trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1935 dnia: Marzec 06, 2011, 09:08:21 pm »
Obejrzałem High School of the Dead w wersji Blu-Ray. Anime było lepsze niż początkowo sądziłem (choć zapewne komuś się mogło nie podobać).

Strona wizualna była bardzo ładna szczególnie jeśli chodzi o tła (dokładne, szczegółowe) lecz można powiedzieć, że ogólnie kreska była wysokiej jakości. A styl kreski to już zależy od gustu, ale można się do niej przyzwyczaić czyli po jakimś czasie również zaczyna się podobać.

Co do muzyki to nie była zła szczególnie jeśli chodzi o opening i różne piosenki w endingu.

Anime opowiada jakby o końcu świata choć będzie chyba II sezon bo akcja została przerwana.

A ogólnie anime bez wątpienia jest straszne i często bardzo brutalne i krwawe (zapewne +17). Owszem można się przyzwyczaić do tego, ale niektóre sceny nawet później robiły wrażenie. Całe szczęście, że nie zrobili zbyt wzruszającego anime lecz trzeba przyznać, że ogólnie było smutne.

Zapewne w celu zmiany nastroju do anime dodano sporo fanserwisu. Wiadomo, że nie każdy to lubi i mogło by go nie być (a anime by nie straciło na tym), ale skoro był to fajnie.

Anime oceniam 8.5/10 gdyż nie było praktycznie żadnych wyjaśnień fabularnych.

Dwa fajne obrazki. Jeden przedstawiający fajną scenkę z udziałem bohaterów, a drugi tło.

http://img293.imagevenue.com/img.php?image=445599703_high_122_542lo.jpg

http://img34.imagevenue.com/img.php?image=445670890_mpc_hc2011_03_0619_31_14_42_122_596lo.jpg


Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1936 dnia: Marzec 06, 2011, 11:17:50 pm »
Teraz taka zmiana klimatu? Impossible, ludzie by ich za to zjedli, z czego SHAFT doskonale zdaje sobie sprawę.

Zapewne, choć mam pewien żal iż
Spoiler: pokaż
zabili Mami po dwóch odcinkach w sumie, a naprawdę lubiłem ta postać, no i korzystała z broni palnej. Zresztą jej pokaz w ostatniej walce był wielki jak dla mnie, fajnie to nakręcili.


Aha pytanko, też mieliście jakieś reklamy w środku odcinka, bo mam ciągle jakies morning rescue, albo inne sprjaty. Nie żebym marudził, bo nawet pojawia mi się banan na twarzy jak je widzę, ale mimo wszystko, trochę przerywają oglądalność.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1937 dnia: Marzec 06, 2011, 11:21:52 pm »
Widzę, że już Strike Witches 2  jest w całości na BD więc teraz to obejrzę po bardzo dobrym (choć dosyć smutnym) anime akcji z fanserwisem jakim było High School Of The Dead.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1938 dnia: Marzec 06, 2011, 11:34:27 pm »
Uwaga dla wszystkich którzy planują oglądać Madokę: spoilers ahead, nie klikać bezmyślnie.
Aha pytanko, też mieliście jakieś reklamy w środku odcinka, bo mam ciągle jakies morning rescue, albo inne sprjaty. Nie żebym marudził, bo nawet pojawia mi się banan na twarzy jak je widzę, ale mimo wszystko, trochę przerywają oglądalność.
http://danbooru.donmai.us/post/show/867155/awesome_face-charlotte_-madoka_magica-gun-kaname_m
http://danbooru.donmai.us/post/show/865434/akemi_homura-akenoin-black_hair-bottle-hairband-ju

Starczy za odpowiedź? :D Ta reklama już dorobiła się statusu kultowej.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1939 dnia: Marzec 07, 2011, 12:20:07 am »
Starczy za odpowiedź? :biggrin:


Hahaha, zabiłem mnie, popłakałem się ze śmiechu...  :lol: :biggrin: Myślę że ta odpowiedź przerosła moje oczekiwania. xD Chyba ten pierwszy wstawię sobie na tapetę
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1940 dnia: Marzec 07, 2011, 01:25:50 am »
Cieszę się że ci się podobało, poszukaj sobie także innych, bo to nie wszystko co Morning Rescue ma do zaoferowania zarówno tobie, jak i bohaterkom serii.
A tak z innej beczki, nadal oglądam Oniichan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne. Wiele rzeczy już w życiu widziałem, w tym i wiele zboczonych animców. Ale muszę przyznać, że ten tytuł bije na głowę chyba absolutnie wszystkie tego typu produkcje. Każde, nawet najwymyślniejsze gusta znajdą tutaj zaspokojenie. To nie jest tak że wciskano fanserwis do scen, tutaj fabuła jest prowadzona tylko i wyłącznie z myślą o pokazaniu kolejnego fetyszu. Tytuł w sam raz dla totalnie niewyżytych zboli, nawet nie trzeba szukać scen nadających się do fappingu. Po prostu super - zarchiwizowanie odcenzurowanej wersji BD będzie jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobię po kupieniu nowego kompa. :D
Level E z kolei podobał mi się już po pierwszym odcinku. Zabrałem się nadrabianie zaległych epów. Mija ledwo minuta drugiego, a ja już turlam się po dywanie. Kto życzy sobie porządnego, soczystego humoru bez majtek i cycków, powinien sięgnąć po ten tytuł. Tym bardziej że można sobie w nim posłuchać boskiego głosu Koyasu Takehito, mrrrau.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 03:08:32 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1941 dnia: Marzec 07, 2011, 09:46:25 am »
Widzę, że jakoś nie ma tu osób oglądających wersje BD. Każdy tu ogląda tylko nowości i to mniejsza czy z cenzurą czy bez. To chyba ja się wyróżniam pod tym względem.

26 kwietnia ma wyjść OAD High School of the Dead. Wolał bym bardziej II sezon, ale to chyba za wcześnie na to. Anime było na pewno oryginalne gdyż czegoś takiego jeszcze nie widziałem. I już wiadomo czemu było tak ładne graficznie. Przecież to Madhouse.

A jeszcze parę słów co do bohaterek (nie tylko w tym anime).

Ja bym mógł powiedzieć tyle, że nie lubię (ale to ogólnie w anime) zbyt agresywnych postaci (chociażby dziewczyn), które denerwują się (obrażają, biją) z byle powodu. Chociażby dlatego często irytująca bywała Takagi Saya (może nie najgorsza, ale średnia tsundere).

Natomiast Miyamoto Rei była fajna (i ładna) gdyż lubię takie zmienne postacie. Wydawała się raz taka delikatna (I odcinek), a kiedy indziej znacznie brutalniejsza od innych.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=16779

http://img293.imagevenue.com/img.php?image=445599703_high_122_542lo.jpg


Z Maresato Alice nie było żadnego fanserwisu.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=17781

Jednak mnie to nie dziwi gdyż w anime unikają fanserwisu z takimi postaciami. W Sekirei było tak samo z Kusano.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=11497

W Seikon no Qwaser też niewiele pokazali z Katyą (choć była raczej starsza) w porównaniu do dziewczyn z tamtych anime.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=11296

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1942 dnia: Marzec 07, 2011, 11:58:40 am »
Cieszę się że ci się podobało, poszukaj sobie także innych, bo to nie wszystko co Morning Rescue ma do zaoferowania zarówno tobie, jak i bohaterkom serii.
Nie omieszkam. Cały dzień dziś siedzę i co chwila przypomina mi się ta melodyjka z morning rescue... to uzależnia. A tak po za tym to zabrałem mp3 do roboty i mogę nareszcie posłuchać czegoś innego jak radio.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1943 dnia: Marzec 07, 2011, 07:52:39 pm »
Teraz taka zmiana klimatu? Impossible, ludzie by ich za to zjedli, z czego SHAFT doskonale zdaje sobie sprawę.
Szczerze? Myślę że opadłaby mi szczęka, gdyby tak np. w ostatnim epie
Spoiler: pokaż
dla odmiany stało się coś naprawdę pozytywnego, np. "odkręciliby" Sayakę
. A naprawdę lubię być zaskakiwany :smile:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1944 dnia: Marzec 08, 2011, 12:59:56 am »
Wiesz co, ja wymyśliłem nawet coś lepszego od czego opadłaby mi szczęka. A potem przypomniałem sobie że to SHAFT i... normalnie boję się ostatniego odcinka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1945 dnia: Marzec 09, 2011, 09:15:11 pm »
Obejrzałem wczoraj Strike Witches 2 w wersji BD.

Jak komuś spodobał się I sezon to ten również mu się spodoba gdyż anime nie ma co ukrywać jest podobne. Poza tym  bierze pomysły z Evangeliona (oczywiście wykonanie nie tej klasy i powagi co w NGE). Szkoda tylko, że ten wróg się dostosowuje do poszczególnych Witch, a nie odwrotnie (również tak było w I sezonie). Ogólnie walki z wrogiem jak i cała fabuła to nie jest mocna strona tego anime, a szkoda gdyż lepsza fabuła i walki by nie zaszkodziły.

Co do samych postaci to oczywiście wszystkie są bardzo fajne i ciężko jakąś nie polubić. Nawet było latanie na tym co niegdyś najczęściej używały wiedźmy. Strona wizualna była bardzo ładna i dotyczy to zarówno tła jak i postaci. Opening również świetny.

A odnośnie fanserwisu.

Anime zdecydowanie się wyróżnia (zresztą I sezon także) gdyż bohaterki mają małe (normalne) piersi. Tylko jedna ma trochę większe, ale w porównaniu do chociażby takiego High School of the Dead i tak są małe.

Nie wiem jaka była cenzura w wersji TV, ale na BD nie ma żadnej cenzury piersi, a nawet pokazują więcej (i to wszystkie dziewczyny).
Nie ma co ukrywać, ale w tym anime występuje fanserwis z loli (ale są tylko same dziewczyny) więc jak ktoś tego nie lubi...

Oceniam anime 7.5/10 gdyż nie postarali się odnośnie fabuły i walk. Jest chyba szansa na III sezon.

http://img213.imagevenue.com/img.php?image=704255295_sw_122_1108lo.jpg
     

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2011, 09:22:10 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1946 dnia: Marzec 09, 2011, 09:34:02 pm »
Całkiem zapomniałem o tym anime.
Ale też intetesuje mnie czy w tv była cenzura bo nie mam ochoty zapychać dysku  wersją BD.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1947 dnia: Marzec 09, 2011, 09:49:12 pm »
Była cenzura, i to jaka. A co do wersji BD - wczoraj grupka eggfux wydała to w jakości DVD, czyli rozdzielczości 852x480. Całość, razem z 12 creditlessowymi endami i 2 creditlessowymi opami waży tylko 2,13 GB i dokładnie w tym momencie się wypala razem z końcówką Rancza. :biggrin: Polecam ci zainteresować się tym, póki jeszcze seedują - torrenty z rzeczami w SD padają niestety bardzo szybko od ich pojawienia się.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1948 dnia: Marzec 09, 2011, 09:56:01 pm »
Ale też intetesuje mnie czy w tv była cenzura bo nie mam ochoty zapychać dysku  wersją BD.
Zawsze możesz obejrzeć i usunąć. Niektórzy tak robią.

Ja miałem wersję BD grupy Coalgirls i odcinki zajmowały bardzo dużo gdyż od 700 do 900 MB na epizod.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1949 dnia: Marzec 09, 2011, 10:05:16 pm »
Taa. Kiedyś weszły cyfrowe anime i płyty CD z oszałamiającą ilością miejsca 700 MB (początkowo nawet tylko 650). Na jedną płytę mieściły się 2-3 divixowe odcinki w formacie avi. Kiedy pojawiły się DVD ze swoim 4,37 GB, wreszcie można było zacząć mieścić całą serię na jednej płycie. A teraz historia zatoczyła koło i mamy powrót do początku: odcinki w HD ważą w okolicach 1 GB i znowu mieszczą się po 4 na płytkę. Tak coś czuję że nawet jak zmienię sprzęt, to nadal będę sięgał po 480p, albo w najgorszym wypadku 720p, jeśli tylko będzie do wyboru.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything