Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2160 dnia: Maj 11, 2011, 10:12:13 pm »
Cytuj
A cenzura w anime jest jak nam coś bezczelnie zamalowują na ekranie, jakieś głupie światłocienie, mgły, czarne paski czy inne debilizmy. W przypadku Fairy Tail

Tego typu cenzura też jest. Choćby tu:



Jedna z postaci pokazuje głównemu bohaterowi, że w walce ze smokiem stracił rękę, ale nie jest to pokazane ( za to proteza nogi już tak nie rozumiem tej logiki)

Cytuj
co najwyżej można powiedzieć że jest ugrzecznioną adaptacją mangi i tyle.

Niby tak, ale jak dla mnie na jedno wychodzi.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2161 dnia: Maj 16, 2011, 08:29:52 pm »
Oglądał ktoś Bakumana? I jeżeli tak, to czy warto? Jakoś ciągnie mnie do tego, żeby zobaczyć, co autor/autorka Death Note'a sknocił/a przy produkcji zupełnie innej gatunkowo. A póki co jedynie uzbrojony jestem w informację, że ponoć lepiej wypada wersja papierkowo-mangowa. Ale na mangę nie mam siły; klikanie myszką, to dla mnie za dużo.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2162 dnia: Maj 16, 2011, 08:52:48 pm »
Nie wiem jak się ma anime do mangi i szczerze mówiąc bardzo mało mnie to interesuje. Za to seria była całkiem fajna i sympatyczna. Przez pierwszych kilka odcinków może leciutko przynudzała, ale gdy już nabrała tempa to nawet dało się ją bezboleśnie maratonować. Jakiś super klasyk do polecania ludziom to to nigdy nie będzie, ale skoro cię ciągnie, to spróbuj - powinno ci podejść.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2163 dnia: Maj 16, 2011, 09:14:34 pm »
Nie wiem jak się ma anime do mangi i szczerze mówiąc bardzo mało mnie to interesuje. Za to seria była całkiem fajna i sympatyczna. Przez pierwszych kilka odcinków może leciutko przynudzała, ale gdy już nabrała tempa to nawet dało się ją bezboleśnie maratonować. Jakiś super klasyk do polecania ludziom to to nigdy nie będzie, ale skoro cię ciągnie, to spróbuj - powinno ci podejść.
Popieram. Początki są trudne i nudne i nie będę ukrywał że przewijałem momentami nawet ostro. Ale potem się rozkręca i jest całkiem ciekawie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2164 dnia: Maj 16, 2011, 09:21:34 pm »
Dzięki, cenne uwagi! Jeszcze bym skipnął na starcie.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2165 dnia: Maj 16, 2011, 10:04:02 pm »
To anime jest wierną kopią mangi z tym, że anime opowiada historię pierwszych 50ciu chapterów, a jest ich teraz ponad 4 razy więcej. Tak naprawdę w tej mandze jest jeszcze bardzo dużo fajnej akcji, którą mam nadzieję zobaczymy w drugim sezonie. Modlę się tylko, aby ciut przyspieszyli bieg wydarzeń bo jak na razie  jest dokładnie, ale powolnie. Polecam przede wszystkim mangę, ale z anime także warto się zapoznać.

Offline obik

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2166 dnia: Maj 17, 2011, 05:35:43 am »
Ja puki co oglądałem tylko anime i mi się podobało. Fakt, że z początku było troszkę wolne tempo, jednak później to nie przeszkadza.   

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2167 dnia: Maj 17, 2011, 05:13:52 pm »
Princess Lover - chyba najgorsze anime, jakie powstało na podstawie gry typu visual-novel  w historii. Główny bohater (jak w większości tego typu produkcji) - zwykły uczeń liceum - stracił rodziców w wypadku. Po pewnym czasie pojawia się jego dziadek, który okazuje się właścicielem ogromnej korporacji, który chce żeby został jego następcą. I tak główny bohater trafia do elitarnej szkoły dla dzianych dzieciaków, zyskuje narzeczoną (załatwioną mu przez dziadka), osobistą pokojówkę (też od dziadka) i informacje, że jego rodzice zostali zamordowani (a jakże, też od dziadka). Ogólnie anime nudne i do przewidzenia. Fabuła nie poraża, a nawet rozczarowuje (co robi bohater ja w końcu znajduje badassa? Unika strzałów z pistoletu? Zabija go kataną, którą trzyma w ręku? A gdzie tam! prawi mu kazania że nie powinien źle robić i być dobry). Do tego niby kolejna haremówka, a jest cenzura: jak pokazują majtki, to zamiast nich widać tylko cień, a w scenach w łazience cały czas jest para. Chyba jedyne anime ostatnio, o którym nie mogę powiedzieć nic dobrego...

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2168 dnia: Maj 17, 2011, 06:44:28 pm »
Princess Lover - chyba najgorsze anime, jakie powstało na podstawie gry typu visual-novel  w historii.
zdecydowanie gorsze i jest ich bardzo wiele. Tak naprawdę to druga połowa była nędzna.

Do tego niby kolejna haremówka, a jest cenzura: jak pokazują majtki, to zamiast nich widać tylko cień, a w scenach w łazience cały czas jest para. Chyba jedyne anime ostatnio, o którym nie mogę powiedzieć nic dobrego...
Po takim czasie jeszcze oglądałeś wersję TV ? Ja oglądałem tuż po premierze więc nie miałem wyboru.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2169 dnia: Maj 17, 2011, 08:33:07 pm »
Niestety anf ma tutaj rację - nikt przy zdrowych zmysłach tyle czasu po premierze widząc jakieś podejrzane cienie w okolicach np. krocza nie ogląda dalej. Zaś samo anime, cóż - miewało fajne momenty (np. scena z
Spoiler: pokaż
piłą spalinową w centrum handlowym
, gdzieś w okolicach 10 epa.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2170 dnia: Maj 22, 2011, 08:04:06 pm »
Oglądał ktoś Seitokai Yakuindomo?
Czy to, co piszą teraz na Tanuki (profanacja szkolnego gatunku z moeblobami), to prawda?
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2171 dnia: Maj 22, 2011, 08:14:33 pm »
Po prostu żarty są strasznie seksistowskie, obracają się tylko wokół jednego tematu. Ja się bawiłem na tej serii wyśmienicie, ale tym cnotkom niewydymkom hipokrytom wszystko będzie przeszkadzać. Jeżeli lubisz sprośny humor i nie przeszkadza ci że jest on w wykonaniu uczniów gimnazjum, to jest seria dla ciebie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2172 dnia: Maj 22, 2011, 08:19:59 pm »
Panty&Stockin' pewnie nie przebiją, ale i tak może być fajnie. Byle natrafić na dobry angielski sub.

W każdym razie dzięki. Tytuł dopisany do listy :P
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2173 dnia: Maj 22, 2011, 08:26:21 pm »
Po prostu żarty są strasznie seksistowskie, obracają się tylko wokół jednego tematu. Ja się bawiłem na tej serii wyśmienicie, ale tym cnotkom niewydymkom hipokrytom wszystko będzie przeszkadzać. Jeżeli lubisz sprośny humor i nie przeszkadza ci że jest on w wykonaniu uczniów gimnazjum, to jest seria dla ciebie.

A Ty czytałeś w ogóle recenzje na Tanuki, czy tak sobie piszesz ?

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2174 dnia: Maj 22, 2011, 08:30:22 pm »
Oglądał ktoś Seitokai Yakuindomo?
Czy to, co piszą teraz na Tanuki (profanacja szkolnego gatunku z moeblobami), to prawda?
Zastanawiałem się kto użył tak idiotycznego słowa jak "moebloby". A to ten wielki przeciwnik moe czyli Zegarmistrz. Niedawno trochę z nim pisałem w komentarzach i odpisał "że on będzie to słowo używał".

Nawet na anidb wywali to słowo z tagów odnośnie K-On. A wiecie dlaczego ? Ponieważ to typowe negatywne słowo odnośnie moe więc żaden normalny portal nie może pozwolić sobie na jego zamieszczenie jako opis jakiegoś anime.

A odnośnie tego anime to go nie oglądałem, ale skoro to parodia to na 90 procent jakiś gniot.

PS:

Zresztą jak zwykle widać, że oceny recenzenta i redakcji to w 90 procentach syf. W przypadku tego anime nawet średnia czytelników jest niższa. To bardzo rzadki przypadek żeby czytelnicy ocenili anime niżej niż redakcja i recenzent. Jednak widać, że nie ma sensu brać na poważnie oceny na tanuki.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 08:42:01 pm wysłana przez anfan »