trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2040 dnia: Kwiecień 10, 2011, 04:05:08 pm »
obydwa odcinki polecą razem pod rząd - więc tym razem nie będzie możliwości rozkoszowania się cliffhangerem oraz dzielenia każdego włosa fabuły na czworo z kilometrowymi spekulacjami co do zakończenia włącznie.
Że będą dwa na raz to akurat zaleta.
Jak dla mnie takie spekulacje co do jakiegoś zakończenia i analizowanie na bieżąco każdego odcinka w trakcie emisji nie mają sensu. Widziałem już na anidb terminy emisji (22 kwietnia) więc wreszcie będę mógł zacząć oglądać to anime.
Nie wyobrażam sobie popsuć klimatu oglądając pojedynczo odcinki. Widocznie wiele osób jednak tak lubi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 04:10:07 pm wysłana przez anfan »

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2041 dnia: Kwiecień 10, 2011, 04:06:34 pm »
Cytuj
Widocznie wiele jednak tak lubi.

Ja tak bardzo lubię.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2042 dnia: Kwiecień 10, 2011, 04:12:15 pm »
Jezdem mazohistą i lubię się katować, nie męcząc się oglądaniem kilkunastu ep na dzień.

A teraz powolutku kończę Soul Takera, zaczynam Kino no Tabi i wznawiam (gdzieś na środku) oglądanie Gintamy.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2043 dnia: Kwiecień 10, 2011, 04:16:03 pm »
Jezdem mazohistą i lubię się katować, nie męcząc się oglądaniem kilkunastu ep na dzień.
Lepiej trochę poświęcić czasu na anime niż co chwilę rozbijać fabułę i klimat gdyż oglądanie po jednym odcinku właśnie tak działa.

Zresztą jeśli oglądasz anime siedząc na zwykłym krześle (lub czymś niewygodnym) to nic dziwnego, że się męczysz.

Ja już od dawna mam bezprzewodowy pilot do komputera więc coś takiego jak myszka i klawiatura zarówno do oglądania filmów, zdjęć mi niepotrzebne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 04:19:19 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2044 dnia: Kwiecień 10, 2011, 05:37:55 pm »
.Aż nie wierzę, że dopiero teraz to po raz pierwszy oglądasz. Już wiele lat temu oglądałem to anime i to jeszcze z polskim hardubem.
Nie wiem jak teraz bym do tego pochodził, ale prawdopodobnie i tak wzruszyło by mnie niesamowicie. Powiedzieć, że to anime było trochę wzruszające to tak samo jakby powiedzieć, że anime to chińskie bajki.

Nie mówiłem że jest trochę wzruszające... :smile:
Ogólnie Saikano po seansie uważam za serie bardzo dobra, ale jednak o niewykorzystanym potencjale... gdyby miało to więcej epków tak aby można było rozwinąć wątki postaci pobocznych które były dość ciekawe, szczególnie patrząc na ich relacje z głównymi bohaterami to byłoby super.
Spoiler: pokaż
Szczególnie ciekawe były romanse głównych postaci z nauczycielką czy jej mężem które niestety zostały przedstawione dość zdawkowo, zaledwie w kilku scenach

Ale na szczęście wątek głównych bohaterów został przedstawiony dobrze, i myślę iż mimo nachalnej czasami huśtawki emocjonalnej, patrząc na ich wiek i ogólną sytuację twórcy na prawdę dobrze to oddali.
A faktem jest że akurat taki miks wojny, dramy, romansu i sci fi to właśnie to co wysepy lubią najbardziej :smile: 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2011, 05:41:12 pm wysłana przez wyspa »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2045 dnia: Kwiecień 10, 2011, 07:21:18 pm »
Bo, anfanie, jestem fanem, a nie fanatykiem. Oglądanie animu to rozrywka, a nie droga życia. Na długiej liście 'Na co wydam kilka stówek' jakiekolwiek 'uprzyjemnienie' oglądania animu zajmuje jedno z ostatnich miejsc.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2046 dnia: Kwiecień 10, 2011, 07:40:16 pm »
Mocno to napisałeś, ale w sumie ciężko się nie zgodzić. Kupowanie monitorów jak okno, wygodnej kanapy, urządzeń którymi będę mógł to wszystko obsługiwać z daleka, może jakiegoś specjalnego kontrolera do gier... Przecież to wszystko tylko rozrywka. Gdybym miał się tym zajmować zawodowo i brać za to kasę, wtedy musiałbym mieć porządne narzędzia. Jasne, od czasu do czasu potrzebny jest mały upgrade sprzętu, żeby nie zostać w tyle. Ale składanie go pod jeden konkretny cel też uważam za lekką przesadę. Lepiej spotkać się z kumplami i iść sobie popić do knajpy za tę kasę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2047 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:30:02 pm »
Obejrzałem Yosuga no Sora, ale tego bym się nie spodziewał. Z Sorą było 10 razy więcej erotyki niż z innymi dziewczynami.

A tak w ogóle to wyglądało jakby Sora i Haruka
Spoiler: pokaż
umarli w ostatnim odcinku. Dziwne to było ponieważ pokazali, że tonęli, a potem nagle z niewiadomych przyczyn znaleźli się na brzegu. Żadnych wyjaśnień nie było.
Wie ktoś o co w tym chodzi ?

A pisząc ogólnie anime było wyjątkowo oryginalne jak na ekranizację VN eroge. Oczywiście, że w grze seks był pokazywany dokładnie. Choć jakby porównać galerię CG z gry to co ciekawe można bez problemu zauważyć te same scenki co były w anime lecz po prostu bez cenzury (nie licząc mozaiki).

Anime nie było nudne choć nie powiem, że zdecydowanie najbardziej podobał mi się wątek Sory. Inne może były trochę płytsze, ale i tak dobrze się je oglądało. Najładniejsza z tych dziewczyn to była Akira. Owszem Sora też była piękna choć nie lubię incestu.

I warto wspomnieć o tych genialnych scenach jak inne pary zostały przyłapane podczas seksu. Szczególnie jak Sora zobaczyła w intymnej sytuacji
Spoiler: pokaż
Kasugano Haruka i Yorihime Nao. Otwiera drzwi i się na nich patrzy :)

Albo przy końcu anime jak
Spoiler: pokaż
koleżanki z klasy zobaczyły w ekstazie Harukę i Sorę.


Zalety:
- bardzo oryginalna ekranizacja randkowej VN (znacznie lepsza niż w przypadku Amagami)
- rewelacyjnie pokazano te drobne różnice decydujące o wyborze dziewczyny przez głównego bohatera (mała zmiana, a już wątek idzie w inną stronę). Chociażby fajnie można porównać oglądając anime różnice między wątkami Amatsume Akira i Migiwa Kazuha, a Yorihime Nao i Kasugano Sora. Jak w danym momencie bohater inaczej się zachował (lub jakaś bohaterka) to już mogło wszystko zmierzać do wyboru innej dziewczyny. I co ważne nie cofali się od początku (jak w tym Amagami) lecz tylko od danego momentu gdzie zaszła jakaś zmiana.
- bardzo ładny OP i endingi (szczególnie ten pierwszy)

Wady:
- scenki ero z dwoma pierwszymi dziewczynami mogły być lepiej zrobione
- chwilami mało logiczne zachowania

Na obrazku Sora z gry:

http://img45.imagevenue.com/img.php?image=466225930_EA06b_122_405lo.JPG

I jeszcze scenka ero między Migiwa Kazuha, a Haruką.

http://img277.imagevenue.com/img.php?image=467407415_ED16a_122_196lo.JPG
     
Oceniam anime 8/10.
     

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2048 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:35:58 pm »
A tak w ogóle to wyglądało jakby Sora i Haruka
Spoiler: pokaż
umarli w ostatnim odcinku. Dziwne to było ponieważ pokazali, że tonęli, a potem nagle z niewiadomych przyczyn znaleźli się na brzegu. Żadnych wyjaśnień nie było.
Wie ktoś o co w tym chodzi ?
Hmmm, o to że to tylko kolejne animu? Powiem szczerze że też mnie to zdziwiło, ale nawet nie chciało mi się zastanawiać nad tym faktem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2049 dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:43:32 pm »
Hmmm, o to że to tylko kolejne animu? Powiem szczerze że też mnie to zdziwiło, ale nawet nie chciało mi się zastanawiać nad tym faktem.
A ja właśnie bardzo nie lubię w anime niedopowiedzeń. Dlatego II sezon Higurashi bardziej mi się spodobał niż I (gdyż wszystko wyjaśnili).

Ale może jest jakieś logiczne wyjaśnienie.

PS:

Jakby ktoś nie wiedział anime było ekranizacją VN Yosuga no Sora .
Ale jest również Haruka na Sora (to fandisk Yosuga no Sora). I co ciekawe tam również będą scenki ero z Kuranaga Kozue (czyli ta przewodnicząca klasy) i także z Ifukube Yahiro.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19428
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19429


Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2050 dnia: Kwiecień 10, 2011, 10:03:41 pm »
I warto wspomnieć o tych genialnych scenach jak inne pary zostały przyłapane podczas seksu. Szczególnie jak Sora zobaczyła w intymnej sytuacji
Spoiler: pokaż
Kasugano Haruka i Yorihime Nao. Otwiera drzwi i się na nich patrzy :smile:

Albo przy końcu anime jak
Spoiler: pokaż
koleżanki z klasy zobaczyły w ekstazie Harukę i Sorę.

Tu się zgadzam. Może nie genialne ale bardzo fajne scenki.
Wie ktoś o co w tym chodzi
Przecież wyjaśnione jest w drugim endingu  :lol:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2051 dnia: Kwiecień 10, 2011, 10:12:28 pm »
Przecież wyjaśnione jest w drugim endingu
Nic nie było wyjaśnione. Żartujesz sobie z poważnych rzeczy.

PS:

Zaczynam oglądać II sezon Index. Pierwszy średnio był dobry (Railgun znacznie lepiej się oglądało). Zobaczymy jaki będzie II sezon.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2052 dnia: Kwiecień 10, 2011, 10:17:02 pm »
No i widzisz Ganossa, po co ci to było? Nie żartuj sobie z animu, bo to very serious business jest.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2053 dnia: Kwiecień 11, 2011, 06:20:00 pm »
I odcinek Index 2 - dosyć przeciętny, ale może być
II odcinek - tak rewelacyjnego fanserwisu z lolitkami się nie spodziewałem. To było genialne.


PS:

Już wiem czemu I sezon Index był gorszy od Railgun.

Obejrzałem 8 odcinków Index 2 i jego poziom zbliża się coraz bardziej do dna. Robią w tym anime coś najgłupszego jak się tylko da, a mianowicie wątki trwają po 3-4 odcinki i później jakby wszystko zaczynało się od nowa. Po prostu nienawidzę czegoś takiego. Psuje to mi bardzo oglądanie tego anime.

Ten wątek o zakonnicach był świetny lecz następny już słabszy (w I sezonie Index również pierwszy wątek był najlepszy). Niestety jeśli do końca będzie tak samo i/lub nie wydarzy się coś bardzo ciekawego to anime będzie shitem takim jak I sezon albo jeszcze większym.

Railgun miało ładnie poprowadzone dwa wątki (raczej ten I bo od połowy było dużo wypełniaczy-lecz i tak były lepsze niż to co pokazują w Index 2) i nie było takiego beznadziejnego przerywania klimatu. Poza tym postacie były sympatyczniejsze.

I taka ciekawostka. W Index 2 powstał nowy fetysz, a mianowicie jest nim bicie ładnych dziewczyn pięścią po twarzy (jednak nie traktuję tego jak wadę anime).

Oglądam dalej to anime, ale coraz bardziej mam tego dosyć.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 02:16:55 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2054 dnia: Kwiecień 12, 2011, 09:56:45 pm »
Level E na półmetku. Rozbrajający baka księciunio. Aż żal serce ściska gdy się patrzy na jego ochroniarzy. Oglądając człowiek trzyma kciuki żeby Kraftowi trafiła się okazja do obicia gęby księciuniowi.
Bardzo fajne.

I taka ciekawostka. W Index 2 powstał nowy fetysz, a mianowicie jest nim bicie ładnych dziewczyn pięścią po twarzy (jednak nie traktuję tego jak wadę anime).
Chyba dopiero początkujesz w temacie japońskich fetyszy co?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.