trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2100 dnia: Maj 02, 2011, 08:32:32 pm »
Kiedyś trochę oglądałem Kimagure Orange Road, ale nędzne to było. Żadnych ciekawych postaci.

Klimat jakiś dziwaczny i nudny, a początkowo liczyłem na fajny, normalny romans.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2101 dnia: Maj 02, 2011, 08:36:50 pm »
Pfffff. Madoka to najlepsza żeńska bohaterka w anime jaka kiedykolwiek została stworzona. Żadne tsundere-taigi, shany, kej-ony czy czy inne loli nie mają szans się z nią równać. A KOR, przez to że bardzo stary i pod kilkoma względami cokolwiek wręcz archaiczny, stał się anime dla prawdziwych koneserów, a nie niedzielnych oglądaczy. I za to też go uwielbiam. Romans wygląda dokładnie tak jak trzeba - buduje się pomalutku. Gdyby nie nietypowe zdolności głównego bohatera, można by powiedzieć że cała sytuacja mogła by wydarzyć się naprawdę, tak właśnie powinno to wyglądać w prawdziwym życiu.
Zresztą co ja ci będę tłumaczył, ty oglądasz wyłącznie anime który powstały po 2000 roku, do czego zresztą sam się kiedyś przyznałeś.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 08:41:41 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2102 dnia: Maj 02, 2011, 08:37:47 pm »
I ma GENIALNĄ muzykę.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2103 dnia: Maj 02, 2011, 08:41:23 pm »
Pfffff. Madoka to najlepsza żeńska bohaterka w anime jaka kiedykolwiek została stworzona. Żadne tsundere-taigi, shany, kej-ony czy czy inne loli nie mają szans się z nią równać.
Masz poczucie humoru jak widzę :)

Choć jak ktoś ciebie nie zna to pomyśli że piszesz na serio.
Zresztą co ja ci będę tłumaczył, ty oglądasz wyłącznie anime który powstały po 2000 roku, do czego zresztą sam się kiedyś przyznałeś.
To nieprawda. Oglądałem bardzo wiele anime sprzed 2000 roku.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2104 dnia: Maj 02, 2011, 08:42:35 pm »
Piszę jak najbardziej na serio.

I ma GENIALNĄ muzykę.
I ma GENIALNĄ muzykę.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Van Hohenhaim

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2105 dnia: Maj 02, 2011, 08:44:04 pm »
Nic nie było bzdurnego ani w tym odcinku ani w innych. Jedyne co to strona graficzna mogła początkowo zniechęcać.

Jednak jak nie lubisz klimatów magical girl (nie oglądałeś takich anime, nie rozumiesz ich) to nie oglądaj i tego.

Choć oczywiście  samo anime jest przeciwieństwem tak zwanego typowego magical girl (oczywiście podobieństwa też są).
hmmmmmmmmmmmm. Oglądałem Mai-hime(otome, zero itd) i mi się podobało. Ale tutaj pierzaste kulki z wąsami i masa tego tła, czegoś itd jest "nie fajna".  Taki mahaou sensei negima był dobry, a momenty miał mistrzowskie(scena na drzewie i spadnie kogoś). Pomimo ze dzieci tam biegały.

Mówisz że jest opcja nie rozumienia prze ze mnie tego, ale co tu jest do rozumienia? :smile:


Chłopaki, w swoich rozmowach o romansach zapominacie o klasykach takich jak Kimagure Orange Road, Marmalade Boy czy Maison Ikkoku. Toradora! jest super, ale gdyby nie te wymienione przeze mnie tytuły, to by jej nie było.
Przyznam, że nie oglądałem tego.
JACKAL

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2106 dnia: Maj 02, 2011, 08:45:27 pm »
Mało kto sięga po klasyki gatunku. I wiesz, może słusznie - nie do każdego one trafią, czego doskonałym przykładem jest anfan.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2107 dnia: Maj 02, 2011, 08:49:12 pm »
hmmmmmmmmmmmm. Oglądałem Mai-hime(otome, zero itd) i mi się podobało.
Mi też się podobało, ale Mai Hime to nie jest magical girl :)

Taki mahaou sensei negima był dobry, a momenty miał mistrzowskie
Tak to było bardzo dobre anime. A ostatnie odcinki (te najsmutniejsze) były najlepsze.
Ale tutaj pierzaste kulki z wąsami i masa tego tła, czegoś itd jest "nie fajna". 
No jak widać nic nie zrozumiałeś z tego anime. Dlatego daj sobie spokój.
Mówisz że jest opcja nie rozumienia prze ze mnie tego, ale co tu jest do rozumienia?
Wszystko jest do zrozumienia, ale trzeba lubić ten klimat i postacie.
nie do każdego one trafią, czego doskonałym przykładem jest anfan.
A co ty tak się rzuciłeś na anfana ?
Napisałem, że ten romans był nieciekawy no i wszystko. Komuś innemu może się spodoba.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 08:52:55 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2108 dnia: Maj 02, 2011, 08:50:34 pm »
Czemu nikt nie wspomniiał o Onegai Teacher. Jednym z bardziej wzruszających romansideł według mnie  :sad:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Van Hohenhaim

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2109 dnia: Maj 02, 2011, 09:00:43 pm »
Mi też się podobało, ale Mai Hime to nie jest magical girl :smile:
Tak to było bardzo dobre anime. A ostatnie odcinki (te najsmutniejsze) były najlepsze.No jak widać nic nie zrozumiałeś z tego anime. Dlatego daj sobie spokój.Wszystko jest do zrozumienia, ale trzeba lubić ten klimat i postacie
Któreś było hime z magical. :P
Z tym "wszystko jest do zrozumienia to przypomina mi się NGE i teksty w stylu "te anime rzeźbiło mnie i uczyniło tym kim teraz jestem", albo inne wywodu doszukiwanie się.


Czemu nikt nie wspomniiał o Onegai Teacher. Jednym z bardziej wzruszających romansideł według mnie  :sad:
Właśnie, wiedziałem że o czymś zapomniałem.

JACKAL

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2110 dnia: Maj 02, 2011, 09:05:46 pm »
A co ty tak się rzuciłeś na anfana ?
Napisałem, że ten romans był nieciekawy no i wszystko. Komuś innemu może się spodoba.
No więc właśnie - stwierdziłem tylko prosty fakt na twoim przykładzie, jako że sam się usłużnie podsunąłeś kilka postów powyżej. Jedynymi rzeczami na które zaraz się rzucę będą zgrzewa Tatry którą zakupiłem po drodze z pracy do domu, oraz pewna fajna gierka na emulatorze PC-98. Jutro znowu wolne.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2111 dnia: Maj 02, 2011, 09:23:47 pm »
Zawsze chciałem obejrzeć KOR, ale jakoś nigdy się nie złożyło. Teraz, jak tak patrze na screeny, kreska jest fajna, a ripy z DVD w dzisiejszej technologii w ogóle nie straszą.
Ok, postanowienie poczynione. Teraz trzeba tylko wygospodarować czas...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2112 dnia: Maj 02, 2011, 10:10:47 pm »
Po 4 odcinkach Tears to Tiara. Widzę duże podobieństwa do Utawarerumono nie licząc braku poważnego klimatu. :)

Ale za to OPENING cudowny. Piękny niesamowicie.


A właśnie fajne jest to, że tutaj przywódcą nie zostaje byle kto czyli w "Utawarerumono" jest nim Bóg, a w Tears to Tiara "Król Demonów".
Jak również są to ekranizacje VN eroge, ale świetne jest to, że te dziewczyny nie kochają się w żadnych przeciętnych bohaterach (jak to w większości anime bywa), ale w kimś idealnym bo nie ma co ukrywać, ale takie cechy do obydwu pasują.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2113 dnia: Maj 02, 2011, 10:14:06 pm »
Utawarerumono - akurat to było do 11 nudne jak nie wiem, fatalne. Powiedział bym tak 2/10, ale potem juz było o wiele lepiej.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2114 dnia: Maj 02, 2011, 10:16:23 pm »
Utawarerumono było arcydziełem od pierwszego do ostatniego odcinka. Nie miało słabszych momentów.

Na początku panował ciekawy i tajemniczy klimat, później zaczęto odkrywać coraz więcej tajemnic i stało się już maksymalnie wspaniałe.