trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2295 dnia: Maj 31, 2011, 10:36:00 pm »
Czemu, mi to osobiście przypomina taki miks Animca i tradycyjnego malarstwa japońskiego.
Bardzo ciekawy pomysł
Nie mówię, że nieciekawy :D
Tyle, że w tym negatywnym sensie jak dla mnie. Preferuję dokładną grafikę z dbałością o szczegóły, a nie komiksowy styl graficzny.


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2296 dnia: Czerwiec 01, 2011, 03:27:23 am »
Shana 2... Pardon, Aria nadal zamiata. Te subtelne fanserwisowe ujęcia, które docenią jedynie znawcy gatunku (czytaj: danego fetyszu) plus doskonale znane "urusai! urusai!" w wykonaniu Kugyu - czego chcieć więcej? Tym bardziej że Aria macha łapkami, tupie nóżkami, wściekle bluszuje na każdym kroku i jest ogólnie mówiąc po prostu totalnie lovable. Zresztą i inne panienki są nie mniej bezbłędne (wystarczy popatrzeć co odstawia w czwartym odcinku Riko). No i te całkowicie bzdurne akcje, które tak kocham w anime typu
Spoiler: pokaż
snajping z lecącego helikoptera pomiędzy prętami mostu w bombę podczepioną do jadącego do autobusu, oczywiście w wykonaniu kolejnej kawaii dziewoi
. Fabuła? Dobra fabuła jest dla mięczaków, grunt że jest na czym oko i ucho zawiesić. Tak jak myślałem, po drugiem epie sprzedany bezpowrotnie.
No i oczywiście druga świetna seria tego sezonu, czyli A-Channel. Tooru-chaaan...
Pomyśleć że takie kapitalne rzeczy leżą mi na dysku od dwóch miesięcy, a ja jakieś gierki na jakiś emulator jakiegoś FM Townsa czy innego 3DO sobie zbieram. Urusanai!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 04:38:28 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2297 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:31:08 am »
A ja powiem że właśnie Aria mi się nie podoba...
Znaczy inaczej, bohaterka jest świetna i właściwie dlatego właśnie oglądam tą serię, ale wszystko inne jest mizerne.
Szczerze jak dla mnie mogli by sobie darować całe te bzdury o Sherlockach i Watsonach i po prostu zając sie tupiącą Arią jak to opisał Tenchi, i wtedy wszystko byłoby w porządku :)

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2298 dnia: Czerwiec 01, 2011, 02:53:28 pm »
A Stains;Gate co odcinek ciekawsze. W tym odcinku były ze 2 sceny których nie zrozumiałem mimo, że oglądałem je po 2 razy. Także w gintamie zaczął się nowy arc i zapowiada się bardzo ciekawie, nic tylko czekać na więcej.

Tenichi, od 3 odcinka A Chanel się poprawia, czy cały czas jest jak w dwóch poprzednich? Ja po początkowych się zniechęciłem i odłożyłem na później, teraz zastanawiam się czy to dropnąć.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2299 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:16:45 pm »
KUROZUKA - bardzo, bardzo dobre anime. Bardzo treściwe. Sama końcówka nie rozwiązuje niczego aby uświadamia nam o czymś.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2300 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:21:31 pm »
<wilki się chowają za szafą i udają, że nie widzą komentarza powyżej> brrr

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2301 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:54:28 pm »
A ja kiedyś chciałem obejrzeć tą "KUROZUKĘ" lecz z powodu złych opinii sobie odpuściłem. Może to był błąd i jakbym obejrzał to bym wysoko je ocenił.

To anime ma mnóstwo kategorii:

"Action, Dark Fantasy, Dystopia, Fantasy, Genetic Modification, Gunfights, Horror, Human Enhancement, Manga, Martial Arts, Ninjas, Post-apocalyptic, Samurai, Seinen, Super Power, Swordplay, Thriller, Violence".

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2302 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:03:31 pm »
Kurozuka wymiata :P

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2303 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:06:46 pm »
A ja powiem że właśnie Aria mi się nie podoba...
Znaczy inaczej, bohaterka jest świetna i właściwie dlatego właśnie oglądam tą serię, ale wszystko inne jest mizerne.
Szczerze jak dla mnie mogli by sobie darować całe te bzdury o Sherlockach i Watsonach i po prostu zając sie tupiącą Arią jak to opisał Tenchi, i wtedy wszystko byłoby w porządku :smile:
No proszę cię. Oczywiście że cały ten bzdurny bzdurnik trzeba mentalnie odfiltrować, inaczej to w ogóle nie byłoby do oglądania. Zachwalając skupiłem się tylko na tych rzeczach, które mnie przy tym trzymają. Przecież ta seria jest tak pełna mega głupot, że głowa boli. Też bym chciał żeby akcja skupiała się wyłącznie na wzajemnych relacjach Arii i tego niedorajdy, ale niestety. :(

Tenichi, od 3 odcinka A Chanel się poprawia, czy cały czas jest jak w dwóch poprzednich? Ja po początkowych się zniechęciłem i odłożyłem na później, teraz zastanawiam się czy to dropnąć.
Hmmm, powiedziałbym że im dalej tym lepiej, bo dowiadujesz się więcej o bohaterkach. Ale ja już po drugim byłem raczej wkręcony, więc nie wiem co ci doradzić. Może spróbuj jeszcze max dwa - jak nie ruszy to wywal w pierony, bo nic się już raczej nie zmienia dalej. Ale IMHO to warto oglądać choćby tylko dla Tooru, która jest po prostu boska.
To anime ma mnóstwo kategorii:

"Action, Dark Fantasy, Dystopia, Fantasy, Genetic Modification, Gunfights, Horror, Human Enhancement, Manga, Martial Arts, Ninjas, Post-apocalyptic, Samurai, Seinen, Super Power, Swordplay, Thriller, Violence".
Moim zdaniem jeżeli coś próbuje być o wszystkim, to tak naprawdę jest o niczym (patrz Ichiban Ushiro no Daimaou albo Asura Cryin'). Ale kto wie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 11:12:18 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2304 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:36:47 pm »
Moim zdaniem jeżeli coś próbuje być o wszystkim, to tak naprawdę jest o niczym (patrz Ichiban Ushiro no Daimaou albo Asura Cryin'). Ale kto wie.
Asura Cryin faktycznie uważam za przeciętne, ale jednak Ichiban nie tak dawno temu oglądałem w wersji BD i było bardzo dobre. W tym przypadku głównie z powodu świetnej oprawy graficznej i ciekawych postaci.

A zresztą zawsze mi się najbardziej podobały takie zmiany nastoju jak na przykład w Shuffle czyli wpierw cały czas komedia, ecchi itp, a później pojawiało się dużo dramatycznych/poważnych scen. Właśnie takie wymieszanie w jednym anime komedii, fanserwisu i poważnych scen zazwyczaj mi się podoba. Oczywiście to nie znaczy, że coś innego by mi się nie spodobało.

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2305 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:49:53 pm »
Dobra, napiszę coś więcej o Kurozuce - generalnie lubię różne dziwne miksy, a ten twórcom się udał. Takie rozłożenie gatunkowe wynika z dużego przeskoku czasowego - od ery meiji (czy innej samurajskiej) do postapokaliptycznej przyszłości. To trochę jak z Afro Samurajem (za wyjątkiem przeskoku). Jeśli ktoś nie lubi tego typu kombinacji, może sobie od razu odpuścić. Poza tym grafika i muzyka stały na wysokim poziomie, scenariusz miał luki, ale ogólnie było w porządku. Chętnie wrócę za jakiś czas do tego tytułu, a gdybym miał okazję kupić mangę, nie wahałbym się.
Rzekłem.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2306 dnia: Czerwiec 01, 2011, 11:57:05 pm »
Asura Cryin faktycznie uważam za przeciętne, ale jednak Ichiban nie tak dawno temu oglądałem w wersji BD i było bardzo dobre.
A mi ten misz-masz niezbyt podszedł. Magia, potwory, roboty, superbohaterowie, ninja... Brrr - co za dużo to niezdrowo. Dokładnie ten sam zarzut do Asury - mechy, magia, technologia, szpiegostwo, duchy. Kapustę z grochem (tudzież groch z kapustą) lubię, ale wyłącznie na obiad do schabowego. W anime niespecjalnie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2307 dnia: Czerwiec 02, 2011, 12:05:38 am »
Do kapusty z grochem wolę mielone ;)

W podobny trybie jest jeszcze Aquarion. To mi się już mniej podobało, ale dało radę obejrzeć całe. Asury nie oglądałem i nie mam zamiaru.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2308 dnia: Czerwiec 02, 2011, 12:20:48 am »
Poniekąd słusznie czynisz. Co prawda duch który się przebierał w piżamę czy ZR prezentowane w tej serii były kapitalne, ale to jednak trochę za mało żeby przetrwać tyle odcinków.
A do mielonych tylko marchewka z z groszkiem.

No i po najnowszej Arii. Mało, bo mało Arii było w tym odcinku (niska zawartość Arii w Arii - starsi czytelnicy powinni wyłapać joke). Ja rozumiem że musi być konkurencja, ale ta miko nie rusza mnie ani odrobinkę. Z drugiej strony: co mają powiedzieć fani smutnej, cichej zielonowłosej dziewczynki ze snajperką, której od początku serii było tyle co kot napłakał...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 05:22:27 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2309 dnia: Czerwiec 02, 2011, 05:08:14 am »
Dobra, napiszę coś więcej o Kurozuce (...)

Miałem pecha czytać wcześniej mangę, która szybko wskoczyła na listę moich ulubionych. Anime to jakieś cholerne popłuczyny bez ładu i składu (tak posiekanej fabuły to ze świeczką szukać). Do tego grafika mi nie przypasowała (a dokładnie stylizacja różnych scen).

Kurozuka jest jednym z powodów, dla których nie tykam już adaptacji mang, które lubię.