trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2340 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:40:32 am »
Zresztą napisać, że MF warto obejrzeć chociażby dla genialnej oprawy graficznej i dźwiękowej jest w tym przypadku bez wątpienia racjonalnym powodem.
Oprawa graficzna jest ładna przyznaję ale co do muzyki w tym anime to się nie zgadzam. Porównując do pozostałych Macrossów (może z wyjątkiem Zero) to w tych odcinkach co oglądałem była dosyć uboga i powtarzalna. Przypominam sobie może ze dwie piosenki które mi się podobały. A to według mnie jest słaby wynik jak na Macrossa.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2341 dnia: Czerwiec 03, 2011, 10:49:47 am »
Oprawa graficzna jest ładna przyznaję ale co do muzyki w tym anime to się nie zgadzam. Porównując do pozostałych Macrossów (może z wyjątkiem Zero) to w tych odcinkach co oglądałem była dosyć uboga i powtarzalna. Przypominam sobie może ze dwie piosenki które mi się podobały. A to według mnie jest słaby wynik jak na Macrossa.
Czyli po prostu wiele piosenek  w MF nie było w twoim guście.

Jednak w serii TV Macross było mnóstwo różnorodnych piosenek (a w dodatku te cudowne OP). W samym ostatnim odcinku serii TV było kilka świetnych piosenek połączonych z akcją. Widzę, że filmu kinowego nie oglądałeś, tam  natężenie piosenek z racji długości filmu było znacznie większe. Chyba z 20 czy więcej ich było. Oczywiście, że nie wszystkie miały wspaniały rytm, ale i tak podobały mi się gdyż do tego dochodziła perfekcyjna oprawa graficzna. A w dodatku były wszystkie tłumaczone więc wiadomo o czym śpiewały.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 10:59:14 am wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2342 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:44:00 am »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2343 dnia: Czerwiec 04, 2011, 04:40:35 am »
Ale najlepiej wykazać się jakimś obiektywizmem, a nie czymś w stylu "nie podoba mi się bo mi się nie podoba".
Orly? To czemu sam ciągle to robisz? Sorry, ale połowa twoich argumentów to jest dla mnie właśnie "nie podoba mi się bo mi się nie podoba".

Cytuj
Nic dziwnego bo nawet płci postaci nie potrafiłeś rozpoznać, a to przecież widać bez problemu.
Nie cwaniakuj koleżko, bo ci taki kadr zapodam że nie będziesz wiedział co jest człowiekiem a co zwierzęciem, na ten przykład.

Cytuj
Niewiele ci do szczęścia potrzeba.
Prawda.

Cytuj
Ja też je uwielbiam tylko w porównaniu z jakością MF wypadają blado.
Nadal nie kumasz. Ja mam gdzieś jakość, liczą się emocje. Oceniasz anime po tym które jest najbardziej zaawansowane technicznie? No chyba tak, skoro nie oglądasz niczego poniżej 2000 roku.

Cytuj
Powiedz ile widziałeś Macrossów ?
Powiedz lepiej ile ty nie widziałeś?

Powinniście się już przyzwyczaić, że anfan ma prawo skrytykować wszystko nie podając absolutnie żadnego racjonalnego powodu, ale jeśli ktoś waży się powiedzieć złe słowo na jego ulubione tytuły to traktuje to jako osobisty atak, gnoi opiniodawcę i ogólnie zachowuje się jak talib.
Ależ przyzwyczailiśmy się. Tylko że on chyba jako jedynie daje się w miarę często cytować selektywnie. A na kimś muszę to ćwiczyć, nie?

Cytuj
Dam sobie palec uciąć, że widział ich więcej od ciebie. Bo ty przecież nie oglądasz anime z przed 2000.
Dziękuję ci, stary. Kto wie czy nie za palec. Do M Zero widziałem wszystko, niemal w komplecie. Sam osądź czy go masz jeszcze czy nie.

Czyli po prostu wiele piosenek  w MF nie było w twoim guście.
No popatrz - jak chcesz to potrafisz. A co zrobisz gdy napiszę, że wiele piosenek to był po prostu chłam i ktoś o tak wysublimowanym guście jak Ganossa wie co mówi?

anfan, kawałek dla ciebie. Nie wysłuchasz całego, bo to (wbrew pozorom) muza dla inteligentnych ludzi, ale tytuł pasuje znakomicie.

English Muffin - You Should Have Been Smarter
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 05:59:46 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2344 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:31:54 pm »
Tenchi no i znowu ta twoja spowolniona odpowiedź.
Orly? To czemu sam ciągle to robisz? Sorry, ale połowa twoich argumentów to jest dla mnie właśnie "nie podoba mi się bo mi się nie podoba".
Zawsze podaję sensowne argumenty (naucz się czytać ze  zrozumieniem). A jeśli anime nie oglądałem to również to zaznaczam. Mogę ocenić chociażby sam wygląd anime nie mieszając do tego fabuły czy charakterów postaci.
Nie cwaniakuj koleżko, bo ci taki kadr zapodam że nie będziesz wiedział co jest człowiekiem a co zwierzęciem, na ten przykład.
:lol
Nadal nie kumasz. Ja mam gdzieś jakość, liczą się emocje. Oceniasz anime po tym które jest najbardziej zaawansowane technicznie? No chyba tak, skoro nie oglądasz niczego poniżej 2000 roku.
Widzę, że nie kumasz. Po prostu zwracam na to uwagę szczególną, ale to nie jest bezpośredni powodów wysokiej oceny. Wszystkie elementy w anime muszą mi się podobać, a szczególnie jego bohaterowie. No i właśnie co za tym idzie powinno wywoływać pewne emocje. Oczywiście wiele anime powoduje negatywne emocje (dziewczyna obrażająca, bijąca chłopaka lub taka (taki) pozwalająca się obrażać/bić przez innych - szczególnie  w tych idiotycznych szkolnych przypadkach).
Ależ przyzwyczailiśmy się. Tylko że on chyba jako jedynie daje się w miarę często cytować selektywnie. A na kimś muszę to ćwiczyć, nie?
A kiedyś ja bardzo nie lubiłem cytować selektywnie, ale możesz być dumny z tego, że jesteś jedną z tych osób, które mnie zachęciły do takiego cytowania.
Do M Zero widziałem wszystko, niemal w komplecie.
Ja widziałem Macross Zero i Frontier. Nie jestem żadnym fanem mechów, macrossów, gundamów czy czegoś takiego. Po prostu oceniam wysoko te anime, które się dobrze ogląda. A na to duży wpływ strona wizualna i dźwiękowa.
A co zrobisz gdy napiszę, że wiele piosenek to był po prostu chłam
Odpiszę, że piszesz bzdury i nie wiesz co to słowo oznacza. Zresztą po co ja w ogóle to piszę skoro nawet nie oglądałeś.
anfan, kawałek dla ciebie. Nie wysłuchasz całego, bo to (wbrew pozorom) muza dla inteligentnych ludzi, ale tytuł pasuje znakomicie.
No i na końcu postanowiłeś mnie obrazić. Tenchi zresztą z tobą to jak z dzieckiem trzeba postępować gdyż chwilami piszesz takie dziwactwa, że brak słów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 07:10:24 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2345 dnia: Czerwiec 04, 2011, 12:56:13 pm »
A ja w ramach sam nie wiem czego biorę się za oglądanie Hyakka Ryouran Samurai Girls. Jakby stylizacja była standardowa, to pewnie bym nawet nie zwrócił na to uwagi. A tak to damy temu szansę.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2346 dnia: Czerwiec 04, 2011, 01:00:01 pm »
Powiedz ile widziałeś Macrossów ? To tak samo jakbym ja oceniał anime nie mając o tym pojęcia (już nie mówiąc o fabule, ale choćby o jego stronie wizualnej czy głównych bohaterach).
Więc jaki sens miało to zdanie?
Bo jak dla mnie to wynika z niego pośrednio jakobyś widział ich więcej niż Tenchi i zarzucał mu niekompetencje w tym względzie.
A z tego co powiedziałeś w poście powyżej widziałeś tylko dwa z czego jeden zupełnie nie reprezentatywny więc nie masz zielonego pojęcia o tym universum.
A ja w ramach sam nie wiem czego biorę się za oglądanie Hyakka Ryouran Samurai Girls. Jakby stylizacja była standardowa, to pewnie bym nawet nie zwrócił na to uwagi. A tak to damy temu szansę.
Daj znać jakie wrażenia. Oglądając Sengoku Otome mam ochotę na jakieś inne serie w podobnym stylu.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2347 dnia: Czerwiec 04, 2011, 01:12:26 pm »
A ja w ramach sam nie wiem czego biorę się za oglądanie Hyakka Ryouran Samurai Girls. Jakby stylizacja była standardowa, to pewnie bym nawet nie zwrócił na to uwagi. A tak to damy temu szansę.
Prawdę mówiąc ja tylko oceniłem stronę wizualną dając przy okazji wiele kadrów. Jednak nie pisałem jeszcze o tym anime, a przecież je oglądałem. Jeśli chcecie to oglądać to tylko w wersji Blu-Ray bo TV ma cenzurę. Erotyka w tym anime chwilami jest dosyć mocna.

Wilku jeśli lubiłeś Ikkitousen to na pewno ci się spodoba. To głównie anime akcji z dużą domieszką fanserwisu. Jedną z głównych bohaterek jest dziewczyna pettanko o głosie Shany. Fabułę również posiada to anime choć nie o to tam głównie chodzi.

Bardzo mi się podobała akcja szczególnie przy końcu. Ponieważ główny wróg to nie był jakiś słabeusz, którego pokonanie nie stanowiło większego problemu. Coś takiego właśnie uwielbiam. W "11 eyes" też główny wróg był niesamowicie silny.

Irytujące są anime akcji gdzie przeciwnik jest pokonany bez problemu.

PS:

Ostatni odcinek dostępny jest w wersji czarno białej i kolorowej.

Więc jaki sens miało to zdanie?
Bo jak dla mnie to wynika z niego pośrednio jakobyś widział ich więcej niż Tenchi i zarzucał mu niekompetencje w tym względzie.
Przecież ja pisałem o tym, że on nie oglądał tego co skrytykował. Owszem ja nie oglądałem tych starych Macrossów lecz on nie widział tego o czym pisałem. Nie odnosiłem się do starych Macrossów więc to czy ktoś je oglądał nie ma znaczenia. Zresztą jak pisałem bardzo cenię stronę wizualną i dźwiękową choć owszem czytałem, że stare Macrossy miały też świetną muzykę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 03:49:43 pm wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2348 dnia: Czerwiec 04, 2011, 07:02:19 pm »
Cytuj
Prawdę mówiąc ja tylko oceniłem stronę wizualną dając przy okazji wiele kadrów. Jednak nie pisałem jeszcze o tym anime, a przecież je oglądałem. Jeśli chcecie to oglądać to tylko w wersji Blu-Ray bo TV ma cenzurę. Erotyka w tym anime chwilami jest dosyć mocna.
Tylko i wyłacznie albo jakiś inny Rip bo TV z cenzurą jest denerwujaca.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2349 dnia: Czerwiec 04, 2011, 09:43:00 pm »
Nadganiam sobie Nichijou. Jest spoko, ale humor momentami trochę zbyt hermetyczny, przyciężkawy. Jednak A Channel wygrywa jeśli mowa o slice of life w tym sezonie. Z Azazelem się pożegnałem, takie cokolwiek niesmaczne momentami, mało mnie bawiło. W Denna Onna dialogi i humor zbyt przypominały mi Arakawę, też się z tym pożegnałem. Podobnie ze SKET Dance - takie popłuczymy po Ookami-sama. C to jakiś totalny bełkot dla mnie, jedyną fajną rzeczą jest ta panienka latająca za głównym bohaterem, ale to trochę za mało. Showa Monogatari to z kolei taka typowa obyczajówka, wysubowali tylko trzy ocinki i w sumie raczej nie ma czego żałować.
Niby taki straszny sezon, a jak na razie drop za dropem. Ciekawe z czym jeszcze się pożegnam.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2350 dnia: Czerwiec 04, 2011, 10:52:05 pm »
Odnośnie Kemono no Souja Erin . Naprawdę nie wiem (choć domyślam się) dlaczego tak się dzieje z niektórymi anime. Chciałem to obejrzeć, mam nawet wersję Blu-Ray więc trochę przeglądam i okazuje się wizualnym gniotem.

Czy to celowy efekt czy za wszelką cenę oszczędzają na grafice ? W takim Hyakka Ryouran: Samurai Girls ten komiksowy styl to przecież na 100 procent były oszczędności. Gdyż to jakby takie tuszowanie szczegółów.

W Kemono no Souja Erin niestety również walnęli jakąś dziecinną grafikę, że nie można na to patrzeć. Anime zapewne by mi się spodobało (lubię takie klimaty), ale ta grafika jest odpychająca.

To są kadry z wersji Blu-Ray. Zdjęcia należy oglądać w oryginalnym rozmiarze czyli 1280x720.


 

Na ostatnim obrazku ta kobieta, która ją dotyka wygląda jak mutant bez paznokci. Widać, że nie chciało się producentom inwestować w to anime. Chcieli je zrobić jak najmniejszym kosztem.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2351 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:11:10 pm »
No tak, masz rację - przecież wypasione do granic możliwości tła czy tak drobne detale jak paznokcie to niewątpliwie najważniejsze czynniki decydujące o fajności anime. Najważniejsza jest ładna kreska, reszta się nie liczy.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2352 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:20:28 pm »
No tak, masz rację - przecież wypasione do granic możliwości tła czy tak drobne detale jak paznokcie to niewątpliwie najważniejsze czynniki decydujące o fajności anime. Najważniejsza jest ładna kreska, reszta się nie liczy.
Wiesz to nie chodzi nawet o to, że się nie da obejrzeć. Na 90 procent by mi się spodobało. Tamto anime w komiksowym stylu też mi się podobało (bo wyjątkowo fajne z charakteru dziewczyny i dobre walki) lecz jak wielokrotnie pisałem lubię realizm wizualny czyli realistyczny wygląd zarówno postaci jak i krajobrazów, miast, wnętrz budynków itp.

Zresztą zawsze najważniejsze są postacie i fabuła o czym setki razy wspominałem więc nie wiem dlaczego piszesz odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 11:24:57 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2353 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:23:04 pm »
Do mnie taki design trafia. Średnio się na tym znam, ale narysować takie tło ręcznie (z przejściami kolorów itd) wychodzi dłużej i drożej od normalnego w dzisiejszych seriach komputerowego konturu ciapniętego jednolitym wypełnieniem (proces a'la Paint).

A że anfanowi się nie podoba... Trudno, twórcy pewnie jakoś pogodzą się z tą stratą. Zwłaszcza że oceny seria zebrała dosyć dobre.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2354 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:28:00 pm »
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6187

Właśnie wiem, że anime ma wysokie oceny, a w dodatku anidb wskazuje, że są podobieństwa do takich rewelacyjnych anime jak Seirei no Moribito i Juuni Kokki. Z tym, że te dwie produkcje są również przepiękne wizualnie. Seirei no Moribito to po prostu arcydzieło pod tym względem choć Juuni Kokki niewiele gorsze.

A Kemono ? Nie wiem czy taka grafika więcej kosztuje, ale wygląda bardzo dziecinnie i brzydko.
wychodzi dłużej i drożej od normalnego w dzisiejszych seriach komputerowego konturu ciapniętego jednolitym wypełnieniem (proces a'la Paint).
Zapewne nie orientujesz się jak wygląda proces produkcji anime.  Może jednak przy najbrzydszych wizualnie seriach robią tak jak napisałeś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2011, 11:35:38 pm wysłana przez anfan »