Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2280 dnia: Maj 30, 2011, 02:37:29 pm »
Zakończenie jakieś było. Wszystko rozeszło się po kościach. Pozostało jak był no i
Spoiler: pokaż
świat też został uratowany
.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2281 dnia: Maj 30, 2011, 03:11:15 pm »
Zakończenie jakieś było. Wszystko rozeszło się po kościach. Pozostało jak był no i
Spoiler: pokaż
świat też został uratowany
.
Powiedział bym, że to żadne zakończenie. Zresztą jak z czasem ? Przecież odcinki w I sezonie były wymieszane czasowo i to co było na końcu w rzeczywistości działo się znacznie wcześniej w anime. Pamiętasz ten odcinek z meczem bejsbola ? Ostatnie odcinki były przed nim.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2282 dnia: Maj 30, 2011, 03:27:13 pm »
Właśnie domyśliłem się po stroju pielęgniarki :) 
W sumie prawda to co mówisz. Tyle, że kyon miał powiedzieć jej o wszystkim ale właśnie w tym odcinku co był po ostatnim a był prędzej nie było widać, że już wszystko wie.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2283 dnia: Maj 30, 2011, 03:32:50 pm »
Właśnie domyśliłem się po stroju pielęgniarki :) 
W sumie prawda to co mówisz. Tyle, że kyon miał powiedzieć jej o wszystkim ale właśnie w tym odcinku co był po ostatnim a był prędzej nie było widać, że już wszystko wie.
Kyon powiedział jej o wszystkim jeśli dobrze pamiętam
Spoiler: pokaż
gdzieś na końcu II sezonu. Ale oczywista była jej reakcja. Chodziło oczywiście o to, że ci jej przyjaciele to esper, podróżniczka w czasie i jednostka sztucznej inteligencji.


Zresztą w Haruhi podobało mi się to, że mimo iż miała cechy tsundere to bardzo pozytywnie się wyróżniała na tle innych.

A co do Nagato. Co ciekawe ma wielu fanów, ale ona jest po prostu zbyt nudna jak dla mnie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2284 dnia: Maj 30, 2011, 04:09:38 pm »
No może jej dopiero wtedy powiedział, ale w ostatnim odcinku miał zamiar jej powiedzieć.


Czy ja wiem Nagato dla mnie to fajna postać :)
Mnie osobiście haruhi wybitnie niczym nie ciekawiła ładnie komponowała się z resztą ciekawa postać, ale fajnie było zrobione nie stawiania jej na pierwszym planie.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2285 dnia: Maj 30, 2011, 04:29:26 pm »
Patrząc z perspektywy czasu, fajna to była seria. Plus dla chłopaka, że nie dał sobą tak bardzo pomiatać, entuzjazm bohaterki tytułowej też był fajny. Ładne też to było i bez zbyt wielu wyświechtanych schematów. Ale jako wybitną bym serii nie nazwał. Do drugiej części ani filmu jakoś mnie nie ciągnie.
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2286 dnia: Maj 30, 2011, 05:06:12 pm »
Pi^&^%#ne forum!!! Znowu posta zżarło.

Mimo, że nie widziałem nawet minuty Haruhi to mam dziwną podświadomą awersję do tej całej serii. Zresztą jak do dużej części tego typu "kultowych" anime. Zapewne kwestia psychologiczna.
A z obiektywnych to designy postaci nie podobają mi się okrutnie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2287 dnia: Maj 30, 2011, 05:57:39 pm »
Pi^&^%#ne forum!!! Znowu posta zżarło.

Mimo, że nie widziałem nawet minuty Haruhi to mam dziwną podświadomą awersję do tej całej serii. Zresztą jak do dużej części tego typu "kultowych" anime. Zapewne kwestia psychologiczna.
A z obiektywnych to designy postaci nie podobają mi się okrutnie.

Hipster!
 
A co do Nagato. Co ciekawe ma wielu fanów, ale ona jest po prostu zbyt nudna jak dla mnie.

Po kinówce, która była chyba najlepszą rzeczą, jaką widziałem w ogóle, też jestem jej fanem. I Haruhi, i Kyona, i wszystkich postaci zbudowanych na archetyszkielecie, a jednak dopieszczonych i urozmaiconych do granic możliwości.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2288 dnia: Maj 30, 2011, 06:04:28 pm »
Hipster!
 
Tylko bez wyzwisk proszę  :sad:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2289 dnia: Maj 30, 2011, 10:41:38 pm »
Haruhi dokładnie trzyma się nowelki która ma już 10 tomów a razem z klinówką obsztorcowali dopiero 4 więc nie spodziewajcie się zakończenia zbyt szybko :P.
Co do wybitności serii... patrząc pobieżnie jest dobra ale nie wybitna... ale np ja ją kocham z pewnego powodu.
A to z tego iż przyglądając się uważnie jest tam w cholerę trudnych do wyłapania odniesień do filmów, innych anime czy a raczej przede wszystkim literatury S-F.
Sam ten fakt po prostu sprawiał mi wielką radochę :D.
Dalej czekam na kolejne części bo raczej wątpię aby KyoAni nie wykorzystało pozostałych 6 tomików jako materiału na Anime ;]
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 10:45:31 pm wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2290 dnia: Maj 30, 2011, 11:09:05 pm »
Co do wybitności serii... patrząc pobieżnie jest dobra ale nie wybitna...
Powiedział bym, że I sezon jest wybitny, a II trochę ponad przeciętny. Film kinowy był lepszy od II sezonu anime lecz słabszy od I.

Zresztą słowo "wybitne" można różnie interpretować. Powiedział bym, że wybitnych anime jest około 1 procent wszystkich. Haruhi wtedy bym do nich zaliczył.

Jednak jak ktoś powie, że wybitnych jest kilka/kilkanaście tytułów anime to wtedy owszem dla Haruhi już nie będzie miejsca.

EDIT:

No offence, ale napisz jeszcze, dlaczego tak uważasz.
Przecież uzasadniałem dokładnie moją ocenę Haruhi (zresztą z każdym anime tak robię).
Poza tym nawet na innych forach masz te uzasadnienia.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 11:40:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2291 dnia: Maj 30, 2011, 11:12:20 pm »
No offence, ale napisz jeszcze, dlaczego tak uważasz.
I'd like to be a tree

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2292 dnia: Maj 31, 2011, 09:27:24 am »
Powiedział bym, że I sezon jest wybitny, a II trochę ponad przeciętny. Film kinowy był lepszy od II sezonu anime lecz słabszy od I.
Wg mnie to trochę inaczej się prasuje.
Kinówka była po prostu świetna i nic jej nie mogę zarzucić, wg mnie jak do tej pory najlepsza cześć serii.
I sezon TV również świetny choć nie tak jak kinówka, a II sezon (poza nieszczęsnym endless eight) uzupełniał wydarzenia z nowelki pominięte w pierwszym sezonie więc tez zarzucić mu nic nie wolno.

W ogóle z tego co pamiętam historia II sezonu jest dość dziwna bo bazowo wszystko to zawarte miało być w I sezonie.
Ale w tamtym okresie KyoAni tworzyło też Kanon'a (2006) który uważany był za pewniaka w przeciwieństwie do dość wtedy niepewnej adaptacji novelki jaką była Haruhi. I niestety Haruhi przycięto budżet na rzecz Kanon'a właśnie co spowodowało zmniejszenie ilości planowanych odcinków.
Oczywiście dość niespodziewany sukces komercyjny serii znacznie zmienił podejście studia do tej adaptacji :).
Nie wiem na ile to prawdziwe informacje, kiedyś gdzieś coś takiego wyczytałem, natomiast IMHO biorąc pod uwagę to iż tak na prawdę II sezon to uzupełnienie I (kto czytał nowelkę ten wie) to można właściwie je traktować jako jedno.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2293 dnia: Maj 31, 2011, 01:14:35 pm »
Hyakka Ryouran Samurai Girls - co to za beznadziejna oprawa graficzna. Chciałem obejrzeć bo widzę, że jest wersja BD, ale niestety odpychające jest anime o takim wyglądzie. Może ktoś lubi taką grafikę, ale dla mnie bardzo się nie podoba. Ciekawe dlaczego wpadli na tak dziwaczny pomysł z grafiką. To bardzo zniechęca do oglądania.

Graficzny gniot więc 1/10. Co prawda główna bohaterka jest fajna i ma głos Shany, ale to nic nie znaczy dla takiego anime.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19208

Poniższe kadry z wersji Blu-Ray.


 
     
        
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 01:35:44 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2294 dnia: Maj 31, 2011, 10:30:40 pm »
Czemu, mi to osobiście przypomina taki miks Animca i tradycyjnego malarstwa japońskiego.
Bardzo ciekawy pomysł