trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2220 dnia: Maj 27, 2011, 01:40:21 am »
Po 9 odcinkach Seitokai Yakuindomo.

Dosyć wolno to oglądam bo nie jest ciekawe ani  wciągające. Zapewne głównie chodzi o brak fabuły bo takie anime się raczej nieprzyjemnie ogląda (ale może niektórzy mają inne zdanie).

Główne zalety tego anime to po prostu gadanie idiotycznych tekstów w różnych sytuacjach i oczywiście prawie wszystkie są bardzo zboczone.

Poza pewnymi fajnymi tekstami największą zaletą tego anime jest OP i ED.

Po prostu niezbyt lubię takie zwyczajne, schematyczne szkolne anime, które nie mają fabuły.

Ta cała niby oryginalność polega głównie na zmienianiu tekstów czyli parodiowaniu danych scen występujących w wielu anime (szkolnych i nie tylko) przez mówienie bardzo zboczonych rzeczy (a te najbardziej zboczone teksty zostały stłumione piskami).

A co do parodii konkretnych anime. Prawdę mówiąc może coś tam było, ale raczej nie kojarzyłem tamtych parodiowanych anime (poza chyba jednym czy dwoma tytułami).

PS:

Dosyć standardowy, fajny tekst z tego anime.

 
     
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 02:09:34 am wysłana przez anfan »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2221 dnia: Maj 27, 2011, 07:34:38 pm »
Tu-tuuruu!!! To ja się tu rozpływam przed monitorem za każdym razem jak tylko to usłyszę w wykonaniu Mayuri, a co mam zrobić gdy
Spoiler: pokaż
mi to serwują w duecie razem z tą małą córeczką ownera?

Ale, ale. Czy tylko mi się wydaje że ostatni eksperyment z ósmego odcinka Steins Gate
Spoiler: pokaż
jednak się powiódł?
No i czy tylko ja jestem Sherlockiem Holmesem który podejrzewa że John Titor
Spoiler: pokaż
to tak naprawdę ta panienka która się zatrudniła do pomocy w sklepie?
  W każdym razie, to anime podoba mi się z każdym odcinkiem coraz to bardziej. Ciekawe, ciekawe jak to wszystko rozwiążą na końcu.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2222 dnia: Maj 27, 2011, 07:51:51 pm »
Cytuj
czy tylko ja jestem Sherlockiem Holmesem który podejrzewa że John Titor
Spoiler: pokaż
to tak naprawdę ta panienka która się zatrudniła do pomocy w sklepie?
Też to od jakiegoś czasu podejrzewałem, aczkolwiek jeśli się okażę że to prawda to się zawiodę bo jest to ciut zbyt oczywiste. Mnie zastanawia tylko jej antypatia do "Kuristina-chan", i wydaje mi się że ma to związek z
Spoiler: pokaż
pierwotną linią czasową z pierwszego odcinka gdzie nasza pani geniusz kona w kałuży krwi.


A, no i oczywista oczywistość, czyli że Shining Finger jest
Spoiler: pokaż
podróżniczką w czasie, która ma za zadanie dokumentować wydarzenia w laboratorium, lub nawet zapobiec jakiemuś ważnemu zajściu
.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 08:00:22 pm wysłana przez CoraX »

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2223 dnia: Maj 28, 2011, 10:20:34 am »
Obejrzałem właśnie 3 odcinek Melancholy of haruchi suzumuyi - i na razie nie wciąga, ale jest inne i ma potencjał na dalszy rozwój.




Oglądał ktoś może Tsubasa chronicles? Warto? Kumpel oglądał nie dawno i stanowczo odradzał?

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2224 dnia: Maj 28, 2011, 10:42:09 am »
Co do Stains; Gate to jest to jedno z 2 (obok Nichijou) anime gdzie czekam na każdy następny odcinek.
Trzeba przyznać że fabuła wciąga tylko właśnie pozostają te kwestie domysłów widza.
Jeżeli mnie zadziwią i to w pozytywny sposób czyli zaprezentują logiczne acz zaskakujące zakończenie to będzie to jedna z 2 najlepszych serii tego sezonu IMHO. Najgorsze co mogą zrobić to zakończyć to sztampowo na tym ta seria dużo by straciła.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2225 dnia: Maj 28, 2011, 11:01:11 am »
Cytuj
Oglądał ktoś może Tsubasa chronicles? Warto? Kumpel oglądał nie dawno i stanowczo odradzał?
Pomysł na anime jest świetny, niestety realizacja straszna. Po kilku odcinkach zaczyna sie strasznie nudzić, a człowiek marzy o tym aby zobaczyć tylko jak historia się zamyka. Z tego co wiem końcówka jest dość dobra. Niestety nie byłem w stanie przebrnąć przez ten badziew w środku.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2226 dnia: Maj 28, 2011, 12:14:43 pm »
Rozumie, no cóż więc znowu to przełożę na dalszy termin ;)

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2227 dnia: Maj 28, 2011, 03:40:03 pm »
Czyli moje domysły przed oglądaniem, że Seitokai ma zawyżone recenzje na tanuki były słuszne.

Seitokai Yakuindomo obejrzane i mogę je ocenić w taki sposób.

W kategorii anime szkolnych - przeciętne/słabe
W kategorii komedii - średnie
W kategorii parodii - na pewno dobre (bo niewiele było bezpośrednich kpin z konkretnych anime)

Strona wizualna - średnia (chwilami ładniejsze tła i kadry). Muzyka - OP i ED bardzo fajny, a poza tym słabo.


Jak pisałem wcześniej sporo wypowiedzi w tym anime było wyjętych z produkcji +18 choć niestety wpadli na beznadziejny pomysł tłumienia tych najmocniejszych słów/zdań.

A co do realistyczności ? Brak. Owszem to nie miało być realistyczne gdyż chodziło o parodiowanie pewnych zachowań, wypowiedzi, zwyczajów, scen itp.

Jednak anime jakby polegało ciągle na prowokowaniu głównego bohatera zboczonymi tekstami. Tak to przynajmniej wyglądało.

Owszem pewne teksty można by uznać za normalne, ale ponieważ mówiły je przy nim to nie ma nic w tym realistycznego.

I tak w ogóle to te 3 dziewczyny (dwie + siostra) mówiły o takich fantazjach, że ciekawe jakby to było gdyby naprawdę miało dojść do czegoś takiego o czym niby marzyły. Wtedy zapewne by się to okazało głupimi żartami (mimo, że w anime wyglądało iż nie żartują).


Było jednak sporo genialnych scen jak na przykład ostatnia minuta 12 odcinka. To właśnie arcydzieło.

Ta dziewczyna występująca w każdym ED pojawiła się na chwilę w OAV.

A poniżej kadr  z 7 odcinka. Genialne to było.

 

I oczywiście przy takich tekstach nie było żadnych zagłuszeń. Jak pisałem były jedynie przy bardzo mocnych erotycznych odniesieniach (ale bardzo irytowały).

A co do OP i pewnej sceny, którą każdy zapamiętał. W TV ocenzurowali te urządzenia, w BD nie.

Wersja TV:

http://img198.imagevenue.com/img.php?image=592560883_seitokaitv_122_210lo.jpg

Wersja Blu-Ray:

http://img101.imagevenue.com/img.php?image=592558438_seitokaiBD_122_258lo.jpg


I podsumowując wady i zalety anime.

Wady:

- dosyć nudne choć nie zawsze
- nie było dobrej muzyki w trakcie serii (albo niewiele jej)
- wiele nieśmiesznych parodii
- to płytkie szkolne i schematyczne anime różniące się głównie tym, że większość tekstów nie pasowała do sytuacji i była mocno erotyczna (czyli parodiowanie wszystkiego co się dało). Szkoda, że nie parodiowali tych bezsensownych tekstów w wielu anime gdzie podkreślają, że młodzież nie może pić alkoholu. Anime lepsze by było jakby zażartowali sobie z czegoś takiego czyli pokazali w anime, że piją alkohol. Niestety to dla japońców zbyt wiele więc nawet oni tylko pili soczki na przyjęciach.
- średni główny bohater

Zalety:

- świetny OP i ED
- wiele genialnych tekstów (szkoda, że część zagłuszyli)
- bardzo zboczone niektóre dziewczyny (siostra bohatera, te dwie z rady i nie tylko)
- co do poszczególnych bohaterek to oprócz Amakusa Shino i Shichijou Aria świetna również była Hagimura Suzu.

Mógłbym ocenić to anime znacznie niżej, ale jednak trochę rzeczy mi się podobało więc niech będzie 6/10 (minimalnie ponad przeciętną).

Dosyć nieprzyjemnie się to oglądało (ale może dla wielkich wielbicieli parodii było świetne). Fortune Arterial mimo, że nawet fabuły nie dokończyli oglądało się lepiej.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 04:31:14 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2228 dnia: Maj 28, 2011, 07:25:23 pm »
A co do OP i pewnej sceny, którą każdy zapamiętał. W TV ocenzurowali te urządzenia, w BD nie.
I bardzo dobrze, że ocenzurowali. Stosowanie tego typu oczywistej cenzury w tego typu serii wcale nie ma na celu nie pokazanie czegoś tylko sugerować coś "hentai" i potęgować efekt komiczny (patrz np. 13 odcinek Onegai Teacher). Pozbycie się tej cenzury zabija klimat.
Strona wizualna - średnia (chwilami ładniejsze tła i kadry). Muzyka - OP i ED bardzo fajny, a poza tym słabo.
Ja akurat miałem wrażenie, że jest to wyjątkowo ładnie zrobione anime a momentami wręcz świetnie.
Jak pisałem wcześniej sporo wypowiedzi w tym anime było wyjętych z produkcji +18 choć niestety wpadli na beznadziejny pomysł tłumienia tych najmocniejszych słów/zdań.
Kilka razy już pisałem że coś takiego mi nie przeszkadza. Jeśli w subach podają pełny tekst to jest spoko.
I oczywiście przy takich tekstach nie było żadnych zagłuszeń. Jak   pisałem były jedynie przy bardzo mocnych erotycznych odniesieniach (ale   bardzo irytowały).
Takie prawo. Podobnie jak z cenzurą genitaliów. Przyzwyczaj się albo giń!
A co do realistyczności ? Brak. Owszem to nie miało być realistyczne   gdyż chodziło o parodiowanie pewnych zachowań, wypowiedzi, zwyczajów,   scen itp.

Jednak anime jakby polegało ciągle na prowokowaniu głównego bohatera zboczonymi tekstami. Tak to przynajmniej wyglądało.

Owszem pewne teksty można by uznać za normalne, ale ponieważ mówiły je przy nim to nie ma nic w tym realistycznego.

I   tak w ogóle to te 3 dziewczyny (dwie + siostra) mówiły o takich   fantazjach, że ciekawe jakby to było gdyby naprawdę miało dojść do   czegoś takiego o czym niby marzyły. Wtedy zapewne by się to okazało   głupimi żartami (mimo, że w anime wyglądało iż nie żartują).
Ty tak na poważnie?
Przecież to komedia o podtekstach erotycznych, a nie dokument społeczny. Jeśli oglądasz anime dla ultrarealistycznych zachowań to współczuję bo raczej wielu tytułów tego typu nie ma.

Na malu dałem 8 czyli seria bardzo dobra i według mnie jest to ocena jak najbardziej zasłużona bo oglądanie jej jest świetną zabawą i daje masę przyjemności.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 07:28:24 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2229 dnia: Maj 28, 2011, 09:43:02 pm »
I bardzo dobrze, że ocenzurowali. Stosowanie tego typu oczywistej cenzury w tego typu serii wcale nie ma na celu nie pokazanie czegoś tylko sugerować coś "hentai" i potęgować efekt komiczny
Tak ci się wydaje. Nie zastanowiłeś się nad tym, że widocznie ta cenzura była typowo telewizyjna skoro w BD ją zdjęli ? Jakby miała potęgować jakiś efekt komiczny to by została również na BD.

Pozbycie się tej cenzury zabija klimat. Ja akurat miałem wrażenie, że jest to wyjątkowo ładnie zrobione anime a momentami wręcz świetnie.Kilka razy już pisałem że coś takiego mi nie przeszkadza. Jeśli w subach podają pełny tekst to jest spoko.Takie prawo. Podobnie jak z cenzurą genitaliów.
A skąd grupy fansuberskie wiedziały co mówili skoro wiele zdań było całkowicie zagłuszonych ? Zgadywali ?
Pozbycie się cenzury nie zabija klimatu, ale go polepsza bo erotyczne teksty, które słyszysz są lepsze niż zagłuszone erotyczne teksty. Oczywiście ty uważasz inaczej więc to twoje prawo. A co do cenzury to jak pisałem wcześniej. Anime było dla młodzieży gimnazjalno-licealnej. Przecież w serii TV cenzurowali nawet takie zwyczajne słowa jak
Spoiler: pokaż
podpaski i tampony
.
A strona wizualna była uboga i brzydsza niż chociażby w Fortune Arterial.
Przecież to komedia o podtekstach erotycznych, a nie dokument społeczny. Jeśli oglądasz anime dla ultrarealistycznych zachowań to współczuję bo raczej wielu tytułów tego typu nie ma.
 
To była parodia, ale chwilami jak się ogląda tyle odcinków pod rząd tych bzdur to nachodzą takie myśli ile było prawdy w tym co mówiły. Przecież to nie było anime na zasadzie powiedzenia żartobliwego/zboczonego tekstu, a potem sprostowania z rodzaju "tylko żartowałam". To był inny typ humoru i wyglądało, że one naprawdę takie są.

oglądanie jej jest świetną zabawą i daje masę przyjemności.
Niektóre teksty były fajne (nawet szokujące) i potrafiły rozweselić. Dlatego dosyć wysoko je oceniłem.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2230 dnia: Maj 28, 2011, 10:13:03 pm »
Na malu dałem 8 czyli seria bardzo dobra i według mnie jest to ocena jak najbardziej zasłużona bo oglądanie jej jest świetną zabawą i daje masę przyjemności.
Amen.

A strona wizualna była uboga i brzydsza niż chociażby w Fortune Arterial.
FA jest na podstawie gry, co już z góry narzuca pewien wygląd designów. Poza tym czy wszystko trzeba porównywać do czegoś innego? SY ma się do FA jak pięść do nosa - ten drugi to jego bardzo ubogi, grzeczny i politycznie poprawny naśladowca, który moim zdaniem nie jest nawet stanie wylizać mu butów.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2231 dnia: Maj 28, 2011, 10:18:42 pm »
SY ma się do FA jak pięść do nosa - ten drugi to jego bardzo ubogi, grzeczny i politycznie poprawny naśladowca, który moim zdaniem nie jest nawet stanie wylizać mu butów.
Tak twoim zdaniem. Nie mówię, że FA było świetnym anime, ale przynajmniej ciekawsze postacie tam były. A SY ? Kilka totalnie zboczonych dziewczyn gadających bezsensowne, zboczone teksty plus dziwacznie reagujący główny bohater.
Faktycznie to super anime było.

FA było ciekawsze bo bardziej różnorodne chociażby.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2232 dnia: Maj 28, 2011, 10:32:24 pm »
Ciekawe postacie? Wszystko to totalna sztampa - mdłe, nijakie i wyssane z palca. A SY to rzeczywistość, mój drogi kolego - o takich rzeczach (a nawet i jeszcze gorszych) rozmawia współczesna młodzież gimnazjalna. Poza tym na FA zdarzyło się ziewać z nudów, a niektóre dialogi SY wyrywały z kapci. No ale jak się jest cnotką-niewydymką, to się ich nigdy nie zrozumie i nie wydadzą się one zabawne, zamiast tego nadal będzie się wzdychało do identycznie wyglądających wielkookich panienek, bo "są śliczne".
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2011, 10:36:17 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2233 dnia: Maj 28, 2011, 10:52:48 pm »
Ciekawe postacie? Wszystko to totalna sztampa - mdłe, nijakie i wyssane z palca.
Nie bardziej niż SY gdyż to była właśnie kompletna bajeczka. FA miało wątki nadprzyrodzone i było co ciekawe tam więcej logiki niż w SY.
A SY to rzeczywistość, mój drogi kolego - o takich rzeczach (a nawet i jeszcze gorszych) rozmawia współczesna młodzież gimnazjalna.
Absolutnie nie. Nie mówię, że wszystko było zmyślone, ale około 90 procent tekstów na pewno (jeśli odnosić to do młodzieżowych rozmów). Jednak należało by zwrócić szczególnie uwagę na to, że te wszystkie teksty były mówione do niego i jakby miały za zadanie go ciągle prowokować. On odpowiadał jak pacan ponieważ niby mu to przeszkadzało, ale zarazem w ogóle nie reagował stanowczo. Albo  mu się podobało albo nie, a producenci celowo zrobili tak pośrodku, żeby mógł ciągle coś odpowiadać na te teksty. Zresztą bardzo wiele tych zboczonych tekstów nie miało żadnego pokrycia w czynach. Tak faktycznie to było bardzo zabawne. Ciągłe gadanie bezsensowych bzdur w tym anime.
a niektóre dialogi SY wyrywały z kapci. No ale jak się jest cnotką-niewydymką, to się ich nigdy nie zrozumie i nie wydadzą się one zabawne, zamiast tego nadal będzie się wzdychało do identycznie wyglądających wielkookich panienek, bo "są śliczne".
Tak tak tenchi. Znowu zachwalasz takie nędzne anime, które oprócz tego co napisałem wcześniej nie oferuje nic ciekawego. A w dodatku rzucasz się na mnie bo nie jestem odurzony tym anime jak ty.

Jednak napisałem, że wiele tekstów było świetnych i oceniłem wysoko to anime.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2234 dnia: Maj 28, 2011, 10:54:35 pm »
Cytuj
Ciekawe postacie? Wszystko to totalna sztampa - mdłe, nijakie i wyssane z palca.




Hahahaha, w sumie prawda. Ale mi się wydaje, że nie było tak źle jak to opisujesz.