trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2190 dnia: Maj 23, 2011, 10:20:43 pm »
Obejrzałem właśnie "Basislisk" - jako całość to powiem, że piękna historia dwojga ludzi i ich kumpli. Oceniam wysoko no i dodatkowo jak każde anime z starszych czuć w nim dusze :)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2191 dnia: Maj 23, 2011, 10:25:25 pm »
Obejrzałem właśnie "Basislisk" - jako całość to powiem, że piękna historia dwojga ludzi i ich kumpli. Oceniam wysoko no i dodatkowo jak każde anime z starszych czuć w nim dusze :)
Basilisk. Jakiś czas temu je oglądałem. Faktycznie świetne. 10/10. Bez wątpienia to anime nie dla młodzieży. Robione na poważnie i wywołuje duże emocje podczas oglądania.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 10:29:27 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2192 dnia: Maj 24, 2011, 04:09:02 am »
Colorful (nie mylić z serią krótkich szortów z 1999) to zeszłoroczna produkcja w której palce maczał Sunrise, a dzięki której zacząłem odzyskiwać wiarę w to studio. Adaptacja książki, dramat obyczajowy, poruszający dosyć banalną, ale jednocześnie niebanalną przez to że na co dzień o niej zapominamy, problematykę życia codziennego. Powiedzieć coś więcej na temat fabuły byłoby lekkim nietaktem. Mogę za to stwierdzić, że te dwie godzinki zleciały mi niczym z bicza strzelił, choć film jest bardzo przegadany, praktycznie nie ma w nim żadnej akcji. Na rozwiązanie fabuły teoretycznie można wpaść od samego początku i chyba właśnie przez to paradoksalnie mi się to nie udało, przez co końcówka była niezłym zaskoczeniem. Polecam wszystkim lubiącym od czasu do czasu zatrzymać się w naszym codziennym wyścigu szczurów i pofilozofować o losie człowieczym. Jakiś super hicior czy nawet pozycja którą obejrzy się drugi raz z tego nie będzie, ale to wciąż kawał solidnego japońskiego kina animowanego dla dojrzałego odbiorcy.
I przypominam że powyższe słowa napisał człowiek, który wedle opinii cepów z a(le)cepa ogląda tylko i wyłącznie fanserwisówki, a na ambitniejsze pozycje pluje z daleka.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2193 dnia: Maj 24, 2011, 07:48:29 pm »
Postanowiłem obejrzeć  Seitokai Yakuindomo. Zdziwiło mnie to, że wersji TV jest cenzura słów. Na szczęście już wszystkie odcinki są w wersji Blu-Ray więc właśnie to oglądam.

Ale nie wiem dlaczego cenzury wymaga wypowiedzenie takich zwykłych słów jak
Spoiler: pokaż
podpaski i tampony.


11 minuta I odcinka.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2194 dnia: Maj 24, 2011, 07:51:28 pm »
Daj znać czy warto obejrzeć to. Obecnie oglądam Seitoka no chizon i na razie takie tam.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2195 dnia: Maj 24, 2011, 10:04:27 pm »
Ja ci mówię że warto. anfan nie lubi parodii z założenia, pamiętaj o tym.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2196 dnia: Maj 24, 2011, 10:46:19 pm »
Ostatni skończyłem oglądać OAV-ki Saber Marionette J Again i obejrzałem pierwsze 5 odcinków Saber Marionette J to X. Niby fajne, ale bez złego Fausta jakoś to nie to...

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2197 dnia: Maj 25, 2011, 12:59:06 am »
Oglądaj dalej. Zainteresujesz się tak od epów 10-12.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2198 dnia: Maj 25, 2011, 06:02:23 am »
Ja ci mówię że warto. anfan nie lubi parodii z założenia, pamiętaj o tym.
Więc obejrzę ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2199 dnia: Maj 25, 2011, 09:16:06 am »
Więc obejrzę ;)

Seitokai no Ichizon dobre jest - przyłączam się do polecających : )

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2200 dnia: Maj 25, 2011, 12:46:19 pm »
Ja ci mówię że warto. anfan nie lubi parodii z założenia, pamiętaj o tym.
Nic nie jest z założenia. Nie lubię tych parodii gdzie bezpośrednio żartują sobie z jakiegoś anime (i jasno wiadomo o jakie chodzi). Natomiast parodie tylko niektórych zachowań/reakcji (czyli bez bezpośredniego odwoływania się do innego anime) to coś całkiem innego jak dla mnie. W dodatku niesamowicie mi się podobają te mocno erotyczne teksty (w żadnych anime - nawet ecchi takich nie pamiętam) w Seitokai Yakuindomo. Jak obejrzę to może kilka podam dla przykładu.
Więc obejrzę ;)
Nie słuchaj Tenchiego. Ja po prostu lubię dobre parodie (a takie to rzadkość), a nisko oceniam te gniotowate. Jak Seitokai okaże się dobrym i ciekawym anime to na pewno nie ocenię go nisko.
Seitokai no Ichizon dobre jest - przyłączam się do polecających : )
Jackal pisał, że mu się nie podoba no i mnie to wcale nie dziwi. Może takim kompletnym gniotem Seitokai no Ichizon nie było lecz i tak wyjątkowo słabe się okazało. Szczególnie ostatnie odcinki to porażka.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 12:54:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2201 dnia: Maj 25, 2011, 05:21:29 pm »
Jestem na 8 odcinku i na razie bez szału, ale jest i parę powodów do oglądania dalej ;).
Mam też zamiar obejrzeć setokai no yondomo czy jakoś tak.

Offline Hollow

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2202 dnia: Maj 25, 2011, 05:32:08 pm »
Przy obu seriach Setokai były momenty przy których płakałem ze śmiechu. Naprawdę świetne komedie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2203 dnia: Maj 25, 2011, 07:56:08 pm »
Nie powiem jest dobrze i zabawnie, takie przyjemne  obejrzenia.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2204 dnia: Maj 25, 2011, 08:30:56 pm »
Seitokai Yakuindomo Blu-Ray po 4 odcinkach.

- niektóre teksty rewelacyjne
- niestety wiele tekstów całkowicie nieśmiesznych (mimo, że wiadomo o co chodziło to i tak były nudne)
- główny bohater chwilami (choćby 3 odcinek) za bardzo daje sobą pomiatać, a takich raczej nie lubię w anime
- poza tym bardzo mnie zdziwiło gdyż okazało się, że występuje również cenzura słów w wersji Blu-Ray. Było to bardzo głupie (i to dwa razy). Sądziłem początkowo, że chodzi tylko o przekleństwa po angielsku, ale jednak nie tylko. A może ta cenzura słów miała jakoś pozytywnie na klimat wpłynąć ?

- na razie to anime fabuły nie ma, ale mam nadzieję, że coś ciekawego jeszcze się w nim pojawi
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 08:35:33 pm wysłana przez anfan »