasznie drętwa i niezbyt starannie robiona. Poza tym miałem wersję gdzie jakość dźwięku pozostawiała bardzo wiele do życzenia, szczególnie przy piosenkach, które ledwo co dało się słyszeć zza szumów i trzasków.
ALe wrażenia ogólnie pozytywne jak na tego typu anime.

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1918 dnia: Marzec 02, 2011, 09:02:33 pm »
Skrzydlatego nadrabianie zaległości, część któraś. Chociaż to w zasadzie dość świeże zaległości. Głównie polegałem na http://www.anime-chronicle.pl/2011/01/07/podsumowanie-roku-2010/#more-27587.
 
1. Katanagatari, za które właśnie zabrał się wyspa. Historia sama w sobie przyjemna i prosta, z wykonaniem stanowiącym o sile tego tytułu. Absolutnie cudowna oprawa graficzna i dźwiękowa (z pominięciem openingów i endingów - dla mnie wręcz poniżej średniej), dość symbolicznie poprowadzone walki, co momentami mnie drażniło, biorąc pod uwagę wzorową animację całości, i mnóstwo, mnóstwo dialogów. I o ile w Bakemonogatari mi jakoś pasowały, bo całe anime w mniejszym stopniu opierało się na akcji, o tyle tutaj przyznam, że chodziło mi po głowie momentami "...No, dalej!". Mimo tego jednak, że te drobne zastrzeżenia się pojawiają, to ocenowo musiałbym wystawić 10/10. Bo na taką ocenę zasługują produkcje wspinające się na wyżyny w swoich kategoriach, lśniąc perliście i nie dając się z łatwością przyrównać do innych tytułów. (...fapfapfap)
Spoiler: pokaż
Swoją drogą - kontynuując moje niezadowolenie ze smutnych zakończeń, które wcale nie były potrzebne w animu, tak i tutaj się rozczarowałem. No jajebie, mogło się to wszystko pięknie skończyć, prawda? Y-Y

 
2. Baka to Test to Shoukanjuu. Uch, damn. Seria obwieszczona najlepszą komedią roku na powyższym serwisie zupełnie mnie nie przekonała. Co więcej - nie mogę sobie przypomnieć imienia któregokolwiek z bohaterów, co jest już świadectwem samym w sobie. Nie będę kłamał, że nie parsknąłem w paru momentach śmiechem, ale to też nie przy głównym komediowych gagach a jakichś "randomowych" abstrakcyjnych bzdurkach, dziejących się często w tle. Podsumować mi trudno to anime - niby na odmóżdzenie obejrzeć można, ale gdy przypomnę sobie choćby zwykłe School Rumble, to powyższa seria wydaje mi się być miałkim animu bez charakteru.
 
3. Arakawa Under the Bridge. Ot jakoś przypadkiem wypatrzyłem tę produkcje, tyle tylko, że przy okazji sezonu II. Szybko zatem doszedłem do wniosku, że obejrzeć trzeba na początek pierwszy i zobaczyć z czym mamy do czynienia. Muszę przyznać, że mój nos do tego czym może być anime, mając uprzednio do czynienia jedynie z pojedyńczymi kadrami, mnie nie zawiódł. A to wszystko przez zblazowaną, choć tylko pozornie, Nino, która to od razu dołączyła do mojego panteonu "noitojestfajnapostać" postaci. Całość ogólnie pozytywnie (a i mocno) zakręcona, poprowadzona w lekki, przyjemny sposób i mimo tego, że graficznie anime wygląda na starszy tytuł, to i tak nie zepsuło mi to jakoś odbioru całości. Bardzo fajna seria.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1919 dnia: Marzec 03, 2011, 01:45:52 am »
2. Baka to Test to Shoukanjuu. Uch, damn. Seria obwieszczona najlepszą komedią roku na powyższym serwisie zupełnie mnie nie przekonała. Co więcej - nie mogę sobie przypomnieć imienia któregokolwiek z bohaterów, co jest już świadectwem samym w sobie. Nie będę kłamał, że nie parsknąłem w paru momentach śmiechem, ale to też nie przy głównym komediowych gagach a jakichś "randomowych" abstrakcyjnych bzdurkach, dziejących się często w tle. Podsumować mi trudno to anime - niby na odmóżdzenie obejrzeć można, ale gdy przypomnę sobie choćby zwykłe School Rumble, to powyższa seria wydaje mi się być miałkim animu bez charakteru.
Mam dokładnie te same odczucia. Większość odcinków bez pardonu przewijałem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything