trawa

Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2415 dnia: Czerwiec 17, 2011, 10:32:49 pm »
Martwicie mnie. Widziałem tego kilka epów i miałem ochotę na więcej, kiedyś...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2416 dnia: Czerwiec 17, 2011, 10:40:57 pm »
Zmartwię cię jeszcze bardziej. Przy 10 odcinku myślałem, że zemdleję. Takiej chały graficznej to naprawdę dawno nie widziałem, wszystkie sceny oprócz zbliżeń wyglądają po prostu tragicznie. Czyżby cała ekipa rysowników nie dostała pensji i zrobili takie g... w akcie zemsty? Bardzo to dziwne bo poprzednie odcinki wcale nie były złe graficznie a zapowiedź następnego także wygląda normalnie.
Poza tym ogólnie odcinek był bardzo słaby. Narasta we mnie coraz większe przekonanie do porzucenia tej serii.
Da się oglądać drugi sezon bez znajomości pierwszego?
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2417 dnia: Czerwiec 18, 2011, 05:12:12 am »
Da się.Drugi sezon nie kontynuuje w żaden sposób pierwszego.Łączą je tylko te same postacie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2418 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:21:55 am »
@Ganossa -  coraz bardziej mnie dziwisz. Osoba która z tego co zauważyłem ogląda bardzo stare tytuły nie kiedy tak stare, że grafika itd to pokaz slajdów, a tu nagle narzekasz na grafikę w tytułach które są normalne jak na swoje czasy? Jak bym nie spojrzał na nick to bym pomyślał, że Anfan pisze. A wiadomo że ceni on sobie grafikę.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2419 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:55:59 am »
Nie chodzi mi o jakość animacji w całym anime. Odnosiłem się konkretnie do 10 odcinka. Chodzi o to, że ten odcinek wygląda jakby dali go do zrobienia jakimś praktykantom. Różnica w jakości rysunku do poprzednich jak i następnych odcinków jest kolosalna.
Jeśli mnie źle zrozumiałeś to przepraszam. Zresztą jak zapewne zauważyłeś w pierwszej mojej ocenie zupełnie nie odnosiłem się do animacji bo uznałem ją za normalny standard. Dopiero ten feralny odcinek zmusił mnie do ponownego zabrania głosu.


Nie muszę dodawać, że ruch postaci także wyglądał tragicznie.

Osoba która z tego co zauważyłem ogląda bardzo stare tytuły nie kiedy tak stare, że grafika itd to pokaz slajdów, a tu nagle narzekasz na grafikę w tytułach które są normalne jak na swoje czasy?
Jest zdecydowana różnica między starą animacją a złą animacją. Fuszerka nie zależy od wieku anime.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 08:59:09 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2420 dnia: Czerwiec 18, 2011, 06:33:54 pm »
Sora no Otoshimono Forte - kontynuacja wyjątkowo głupiutkiego anime gdzie coś takiego jak fabuła zostało zmarginalizowane czyli w odniesieniu do scen ecchi nie ma prawie znaczenia.

Co prawda w tym sequelu z fabułą jest trochę lepiej, ale nadal około 70 procent anime to były wyjątkowo absurdalne wygłupy i mało co zabawne ecchi.

Jak ktoś oglądał I sezon to dobrze wie jaki jest główny bohater. To taki mały, wyjątkowo wstrętny zboczeniec i wróg wszystkich dziewczyn (jak to mówili w anime). Żarty w tym anime polegały głównie na tym, że przy każdej możliwej okazji zachowywał się wyjątkowo ohydnie (podglądał dziewczyny, macał je za piersi, przy pomocy swojego angeloida zmieniał płeć stając się dziewczyną lub czymś innym żeby również je molestować

Lecz za każdym razem dosyć szybko był uciszany przez jego niepokonaną koleżankę (Mitsuki Sohara) która się w nim kocha. Oczywiście tego wszystkiego co on  robił, ona robiła czy inni robili nie można traktować na serio gdyż było to bardzo wyolbrzymiane więc jak ktoś oczekuje po tym anime choćby minimalnego realizmu to od razu może je sobie odpuścić.

A odnośnie kar dla głównego bohatera za jego zboczone zachowanie i wypowiedzi było bardzo wiele no i prawie za każdym razem robiła to Sohara. Z bardziej obrzydliwych mogę wymienić lądowanie w ściekach, gnoju. Gówno na jego głowie również kilka razy się pojawiło.

Lecz warto podkreślić, że on w takich sytuacjach prawie zawsze był deformowany (SD).

Z całego  humoru zawartego w tym anime ( to było gdzieś 9 na 12 odcinków) trochę lepszych było zaledwie kilka scen.

Jak pisałem na początku fabuła była zmarginalizowana czyli występowały tak zwane minimalne wstawki fabularne (choćby ostatnie sekundy odcinków). Był jeszcze taki odcinek (choć nie cały) gdzie zwiedzali Synapse więc to było coś ciekawszego.

Odnośnie walk to jedynie w 8 i 11 odcinku coś tam było. Niestety ten nowy wróg niczym ciekawym nie zaskoczył, a jego obłąkanie (brak inteligencji) skojarzyło mi się z Zenpou no Vento (znana z Index 2).

Podsumowując postacie w tym anime są jego słabą stroną. Nie prezentują sobą nic ciekawego gdyż ciągłe absurdy i głupie zachowania do tego nie zaliczam.

W anime pojawił się nowy angeloid, którego cechą jest skrajna głupota mimo, że jest jednym z silniejszych.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7628  (widać o kogo chodzi).

Ogólnie problemy angeloidów nie wywołują żadnych emocji (choćby tej Ikaros czy Nimfy). Zresztą główny bohater to pisząc krótko zboczek o dobrym serduszku. Coś odpychającego jak dla mnie.

W anime było mnóstwo nagości, ecchi lecz to wszystko (no prawie) było wyjątkowo denne. Oglądałem wersję Blu-Ray i nic ciekawego nie było.

Prawdopodobnie (a raczej na pewno) niski rating tego anime (+13) zabrania ukazywania w normalny sposób piersi dziewczyn dlatego w tej serii nie były dokładnie pokazane.

Zalety :

- kilka scen z jakąś fabułą
- walki z chaos przeciętne ale lepsze niż w I sezonie
- nieliczne zabawniejsze momenty w anime

Wady:

- skrajny absurd i głupota przewijająca się przez 70 procent czasu trwania anime
- bardzo ohydny, zboczony i odpychający główny bohater
- nowy angeloid to głupol, który w dodatku nie jest zabawny
- wszystkie postacie (podobnie jak w I sezonie) nic ciekawego czy wartościowego sobą nie prezentują

Oceniam anime 2/10 więc to gniot.  Strona wizualna przeciętna (jedynie postacie lepiej wyglądają), a muzycznie też słabo.

PS:

Co do filmu kinowego. Mam nadzieję, że wreszcie będzie coś wartego uwagi.




« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2011, 08:32:11 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2421 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:07:21 pm »
The Third: Aoi Hitomi no Shoujo - trzy epki za mną i jak na razie może być. Nic odkrywczego, chardes pozostawia sporo do życzenia, ale ogląda się w miarę przyjemnie. Zobaczymy jak będzie dalej. Na plus główna bohaterka i projekt czołgu.

Steins;Gate - oho, to może być naprawdę dobre. Na razie ugryzłem pierwszy epek, ale już to zdążyło na mnie zrobić bardzo pozytywne wrażenie.

Offline Jackal

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2422 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:10:39 pm »
Nie chodzi mi o jakość animacji w całym anime. Odnosiłem się konkretnie do 10 odcinka. Chodzi o to, że ten odcinek wygląda jakby dali go do zrobienia jakimś praktykantom. Różnica w jakości rysunku do poprzednich jak i następnych odcinków jest kolosalna.
Jeśli mnie źle zrozumiałeś to przepraszam. Zresztą jak zapewne zauważyłeś w pierwszej mojej ocenie zupełnie nie odnosiłem się do animacji bo uznałem ją za normalny standard. Dopiero ten feralny odcinek zmusił mnie do ponownego zabrania głosu.


Nie muszę dodawać, że ruch postaci także wyglądał tragicznie.
Jest zdecydowana różnica między starą animacją a złą animacją. Fuszerka nie zależy od wieku anime.

Rzeczywiście odniosłeś się do aby tego epa - racja :wink: . Rzuciło mi się to w oczy tylko dlatego, że już prędzej nie tak dawno czytałem i też zwróciłeś uwagę na słabo jakość wykonania.
Ale rozumiem już i zwracam honor :wink: Kadry rzeczywiście dobitne :biggrin:

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2423 dnia: Czerwiec 19, 2011, 02:48:52 am »
Motto To Love-Ru: Trouble - po 2 odcinkach w wersji Blu-Ray na razie nie jest źle. Co prawda fabuły nie ma, ale występuje całkiem fajny fanserwis. Ciekawe czy anime będzie dobre do końca czy podobnie jak I sezon czym dalej tym gorzej. I sezon był tak beznadziejny i irytujący, że oceniłem go 1/10.

Widzę, że anime składa się z bardzo krótkich wątków. W tych 2 odcinkach było ich 6.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2424 dnia: Czerwiec 19, 2011, 03:21:19 am »
Będzie tak już do końca, jako że teraz "łatają" niewykorzystanym materiałem z mangi, przez co siłą rzeczy przeskakują czasem wiele czapterów. Dzięki zastosowaniu tych krótkich form drugi sezon jest moim zdaniem lepszy niż pierwszy - tam gdy się trafiło na głupi odcinek, to trzeba było wytrzymać z nim pełne 20 minut. Tutaj tego problemu nie ma. Tylko za mało odcinków - ogląda się to świetnie, ale kończy się za szybko. A nie wierzę że zekranizowali już naprawdę wszystko.
A pierwszą serię to ja doceniłem właśnie dzięki tobie. Kiedyś rzuciłem ją w kąt. Ale gdy zobaczyłem że tak nisko oceniłeś to stwierdziłem, że widocznie musiałem się gdzieś pomylić albo czegoś niedopatrzeć. No i faktycznie, bardzo fajna fanserwisowa seria, jeżeli odjąć kretyńskie czasem zagrywki fabularne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 03:27:08 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2425 dnia: Czerwiec 19, 2011, 01:17:15 pm »
A pierwszą serię to ja doceniłem właśnie dzięki tobie. Kiedyś rzuciłem ją w kąt. Ale gdy zobaczyłem że tak nisko oceniłeś to stwierdziłem, że widocznie musiałem się gdzieś pomylić albo czegoś niedopatrzeć. No i faktycznie, bardzo fajna fanserwisowa seria, jeżeli odjąć kretyńskie czasem zagrywki fabularne.
Uważasz, że I sezon anime był fajny. Dla mnie to gniot podobny jak Sora no Otoshimono (miałem nadzieję na II sezon, który również okazał się gniotem). Tak w ogóle to jestem ciekaw co uważasz na temat tych argumentów przeciwko Sora no Otoshimono, które wymieniłem. Po prostu anime tak wyglądało. Jednak widocznie dla ciebie to nie były wady gdyż niby wysoko je oceniłeś.

A od To Love Ru oczekiwałem jakiejś fabuły (dla ciebie była obojętna albo nawet zbędna) więc oglądając tyle odcinków I sezonu i widząc tylko głupie postacie (choćby częste pomiatanie głównym bohaterem) a fabuły brak oceniłem jak oceniłem.

Kiedyś pisałem, że jak anime fabuły nie ma to żeby przynajmniej postacie były coś warte (choćby na zasadzie polubienia).

Może II sezon To Love Ru będzie lepszy, ale jeśli piszesz, że fabuły nie ma to niedobrze.

Jednak pisząc ogólnie o fanserwisie to od dawna wychodzę z założenia, że go można ocenić podobnie jak inne elementy anime. Lubię tylko niektóre (lepsze) rodzaje fanserwisu, a zapewne część fanów lubi każdy fanserwis. Dlatego nigdy mi się nie podobało wrzucanie do jednego worka każdego fanserwisu.

Gdyż o tym czy fanserwis będzie fajny głównie decydują postacie i oczywiście jego rodzaj. Co jest przecież całkiem logiczne.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 01:41:36 pm wysłana przez anfan »

Offline Skrzydlaty

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2426 dnia: Czerwiec 19, 2011, 05:09:04 pm »
Ciągnę dalej Fairy Tail (well, 70 ep  :shock: ) i muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba. Najprawdopodobniej wynika to z rozpoczętej na nowo pracy i większego nastawienia na rozrywkę, ale wszelkie tanie chwyty (przyjaźń, gildia,  DŻELALU) mnie urzekają, zawarty humor bawi a walki, mimo, że nadal są najgorszą częścią serii, mogą być. Do tego coraz częściej zauważam różne pomniejsze inspiracje różnymi shounenami, szczególnie dragon ballem, co dodaje dodatkowego smaczku. Ogólnie sympatycznie się ogląda, napewno lepiej niż resztę szuneniaków, która rozwlekana jest niemiłosiernie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2427 dnia: Czerwiec 19, 2011, 06:35:48 pm »
9ty epek Steins;Gate - ta seria to jest win i to epic win : D Dawno coś mnie tak wciągnęło. I na dodatek choć to nie jest oficjalnie komedia to prawie przy każdym epku idzie się uśmiać jak norka : ) Niby ta seria ma coś wspólnego z C;H, ale szczęściem tu autorzy naprawdę się postarali i C;H przy S;G to nędzne popłuczyny (łącznie z grą). Wszystko jest lepsze i nie wiem w sumie co obie produkcje mają ze sobą wspólnego (poza tym, ze obie zrobiło Nitro+; i tu akurat czuć, że są podobnie skonstruowane)
Co dziwne nawet Mayuri polubiłem (pewnie za głos) a zazwyczaj takie postacie wywoływały u nie odruch pociągnięcia za spust.
Ogólnie seria wymiata pod każdym względem i wciąga jak czarna dziura Kerra : )

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2428 dnia: Czerwiec 19, 2011, 09:20:18 pm »
9ty epek Steins;Gate - ta seria to jest win i to epic win : D Dawno coś mnie tak wciągnęło. I na dodatek choć to nie jest oficjalnie komedia to prawie przy każdym epku idzie się uśmiać jak norka : )
Witamy w klubie, choć ja osobiście bym nie przesadzał z tym że jest aż tak śmiesznie. Choć elementów komediowych nie można odmówić, oczywiście, ale mnie przede wszystkim wessała historia. Ciekawe, oj ciekawe jak oni to skończą...

Cytuj
Niby ta seria ma coś wspólnego z C;H, ale szczęściem tu autorzy naprawdę się postarali i C;H przy S;G to nędzne popłuczyny (łącznie z grą). Wszystko jest lepsze i nie wiem w sumie co obie produkcje mają ze sobą wspólnego (poza tym, ze obie zrobiło Nitro+; i tu akurat czuć, że są podobnie skonstruowane)
Amen.

Cytuj
Co dziwne nawet Mayuri polubiłem (pewnie za głos) a zazwyczaj takie postacie wywoływały u nie odruch pociągnięcia za spust.
Jeszcze byś spróbował Mayushii nie polubić... tutturuu--♪ :biggrin:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2429 dnia: Czerwiec 19, 2011, 10:23:30 pm »
Ciągnę dalej Fairy Tail (well, 70 ep  :shock: ) i muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba. Najprawdopodobniej wynika to z rozpoczętej na nowo pracy i większego nastawienia na rozrywkę, ale wszelkie tanie chwyty (przyjaźń, gildia,  DŻELALU) mnie urzekają, zawarty humor bawi a walki, mimo, że nadal są najgorszą częścią serii, mogą być. Do tego coraz częściej zauważam różne pomniejsze inspiracje różnymi shounenami, szczególnie dragon ballem, co dodaje dodatkowego smaczku. Ogólnie sympatycznie się ogląda, napewno lepiej niż resztę szuneniaków, która rozwlekana jest niemiłosiernie.
A mi się właśnie walki bardzo podobają. Są wystarczająco krótkie, a przy tym ich epickości nie mam wiele do zarzucenia.

Tak w ogóle to jestem ciekaw co uważasz na temat tych argumentów przeciwko Sora no Otoshimono, które wymieniłem.
Nie gniewaj się, ale w sumie to nawet nie czytałem.

Cytuj
Po prostu anime tak wyglądało. Jednak widocznie dla ciebie to nie były wady gdyż niby wysoko je oceniłeś.
Wiesz co, ja nie oceniam anime cyferkami czy nawet w jakiś inny sposób. Dobrze się ogląda, wciąga, pasują mi fetysze - oglądam dalej nie zastanawiając się nad tym głębiej. Nie podoba się - rzucam, nie zastanawiając się nad tym głębiej. Szkoda mi czasu na usprawiedliwianie się przed samym sobą dlaczego jedno oglądałem dalej, a drugie nie.

Cytuj
A od To Love Ru oczekiwałem jakiejś fabuły (dla ciebie była obojętna albo nawet zbędna)
Mniej więcej. Za pierwszym razem oczekiwałem od tego fabuły i wywaliłem po trzecim epie. Potem oczekiwałem już tylko ostrej jazdy po moich fetyszach. I nie zawiodłem się.

Cytuj
więc oglądając tyle odcinków I sezonu i widząc tylko głupie postacie (choćby częste pomiatanie głównym bohaterem) a fabuły brak oceniłem jak oceniłem.

Kiedyś pisałem, że jak anime fabuły nie ma to żeby przynajmniej postacie były coś warte (choćby na zasadzie polubienia).
Mi to niepotrzebne, byle oczy było czym nacieszyć. Myślisz że na jakiej zasadzie oglądam teraz np. Arię?

Cytuj
Jednak pisząc ogólnie o fanserwisie to od dawna wychodzę z założenia, że go można ocenić podobnie jak inne elementy anime. Lubię tylko niektóre (lepsze) rodzaje fanserwisu, a zapewne część fanów lubi każdy fanserwis. Dlatego nigdy mi się nie podobało wrzucanie do jednego worka każdego fanserwisu.
Fanserwis to fanserwis. Dla mnie to generalnie zaspokajanie fetyszystycznych potrzeb oglądającego. I tyle, nie wiem co tutaj dzielić. Jednego kręci to, drugiego coś innego.

Cytuj
Gdyż o tym czy fanserwis będzie fajny głównie decydują postacie i oczywiście jego rodzaj. Co jest przecież całkiem logiczne.
Nie do końca, wiesz. Ja lubię np. popatrzeć sobie na dobre ZR. I nie ma dla mnie znaczenia kto będzie je na sobie nosił, to może być nawet moja najbardziej znienawidzona postać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.