trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2325 dnia: Czerwiec 03, 2011, 01:00:24 am »
Ostatnio co się biorą za mangi z mojej półeczki "ulubione" to koncertowo pieprzą sprawę.
Coś w tym jest. Podobnie jak fakt, że pracują zazwyczaj na niekompletnym materiale (manga w toku) i muszą urywać w połowie, wymyślając jakieś swoje fantastycznie bzdurne zakończenia.

A co do Arii, urwałem ten odcinek w połowie bo coś odbiło tłumaczom z [gg] i zaczeli pisać szykiem przestawnym jak Yoda ze Star Wars'a czego po prostu nie wytrzymałem.
Ja oglądam od Doki - jedna z nielicznych grup, która wciąż wydaje wszystkie swoje releasy w kilku rozdziałkach i kodekach, do wyboru do koloru.

Ponadto w anime nie lubię przeskakiwać momentów (przewijać), które są nudne, lub je znam, czy tam występuje postać której nienawidzę , bo to psuje klimat. W mandzę moge sobie np odpuścić czytanie wypowiedzi postaci (np. z Bleacha, Aizen, miałem dość jego powtarzających się tekstów) i przeglądać same kadry.
Dziwne rzeczy piszesz. To tak jakby przechodzić grę i skipować levele, które mi się nie podobają bo są np. trudne. Jak gram/czytam/oglądam, to po całości. Albo wcale, bo skakanie nie ma najmniejszego sensu. Osobiście już wolę obejrzeć na fast forwardzie, niż przeskakiwać sceny.

Obejrzałem dzisiaj Gekijouban Macross F: Itsuwari no Utahime. To było po prostu arcydzieło wizualne (kreska, a szczególnie animacja).
Po tym screenie który dałeś kreska jak dla mnie obrzydliwa. Może w ruchu to lepiej wygląda. Ale same designy już działają na mnie odpychająco.

I tak trochę podsumowując. Podziwiam was że macie jeszcze jakieś mangi do czytania. Ja z kompa czytać nienawidzę, a to co wychodzi u nas absolutnie nie trafia w moje gusta. Poza tym, jak to już pisałem wielokrotnie, anime jest kolorowe, rusza się, ma ładne piosenki i gada głosami ulubionych seiyuu. Manga nigdy mi tego nie da. A pomysleć tylko, że kiedyś były czasy w których porównywałem każde jedno obejrzane anime z jego mangową wersją (oczywiście czytając ją)... Teraz już absolutnie bym nie wyrobił.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 01:04:18 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2326 dnia: Czerwiec 03, 2011, 01:14:37 am »
Po tym screenie który dałeś kreska jak dla mnie obrzydliwa. Może w ruchu to lepiej wygląda. Ale same designy już działają na mnie odpychająco.
Tenchi nie obraź się, ale obrzydliwe to jest pisanie głupot więc pytam się dlaczego to robisz ? Nawet jeśli sprawia ci to przyjemność to miałbym prośbę żebyś przestał.

Nie oczekuję, że napiszesz iż to jest przepiękne, ale mogłeś przynajmniej dwa razy zastanowić się nad doborem słów.
Oczywiście na tym kadrze co zapodałem jest tylko wyjątkowo fajniutka scena (zapowiedź II filmu). Mogłem dać kilka kadrów z tej doskonałej animacji, ale nie miałem chęci na to.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2327 dnia: Czerwiec 03, 2011, 01:24:22 am »
Tenchi nie obraź się, ale obrzydliwe to jest pisanie głupot więc pytam się dlaczego to robisz ?
A dlaczego ty też wciąż to robisz?

Cytuj
Nawet jeśli sprawia ci to przyjemność to miałbym prośbę żebyś przestał.
I vice versa.

Anime oglądam dla dwóch rzeczy: pierwszą z nich są moe panienki (zwane czasem moeblobami), drugą są dobre fabuły. Dokładnie w tej kolejności. Szczytem marzeń jest, gdy dana produkcja zawiera i jedno i drugie. Sorry Winnetou, ale laski na kadrze który zapodałeś nie wyglądają jak moe. A i fabularnie żaden z Macrossów które widziałem (a do Zero widziałem chyba wszystkie) mnie nie powalił - wojny kosmiczne i mechy to nie dla mnie.

Cytuj
Nie oczekuję, że napiszesz iż to jest przepiękne, ale mogłeś przynajmniej dwa razy zastanowić się nad doborem słów.
A nad czy tu się zastanawiać? Ta kreska mnie odrzuca, jest dla mnie brzydka, sprawia że natychmiast przewijam ekran do góry żeby jej nie widzieć. To jest silniejsze ode mnie, wybacz. Tak jak ja ci wybaczam, że o każdej parodii piszesz że to gniot, bo nie lubisz parodii. A przecież też możesz pomyśleć nad doborem słów, i zamiast "gniot" napisać "nie podoba mi się". Ale nie robisz tego. I teraz nagle oczekujesz tego od innych? To chyba jakieś nieporozumienie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 01:27:46 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2328 dnia: Czerwiec 03, 2011, 01:51:06 am »
A dlaczego ty też wciąż to robisz?
Jak ci się bardzo spodobało jakieś anime to nie pisałem w taki sposób.
Anime oglądam dla dwóch rzeczy: pierwszą z nich są moe panienki (zwane czasem moeblobami), drugą są dobre fabuły.
Pisałem niedawno, że słowo "moebloby" to określenie obraźliwe więc jak możesz coś lubić, a zarazem to obrażać.
Poza tym ja oglądam anime z bardzo wielu powodów, ale zazwyczaj cenię świetne sceny akcji, a szczególnie jak mają doskonałą oprawę graficzną i dźwiękową.
Sorry Winnetou, ale laski na kadrze który zapodałeś nie wyglądają jak moe.
Moe to niby Ranka z tego anime. Zresztą ja lubię moe lecz nie powiedział bym, że najbardziej. MF to anime znacznie wyższej klasy czyli tu nie ma płytkich postaci jak w większości produkcji.
wojny kosmiczne i mechy to nie dla mnie.
Oglądałem serię TV i bardzo mi się spodobała. Film jest udoskonalony jeszcze bardziej i ma kilka zmian fabularnych.
Ja uwielbiam efektowne walki w anime (zresztą było również mnóstwo innych świetnych rzeczy w tym anime).
Ta kreska mnie odrzuca, jest dla mnie brzydka, sprawia że natychmiast przewijam ekran do góry żeby jej nie widzieć. To jest silniejsze ode mnie, wybacz.
No po prostu straszne. Ty jeszcze z większymi emocjami niż ja podchodzisz do anime.
Wklej przynajmniej kilka kadrów (na tym forum), które ci się bardzo podobają (oprócz Zakuro).
Tak jak ja ci wybaczam, że o każdej parodii piszesz że to gniot, bo nie lubisz parodii. A przecież też możesz pomyśleć nad doborem słów, i zamiast "gniot" napisać "nie podoba mi się". Ale nie robisz tego. I teraz nagle oczekujesz tego od innych? To chyba jakieś nieporozumienie.
Po pierwsze nie o każdej parodii tak piszę. Tą co ostatnio oglądałem oceniłem wysoko. Piszę gniot o tych parodiach, które mnie irytują i nie mają w sobie nic oryginalnego, a tylko potrafią żartować bezpośrednio z innych anime.
Zresztą ty napisałeś głupotę tylko dlatego, że jakby styl kreski ci się nie spodobał.

Ja bym nigdy z takiego powodu tak nie napisał. Odnośnie Madoki co prawda na początku pisałem negatywnie o kresce, ale to nie ma nawet co porównywać.

PS:

Na tym kadrze była jedna dziewczyna, a napisałeś to w liczbie mnogiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 02:11:55 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2329 dnia: Czerwiec 03, 2011, 02:31:39 am »
Pisałem niedawno, że słowo "moebloby" to określenie obraźliwe więc jak możesz coś lubić, a zarazem to obrażać.
Obrażam je tylko w twojej głowie. Ja po prostu mam dystans do swojego hobby, nie traktuję go super serio tak jak ty, bo to nie jest dla mnie kwestia życia lub śmierci.

Cytuj
Poza tym ja oglądam anime z bardzo wielu powodów, ale zazwyczaj cenię świetne sceny akcji, a szczególnie jak mają doskonałą oprawę graficzną i dźwiękową.
Jak napisałem, może w akcji lepiej to wygląda, ale ten screen na pewno nie zachęcił mnie do obejrzenia swoją, hmm, doskonałą oprawą graficzną.

Cytuj
MF to anime znacznie wyższej klasy czyli tu nie ma płytkich postaci jak w większości produkcji.
Powiedzmy. Ale nawet jeśli, to dla mnie żaden argument - postacie mogą być płytkie jak wyschnięta kałuża, byle tylko miały duże oczka, długie włoski, krótkie spódniczki i jakieś ZR plus obcasiki do tego. Oczywiście mowa o laseczkach.

Cytuj
Ja uwielbiam efektowne walki w anime
A mnie one rybka, rzadko które walki mnie wciągną. Równie dobrze mogłoby ich nie być, a nie zauważyłbym różnicy.

Cytuj
No po prostu straszne. Ty jeszcze z większymi emocjami niż ja podchodzisz do anime.
Kto wie, kto wie - jeżeli to są negatywne emocje...

Cytuj
Wklej przynajmniej kilka kadrów (na tym forum), które ci się bardzo podobają (oprócz Zakuro).
Żeby to mi się chciało szukać... Mam ponad 150 zaległych odcinków z bieżącego sezonu i raczej nimi wolę się zająć. Zamiast tego mogę ci napisać, że kreską którą najbardziej lubię to są produkcje takie jak np. K-ON!, Haruhi, Air czy inne tytuły od KyoAni. Pewnie bardzo generalizuję bo znalazłbym masę innych designów które strasznie mi podchodzą, ale doprawdy, nie chce mi się bawić w żadne kadry czy sprawdzanie co kto uważa za bardziej mangowe, a co mniej.

Cytuj
Piszę gniot o tych parodiach,
I to jest błąd, bo tak naprawdę żadna parodia czy jakiekolwiek anime gniotem nie jest. One są gniotami tylko w twojej głowie. Dlatego powinieneś pisać "nie podobało mi się".

Cytuj
które mnie irytują i nie mają w sobie nic oryginalnego, a tylko potrafią żartować bezpośrednio z innych anime.
Well, popraw mnie jeśli się mylę, ale na tym właśnie przede wszystkim polega parodia? Na odnoszeniu się do rzeczy znanych, popularnych i robieniu sobie z nich jaj? Nie rozumiem w ogóle co miałoby znaczyć określenie "oryginalna parodia". Jeżeli nie będzie nawiązywała do innej znanej rzeczy, to żadna to dla mnie parodia.

Cytuj
Zresztą ty napisałeś głupotę tylko dlatego, że jakby styl kreski ci się nie spodobał.
Napisałem własne zdanie. A że jest ono dla ciebie głupotą, nie przejmuj się - połowa rzeczy które ty czasem piszesz to też dla mnie megagłupoty. Zatem jesteśmy kwita.

Cytuj
Ja bym nigdy z takiego powodu tak nie napisał.
Szkoda tylko że robisz to nagminnie. Kiedyś jeszcze zwrócę ci na to uwagę. A teraz wracam do kasowania animu, bo jeszcze dziś czeka mnie It Couldn't Happen Here, czyli musicalo-adventure z Pet Shop Boys w roli głównej.

Cytuj
PS:

Na tym kadrze była jedna dziewczyna, a napisałeś to w liczbie mnogiej.
Wybacz, ale ja tam widzę dwie panny. A że fabularnie może być to jedna i ta sama postać - well, to mnie mało obchodzi. Nie widziałem, nie mam zamiaru i mam prawo opisywać to tak jak widzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 04:02:59 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2330 dnia: Czerwiec 03, 2011, 03:41:20 am »
Cytowanie selektywne w rozmowie z anfanem, git :biggrin: I klasyczne "wyrażam swoje zdanie, nie odnoszę się do nikogo, tylko do przedmiotu dyskusji, a ktoś i jego gust czuje się atakowany". Heh.

A z ciekawych rzeczy, które ostatnio oglądałem, zdecydowanie mogę polecić Hanada Shounen-ni. Przyjemna i zabawna historia chłopca, który widzi duchy. Oczywiście wszyscy fani ecchi, moe itp. nawet niech do tego nie podchodzą.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2331 dnia: Czerwiec 03, 2011, 03:57:05 am »
To zależy jacy fani. Wiesz, fakt że szaleję za spódniczkami i ZR nie znaczy, że nie potrafię docenić ogólnie dobrej animacji. Nie popełniaj tego samego błędu co cepy z a(le)cepa i nie szufladkuj ludzi na podstawie tego co lubią oglądać. Nie to żebym się poczuł urażony, nic z tych rzeczy - to raczej taka przyjacielska porada na przyszłość.

Cytowanie selektywne
Zawsze tak cytuję, żeby było wiadomo do której części wypowiedzi się odnoszę.

Cytuj
I klasyczne "wyrażam swoje zdanie, nie odnoszę się do nikogo, tylko do przedmiotu dyskusji, a ktoś i jego gust czuje się atakowany". Heh.
A tak, bo ludzie klasycznie nie potrafią się odnosić wyłącznie do podmiotu owej dyskusji. Zaś twierdzenie że jeden z drugim użył słowa "gniot" oczywiście tylko w swoim imieniu jakoś niezbyt mnie przekonuje - sentecję "xxx to gniot" można moim zdaniem rozumieć tylko w jeden sposób. Toteż zazwyczaj zaciskam zęby, ale od czasu do czasu przypominam temu i owemu, że konkretne i dokładne wyrażanie swojej opinii znacznie ułatwia wymianę poglądów i ogólnie konwersację.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 04:14:59 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2332 dnia: Czerwiec 03, 2011, 04:00:17 am »
No tak, powinienem napisać "maniacy". Taki anfan raczej nie doceni tego tytułu, ale chciałbym się przyjemnie zdziwić ;)

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2333 dnia: Czerwiec 03, 2011, 04:22:26 am »
Oj, żebyś się nie zdziwił...
Uch, wyciągnąłeś mnie tą dyskusją z odmętów psychodelii. Niby nic takiego nie dzieje się w tym musicalu, ale strasznie ciężki i sugestywny to obraz. Porównałbym go trochę do Rocky Horror Show, tyle że tam raczej mieliśmy ciągłość fabularną. Tutaj natomiast fabuła jest szczątkowa, "szarpana" że tak powiem, bo całość to w sumie pojedyncze scenki które wiąże ze sobą jedynie muzyka i obecność chłopaków z PSB. Chyba już dziś tego nie skończę - spożyte wcześniej dwa Dębiaki zaczynają przyjemnie kołysać do snu... Scena z ekscentrycznym starszym panem - autostopowiczem, a w rzeczywistości seryjnym mordercą polującym na młodych kierowców, której fragmenty wykorzystano w klipie do Always on My Mind już była, więc resztę spokojnie mogę zostawić na jutro. Choć w sumie czekam też na wizualizację do King's Cross - to kolejny z utworów Boysów za który dałbym się pociąć. Zresztą ogólnie brzmienia lat 80-tych nie jest w stanie u mnie pobić nic. Nigdy. To były IMHO najlepsze lata synth popu, zaś synth pop to obok nowoczesnej muzyki tanecznej moje najulubieńsze klimaty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 04:33:31 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Quithe

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2334 dnia: Czerwiec 03, 2011, 04:52:56 am »
Kurna, co jest Rocky Horror Show w teatrze w mieście, w którym akurat jestem, to akurat wtedy nie mam możliwości pójść, irytujące. Film też trzeba w końcu obejrzeć.
Tak sobie myślę, że mogłyby Ci podejść dwie, trzy pierwsze płyty Ministry i Nine Inch Nails, jeśli nie słuchałeś ich.

Ups, offtop.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2335 dnia: Czerwiec 03, 2011, 05:04:45 am »
Film jest taki sobie, ale przedstawienie na żywo w teatrze to niezapomniane wrażenie. Koniecznie weź ze sobą gazetę, zapalniczkę, surowy ryż i jakiś szalik lub szarfę, którą da się machać. Wiem że to brzmi dziwnie, ale jeszcze mi podziękujesz za te porady gdy już będzie po wszystkim. A do czego potrzebne są te przedmioty? Cóż, dowiesz się podczas przedstawienia - ono jest jak dobra gra przygodowa, w której musisz rozgryźć na czym użyć jakiego przedmiotu.
Nailsów bardzo lubię, zwłaszcza od czasu gdy produkował ich sam wielki Richard D. James a.k.a. Aphex Twin. Ministry indeed jeszcze nie słuchałem zbyt dużo. JESZCZE.
Kończymy offtop.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 05:08:14 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2336 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:02:10 am »
Obrażam je tylko w twojej głowie. Ja po prostu mam dystans do swojego hobby, nie traktuję go super serio tak jak ty, bo to nie jest dla mnie kwestia życia lub śmierci.
Czyli w taki dziwny sposób tłumaczysz dystans. Nie widzę powodu żeby być obojętnym (lub tym bardziej uważać jakieś określenie za prawidłowe) gdy ktoś używa bzdurnych słów i uogólnia dane postacie, anime (to nie do ciebie, ale ogólnie). Jednak co innego tak napisać o jakieś konkretnej postaci podając argumenty za tym przemawiające. Ale najlepiej wykazać się jakimś obiektywizmem, a nie czymś w stylu "nie podoba mi się bo mi się nie podoba".

Jak napisałem, może w akcji lepiej to wygląda, ale ten screen na pewno nie zachęcił mnie do obejrzenia swoją, hmm, doskonałą oprawą graficzną.
Nic dziwnego bo nawet płci postaci nie potrafiłeś rozpoznać, a to przecież widać bez problemu. Czyli jak tylko spojrzałeś to nie zrozumiałeś co to za postacie na kadrze.
dla mnie żaden argument - postacie mogą być płytkie jak wyschnięta kałuża, byle tylko miały duże oczka, długie włoski, krótkie spódniczki i jakieś ZR plus obcasiki do tego
Muszę przyznać, że zaskakujesz mnie swoimi opiniami o anime. Niewiele ci do szczęścia potrzeba.
najbardziej lubię to są produkcje takie jak np. K-ON!, Haruhi, Air
Ja też je uwielbiam tylko w porównaniu z jakością MF wypadają blado.
Well, popraw mnie jeśli się mylę, ale na tym właśnie przede wszystkim polega parodia? Na odnoszeniu się do rzeczy znanych, popularnych i robieniu sobie z nich jaj?
Przecież już pisałem o tym. Niektóre elementy w parodiach podobają mi się, a inne nie. Jednak zazwyczaj jest tak, że anime nie będąc parodią ma znacznie większą szansę mi się spodobać niż to będące parodią z założenia. Jednak jeśli zrobią coś naprawdę dobrego to i tak mi się spodoba. Po prostu cokolwiek oglądam zawsze staram się znajdywać plusy czyli wolę szukać tego co mi się podoba niż odwrotnie.
Napisałem własne zdanie. A że jest ono dla ciebie głupotą, nie przejmuj się - połowa rzeczy które ty czasem piszesz to też dla mnie megagłupoty. Zatem jesteśmy kwita.
Już się odnosiłem do tego. Powiedz ile widziałeś Macrossów ? To tak samo jakbym ja oceniał anime nie mając o tym pojęcia (już nie mówiąc o fabule, ale choćby o jego stronie wizualnej czy głównych bohaterach). Ty tak właśnie robisz.
Wybacz, ale ja tam widzę dwie panny. A że fabularnie może być to jedna i ta sama postać - well, to mnie mało obchodzi. Nie widziałem, nie mam zamiaru i mam prawo opisywać to tak jak widzę.
Już o tym wspomniałem, ale nie spodziewałem się, że masz takie trudności z rozpoznaniem płci w anime. To są całkowicie dwie różne postacie. Jedna to kobieta, a drugi mężczyzna. Zresztą mogłeś spojrzeć również niżej, a nie tylko na twarz.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2337 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:03:16 am »
Powinniście się już przyzwyczaić, że anfan ma prawo skrytykować wszystko nie podając absolutnie żadnego racjonalnego powodu, ale jeśli ktoś waży się powiedzieć złe słowo na jego ulubione tytuły to traktuje to jako osobisty atak, gnoi opiniodawcę i ogólnie zachowuje się jak talib.
Co do Frontiera to zostawiłem go w połowie. Nie potrafię podać żadnego racjonalnego powodu. Po prostu brakowało mi macrossowego klimatu. Więc mnie także możesz nazwać głupek i że się nie znam.
Poza tym chcąc udowodnić jaka to ładna jest tam animacja to naprawdę mogłeś wybrać coś lepszego.
Powiedz ile widziałeś Macrossów ? To tak samo jakbym ja oceniał anime nie mając o tym pojęcia (już nie mówiąc o fabule, ale choćby o jego stronie wizualnej czy głównych bohaterach).
Dam sobie palec uciąć, że widział ich więcej od ciebie. Bo ty przecież nie oglądasz anime z przed 2000.


Poza tym, jak to już pisałem wielokrotnie, anime jest kolorowe, rusza się, ma ładne piosenki i gada głosami ulubionych seiyuu. Manga nigdy mi tego nie da. A pomysleć tylko, że kiedyś były czasy w których porównywałem każde jedno obejrzane anime z jego mangową wersją (oczywiście czytając ją)... Teraz już absolutnie bym nie wyrobił.
Jest cenzurowane, uładzane, upraszczane, cięte niemiłosiernie i w większości brzydsze :P Czyli wychodzi na zero.

Co do czytania na kompie to jest to tortura w stosunku do tradycyjnego papieru ale taka jest konieczność jeśli chce się poczytać ciekawe mangi. A ja nie mam zamiaru odpuszczać sobie genialnych tytułów tylko dlatego, że tyłek boli od siedzenia a oczy zaczynają łzawić. A kupić sobie w zrozumiałej wersji mogę najwyżej promile tego co bym chciał poczytać.
No i niestety mam przewagę nad tobą w wyborze tytułów bo jednak jest na naszym rynku kilka pozycji które kupuję regularnie bo mi się podobają.

Cromartie High School - absurdalne powinno być podtytułem tej serii. Groteska i absurd to esencja tego anime. Albo się dostosujesz i zaakceptujesz albo wylądujesz na oddziale zamkniętym. No i opening. To już nie jest zwykła czołówka do animca. Autorom udało się stworzyć klip który jest integralną częścią każdego odcinka. Przewijanie go jest jak omijanie jakiejś dowolnej innej sceny. Wspaniałe.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 10:06:35 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2338 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:23:36 am »
Powinniście się już przyzwyczaić, że anfan ma prawo skrytykować wszystko nie podając absolutnie żadnego racjonalnego powodu
?
Zawsze podaję powody dlaczego dane anime mi się spodobało (lub nie) i są one racjonalne. Jeśli uważasz inaczej to podaj kilka przykładów. Zresztą napisać, że MF warto obejrzeć chociażby dla genialnej oprawy graficznej i dźwiękowej jest w tym przypadku bez wątpienia racjonalnym powodem.
Poza tym chcąc udowodnić jaka to ładna jest tam animacja to naprawdę mogłeś wybrać coś lepszego.
Już to przecież wyjaśniłem. Mogłem dać kadry przedstawiające animację, ale zapodałem kadr ze wspaniałej kawaii scenki gdyż to mi się szczególnie podoba. Szkoda, że nie został zrozumiany. Zresztą i na tym kadrze widać niesamowitą jakość graficzną tego anime.

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2339 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:32:35 am »


A teraz...  :roll:
I'd like to be a tree

 

anything