trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1980 dnia: Marzec 23, 2011, 04:31:24 pm »
Akurat Madoka jest tym samym dla magical girls czym anty-westerny były dla westernów.Jeśli nie lubisz magical girl to Madoka jest czymś dla ciebie.Konwencja gatunku wywrócona do góry nogami.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1981 dnia: Marzec 23, 2011, 05:03:54 pm »
Może wpiszę do tych serii na kiedyś jak Aoi, Moryo no Hako.......

Z braku laku Tayutama -Kiss on my Deity siedzi na ekranie. Odpadłem.

Nie moge znależć subsów do Moonlight mile sezon 2, ani online watching  Mugen No Ryvius. Moje stronki znowu zdezaktualizowały.
 
Czy Gundamy można oglądać chaotycznie
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 05:42:01 pm wysłana przez Caladan »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1982 dnia: Marzec 23, 2011, 06:01:36 pm »
.
Z braku laku Tayutama -Kiss on my Deity siedzi na ekranie. Odpadłem.
Co chwilę odpadasz jak widzę.

Tayutama to było fajne anime (sympatyczne postacie, fabuła i ładna kreska). Zapewne większość nowości co widziałeś również były fajne choć na razie nie oglądałem tych anime więc ciebie nie skomentuję.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1983 dnia: Marzec 23, 2011, 06:28:46 pm »
Z braku laku Tayutama -Kiss on my Deity siedzi na ekranie. Odpadłem.

Nie dziwię się.

A co do Madoki to nie bluźnij tylko oglądaj : )

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1984 dnia: Marzec 23, 2011, 08:22:25 pm »
Czy Gundamy można oglądać chaotycznie

W pewnym sensie. Tzn. istnieje kilka niepowiązanych ze sobą tzw. uniwersów, które możesz oglądać w dowolnej kolejności. Jednak uniwersa te mogą mieć od kilku do ~dziesięciu serii/OAV, a te wypada oglądać w odpowiedniej kolejności. Co ważne - kolejność chronologiczna (wydawania) nie jest odpowiednia do oglądania.
I'd like to be a tree

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1985 dnia: Marzec 23, 2011, 08:36:25 pm »
Akurat Madoka jest tym samym dla magical girls czym anty-westerny były dla westernów.Jeśli nie lubisz magical girl to Madoka jest czymś dla ciebie.Konwencja gatunku wywrócona do góry nogami.
Oj tam, oj tam, spora przesada.
Madoka jest po prostu tym, czym mogłyby być prawie każde magical girls, gdyby nie dwa małe "drobiazgi" które to najczęściej uniemożliwiają:
- pierwotną docelową grupą tychże *zazwyczaj* są niezbyt dorosłe dziewczynki (w szczególności gdy źródłem są właśnie takie mangi)
- naciski na polityczną poprawność, najgorsze ze strony sponsorów
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1986 dnia: Marzec 23, 2011, 08:56:50 pm »
Co chwilę odpadasz jak widzę.

Tayutama to było fajne anime (sympatyczne postacie, fabuła i ładna kreska). Zapewne większość nowości co widziałeś również były fajne choć na razie nie oglądałem tych anime więc ciebie nie skomentuję.

Myślałem, że będzie podobne do Kannagi, któe uważam za sympatyczne anime, ale jakoś już na samym początku zobaczyłem młot bojowy......

Offline Hunter Killer

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1987 dnia: Marzec 23, 2011, 09:18:25 pm »
Caladan, podobnie jak Ty nie cierpię magical girls, ale za namową Wilka (który również nie przepada za magicznymi laskami), zaryzykowałem i teraz nie żałują. Nareszcie ukazano jak takie coś powinno wyglądać, nie ma biegania w imię miłości i wolności. Laski walczą, miedzy sobą, mają gdzieś ratowanie świata, na rzecz swoich własnych celów.
Polecam, a po pierwszych 3 odcinkach zapewne będziesz chciał więcej.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1988 dnia: Marzec 23, 2011, 09:25:38 pm »
Magical girls nie musi być takie jak Madoka żeby się spodobało. Po prostu nie lubię zbyt schematycznych anime (czyli wróg na odcinek). A poza tym jak widzę w anime jakieś parodie to w 90 procentach przypadków będzie to gniot.

A ogólnie dodawanie do słodkich anime bardzo brutalnych scen jest czymś świetnym (np w Elfen Lied i Higurashi).

Najlepszy jest taki silny kontrast w anime pomiędzy słodkością, a brutalnością.



Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1989 dnia: Marzec 23, 2011, 10:50:08 pm »
Trochę przesadzacie z tymi zachwytami nad Madoką moim zdaniem. Jest to dosyć ciekawa seria ale wcale nie taka oryginalna. Po prostu wybija się z całej masy coraz bardziej podobnych do siebie tytułów. Co niestety  świadczy o coraz słabszej kondycji rynku anime w Japonii.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1990 dnia: Marzec 23, 2011, 11:08:59 pm »
Też mnie trochę bawią nieomal peany pochwalne na cześć tej serii, które kilka osób wypisuje na Anime-Chronicle. Seria jest dobra, na pewno oryginalna, wciągająca i trzymająca w napięciu, ale ósmy cud świata to nie jest. No, w każdym razie na moją listę przebojów się nie wdarła - wciąż będę wolał wrócić sobie do choćby takiego Rozen Maiden czy Zakuro. Nie wiem dlaczego, ale taką Shinku czy Zakuro pokochałem bezgranicznie, podczas gdy do bohaterek z Madoki przez cały czas czuję dystans. I to zazwyczaj właśnie ten dystans do postaci nie pozwala mi obwołać czegoś moim personalnym hitem.

Z obecnych serii jedynie Level E podoba mi się. Jest zrobione pomysłem i jajem.
Odniosłem wrażenie, że im dalej tym gorzej i mniej śmiesznie. Ale wciąż jest spoko.

Cytuj
Freezing są jedynie dla obejrzenia wiadomo czego. Podobne podtym wzgledem do Ikkitousen. Najbardziej ciekawi mnie potrzeba tychże dziewcząt podtrzymania hierarchii swojej.
W końcu sobie odpuściłem.

Cytuj
Onicchan... brzydkie i głupie.
Ale za to ile fetyszy naraz. Jak dla mnie jedna z najlepszych trzech serii sezonu.

Cytuj
Hourou Musuko- wszystko było piękne, ale problemy tych bohaterów nie trafiają do mnie. Najwyrażniej jestem za mało wrażliwy, albo tolerancyjny. Mam problemy w oglądaniu takich serii. Może kiedyś do tego wrócę.
Mnie po prostu znudziło.

Cytuj
IS: Infinite Stratos- Za mało walk, za duży harem. Głosuje na Francję.
A tu akurat mam odwrotnie: wyciąć (zieeew) walki i poświęcić ten czas na więcej haremu. Wszystkie laseczki są po prostu bezbłędne w swoich zalotach.

Cytuj
Kore wa Zombie Desu ka?- Początek miała seria najlepszy ze wszystkich, ale tym dalej tym mniej zachwycająco. Niektóre rzeczy zaczęły nudzić.
Oj tak. A szkoda, bo mogło być fajnie - pomysł był niebanalny.

Cytuj
Gosick- zagadki są dziecinne i zbyt oczywiste. Odpadłem szybko.
Oglądałeś to dla zagadek? Przeca to się ogląda dla głównej bohaterki.

Cytuj
Fractale- Taka gorsza kalka Ghibli.
A mnie się właśnie podoba bardziej niż niektóre produkcje od Ghibli. Nie moralizuje na siłę i nie bije z niego totalna prorodzinność.

Cytuj
Yumekui- Rónież nie zachwyciło po pierwszym odcinku.
Im dalej tym (trochę) lepiej, ale nie mam żadnych obiekcji żeby sobie to oglądać na fast forwardzie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 11:16:36 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Caladan

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1991 dnia: Marzec 24, 2011, 10:08:01 am »
Infinite stratos- Gdyby  zrobiliby pół na pół byłaby całkiem niezła seria. Te kobietki haremowe podczas walk myślą, a jest to rzadkość. Dobra mogliby się pozbyć tej Angielki, która mnie irytuje.

Onicchan..... Jak chodzi o fetysze  wolę już MM!. Było głupie, ale sympatyczne.

Fractale- bohaterowie i cała fabuła jest bezkształtna. Do przygodówek typu Eureka, Xam'd: Lost Memories, Last Exile, Noein: Mou Hitori no Kimi e , Ima, Soko ni Iru Boku nie umywa się. Ten animiec świadczy o słabości obecnego rynku anime.

Yumekui - Może dam szansę.

Gosick- Mam przesyt lolitek. Dla otoczenia byłbym skłonny spróbować obejrzeć.;)


Macie jakieś pewniaki na wiosnę, które wiecie , że będą dobre o ile nie skopią  jak Blade of Immortal, lub Dance in the Vampire Bund.?



Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1992 dnia: Marzec 24, 2011, 01:33:19 pm »
Oj tam, oj tam, spora przesada.
Madoka jest po prostu tym, czym mogłyby być prawie każde magical girls, gdyby nie dwa małe "drobiazgi" które to najczęściej uniemożliwiają:
- pierwotną docelową grupą tychże *zazwyczaj* są niezbyt dorosłe dziewczynki (w szczególności gdy źródłem są właśnie takie mangi)
- naciski na polityczną poprawność, najgorsze ze strony sponsorów
Właśnie,mogłyby by być.Ale, z wyżej wymienionych wymienionych powodów, nie są.Madoka jest i dlatego będę nadal twierdził ze wywraca konwencje gatunku do góry nogami.Wystarczy poczytać "pochlebne" komentarze  fanów magical girls na temat trzeciego odcinka by się przekonać jak ma się ta seria do kanonu gatunku.

Trochę przesadzacie z tymi zachwytami nad Madoką moim zdaniem.
Po pierwszych 7 odcinkach uważałem podobnie.Ponad przeciętna seria ale nic więcej.Gdyby nie ogromna ilość skrajnie pozytywnych komentarzy z różnych stron pewnie nie oglądał bym dalej.Jednak po odcinkach 8-10 próba przekonania mnie ze Madoka nie jest czymś wybitnym ma mniej więcej takie same szanse powodzenia jak próba przekonania Tenchiego by dał sobie spokój z fanserwisowymi anime.Mroki w których tonie ta seria są niemal esencją tego czego ja przez długi czas szukałem.   

 
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 01:37:14 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1993 dnia: Marzec 24, 2011, 09:42:14 pm »
Onicchan..... Jak chodzi o fetysze  wolę już MM!. Było głupie, ale sympatyczne.
Wkurzał mnie główny bohater. W Onii-chanie mamy znającego swój fach zbola-smakosza, tam mieliśmy masochistę. Definitywnie bliżej mi do tego pierwszego archetypu.

Cytuj
Fractale- bohaterowie i cała fabuła jest bezkształtna. Do przygodówek typu Eureka, Xam'd: Lost Memories, Last Exile, Noein: Mou Hitori no Kimi e , Ima, Soko ni Iru Boku nie umywa się. Ten animiec świadczy o słabości obecnego rynku anime.
Nie widziałem żadnego z tych tytułów, może dlatego Fractale bardzo mi się podoba. A co słabego rynku, zależy od punktu widzenia - ja tam co sezon mam zawsze za dużo do oglądania. Umiejętność przystosowania się to straszna sprawa.

Właśnie,mogłyby by być.Ale, z wyżej wymienionych wymienionych powodów, nie są.Madoka jest i dlatego będę nadal twierdził ze wywraca konwencje gatunku do góry nogami.Wystarczy poczytać "pochlebne" komentarze  fanów magical girls na temat trzeciego odcinka by się przekonać jak ma się ta seria do kanonu gatunku.
Tak na wszelki wypadek: jeżeli piłeś do mnie, to pamiętaj że się nawróciłem. :)

Cytuj
Mroki w których tonie ta seria są niemal esencją tego czego ja przez długi czas szukałem.
O, takie podejście też mnie trochę bawi. Seria i owszem, jest raczej ponura, ale żadnego głębokiego mroku w którym można się utopić osobiście tam nie zauważam. No ale zależy jakie kto ma podejście - dla mnie mroczne jak szlag są obydwie, wspomniane gdzieś powyżej, serie Rozen Maiden.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 09:45:37 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #1994 dnia: Marzec 25, 2011, 05:44:03 am »
Tak na wszelki wypadek: jeżeli piłeś do mnie, to pamiętaj że się nawróciłem. :)
Nie,nie chodziło mi o ciebie.Gdybyś widział kilka  komentarzy amerykańskich fanów jakie kiedyś czytałem na,jeśli mnie pamięć nie myli, Youtube... na tym tle ty właściwie nie powiedziałeś o tej serii nigdy nic złego.
O, takie podejście też mnie trochę bawi. Seria i owszem, jest raczej ponura, ale żadnego głębokiego mroku w którym można się utopić osobiście tam nie zauważam. No ale zależy jakie kto ma podejście - dla mnie mroczne jak szlag są obydwie, wspomniane gdzieś powyżej, serie Rozen Maiden.
Mi właśnie o taki rodzaj mroku chodzi.Klimat  ponury ale nie do przesady.Podawany z umiarem ale stopniowo coraz więcej.Jednak nie na tyle by popaść w skrajności.Cały czas na końcu ciemnego tunelu widać światło.Madoka niemal idealnie trafia w moje gusta pod tym względem.A co do Rozen Maiden to też uważam ze potrafiło być mroczne.Suigintou między innymi za swoją mroczność trafiła na moją listę ulubionych postaci.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"