trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2145 dnia: Maj 05, 2011, 12:53:55 pm »
Wiem co napisałeś, ale uważam inaczej. Madoka to podobnie wspaniała dziewczynka (albo nawet bardziej) niż pozostałe.

Jakie jej zachowanie było głupie ? Ona była jakby odpowiednikiem czarodziejki z księżyca w porównaniu do pozostałych czarodziejek.


Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2146 dnia: Maj 05, 2011, 03:06:27 pm »
No nie będzie takie wytłumaczenie przyjmę. Właśnie skończyłem. Fajne zakończenie. Poniekąd rozwiązanie nasuwa się od razu na początku. Skoro można prosić o wszystko to czemu by właśnie nie o to. Po całości mogę powiedzieć, że bardzo dobre anime. Sam jestem zaskoczony.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2147 dnia: Maj 05, 2011, 04:29:15 pm »
Większość oglądanych przeze mnie do tej pory szkolnych romansideł jest po prostu słaba, Madoka to jedna z ciekawszych animowanych postaci kobiecych ever.

Tyle po kilku pierwszych ep KOR.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2148 dnia: Maj 05, 2011, 05:20:30 pm »
Po obejrzeniu Tears to Tiara w wersji Blu-Ray powiem, że to ekranizacja jakiejś następnej gry Aquaplus po Utawarerumono. Wygląd postaci w grze jest brzydszy niż w anime.

W porównaniu z takim Tales of the Abyss (już nie mówiąc o Utawarerumono) Tears to Tiara było wielkim gniotem. Obejrzałem je i okazało się, że tylko po to żeby zobaczyć jak wygląda niesamowity gniot z rodzaju fantasy (nawet gorsze i głupsze od The Legend of the Legendary Heroes gdyż tam przynajmniej ktoś dobry też ginął i niektóre postacie miały w sobie coś ciekawego).

Pierwsze (tylko :)) 19 odcinków (na 26) to nudne walki z jakimiś armiami imperium, a do głównego bohatera (który niby był demonicznym królem) dochodziło coraz więcej różnorakich dziewczyn (w tym szczególnie elfy). Potem jeszcze jakaś ludzka wojowniczka po wielu perypetiach się do nich przyłączyła i od tego momentu stała się nic nie warta. Owszem charakter miała inny (jakby mądrzejszy), ale zawiodła mnie całkowicie bo okazała się zwykłym zerem i w dodatku była słaba.

Najgorsza wada tego anime to postacie, którym życzy się śmierci. Po prostu oglądając je chciałem żeby wszyscy zdechli, a jak nie wszyscy to przynajmniej niektórzy. A co się okazało ? Dosłownie nikt z dobrych postaci nie umarł. A nawet powiem więcej gdyż również te postacie co nie były ważne też nie umierały. Oczywiście po stronie wroga zdychali wszyscy począwszy od setek żołnierzy (zabijanych przez kilkudziesięciu tych dobrych) jak i skończywszy na dowodzących nimi ( i to bez problemów ich pokonywali). Czegoś tak dziecinnego i tępego nie widziałem chyba w żadnym anime fantasy. Nawet potężny potwór w tym anime pokonywany był bez problemu jak po sznurku. Jednak sam pomysł czyli wpierw walki na niższym poziomie (armie itp) do walki z najpotężniejszymi przeciwnikami (białe duchy, potężne potwory) był dobrym pomysłem, ale denne wykonanie i postacie cały klimat zniszczyły.

Największe wady to:

- niesamowita dziecinność (walki na śmierć  i życie pełne kpin, żartów i humoru, niepokonani zawsze ci dobrzy)
- wprost idiotyczna płytkość prawie wszystkich postaci (tych złych tak samo). Postacie tępe, szaleńcze, obłąkane ( chociażby te złe), niezrównoważone umysłowo, a druga strona tak samo głupkowata, naiwna, bezmyślna i dziecinna.
- fabuła schematyczna i prostacka choć sam pomysł nie był zły, ale jego wykonanie okropne
- walki czy to z silnymi potworami czy z armiami, ludźmi zawsze płytkie, bez żadnego napięcia i dramatyzmu. Dobrzy nie mają praktycznie żadnych problemów z kimkolwiek.
- grafika często z trochę większej odległości robiła się koślawa i zanikały szczegóły, a nawet całe twarze. Jedynie z bliska ładnie wyglądały postacie.

Zalety:

- genialny OP, którego dobre wrażenie zostało popsute przez oglądanie tego totalnego gniota
- chwilami ładna animacja

Więc oceniam ten gniot 1/10.



Oczywiście obrazek bzdurny (nie wiem z czego on jest) i mylący gdyż postacie wyglądały 10 razy gorzej w anime (BD).
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 05:33:00 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2149 dnia: Maj 05, 2011, 09:16:34 pm »
Większość oglądanych przeze mnie do tej pory szkolnych romansideł jest po prostu słaba, Madoka to jedna z ciekawszych animowanych postaci kobiecych ever.

Tyle po kilku pierwszych ep KOR.
A zobaczysz jak to wszystko ładnie zakończyli. Bo oczywiście po serii TV możesz, ale nie musisz kuknąć 8 OVA, za to obowiązkowo musisz obejrzeć dwa filmy kinowe.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2150 dnia: Maj 05, 2011, 09:43:48 pm »
Chyba po tym totalnym gniocie czyli Tears to Tiara obejrzę coś lepszego (bo nie ma innej możliwości) czyli Xam'd Lost Memories  w wersji Blu-Ray. A potem obejrzę coś podobnego (chyba) do K-On (jednak bez tylu dziewczyn) czyli Beck w wersji Blu-Ray.

Jakiś czas temu oglądałem Kurau Phantom Memory i było świetne choć zdziwiło mnie, że wydawało się dramatyczniejsze niż się okazało. To takie anime o wszystko zamieniającej w atomy energii Rynax.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1810

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 09:48:52 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2151 dnia: Maj 06, 2011, 06:00:56 pm »
Wie ktoś może jak nazywa się utwór przewodni w madoce? Puszczany podczas anime nie w opach o endach.

魔法少女まどか☆マギカ Madoka Magica - マミさんのテーマ Mami (piano) - cos ala to, ale nic dobrego nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 09:29:21 pm wysłana przez Jackal »

Offline Michaelius

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2152 dnia: Maj 06, 2011, 10:50:21 pm »
Madoka obejrzana, absolutnie genialna seria :) Nie wiem czemu niektorzy czepiaja sie zachowania Madoki - jak dla mnie bylo swietnie dobrane do postaci i realistyczne jak na jej wiek i wielkosc problemu z ktorym musiala sie zmierzyc.

A pomyslec, ze kiedys po pierwszych minutach wywalilem to myslac , ze to jakies badziewne poklosie czarodziejki z ksiezyca, ale dzieki dyskusji na forum dalem jej druga szanse.

Swoja droga ending jest genialny.

Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2153 dnia: Maj 06, 2011, 11:13:56 pm »
Magical girl to zazwyczaj bardzo długie anime (więcej niż 26 odcinków, a często tasiemce). Wyjątkiem jest Nanoha no i teraz Madoka.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2154 dnia: Maj 11, 2011, 12:51:50 pm »
Queen's Blade: Utsukushiki Toushitachi - bardzo udana OAVka moim zdaniem. 6 odcinków pokazujący dalsze losy bohaterek. Jako, że to OAV to jest zdecydowanie więcej odważnego fanserwisu, ale położono też większy nacisk na stworzenie ciekawszej fabuły jak i rozbudowanie charakterów niektórych postaci. Dzięki temu jest to według mnie najciekawsza z animowanych pozycji ze świata QB.

Poza tym oglądam pełnometrażowe City Huntery. Jestem już po dwóch ale jeśli taki poziom się utrzyma to resztę sobie odpuszczę. Bo gdy .357 Magnum można jeszcze uznać za średni ale nadający się do oglądania to Bay City Wars jest totalnie beznadziejne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2155 dnia: Maj 11, 2011, 07:17:57 pm »
Chyba żaden z filmów CH który widziałem nie powalił mnie zbytnio na kolana. Do serii bardzo im daleko.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2156 dnia: Maj 11, 2011, 07:24:26 pm »
Ostatnio zacząłem oglądać Feiry Tail i jak na razie momentami przebija przebija Naruto i Bleach. Zwłaszcza walki. Żadnej zbędnej dłużyzny, ale za to sporo cenzury...

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2157 dnia: Maj 11, 2011, 09:14:50 pm »
Ostatnio zacząłem oglądać Feiry Tail i jak na razie momentami przebija przebija Naruto i Bleach. Zwłaszcza walki. Żadnej zbędnej dłużyzny, ale za to sporo cenzury...
Że tak inteligentnie spytam: he?
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2158 dnia: Maj 11, 2011, 09:18:46 pm »
Wiele rzeczy ocenzurowali w stosunku do mangi. Choćby w najnowszym odcinku strój Lucy z Edoras, albo jak Natsu wypalał ranę Makao w drugim odcinku. sporo jest takich przykładów

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2159 dnia: Maj 11, 2011, 09:55:54 pm »
Bleh, nie czytałem mangi i specjalnie mnie nawet do niej nie ciągnie (choć anime uważam za świetne). A cenzura w anime jest jak nam coś bezczelnie zamalowują na ekranie, jakieś głupie światłocienie, mgły, czarne paski czy inne debilizmy. W przypadku Fairy Tail niczego takiego nie przyuważyłem, więc anime nie jest cenzurowane - co najwyżej można powiedzieć że jest ugrzecznioną adaptacją mangi i tyle.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything