Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2355 dnia: Czerwiec 04, 2011, 11:37:52 pm »
Zresztą zawsze najważniejsze są postacie i fabuła o czym setki razy wspominałem więc nie wiem dlaczego piszesz odwrotnie.
Po prostu bawi mnie trochę ta twoja mania szczegółu i podśmiewam się. Zawsze twierdziłem, że jak się chce realizmu, to najlepiej wyjść na ulicę. Między innymi dlatego też nie trafiają do mnie gry 3D, które usiłują być jak najbardziej realistyczne, a jedynie tylko wypaczają prawdziwą rzeczywistość. Nie po to uciekam od niej w świat anime czy gier, żeby dostać to samo co otacza mnie na codzień.

Zapewne nie orientujesz się jak wygląda proces produkcji anime.  Może jednak przy najbrzydszych wizualnie seriach robią tak jak napisałeś.
Swoją drogą to też u ciebie i kilku innych osób (nie stąd) kocham: wiecie lepiej od samego zainteresowanego, na czym się zna, a na czym nie.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2356 dnia: Czerwiec 05, 2011, 12:27:34 am »
Zawsze twierdziłem, że jak się chce realizmu, to najlepiej wyjść na ulicę.
To nie ten sam realizm choć są wyjątki. Wiesz (a może nie), że w niektórych anime stosują coś tak głupiego jak całkowicie prawdziwe tła z tym, że lekko rozmazane. To po prostu zwykłe zdjęcia. Beznadziejny pomysł gdyż przecież to ma być anime. Więc to już jest faktycznie przegięcie w drugą stronę. Coś takiego było w anime Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora.



Między innymi dlatego też nie trafiają do mnie gry 3D, które usiłują być jak najbardziej realistyczne, a jedynie tylko wypaczają prawdziwą rzeczywistość.
Ja bardzo cenię w grach świetną grafikę. Właśnie po to głównie kupuję procesory i grafiki za tysiące złotych.

Zawsze muszą być najwyższe ustawienia graficzne w grach (i full HD rozdzielczość), a do tego Filtrowanie anizotropowe i antyaliasing.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 01:03:38 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2357 dnia: Czerwiec 05, 2011, 12:40:11 am »
To nie ten sam realizm choć są wyjątki. Wiesz (a może nie), że w niektórych anime stosują coś tak głupiego jak całkowicie prawdziwe tła z tym, że lekko rozmazane. To po prostu zwykłe zdjęcia. Beznadziejny pomysł gdyż przecież to ma być anime. Więc to już jest faktycznie przegięcie w drugą stronę. Coś takiego było w anime Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto: Natsu no Sora.
Owszem, pamiętam to anime.

Cytuj
Ja bardzo cenię w grach świetną grafikę. Właśnie po to głównie kupuję procesory i grafiki za tysiące złotych.
Ja też bardzo cenię w grach świetną grafikę. Tylko że dla mnie świetne jest już coś takiego (to akurat jedna z najlepszych i najbardziej reprezentatywnych gier na ten komputer), zaś takie coś lub takie coś to już szczyt marzeń. Bez procesorów, aliasingów na których się nie znam i innych rzeczy. Co kto lubi, ja 3D, renderów i poligonów akurat nie lubię - wolę popatrzeć na ręcznie rysowaną grafikę 2D.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2358 dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:18:52 am »
Daj znać jakie wrażenia. Oglądając Sengoku Otome mam ochotę na jakieś inne serie w podobnym stylu.

Jak na razie mnóstwo ok. Odgrzewany kotlet, ale z nowymi przyprawami i w bardzo kuszącej oprawie. Porównania do Ikkitousen pasują, bo znowu mamy mit generałów itp., a główne bohaterki podobne. Za to dużo przyjemniej się ogląda. Fanserwisu tona, ale nie powiedziałbym (przynajmniej do 6go epka), że jest on mocny bądź zboczony. Po prostu pełno ładnych biustów przewala się nam po ekranie : ) Kreska i animacja na najwyższym poziomie; tła rzeczywiście bardzo ubogie, ale dla mnie przynajmniej to w ogóle nie przeszkadza. Liczy się to, że kreska postaci ani na jotę się nie pogarsza (co często dzieje się z postępem epków w różnych anime).

W każdym razie co za dużo to nie zdrowo i zabrałem się za powtórne oglądanie SAC 2nd GIG : ) Jestem po epku "Poker face" - genialne. SACe mi się nigdy nie znudzą.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2359 dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:40:21 am »
Teraz będę musiał poszukać czy jest wersja uncensored w jakiejś niskiej rozdzielczości :(
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2360 dnia: Czerwiec 05, 2011, 02:47:11 pm »
Jak na razie mnóstwo ok.
Później będzie lepiej.
Odgrzewany kotlet, ale z nowymi przyprawami i w bardzo kuszącej oprawie.
Ja uważam odwrotnie bo właśnie oprawa graficzna (piszę o tłach) była odpychająca i uboga. Choć zależy co kto lubi.
To zresztą dziwne bo studio Arms słynie z pięknej grafiki (Ikkitousen, Queen`s Blade), a w tym przypadku na siłę chcieli jakąś oryginalność, ale marnie to wyszło (a przykładowo ta oryginalność w Ef - tale of memories była rewelacyjna).
Porównania do Ikkitousen pasują, bo znowu mamy mit generałów itp., a główne bohaterki podobne. Za to dużo przyjemniej się ogląda.
Faktycznie oglądało się przyjemnie i oceniam to anime jako lepsze lepsze od III i IV sezonu Ikkitousen lecz gorsze od I i II sezonu.

Fanserwisu tona, ale nie powiedziałbym (przynajmniej do 6go epka), że jest on mocny bądź zboczony. Po prostu pełno ładnych biustów przewala się nam po ekranie : )
A były nawet sceny wyglądające jak imitacja seksu. Chociażby z tą pettanko (wyjątkowo fajniutka była).
A co do biustów to prawda. W dodatku nie były wielkie co jest dużą zaletą.
Kreska i animacja na najwyższym poziomie;
Najwyższym poziomie...
Oczywiście wilku ;)
tła rzeczywiście bardzo ubogie, ale dla mnie przynajmniej to w ogóle nie przeszkadza.
Po prostu jakby tuszowali tym stylem komiksowym niski budżet. A ja zawsze lubiłem realistyczne i szczegółowe tła.
Liczy się to, że kreska postaci ani na jotę się nie pogarsza (co często dzieje się z postępem epków w różnych anime).
Oczywiście, że się nie pogarsza. Przy takiej oprawie graficznej ciężko coś takiego zauważyć.

 
W każdym razie co za dużo to nie zdrowo i zabrałem się za powtórne oglądanie SAC 2nd GIG : )
Dokończ wpierw Hyakka Ryouran: Samurai Girls.  :D To anime czym dalej tym jest lepsze.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7440
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 02:53:03 pm wysłana przez anfan »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2361 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:19:51 pm »
Wynudzony nadrabianiem zaległości, które kryją się pod postaciami Wolf's Rain'a i Baccano!, postanowiłem postawić na jakiś tytuł łatwy w odbiorze. Padło na Fairy Tail.
 
I tutaj, po iluś pierwszych odcinkach, odnajduje się mój mindf**k - jakim sposobem produkcja, w której główna współbohaterka jest dubingowana przez Hirano Aye, co musi kosztować bryły hajsu, ma tak beznadziejnie średnią oprawę graficzną. Wliczając w to powtarzające się animacje przy scenach walki, co wydaje mi się na obecne czasy najmocniejszym przegięciem. Miałem nadzieję na coś (animacja) z półki Soul Eater'a, nie pokemonów z polsatu o 15.00, zaraz po szkole.
 
Póki co jednak będę dalej patrzał i słuchał - głownie pre-reinkarnacji Haruhi.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2362 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:31:00 pm »
I tutaj, po iluś pierwszych odcinkach, odnajduje się mój mindf**k - jakim sposobem produkcja, w której główna współbohaterka jest dubingowana przez Hirano Aye, co musi kosztować bryły hajsu,
Wcale nie musi. Seiyuu generalnie zarabiają nędznie. Tylko najlepsi zarabiają w miarę przyzwoicie, przy czym przyzwoicie w znaczeniu jakieś tam japońskiej średniej krajowej (a nie przyzwoicie w kategorii celebrytów) Smutne to lecz prawdziwe.

Cytuj
ma tak beznadziejnie średnią oprawę graficzną.
Owszem, ma - ale nie przeszkadza mi to nic a nic. Oglądam FT od samego początku i bawię się na nim po prostu znakomicie. Duża dawka fajnego humoru, świetne postacie, świetne seiyuu, dobra muzyka, nie ma nadmiernego i zbędnego przeciągania walk, nie zanotowałem też zbędnego moralizowania na siłę. Jak dla mnie to wszystkie shouneny mogą być takie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2363 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:40:10 pm »
Toaru Majutsu no Index - niby takie znane ale nigdy nie korciło mnie żeby to zobaczyć. No ale żeby nie być tak całkiem do tyło to zebrałem się w końcu w sobie i zerknąłem na pierwszy odcinek. Wrażenia nijakie. Jakieś espery, panienka spada z dachu na balkon bohatera, pokazuje mu cycki, gonią ją jakieś czarne charaktery, ucieka ale zmuszona sytuacją znowu wraca do głównego bohatera. NUUUUDA. Index zrobiła parę fajnych minek i to wszystko co jakkolwiek poruszyło mnie w tym odcinku. Reszta przyklepana i do zapomnienia. Facecik z charakteru całkiem spoczko ale zrobienie go strasznym pechowcem, nawet pokrętnie to tłumacząc jego "mocą", jest jak dla mnie zabiegiem fatalnym i kojarzącym mi się jak najgorzej. Mam do obejrzenia jeszcze dwa odcinki, jak nic się nie zmieni to do kosza.
Wcale nie musi. Seiyuu generalnie zarabiają nędznie. Tylko najlepsi zarabiają w miarę przyzwoicie, przy czym przyzwoicie w znaczeniu jakieś tam japońskiej średniej krajowej (a nie przyzwoicie w kategorii celebrytów) Smutne to lecz prawdziwe.
Praca w zawodzie daje im tylko rozgłos. Jeśli komuś się uda to prawdziwe pieniądze może zarobić w reklamie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2364 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:43:50 pm »
Oglądam FT od samego początku i bawię się na nim po prostu znakomicie. Duża dawka fajnego humoru, świetne postacie, świetne seiyuu, dobra muzyka, nie ma nadmiernego i zbędnego przeciągania walk, nie zanotowałem też zbędnego moralizowania na siłę. Jak dla mnie to wszystkie shouneny mogą być takie.
Amen.

Toaru Majutsu no Index - niby takie znane ale nigdy nie korciło mnie żeby to zobaczyć. No ale żeby nie być tak całkiem do tyło to zebrałem się w końcu w sobie i zerknąłem na pierwszy odcinek. Wrażenia nijakie. Jakieś espery, panienka spada z dachu na balkon bohatera, pokazuje mu cycki, gonią ją jakieś czarne charaktery, ucieka ale zmuszona sytuacją znowu wraca do głównego bohatera. NUUUUDA. Index zrobiła parę fajnych minek i to wszystko co jakkolwiek poruszyło mnie w tym odcinku. Reszta przyklepana i do zapomnienia. Facecik z charakteru całkiem spoczko ale zrobienie go strasznym pechowcem, nawet pokrętnie to tłumacząc jego "mocą", jest jak dla mnie zabiegiem fatalnym i kojarzącym mi się jak najgorzej. Mam do obejrzenia jeszcze dwa odcinki, jak nic się nie zmieni to do kosza.
Niestety stary, zmieni się na gorsze. Zaczną się epickie bitwy na kilka odcinków, wrogowie z piekła rodem którzy jednym cmoknięciem rozwalają pół miasta, a których czasem da się pokonać tak jak w sailorkach - przekonując aby stanęli po właściwej stronie, moralizatorstwo i masa innych dziwnych rzeczy. Oba sezony Indexa zmęczyłem (oglądając sporo na fast forwardzie) tylko dla świetnych postaci i świata, który bardzo mi się podoba. Szkoda że zmarnowali go na historyjkę wyglądającą jakby była robiona dla nastolatków.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2365 dnia: Czerwiec 05, 2011, 09:54:03 pm »
Oglądałem bardzo dokładnie (bez żadnego przewijania) zarówno I sezon Index, II sezon Index, Railgun i OAVkę Railgun więc tak bym to ocenił.

"Index" to nic świetnego. Jednak Railgun to rewelacja. No chyba, że nie lubisz oglądać przygód samych dziewczyn. Jednak dzięki temu anime praktycznie przestało być irytujące. Pozbyli się tej ułomnej/gryzącej loli tsundere (index), prawie całkowicie wywalili tępego głównego bohatera czyli Toumę (który był na tyle dziwny że pozwalał się bić i obrażać niektórym dziewczynom i przy okazji bywał strasznie niedomyślny) jak również inne beznadziejne postacie z Indexa (choćby Himegami Aisa) więc przestały irytować. W dodatku te co były irytujące w Index (Misaka, Kuroko) w Railgunie stały się znacznie bardziej sympatyczne (widocznie brak samca tak działa na dziewczyny w anime). I co również ważne w Railgunie nie było tego kretyńskiego pomysłu z ciągłym pokonywaniem wrogów poprzez bicie ich pięścią po gębie. Więc praktycznie same plusy ma Railgun.

PS:

Chociażby na anidb "Railgun" ma wyższe oceny niż oba sezony "Index".

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=7975
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 10:00:06 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2366 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:08:15 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shira nai - jak znam życie, przejdzie kompletnie niezauważone i niedocenione, a to tymczasem jedna z najjaśniejszych perełek tego sezonu. Powiedzieć o czym to jest to zepsuć kompletnie pierwszy odcinek, dlatego powiem tylko tyle, że tak kapitalnej obyczajówki nie widziałem już od dawna. Scenariusz w mistrzowski sposób przechodzi od scen na których człowiek śmieje się niemal do rozpuku, do naprawdę wzruszających i łzawych momentów, absolutnie nie naciąganych. I to czasem kilka razy w ciągu odcinka. 23 minutki zlatują błyskawicznie, zostawiając ogromny niedosyt. Oglądam już od ponad godziny i wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś będę z tym tytułem na bieżąco, choć miałem spore zaległości (w sumie to widziałem tylko pierwszy). Polecam wszystkim którzy lubią "ludzkie" historie, niekoniecznie strasznie ambitne czy zmuszające do myślenia, ale niosące ze sobą spory ładunek emocjonalny.
Aha, byłbym zapomniał: Menma rulez, pod absolutnie każdym względem.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2367 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:16:10 am »
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai to jedno z tych anime, które jakiś czas temu zapisałem do obejrzenia zwłaszcza, że widzę jak na razie bardzo wysokie oceny (choćby na anidb).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8181

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2368 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:36:19 am »
I nie musisz czekać na żadne ripy, bo cenzury tutaj nie ma. To nie jest historia w której fanserwis odgrywałby jakąś rolę, wręcz by popsuł jej wiarygodność i powagę.
No i koniec, obejrzałem wszystkie dostępne epy. Zaczyna się tygodniowe czekanie w mękach na kolejne. A ósmy skończyli tak, że aż coś w gardle ściskało. No cóż, to teraz gonimy Hanasaku Irohę. Może uda się zaliczyć całą dziewiątkę przed snem.
Na razie po trzech. Trochę dziwna seria, trzeba przyznać. Bardzo cieszy Kanae-san w roli głównej. Po pierwszym odcinku poczułem się jakbym dostał w twarz. Drugi spotęgował zamieszanie w mojej głowie, za to na trzecim pokładałem się ze śmiechu. Definitywnie thumbs up. No i kurde, Nako to całkiem fajna laska. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nieco częściej pokazywali ją w takich, nazwijmy to, nietypowych sytuacjach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 04:56:55 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2369 dnia: Czerwiec 06, 2011, 05:23:35 am »
I po Hyakka Ryouran: Samurai Girls. Fajne. Naprawdę przyjemnie się oglądało choć strasznie shonenowate zakończenie kilku wątków trochę przeszkadzało. Mocne 7 bądź naciągane 8. A 12 eków minęło na tyle szybko, że dopiero teraz zacząłem się zastanawiać, czy kilku rzeczy nie dałoby się przypadkiem zrobić lepiej : )