trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 892736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2370 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:55:07 am »
Naprawdę przyjemnie się oglądało choć strasznie shonenowate zakończenie kilku wątków trochę przeszkadzało.
Na przykład jakich ?
Tylko ciekawe, że ludziom się myli Seinen z Shounenem. Zarówno takie "Sekirei" jak i właśnie "Hyakka Ryouran: Samurai Girls" to był Seinen. A zależy to raczej od wieku głównego bohatera.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7440

A może niektórzy wychodzą z założenia, że jak podczas walki ktoś zyskuje nową siłę, zdolności, moce to od razu jest shounen :)
12 eków minęło na tyle szybko, że dopiero teraz zacząłem się zastanawiać, czy kilku rzeczy nie dałoby się przypadkiem zrobić lepiej : )
Na pewno by się dało, a powinni zacząć od strony wizualnej anime :)

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2371 dnia: Czerwiec 06, 2011, 12:09:23 pm »
Index tak jak się można było spodziewać poszedł w odstawkę. Nie pomógł nawet chwyt z kończymy odcinek w najciekawszym momencie. Cała reszta oglądana była z bardzo częstym użyciem funkcji ff.
Pora zabrać się za samurajki.

A przy okazji trafiłem na Ushio to Tora. Po pierwszym odcinku zapowiada się całkiem ciekawie. Szczególnie Tora jest fajny. Zarówno z wyglądu jak i z charakteru.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2372 dnia: Czerwiec 06, 2011, 12:34:13 pm »
Jeszcze kilka słów odnośnie arcydzieła wizualnego czyli Macross F: Itsuwari no Utahime.

Na początku 2012 roku ma być wydany na Blu-Ray drugi film będący zakończeniem. Ciekawe czy będzie jeszcze lepszy wizualnie. To chyba niemożliwe. Prawdę mówiąc już seria TV była ścisłą czołówką, a w filmie jeszcze to ulepszyli.

W dodatku anime było sympatyczne, miało ciekawe postacie i gdzieś z kilkanaście (nawet ponad 20) piosenek. Szczególnie lubiłem Sheryl więc poniżej zamieszczam kilka kadrów, które zrobiłem z tego filmu. Mogłem również pokazać tą niesamowitą animację, ale wybrałem co innego. To jest tak śliczne jak chyba w żadnym innym anime. Rozdzielczość 1280x720. Dopiero wtedy widać jakie to cudowne.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 12:52:49 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2373 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:21:14 pm »
Na przykład jakich ?

Spoiler: pokaż
Ciągłe "przyjaźń, miłość itp.", braciszek przeżył i w końcu się nawrócił, oczywiście główna bohaterka ożyła >.>
Typowe dla shonenów, do bólu zębów typowe.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2374 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:43:43 pm »
Spoiler: pokaż
Ciągłe "przyjaźń, miłość itp.", braciszek przeżył i w końcu się nawrócił, oczywiście główna bohaterka ożyła >.>
Typowe dla shonenów, do bólu zębów typowe.
Aha bo sądziłem, że pisałeś o pojedynkach.

Spoiler: pokaż
 Mówisz o niej, że ożyła
.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19204
Przecież to tak wcale nie wyglądało. Po prostu żeby nie było tak smutno zrobili pokazówkę na końcu lecz ja bym tego dosłownie nie traktował.

Poza tym zapewne pisałeś o nim.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=19202

Wolał byś żeby do końca pozostał zły i okrutny ? Właśnie zmiany bohaterów to jedna z tych wspaniałych rzeczy, które oferuje anime.

I to nie jest tylko cecha występująca w shounenach. Po prostu jak ktoś jest czymś zaślepiony to postępuje w pewien (najczęściej zły) sposób. Jednak w anime całkiem logicznie pokazali jego zmianę. On po prostu pewnych rzeczy wcześniej nie dostrzegał albo o nich zapomniał lub nie chciał okazać w ten sposób swojej słabości.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2375 dnia: Czerwiec 06, 2011, 01:46:15 pm »
Obie serie zarówno Ano Hi Mita jak i Hanasaku IMO bardzo godne polecenia, uwielbiam takie slices of life w końcu bez magii, potworów i innych "czarnych charakterów z piekła rodem".
Choć musze przyznać że w tym sezonie to Steins; Gate i Nichijou mnie po prostu ukradło.

Steins jest ciekawy i intrygujący... no i mało przewidywalny... trochę przez "mechanikę świata przedstawionego" i mimo że taka nieprzewidywalność z "dupy wzięta" (czyli niekoniecznie logiczne losowe wydarzenia które wyskakują jak królik z kapelusza) rodem z Death Note czy Code Geass mi się zazwyczaj nie podoba to w tej serii ma to jak najbardziej rację bytu właśnie ze względu na motyw przewodni
Spoiler: pokaż
czyli podróże w czasie i możliwości manipulacji czasowych, podlanych efektem motyla


Co do Nichijou... cóż tu mi słów po prostu brak.
W 100% trawia w moje poczucie humoru i jeżeli już miałbym to jakoś opisać to jedynie jako Monty Python w wersji Anime, ale to też wcale nie oddaje charakteru tej serii :smile:

Offline Frey Ikari

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2376 dnia: Czerwiec 06, 2011, 09:18:02 pm »
Seikon no Qwaser II- obejrzałem 7 odc. w wersji TV.... Nie mam pojęcia kto robił cenzurę ale jest tak zarabista że nobla za to trzeba dać. Tego się nie da opisać słowami TO trzeba zobaczyć na własne oczy!!! Nie, zaraz, tego się NIE da ogladać!!! Szczęko opad murowany. :shock:

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2377 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:32:24 am »
Obie serie zarówno Ano Hi Mita jak i Hanasaku IMO bardzo godne polecenia, uwielbiam takie slices of life w końcu bez magii, potworów i innych "czarnych charakterów z piekła rodem".
Ja chyba też, jednak życie z lekkimi elementami fantastyki to jest co lubie najbardziej.

Cytuj
Co do Nichijou... cóż tu mi słów po prostu brak.
Są takie historyjki że się tarzam po dywanie, są takie po których wzruszam ramionami.

Cytuj
W 100% trawia w moje poczucie humoru i jeżeli już miałbym to jakoś opisać to jedynie jako Monty Python w wersji Anime, ale to też wcale nie oddaje charakteru tej serii :smile:
Wiesz co, powiem ci że do końca nie kumam fascynacji Monty Pythonem. Oni mieli bardzo ciężki humor, bardzo mocno bazowany na obecnej sytuacji politycznej Anglii (patrz np. The Ministry of Silly Walks). Ile osób śmieje się faktycznie z tego co ten skecz sobą reprezentuje, a ile z samego faktu że "oni śmiesznie chodzą"? Ile osób totalnie nie rozumie połowy ich skeczy? Ja też nie rozumiem masy ich dowcipów (do czego się przyznaję), dlatego porównanie do MP to dla mnie żaden argument, wybacz. Osobiście porównałbym to do czegoś, czego rozumienie jest jednoznaczne dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 02:59:17 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2378 dnia: Czerwiec 07, 2011, 07:20:50 pm »
Ja chyba też, jednak życie z lekkimi elementami fantastyki to jest co lubie najbardziej.
Są takie historyjki że się tarzam po dywanie, są takie po których wzruszam ramionami.
Wiesz co, powiem ci że do końca nie kumam fascynacji Monty Pythonem. Oni mieli bardzo ciężki humor, bardzo mocno bazowany na obecnej sytuacji politycznej Anglii (patrz np. The Ministry of Silly Walks). Ile osób śmieje się faktycznie z tego co ten skecz sobą reprezentuje, a ile z samego faktu że "oni śmiesznie chodzą"? Ile osób totalnie nie rozumie połowy ich skeczy? Ja też nie rozumiem masy ich dowcipów (do czego się przyznaję), dlatego porównanie do MP to dla mnie żaden argument, wybacz. Osobiście porównałbym to do czegoś, czego rozumienie jest jednoznaczne dla wszystkich.
A IMO bardzo trafny, zwróć uwagę że w Nichijou jest podobnie... masa skeczy związanych z elementami kultury japońskiej niekoniecznie dla europejczyka zrozumiałych.
Co do śmiania się z faktu "oni śmiesznie chodzą" to c'mon! chyba nie myślisz że aż taki tępy jestem :wink: .
A co do Skeczy MP cześć myślę że rozumiem, części może i nie rozumiem ale wszystkie mnie śmieszą :smile: .
Po za tym ich grupa miała oprócz latającego Cyrku masę innych tworów już nie tak z samą Anglią mocno powiązanych i te podobają mi się najbardziej
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 07:24:12 pm wysłana przez wyspa »

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2379 dnia: Czerwiec 07, 2011, 08:18:36 pm »
Są takie historyjki że się tarzam po dywanie, są takie po których wzruszam ramionami.
Pozostaje mi z tym tarzaniem po dywanie wierzyć na słowo, ale nawet jeśli później są jakieś śmieszne sceny to zapewne ta skórka i tak nie warta wyprawki. Przebrnąłem przez bodajże aż trzy odcinki i omalże nie umarłem z nudów. Taki Lucky Star też miał przymulający pierwszy odcinek, ale tam szybko się to rozkręciło. W Nichijou nic się na to nie zanosi, więc szybki odstrzał tego tytułu pozostał jedyną rozsądną opcją.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2380 dnia: Czerwiec 07, 2011, 08:30:28 pm »
Pozostaje mi z tym tarzaniem po dywanie wierzyć na słowo, ale nawet jeśli później są jakieś śmieszne sceny to zapewne ta skórka i tak nie warta wyprawki. Przebrnąłem przez bodajże aż trzy odcinki i omalże nie umarłem z nudów. Taki Lucky Star też miał przymulający pierwszy odcinek, ale tam szybko się to rozkręciło. W Nichijou nic się na to nie zanosi, więc szybki odstrzał tego tytułu pozostał jedyną rozsądną opcją.
Cóż co kto lubi... osobiście uwielbiam Lucky Star'a co chyba da się zauważyć a Nichijou stawiam obecnie zaraz obok niego :smile: . Tego typu humor jaki widzimy w Nichijou uskuteczniałem dość ostro w czasach licealnych wraz ze znajomymi i po prostu 80% gagów łapię w locie... pozostałe 20 cóż różnie bywa czasami muszę się dobrze zastanowić o co właściwie chodzi :biggrin: .
Powiem tyle że od czasu Lucky Star'a właśnie nie było 2giej takiej serii gdzie wyszukiwałem ulubione fragmenty i oglądałem je nawet po kilka razy... ba dalej przeglądam te fragmenty Lucky Star'a i coś czuję że z Nichijou ten trend również się utrzyma.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2381 dnia: Czerwiec 07, 2011, 09:30:44 pm »
Wspomniałem o Lucky Starze bo to i Nichijou są produkcją Kyoani. I dość do siebie podobne... niestety, tylko na pierwszy rzut oka. Aha, i jeszcze jedna rzecz której brakuje w Nichijou: ciekawych, nietuzinkowych postaci takich jak czołgowej pary LS czyli Konaty i Kagamin. W Nichijou po tym co obejrzałem, szczerze mówiąc nie kojarzę imienia czy ksywy ani jednego z głównych bohaterów. Za to mam nieodparte wrażenie że oglądałem jedną wielką bezkształtną masę zekranizowanych losowych 4-kom.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2382 dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:25:16 pm »
A IMO bardzo trafny, zwróć uwagę że w Nichijou jest podobnie... masa skeczy związanych z elementami kultury japońskiej niekoniecznie dla europejczyka zrozumiałych.
Mówisz? To ja już chyba tak przesiąkłem na wylot japońskością, że nawet tego nie wychwytuję, traktując jako coś naturalnego.

Cytuj
Co do śmiania się z faktu "oni śmiesznie chodzą" to c'mon! chyba nie myślisz że aż taki tępy jestem :wink: .
Pisałem ogólnie, akurat konkretnie ciebie o to nie podejrzewam.

Cytuj
A co do Skeczy MP cześć myślę że rozumiem, części może i nie rozumiem ale wszystkie mnie śmieszą :smile: .
Zazdroszczę ci, bo jeżeli ja czegoś nie rozumiem, to nie potrafię się z tego śmiać.

osobiście uwielbiam Lucky Star'a co chyba da się zauważyć a Nichijou stawiam obecnie zaraz obok niego :smile:
Też uwielbiam LS, ale tutaj akurat zgodzę się trochę z Riczem: Nichijou to jednak nie ta liga.

Aha, i jeszcze jedna rzecz której brakuje w Nichijou: ciekawych, nietuzinkowych postaci takich jak czołgowej pary LS czyli Konaty i Kagamin. W Nichijou po tym co obejrzałem, szczerze mówiąc nie kojarzę imienia czy ksywy ani jednego z głównych bohaterów.
Ja już wiem kto jest kto, ale i tutaj trochę racji przyznać trzeba - bohaterowie w sumie ani mnie grzeją, ani ziębią, żadnego nie darzę jakąś większą sympatią. Wkurza mnie za to niemożebnie ta mała na którą mówią Profesor. Ogólnie tę część serii spokojnie bym odstrzelił, wyszłoby jej to tylko na dobre.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2383 dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:51:16 pm »
A ja właśnie trójkę z "laboratorium" Hakase, Sakamoto i Nano uwielbiam :smile:
Chciałbym więcej Misato (tsundere z różowymi włosami) chętnie bym ją pooglądał.
Choć też muszę przyznać że jeżeli w czymś Nichijou jest słabszy od Lucky Star'a to właśnie w kreacji postaci... lubię je, nawet bardzo (nie mogę wymienić jednej której bym chętnie nie oglądał) ale tak jak mówicie to nie ta liga w porównaniu do LS.
Myślę jednak iż to nie wina samych bohaterów którzy z osobna są bardzo ciekawi, raczej tego iż jest niewiele bądź praktycznie brak interakcji między grupkami tych postaci... to właśnie te interakcje w LS dawały im wyraźniejszy kształt... tu de facto mamy zupełnie odosobnione od siebie historie poszczególnych grup.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 10:59:14 pm wysłana przez wyspa »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2384 dnia: Czerwiec 07, 2011, 11:04:10 pm »
Chciałbym więcej Misato (tsundere z różowymi włosami) chętnie bym ją pooglądał.
O, zapomniałem o niej. Ta jest już przegięta na maxa, w ostatnim epie to chyba gościowi przywali z działa wielkości budynku. Była w sumie tylko jedna scenka z nią, która bardzo mi się spodobała (motyw z chusteczką).

Cytuj
Myślę jednak iż to nie wina samych bohaterów którzy z osobna są bardzo ciekawi, raczej tego iż jest niewiele bądź praktycznie brak interakcji między grupkami tych postaci... to właśnie te interakcje w LS dawały im wyraźniejszy kształt... tu de facto mamy zupełnie odosobnione od siebie historie poszczególnych grup.
Kto wie, może to właśnie tego zabrakło do pełni szczęścia.

Aria z odcinka na odcinek coraz głupsza - zamiast dać więcej bluszującej Arii, oni wymyślają coraz bardziej niestworzone rzeczy. Osobiście czekam na pojawienie się kolejnej postaci, która okaże się być czterdziestym pokoleniem matki boskiej. Doprawdy, do kompletu brak teraz chyba tylko przodków Luke'a Skywalkera i młodego Hannibala Lectera. Przegięli pałę jak szlag. (Kto ogląda, ten wie o co chodzi.)
Ale wystarcza jedna scenka jak ta od 16:00 do 16:10 i człowiek już wszystko im przebacza. Damn.

Hanasaku Iroha nadal w formie. Highlity obecnego odcinka to warkoczyki i ZR klasy A by Nako. Poza tym na zawsze pozostanie dla mnie tajemnicą jak mogłem do tej pory nie skojarzyć głosu Omigawy Chiaki, czyli Maki Albarn, Jun Kamigumo i Hotori Arashiyamy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2011, 03:58:10 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

 

anything