Autor Wątek: Co ciekawego oglądacie? 2.0  (Przeczytany 893184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2430 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:00:36 pm »
Nie gniewaj się, ale w sumie to nawet nie czytałem.
Nie gniewam się lecz możesz teraz przeczytać.
Mniej więcej. Za pierwszym razem oczekiwałem od tego fabuły i wywaliłem po trzecim epie. Potem oczekiwałem już tylko ostrej jazdy po moich fetyszach. I nie zawiodłem się.
A ja powiem, że II sezon (po 4 odcinkach) jakoś wyjątkowo fajnie się ogląda. Te podzielenie odcinków na krótkie wątki było dobrym pomysłem gdyż dzięki temu anime nie jest tak nudne. Kreska postaci jest znacznie ładniejsza niż w Sora no Otoshimono i co ważne piersi bohaterek są normalnej wielkości (a to uznaję za plus) czyli całkowite przeciwieństwo Sora no Otoshimono gdzie panował fetysz wielkich biustów.

Jednak anime ma wyraźnie niższą jakość wizualną niż Sora no Otoshimono.
Wiesz co, ja nie oceniam anime cyferkami czy nawet w jakiś inny sposób. Dobrze się ogląda, wciąga, pasują mi fetysze - oglądam dalej nie zastanawiając się nad tym głębiej. Nie podoba się - rzucam, nie zastanawiając się nad tym głębiej. Szkoda mi czasu na usprawiedliwianie się przed samym sobą dlaczego jedno oglądałem dalej, a drugie nie.
Ja lubię opisywać dokładnie co konkretnie mi się podoba, a co nie. Już sam nie wiem czy tak było zawsze, ale podoba mi się takie dokładne analizowanie anime. Anime oglądam nigdy nie mieszając z innymi (nie ma czegoś takiego, że trochę to , a trochę to) i zawsze w bardzo krótkim czasie więc wtedy najlepiej jest napisać opinię co poniekąd bardziej pasuje do recenzji.
Fanserwis to fanserwis. Dla mnie to generalnie zaspokajanie fetyszystycznych potrzeb oglądającego. I tyle, nie wiem co tutaj dzielić. Jednego kręci to, drugiego coś innego.
No właśnie można dzielić na zasadzie coś się podoba, a coś nie. Przykładowo jak na razie fanserwis w "To Love-Ru" podoba mi się o wiele bardziej niż ten co był w "Sora no Otoshimono". Po prostu w Sora był często obrzydliwy i nie lubię oglądać tych ogromnych biustów.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2431 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:21:46 pm »
Nie gniewam się lecz możesz teraz przeczytać.
Pomyslę o tym. :)

Cytuj
Kreska postaci jest znacznie ładniejsza niż w Sora no Otoshimono i co ważne piersi bohaterek są normalnej wielkości (a to uznaję za plus) czyli całkowite przeciwieństwo Sora no Otoshimono gdzie panował fetysz wielkich biustów.
A ja na to kompletnie nie patrzę. Znaczy jasne, też wolę normalne biusty, ale one akurat nie zaliczają się do moich fetyszy.

Cytuj
Przykładowo jak na razie fanserwis w "To Love-Ru" podoba mi się o wiele bardziej niż ten co był w "Sora no Otoshimono". Po prostu w Sora był często obrzydliwy i nie lubię oglądać tych ogromnych biustów.
Jak mówię, akurat nie na biusty tam patrzyłem, więc nie przeszkadzały mi zbytnio.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2432 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:29:12 pm »
Jak mówię, akurat nie na biusty tam patrzyłem, więc nie przeszkadzały mi zbytnio.
To może napisz co ci się konkretnie podobało w fanserwisie Sora no Otoshimono ?

Jak dla mnie tylko niektóre sceny czyli chociażby to zabawne oznajmianie śmierci głównego bohatera (że się poświęcił itp).


Offline Sir_Ace

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2433 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:30:20 pm »
Powolutku idę naprzód z tasiemcowatą klasyką. Po odcinku KOR, City Huntera i Lupina dziennie.
No i jest świetnie :biggrin: Naprawdę fajna muzyka (żadnej tandetnej jChały), poczucie humoru bije większość nowych produkcji, wykonanie naprawdę przyzwoite. Idealne do wyluzowania się.
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2434 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:23:11 am »
To może napisz co ci się konkretnie podobało w fanserwisie Sora no Otoshimono ?
Wybacz, ale musiałbym pokazywać palcami konkretne sceny z konkretnych odcinków, a to już byłyby trochę zbyt osobiste wynurzenia.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2435 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:42:11 am »
Powolutku idę naprzód z tasiemcowatą klasyką. Po odcinku KOR, City Huntera i Lupina dziennie.
No i jest świetnie :biggrin: Naprawdę fajna muzyka (żadnej tandetnej jChały), poczucie humoru bije większość nowych produkcji, wykonanie naprawdę przyzwoite. Idealne do wyluzowania się.
Klasyki ogółem są fajne, jak człowiek pomyśli ile stracił tylko przez to że był kiedyś sceptycznie nastawiony do Anime...
Cóż teraz trzeba nadrabiać, właśnie tez myślałem czy by się za Lupin'a nie zabrać :D.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2436 dnia: Czerwiec 20, 2011, 05:26:29 am »
Witamy w klubie, choć ja osobiście bym nie przesadzał z tym że jest aż tak śmiesznie. Choć elementów komediowych nie można odmówić, oczywiście, ale mnie przede wszystkim wessała historia. Ciekawe, oj ciekawe jak oni to skończą...
Amen.
9ty epek pokazał, dlaczego S;G ma "thriller" w opisie. Brrrr, implikacje porażają. A te wspomniane elementy komediowe jakością przebijały niejedną animkową komedię.
A co do tego jak zakończą, to mam nadzieję, że dobrze, bo kupa rzeczy wymaga dobrej odpowiedzi : )

Jeszcze byś spróbował Mayushii nie polubić... tutturuu--♪ :biggrin:

:biggrin: 
magiczna postać.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2437 dnia: Czerwiec 20, 2011, 05:32:55 am »
Nakręcacie mnie na tę serię straszliwie, dobrze że dziś już ostatni sezon Ranczo kończę. Bycie na zielonej trawce ma kilka plusów - na przykład straszliwy przyrost wolnego czasu który można poświęcić na zaległości w oglądaniu, przez co zmniejszają się one bardzo szybko. Z tymi 130 epami anime to w 4 dni się załatwię - leżą mi tam prawie całe serie których nawet nie tknąłem, spośród których kilka po pierwszym epie na pewno zaśpiewa sayonara.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 05:41:06 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline CoraX

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2438 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:25:50 am »
Jakbyś czegoś nie był pewien to pytaj, bo niektóre serie na początku mierne i nieciekawe w tym sezonie po kilku ep zaczynają zaskakiwać. Np tak miałem z "C" pierwsze 7-8 ep wieje nudą i kiczem a już kolejne odcinki rewelacyjne.

A o świetności S;G pisałem już po jego pierwszych 3 epach, a z odcinka na odcinek jest coraz lepiej. Mam już tyle teori dotyczących tego anime, że spokojnie można by założyć nowy wątek na forum  :biggrin:

Wczoraj nie wiedzieć czemu zabrałem się za KOR, chyba to po waszych pozytywnych komentarzach. Po pierwsze myślałem, że w czasie openingu dostane ataku apopleksji, strasznie męczy oczy i chyba po raz pierwszy będę omijał op. Jak na razie seria nie za szczególna, ale to dopiero pierwszy ep więc jej jeszcze nie skreślam. Na chwile obecną postacie zbytnio mnie nie poruszyły.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 10:34:06 am wysłana przez CoraX »

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2439 dnia: Czerwiec 20, 2011, 07:29:20 pm »
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony po obejrzeniu Motto To LOVE-Ru. Wersja uncesored BD oczywiście.

Całe anime miało 12 odcinków, ale składało się aż z 36 wątków.  Bohaterki stały się jakby znacznie fajniejsze i sympatyczniejsze. Oglądając pierwszy sezon jak wielokrotnie pisałem, że miałem ich dosyć gdyż po prostu mnie irytowały. Co ciekawe w tym anime nie było prawie takich scen czyli oglądało się o wiele przyjemniej.

Najlepszym elementem tego okazał się fanserwis gdyż nie był standardowy jak w wielu nędznych ecchi lecz bardzo różnorodny (dużo nagości, zarówno sceny kąpielowe, tentaclowe, odniesienia do seksu, dużo scen podobnych do onanizmu i wiele innych) więc po prostu rewelacyjny. I co bardzo istotne wszystkie dziewczyny miały normalnej wielkości piersi. Nie było czegoś takiego obrzydliwego jak w Sora no Otoshimona gdzie dominowały jakieś olbrzymie cycki.

Fanserwis 10/10 gdyż lepszego już chyba nie ma. Humor w anime był rewelacyjny. Wiele scen niesamowicie śmiesznych (a nie tak łatwo mnie rozśmieszyć). Kreska nie jest wysokiej jakości (mało szczegółów) lecz i tak bardzo ładnie to wygląda. W wersji BD nie było żadnej cenzury piersi, ale to dlatego że anime ma znacznie wyższą kategorię wiekową niż sora no otoshimono, które przeznaczone było dla młodszych widzów.

Dwa przykłady fanserwisu z Motto To LOVE-Ru (tego delikatniejszego oczywiście).

http://img205.imagevenue.com/img.php?image=593149174_1_122_498lo.jpg
http://img46.imagevenue.com/img.php?image=593150460_2_122_570lo.jpg

Anime nie miało fabuły, ale oceniam je ogólnie 8/10 gdyż nie nudziło i dobrze się oglądało.

Zalety:

- rewelacyjny humor
- rewelacyjny fanserwis
- fajne i sympatyczne postacie
- prawie wszystkie wątki były zabawne i ciekawe
- OP bardzo dobry, ale ending rewelacyjny (przepiękna piosenka)

Wady:

- mało dokładna kreska
- brak fabuły
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 10:14:45 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2440 dnia: Czerwiec 20, 2011, 07:56:45 pm »
Jakbyś czegoś nie był pewien to pytaj, bo niektóre serie na początku mierne i nieciekawe w tym sezonie po kilku ep zaczynają zaskakiwać. Np tak miałem z "C" pierwsze 7-8 ep wieje nudą i kiczem a już kolejne odcinki rewelacyjne.
O nie, C na pewno nie jest dla mnie, to już pożegnałem. W dodatku jeszcze przemęczyć aż 8 epów... Za to jednak podziękuję.

Cytuj
Wczoraj nie wiedzieć czemu zabrałem się za KOR, chyba to po waszych pozytywnych komentarzach. Po pierwsze myślałem, że w czasie openingu dostane ataku apopleksji, strasznie męczy oczy i chyba po raz pierwszy będę omijał op. Jak na razie seria nie za szczególna, ale to dopiero pierwszy ep więc jej jeszcze nie skreślam. Na chwile obecną postacie zbytnio mnie nie poruszyły.
Trochę szkoda, ale zdaję sobie sprawę że nie do każdego musi trafić. Chociaż mnie w sumie tak na dobre też wzięło dopiero w okolicach piątego. Tym niemniej bardzo się cieszę, że coraz więcej osób przynajmniej daje tej lekko przykurzonej perełce szansę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 11:01:13 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2441 dnia: Czerwiec 20, 2011, 09:45:24 pm »
Teraz chyba sobie obejrzę Mouryou no Hako. Ta kontynuacja To Love Ru była świetną komedią, ale chyba pora na coś poważniejszego.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2442 dnia: Czerwiec 21, 2011, 08:22:40 am »
Teraz chyba sobie obejrzę Mouryou no Hako. Ta kontynuacja To Love Ru była świetną komedią, ale chyba pora na coś poważniejszego.

Tylko uważaj, by Ci to kością w gardle nie stanęło. Choć anime uważam za bardzo fajne to jakoś ciągle nie mogę go przełknąć - ogląda to chyba od roku na raty zaczynając od początku już chyba 4ty raz.

Offline Ganossa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2443 dnia: Czerwiec 21, 2011, 12:59:43 pm »
Muszę przyznać, że odbudowałem sobie trochę opinię o Orphenie po 15 i 16 odcinku.
Spoiler: pokaż
Motyw z zamianą Childmana i Azalea był bardzo fajny i do tego pokazał że ta druga to nie taki aniołek jak pokazywali wcześniej.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Co ciekawego oglądacie? 2.0
« Odpowiedź #2444 dnia: Czerwiec 21, 2011, 10:18:47 pm »
S;G odcinek 12 OMG  :shock: