Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2115 dnia: Maj 02, 2011, 10:20:58 pm »
Mało kto sięga po klasyki gatunku. I wiesz, może słusznie - nie do każdego one trafią, czego doskonałym przykładem jest anfan.
Ja uwielbiam sięgać po starocie, niestety niektóre odstraszają ilością odcinków... dla mnie taka górną granicą jest 50+. Przy takich ilościach się już zastanawiam czy w ogóle zaczynać seans...

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2116 dnia: Maj 02, 2011, 10:35:42 pm »
Utawarerumono było arcydziełem od pierwszego do ostatniego odcinka. Nie miało słabszych momentów.

Na początku panował ciekawy i tajemniczy klimat, później zaczęto odkrywać coraz więcej tajemnic i stało się już maksymalnie wspaniałe.
Brzmi to dla mnie przesadnie. Widziałem lepsze pomimo, że mało widziałem. np. code geas

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2117 dnia: Maj 02, 2011, 10:38:08 pm »
Brzmi to dla mnie przesadnie. Widziałem lepsze pomimo, że mało widziałem. np. code geas
Miało brzmieć przesadnie :)
Owszem lepsze było Code Geass. Ale najwyżej oceniam około 5 procent wszystkich obejrzanych anime (a to nie jest tak mało).

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 10:44:39 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2118 dnia: Maj 02, 2011, 10:45:17 pm »
Code Gejas arcydziełem? Wybaczcie panowie, ale to jest RotFLoL tygodnia.

Edit: Szybko edytujecie te posty. I dobrze, dobrze.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2119 dnia: Maj 02, 2011, 10:49:07 pm »
Arcydzieło to mało powiedziane. Oba sezony Code Geass to maksymalny ideał wśród anime nie licząc shitowatej końcówki II sezonu.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2120 dnia: Maj 02, 2011, 11:07:29 pm »
Też nie rozumiem tego hype'u na Geasa jaki do niedawna panował... zreszta tak jak szybko sobie zyskał fanów i narobił szumu tak szybko teraz to wszystko zgasło... chyba to o nim świadczy najlepiej :P

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2121 dnia: Maj 02, 2011, 11:34:31 pm »
Ja tam dobrze Gejasa wspominam. Serie miały wszystko, co wymagane do łatwego wykreowania hitu. Wartka akcja, trochę motywów z klasyki (ukryty w ludzie książę przeciwstawia się ojcu), wrzucone trochę na siłę paringi, biszojców zaprojektowanych przez Clampa i genialnego bohatera, co myśli, że przeciwnik myśli, że on wie, co myśli. Dziełem bym tego nie nazwał, ale pieczołowicie wykreowanym produktem nastawionym na zysk już tak.
Twór wyjątkowy może zrodzić się i z natchnienia, i ze zwykłej staranności.
I'd like to be a tree

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2122 dnia: Maj 02, 2011, 11:37:03 pm »
Arcydzieło to mało powiedziane. Oba sezony Code Geass to maksymalny ideał wśród anime nie licząc shitowatej końcówki II sezonu.
A kto tak nie uważa powinien przestać bluźnić i skończyć z anime na zawsze, IMO.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2123 dnia: Maj 02, 2011, 11:37:49 pm »
Dzieło to nie było. Code Geass nazwał bym arcydziełem. No i właśnie ta prześliczna kreska Clampa (nie licząc chwilami zbyt cienkich postaci).

I co ważne wprost cudowne OP i ED. Nawet zrobili dwie bardzo wzruszające sceny w tym anime (jedna w I sezonie i druga w II).

No i właśnie anime nie nudziło ani przez sekundę.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2011, 11:41:21 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2124 dnia: Maj 02, 2011, 11:44:16 pm »
A ja dalej nie rozumiem podniecania sie tym tytułem...
Stawiam go gdzieś koło Death Note czyli w lidze tytułów które ludzie kochają a ja nie mam pojęcia dlaczego bo wg mnie to średnie mocno były :D.
Postacie generyczne, fabuła wymuszająca na siłe dramatyzm i "niespodziewane zwroty akcji" które były bardzo słabe, o zmartwychwstaniach już nie pomne.
Strona graficzna to tez na prawdę nic specjalnego... owszem porządnie wykonana ale bez fajerwerków.
Nie twierdze że są to tytuły złe ale do miana arcydzieł to im duuużo brakuje :).

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2125 dnia: Maj 02, 2011, 11:46:14 pm »
Do prostych ludzi przemawiają proste rzeczy. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Tym bardziej że jak pisze Ace, analiza potrzeb rynkowych i danie ludziom to czego pragną to podstawa do sukcesu, czyli tutaj stworzenia arcydzieła. Kiedyś powstawały one naturalnie, z pomysłu, stając się ponadczasowe mimochodem, bez odgórnych założeń autorów. A teraz czasy się zmieniły. Wszystko jest chłodną kalkulacją liczoną na zysk.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2126 dnia: Maj 02, 2011, 11:58:43 pm »
Stawiam go gdzieś koło Death Note
No w żadnym razie. Death Note było znacznie gorsze (choć też świetne) jak dla mnie.
fabuła wymuszająca na siłe dramatyzm
O każdym anime, które się nie lubi można tak powiedzieć. W Madoce, Air, Bokurano był wszędze wymuszony dramatyzm.
A to dlatego, że wszystko zależy od pomysłów producentów. W każdym anime można zrobić bardzo wzruszające sceny z tym, że niektóre anime w większości się będą na tym opierały, a niektóre  (jak Code Geass) będą miały ich niewiele, ale także bardzo smutne.
"niespodziewane zwroty akcji" które były bardzo słabe
Akurat wszystkie zwroty akcji w tym anime były wspaniałe.
, o zmartwychwstaniach już nie pomne.
Ale dlaczego najfajniejszych dwóch dziewczyn w tym anime nie ożywili ? Wtedy dopiero było by fajnie.
Strona graficzna to tez na prawdę nic specjalnego... owszem porządnie wykonana ale bez fajerwerków.
Może jakieś lepsze graficznie anime powstało, ale to już wizualne prawie, że arcydzieło.
Nie twierdze że są to tytuły złe ale do miana arcydzieł to im duuużo brakuje
Nic Code Geass nie brakuje bo to było arcydzieło.

Podobnie jak Madoka, Air, Kanon 2006, Ghost Hunt, Shiki, Toradora. Tylko, że głównie je oceniam na podstawie danego gatunku anime.

Do prostych ludzi przemawiają proste rzeczy. I nie ma w tym absolutnie nic złego. Tym bardziej że jak pisze Ace, analiza potrzeb rynkowych i danie ludziom to czego pragną to podstawa do sukcesu, czyli tutaj stworzenia arcydzieła.
A ludzie czego pragną w anime ? Fanserwisu ? Jeśli chodzi o mnie to chciałbym oglądać anime o nowatorskim pomyśle, które będzie świetnie zrealizowane (jak Madoka).

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2127 dnia: Maj 03, 2011, 12:20:50 am »
Pierdzielisz trzy po trzy anfanie. Skoro ty nie musisz uzasadniać swoich tez, to ja też nie.

Dobranoc ;)
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2128 dnia: Maj 03, 2011, 12:24:50 am »
Ale przynajmniej wie czego oczekuje od anime. Ja już od dawna nie wiem. Wiem tylko czego oczekuję od gier.
Chyba też zaczynam pierdzielić, ale to z innego powodu. :) Ciekawe czy nocny dziś czynny...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2129 dnia: Maj 03, 2011, 12:28:51 am »
Pierdzielisz trzy po trzy anfanie. Skoro ty nie musisz uzasadniać swoich tez, to ja też nie.
Ależ sfrustrowany ten Sir_Ace. Jak nie masz nic do powiedzenia o anime to nie zaśmiecaj forum.

Napisałem o kilku anime (arcydziełach) w skrócie. Nie będą przecież się rozpisywał bo swego czasu wszystkie dokładnie opisałem (chyba tutaj też).

Jak obejrzę Tears to Tiara to też dokładnie je opiszę.

Ale przynajmniej wie czego oczekuje od anime.
Oczekuję bardzo wiele, ale jeśli choć część się spełni to już jest świetnie.
Najbardziej mnie wciągają anime o takim ciężkim, mrocznym klimacie (coś jak horror również). A jak do tego dochodzą wzruszające sceny to tym lepiej (choć niekonieczne).
Ja już od dawna nie wiem.
Chyba jakieś anime nadal bardzo lubisz ? Więc zapewne też wiesz co ci się spodoba.

 

anything